Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Arkadaşlar merhaba ben samsundan aranıza katılan hayatında daha pejo motora dahi binmeden 2006 model bir fz6 fazer satın alan bir arkadaşınızım motor çok güçlü ama onu dizginleyeceğim... Aslında ne yapmam gerektiğini dahi bilmiyorum ama sadece sesini dinlemek dahi bana yetiyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    honda vf 750 magna ,yamaha scooter,suzuki gsf 650
    Arkadasim hayirli olsun Allah kaza bela vermesin dikkatli ol.

Motosikleti
    Yamaha Fazer 600
    Allah yardımcın olsun.
    ::piloot:: Yakaladın mı? bak bakalım ellerine yakaladım dediğin şey sadece mavi bir silüet.... Çoktan uçup gittik. Geçtin mi? bak bakalım ardına ve önüne geçmene izin verildiğinde ufuktaki mavilik kim........ ::uzgunum:

slm arkadaşlar ben bu siteye yeni üyeyim

motorumu satmak istiyorum evleneceğim için paraya ihtiyacım var
    marka:yamaha fazer600
    model:2005
    renk :gri
    km: 41 000
    motor çok temizdir tüm bakımları yapılmış
    borcu yoktur
    makine hiçbir büyük kazaya mazur kalmamıştır
    fiyatı: 10 500 olarak uygun görülmüştür almak isteyen arkadaş veya arkadaşlar bana 0555 331 4857 nolu telefondan ulaşabilir teşekkürler

ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    Selamlar Fazer tutkunları )))))))

Alıntı cihan_pesend adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba ben samsundan aranıza katılan hayatında daha pejo motora dahi binmeden 2006 model bir fz6 fazer satın alan bir arkadaşınızım motor çok güçlü ama onu dizginleyeceğim... Aslında ne yapmam gerektiğini dahi bilmiyorum ama sadece sesini dinlemek dahi bana yetiyor
    Hayırlı olsun aman dikkatli ol arkadaş ,çok agresif bir makine bunlar öyle çarşıda pazarda gaza gelip gazladınmı telefon direğinden seni alırlar sonra ,ilk 3000kmde motoru
    tanı derim freni gazı vs ayrıca şunuda belirtmek isterim büyük motosikletlerde
    ön fren kullanımı çok önemli zira bütün ağırlık ön kısımda bundan dolayı arka fren durdurma etkisi küçük motorlar gibi değil daha zayıf anlyacağın önfreni kullanmasını öğrenmeni tavsiye ederim selamlar kazasız sürüşler .

Alıntı alkim27 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    motorumu satmak istiyorum evleneceğim için paraya ihtiyacım var
    marka:yamaha fazer600
    model:2005
    renk :gri
    km: 41 000
    motor çok temizdir tüm bakımları yapılmış
    borcu yoktur
    makine hiçbir büyük kazaya mazur kalmamıştır
    fiyatı: 10 500 olarak uygun görülmüştür almak isteyen arkadaş veya arkadaşlar bana 0555 331 4857 nolu telefondan ulaşabilir teşekkürler
    Hayırlısı arkadaşım, alanada satanada hayırlı olsun fiyatta biraz da tutucu davranmazsan çabuk satılır diye düşünüyorum selamlar.
    45km yol + 90km/h = 30dk. 45km yol 180km/h=15dk. kazancımız 15dk, peki kaybedeceklerimiz

Erudite - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KAWASAKI ER-6N
    Alıntı A.yilmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar bende kararsizlardanim hemen hemen bütün yazilanlari okudum sayilir yinede yakitta hem fikir olan yok gibi... fazer güzel cekici ama yinede kafamda cok soru isareti var kiminiz vitesden sikayetci kimi gidon bilyasindan kimi yakittan kimisi düsük devir torkundan kimisi göstergelerden... .sikayet cok ama yinede herkes cok memnun gözüküyor.ben uzun zamandir motor kullaniyorum bas edebilirmiyim diye kaygim yok tek kaygim arizalari altindan kalkabilirmiyim? Ben fazerle suzuki gsf 650 bandit arasinda gidip geliyorum banditde fena durmuyor 86 hp 2007 model enjeksiyonlu bu motor hakkinda fazla bilgi bulamadim bilgisi olan birseyler yazarsa memnun olurum bizim burda fazer den cok banditler var galiba cok seviliyo yada fiyat politikasindan dolayi cok satiliyo.bana yakiti fazeden daha makül gibi gözüküyor,parca sorunu olacaginida sanmiyorum birde arkadaslar Allah sizlere kolaylik versin orada (Türkiye) de MOTOR VE PARCA FIYATLARI COK FAZLA ben altindan kalkamam eger almanyadan parca almak isteyen olursa herkese seve seve yardimci olurum yeterki motor sevdali arkadaslar keseye fazla binmeden motora binsinler.

