Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    [/COLOR]
    Alıntı malibu79 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım paylaşım için çok teşekkür ederim. ancak ikinci ele zaten güvenim yoktu şimdi temelli tırstığımı söylemeliyim. şimdi ikinci el fazer'ı nasıl alıcam ben? servis kaydı mı takip etmek lazım. veya 20.000'e kadar 2006 ve altı fazer6'ın ortalama piyasa fiyatı nedir?
    arkadaşlar bir de bildiğim kadarıyla bu motorun oturuş pozisyonu racinglere göre nispeten daha dik. bu durumda 250 km ve üzeri hızları nasıl yapıyorsunuz?
    bende titiz birisi olarak 6 ay aradım

ne yaparsan yap, istersen servise sor ama gerçekten zor bir iş ikinci el almak.

bende servislere sordum ama nafile yamaha yetkili servislerinden net servislerinden bilgi alınamıyor kayıt tutmadıklarını söyluyorlar.motoru tanıyan ustaların ağızlarından alınan bilgiyle yetinebiliyorsun ancak.

honda servisine şasi söyleyince bilgi alınabiliyor fakat tabi işlemler servisde yapıldıysa.

motoru gösterdiğim bir servis,gözümün içine baka baka motorda bişey yok.
    motoruda sahibine ben aldırdım, alırken ben baktım ve inceledim dedi.
    ben sözüne nasıl inanayım, şase numarası aldım

kafa grenajı
    kafa demiri
    sag grenaj
    kuyruk grenajı
    sag ayaklı ve peg
    depoda boya+ işlem yapılmış.

sen beni kandırmaya çalışınca bu motorda başka şeylerde vardır düşüncesine kapılıp almam motoru

görseniz ip gibiydi ama

--------------------------------------------------------------------------------------------------
    başka bir motor bakmaya gitmeden önce şase no aldım hondadan bilgi aldım iki kez kaza yapmış

listesi çok uzundu birinde ön jant birindede ön lastik bile değişmişti gerisini siz tahmin edin
    eski sahibinede ulaştım,yoktu motorumun bişeyi dedi
    ondanda aldığı galeriye ulaştım çok iyi bildiğiniz bir honda bayi

ne hikmetse satarken hep temiz oluyor bu motorlar
    ------------------------------------------------------------------------------------------

elektrik kontagından yanmış motosikleti çizikten boyattım diye ilan verip satanlar var.

-------------------------------------------------------------------------------------------

bikepictures a kazalı resimlerini atıp ilan verince çok titiz biri gibi yazılar yazıyorlar.

--- Yağmurda trafiğe çıkmamış ve kesinlikle ıslak yoldan geçmemiştir. Sağ tarafında ufak çiziği vardır. Extra olarak harris elcikler var. Rodajında zorlanmamış ve rodajını uzun yolda yapmıştır. ---

-----------------------------------------------------------------------------------------------
    babanıza bile güvenmeyin.

alırken sahibine bakın ne iş yaptıgına bakın isiz nereye çağırıdıgına bakın.

motoru kendi mi anlatıyor, öve öve gevezelikle yoksa buyrun bakın deyip kenara mı çekiliyor,bu gibi değişik yollar izleyin.

artık vicdanın yerini cüzdan almış onun için dikkatli olmak gerek.

kimseyi aptal yerine koymayın gün gelir sizide aptal yerine koyarlar

zira kendinize yapılamsını istemediğiniz bir hareketi başkasına yapmayın
    2006BWS100-2007CBF150-2010CBF150-2007FZ6SFAZER-2006CBF600-2012CBF150-2012AGİLİTYCİTY125-2005CBF600-2006Z750S-2008GSXR600-2014CRF250L-2014JOYMAX 250-2013İNAZUMA250-2018S3 250-2014TGBX-MOTİON250

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    FZ6 FAZER 98hp
    Arkadaşlar benim motorun aküsü ne zamandır zayıftı yeni akü aldım ama fazerin aküsü deponun altında olduğu için grenajları sökmem gerekiyor. grenajlara zarar vermeden nasıl sökebilirim acaba resimli grenaj sökme bulamadım bana yardımcı olurmusunuz.

aggressive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Tgb X-Motion 250
    depoyu kaldırmak için siyah pandizotları sökmen gerekiyor alyan ve plastik yıldız vida gibi iki küçük klipsi sökersen pandizotlar çıkar

sonra deponun önündeki iki alyanı sökerek depoyu ayağa kaldırırsın
    2006BWS100-2007CBF150-2010CBF150-2007FZ6SFAZER-2006CBF600-2012CBF150-2012AGİLİTYCİTY125-2005CBF600-2006Z750S-2008GSXR600-2014CRF250L-2014JOYMAX 250-2013İNAZUMA250-2018S3 250-2014TGBX-MOTİON250