Kardeşim, msn adresim: esergozcu@hotmail.com

Uygunsan konuşalım
    Everything goes the way it should...

ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    Fazer'in yakıt tüketiminde kendi deneyimlerimi paylaşmak istedim

Şehir Dışı 80-90km/h ile 100/5lt
    Şehir Dışı 120-140km/h ile 100/6,5lt
    Şehir Dışı 180-220km/h ile 100/9lt

Şehir İçi Normal kullanım 4000-5000 devir arası 100km 7lt
    Şehir İçi Agresif kullanım 7000 10.000 devir arası 100km 10lt

sizce yakıt tüketimi nasıl arkadaşlar
    45km yol + 90km/h = 30dk. 45km yol 180km/h=15dk. kazancımız 15dk, peki kaybedeceklerimiz

shadow slx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2006 R6
    Alıntı ahmetnr adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bazı arkadaşlara fazla gelebilir belki ama bu değerler benim fazerımda da böyleydi. Bende şehiriçinde 100 km de 8 lt ile geziyordum. birde ful depo 220-230 km civarı gidiyordu ama şuan yok sattım çünkü
    Kalbi olan tek kız Kupa kızıdır

korkut 250 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 Fazer..Ve birde Yavrusu

Bu sonuçlar bencede doğru .Benim makinada aynı ölçülerde yakıyor.
    Bir damla özür nice yangınları söndürür.Gurur yapmayın yoksa o yangın tüm sevdiklerinizide götürür.

hayırlı olsun

Slm arkadasim, oncelikle hayırlı olsun, isin gercegi bende senin gibi yapmayı planlıyordum, turkiyeye donunce bir facer alayım diyorum, daha motor selesine bile oturmamisken fazer haa diyerek milleti gulduruyordum ama, motorsiklet egitimine basladim almanya da, ehliyet icin degil, ogrenmek icin, 1 saat ders gordum yamaha xj600n ile, 68 beygir makina ama en cok zorlandigim konu gaz ayarinda oldu, daha birinci viteste bir turlu tutturamadim belli bir sure, dur kalk yapar gibi gaz ver gaz kes yaptım durdum, belki onun gazı ayarsızdı, bazan farkettim ki on frene basarken elim gaza da degiyor, allahtan o sırada debriyaja basıyorum,
    yani diyecegim ki, guclu makina ve direk guclu makinadan baslamak biraz tecrube istiyor, beni biraz korkuttu ne yalan soyleyim
    hep derlerdi buyuk motorda on fren onemli diye, bizzat gordum hakkatten ogreten egitmenin de ilk soyledigi %80 on feen %20 arka fren dedi, asil kuvvetli fren on fren, sende bisikleti bildigine gore benim gibi on frenden de tırsabilirsin, ona alısman cok onemli,

ben kucuk motor al tecrube kazan sonra sat buyuk motoa gec yaparak para kaybı yasayacagima aradaki farkı egitime verip direk buyuk motordan baslamayı dusunen bir kisiyim, daha 1. egitim bakalım kac dersten sonra evet kendime guvenim geldi surerim buyuk motoru diyecegim, haberdar ederim seni
    hayırlı ugurlu olsun

hayırlı olsun 2

Gordugum kadari ile son mesajı ben yazmısım, bu da 2. dersten sonraki mesajim, valla bu motor egitimi isini anlamis degilim, turkiyede surucu kursunda ogrenemiyorsun, diyorlar ki profesyonel kurs al, o da her yerde yok, yani kardesim samsunda bulabilecegini sanmiyorum, bende almanyada egitim alayım dedim, 2. derste tarfige cıkarttı adam beni, daha kıcım seleye 2. kez degiyor yani, ilkinde bos bir yerde dur kalk yaptık, 2. sinde belime ogrenci yazan bir yazı yapıstırıp kendisi arkadan takip etti, valla ruzgarina pek dayanamadim 100 den sonra bayagı etkiliyormus, bi de neredeyse dusuyordum, malum sıcak havalar, asfaltta ziftin tasmasimi, zift birikintilerimi desem artık adi neyse asfalt uzerine onlardan uzak durun, resmen altinizdan gidiyor motor, neyse bu da bir tecrube oldu, 1-2-3-4-5-6 sonra 6-5-4-3-2-1 vites egitimi yaptırdı yani,
    tecrubeli arkadaslar fikrini belirtirse sevinirim, ben fazer tutkunuyum, ama egitimi yamaha xj600n de alıyorum, iki motoru kıyaslarsaniz ne dersiniz? aynı sınıf mı diyeyim o daha mı eski diyeyim, fazerden daha cok zevk alırsın falan mi dersiniz?
    neyse samsunlu arkadasa egitim durumu ile ilgili gelismeleri aktarayım dedim