BİROL 78 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HAYABUSA
    Aldığın akü kaç amper.??
    facebook(Fazer Tutkunları)

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    FZ6 FAZER 98hp
    Alıntı BİROL 78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Aldığın akü kaç amper.??
    12V-10 Amper

---------- Mesaj ekleme zamanı: 14:52 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 13:54 ----------

allah kahretisin böyle işi. adamlar yanlış akü göndermiş akünün eni 6.5cm olacaktı bu 8cm galiba 1 santim kadar büyük geldi yuvaya girmiyo kafayı yiyecem

adanalı01 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha xj6 diversion f 2013
    oykukafe kaca aldın akuyu ne marka
    köylü milletin efendisidir... MUSTAFA KEMAL ATATÜRK. Ben hayatta 2 şeye inanırım 1 Dua ederken görmediğime 2 aynaya bakıp gördüğüme.

Motosikleti
    FAZER 600
    bugun bende fazer sahibi oldum 2006 bordo 28000km hatasız güzel bi motor sivastan öğretim üyesinden aldım bindim trabzona geldım bır depoyla 350km yaptım.

Motosikleti
    bmw 1200rt
    Alıntı aggressive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    depoyu kaldırmak için siyah pandizotları sökmen gerekiyor alyan ve plastik yıldız vida gibi iki küçük klipsi sökersen pandizotlar çıkar

sonra deponun önündeki iki alyanı sökerek depoyu ayağa kaldırırsın
    deponun altına ulaşmak için pandizotları(grenajları) boşuna sökmeyin ,koltuk ile deponun birleştiği yerdeki vidayı sökerseniz depo yu arka stop lambasına doğru kaydırıp çıkara bilirsiniz ,banada bir tamirci abi öğretti, grenajları mümkün olduğu kadar az söküp takmaya çalış ,yoksa bozuk yolda çatır çutur ses gelmeye başlar dedi.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 00:11 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 00:06 ----------

Alıntı zugo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bugun bende fazer sahibi oldum 2006 bordo 28000km hatasız güzel bi motor sivastan öğretim üyesinden aldım bindim trabzona geldım bır depoyla 350km yaptım.
    motorunuz hayırlı olsun ,pazarlık kaça bitti ,aksesuar olarak neler var?
    fz6 fazer

Motosikleti
    Versys 650
    haırlı olsun. bende aramaıştım bu motor sahibini.ancak ben motoru ağustos ayında alacağım için sadece bilgi alma aşamasında kaldı benimkisi fiyatıda oldunkça iyiydi. zaten ilan sadece bir gün kaldı. güle güle kulanın. fotoları bekliyoruz

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    FZ6 FAZER 98hp
    [QUOTE=adanalı01;2315016]oykukafe kaca aldın akuyu ne marka[/QUOT

yousa aldım 200 tl

< iLk@yy > - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '01 CBR600F4i(2011-?) / '07 Burgman400(2018-?)
    öncelikle hayırlı olsun allah asfalt yüzünü göstermesin
    sonrasında oralarda forumdan bazı arkadaşlar var fazla gezen sizide görmek isteriz oralarda artık
    Hayat çok küçük bir olasılık ile gerçektir...
    Bunu size kanıtlayabilirim !

Motosikleti
    HAYABUSA

Resimlerini atta yakışıklılığını görelim şu motorun.

Motosikleti
    FAZER 600
    öncelikle teşekkürler.lastikler orta ama yatmıs ıdare eder balata yenı yağ yeni.aldığım kişi sivasta öğretim üyesi motordan anlamayan servise para yağdırıp bu işten sıkkılan bıri babam yasında.trabzona sapa sağlam kazasız geldik stabilize virajlı yollar cok yoruldum.motru geldğimde kabaca sıcak suyla yıkadım sonraki gün bugün 8saattir motorla uğraşıyorum ön dişli arka dişli zincir egzost hortumları komple cila 8 saatimi aldı bittim.motor su anda sıfır cam gibi.arkadaşlar fazerde bordo rengin bence fazlasıyla artısı var görünüş 10 numara resim atmasını bılmıyorum yardımcı olun yeni haliyle eskı hallerini atayım.ewet arkadasım motor 13saat ınternette kaldı ve aldık fıyata gelince 10800tl aldım sadece motor koruma demiri var teşekkürler.

tutku1982 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ZXR 250 ninja
    Alıntı aggressive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    [/COLOR]

bende titiz birisi olarak 6 ay aradım

ne yaparsan yap, istersen servise sor ama gerçekten zor bir iş ikinci el almak.

bende servislere sordum ama nafile yamaha yetkili servislerinden net servislerinden bilgi alınamıyor kayıt tutmadıklarını söyluyorlar.motoru tanıyan ustaların ağızlarından alınan bilgiyle yetinebiliyorsun ancak.

honda servisine şasi söyleyince bilgi alınabiliyor fakat tabi işlemler servisde yapıldıysa.

motoru gösterdiğim bir servis,gözümün içine baka baka motorda bişey yok.
    motoruda sahibine ben aldırdım, alırken ben baktım ve inceledim dedi.
    ben sözüne nasıl inanayım, şase numarası aldım

kafa grenajı
    kafa demiri
    sag grenaj
    kuyruk grenajı
    sag ayaklı ve peg
    depoda boya+ işlem yapılmış.

sen beni kandırmaya çalışınca bu motorda başka şeylerde vardır düşüncesine kapılıp almam motoru

görseniz ip gibiydi ama

--------------------------------------------------------------------------------------------------
    başka bir motor bakmaya gitmeden önce şase no aldım hondadan bilgi aldım iki kez kaza yapmış

listesi çok uzundu birinde ön jant birindede ön lastik bile değişmişti gerisini siz tahmin edin
    eski sahibinede ulaştım,yoktu motorumun bişeyi dedi
    ondanda aldığı galeriye ulaştım çok iyi bildiğiniz bir honda bayi

ne hikmetse satarken hep temiz oluyor bu motorlar
    ------------------------------------------------------------------------------------------

elektrik kontagından yanmış motosikleti çizikten boyattım diye ilan verip satanlar var.

-------------------------------------------------------------------------------------------

bikepictures a kazalı resimlerini atıp ilan verince çok titiz biri gibi yazılar yazıyorlar.

--- Yağmurda trafiğe çıkmamış ve kesinlikle ıslak yoldan geçmemiştir. Sağ tarafında ufak çiziği vardır. Extra olarak harris elcikler var. Rodajında zorlanmamış ve rodajını uzun yolda yapmıştır. ---

-----------------------------------------------------------------------------------------------
    babanıza bile güvenmeyin.

alırken sahibine bakın ne iş yaptıgına bakın isiz nereye çağırıdıgına bakın.

motoru kendi mi anlatıyor, öve öve gevezelikle yoksa buyrun bakın deyip kenara mı çekiliyor,bu gibi değişik yollar izleyin.

artık vicdanın yerini cüzdan almış onun için dikkatli olmak gerek.

kimseyi aptal yerine koymayın gün gelir sizide aptal yerine koyarlar

zira kendinize yapılamsını istemediğiniz bir hareketi başkasına yapmayın
    kanka insanları aydınlatmandan dolayı teşekürler gercekten ikinci el piyasaya dikkat!!!
    MZ-251 MZ-301 YBR-125 DYLAN150 RS151 NİNJA250...

jeansatar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kocaoglan
    merhaba arkadaşlar,
    ben de uzun bir zaman aralıgından sonra motosiklet sevdama fazer ile geri dönmeye karar vardim işalah bu sezon fazer ile tekrar yollarda sizlerle birlikte olacağım.

Motosikleti
    HAYABUSA
    Alıntı jeansatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaşlar,
    ben de uzun bir zaman aralıgından sonra motosiklet sevdama fazer ile geri dönmeye karar vardim işalah bu sezon fazer ile tekrar yollarda sizlerle birlikte olacağım.
    Takıl bize hayatını yaşa..

Motosikleti
    kocaoglan
    Alıntı BİROL 78 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Takıl bize hayatını yaşa..

eyvallah sağol birol,
    sanırım dönüş için iyi bir tecihteyim değil mi?sen de bu sezon başalrında geçtin galiba CBF sonrasında kuzenle birlikte değil mi?
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    HAYABUSA
    Alıntı jeansatar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    eyvallah sağol birol,
    sanırım dönüş için iyi bir tecihteyim değil mi?sen de bu sezon başalrında geçtin galiba CBF sonrasında kuzenle birlikte değil mi?
    İyi değil süper bir tercih fazer.

fazer kuzenler için daha yeni,kış ayı yüzünden daha uzun yol yapamadık.

Motosikleti
    kocaoglan
    kış ayı yüzünden daha uzun yol yapamadık.

bu sözüne itafen derim ki
    pek yakında 3motorla küçük bir takım kurduk say,
    iş günleri haricinde ctesi pazarlar için programlara uyarım,böööle biline
    “Bir memlekette; namuslular, namussuzlar kadar cesur olmadıkça, o memlekette kurtuluş yoktur”
    MUSTAFA KEMAL ATATÜRK

Motosikleti
    HAYABUSA
    Biz kuzenle sadece pazar tatil yapıyoruz,ama en az geziler artık 500 km den başlar,sıkılmassan takılırsın bize.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)

Bu Konudaki Etiketler