Motosikleti
    Versys '07

ben şehirdışında 100-110 km. ortalama süratle,2 kişi 3 çanta ile 4,5 lt. yakıt tüketimini gördüm.80-90 km/h ile 5 lt. bana fazla gibi geldi
    şehiriçi normal kullanımda ise 6-6.5 lt yakıyor
    şu ana kadarki en fazla yakıt tüketimim şehiriçinde 7.5 lt o da agresif kullanımla

enginer6 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    er6
    arkadaşlar selamlar,
    GSR 600'ümü sattım ve 2005 model bir fazer ile aranıza katıldım. Uzun bir deneme fırsatı bulamasam da motordan memnun sayılırım. ancak bir sorunumu tecrübeli fazer'cılarla danışmak istedim.
    Motor küçük de olsa bir çukura girdiğinde amortisörlerden takırtı sesi geliyor ve gidon sanki boşta kalmış gibi oluyor. Ustam bu sesin normal olduğunu söyledi ama benim içime pek sinmedi.
    Bir de biryerlerde fazerların ön göbek bilyasında sorun olduğunu ve değişimle hallolabileceğini duymuştum. Bu konular hakkında beni aydınlatabilirseniz sevinirim. saygılar

Oncelikle hayırlı olsun, satmıs oldugunuz motor grs600 ve yeni aldiginiz fazer, ben ikisi arasinda surekli gelip gidiyorum, ikisinin tipi de cok hos duruyor, acaba ikisini kıyaslamaniz mumkunmu?

Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selamlar,
    GSR 600'ümü sattım ve 2005 model bir fazer ile aranıza katıldım. Uzun bir deneme fırsatı bulamasam da motordan memnun sayılırım. ancak bir sorunumu tecrübeli fazer'cılarla danışmak istedim.
    Motor küçük de olsa bir çukura girdiğinde amortisörlerden takırtı sesi geliyor ve gidon sanki boşta kalmış gibi oluyor. Ustam bu sesin normal olduğunu söyledi ama benim içime pek sinmedi.
    Bir de biryerlerde fazerların ön göbek bilyasında sorun olduğunu ve değişimle hallolabileceğini duymuştum. Bu konular hakkında beni aydınlatabilirseniz sevinirim. saygılar

ERYİLMAZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA YZF R1 06
    Alıntı enginer6 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar selamlar,
    bahsettiğin ses benim motordanda geliyordu. servise götürdüğümde gidonda boşluk olmadığı sesin balataların destek sacının yaptığını söylediler. evet göbek bilyasındanda böyle bir sörun olabilir. morun önüne geçip eğilip gidonunun alt kısmına bak bilyaların oraya pas akmışsa bilyalar mefta olmuştur kesin.
    bilya almak istersen ben araştırdım kodu ve markası=SFK konik rulman referans numarası (32006x/Q)
    DRİFT RELİGİON

slm birader, senle aynı durumda olan birisi olarak motor egitimine baslamadan oncede yazmıstım sana, simdi 4 dersi bitirdim motorda ve fikrimi paylasiyim istedim, araba surebiliyorum ve bisikleti biliyorum, 1 kereste de antalyada birkac saatligine kırık dokuk bir scuter kiralamisligim var,
    ders 1, giydik bir mont, taktik bir kask, giydik eldiven, altta takım elbisenin alti kumas pantolon, ayakta iskarpin, oturdum 98 model xj600n 68 beygir bir motorun uzerine, bu gaz bu debriyaj bu on fren bu arka fren falan derken ilk ders dur kalk egitimi yaptım biraz, sonra plastik dubalar koydu ve sag sol yaparak aralarindan gectim ama gaza basamıyorum, bastigimda ziplıyor motor, motorun rolanti gazı ve 1. viteste gidiyorum, derken her seferinde dubalarin arasini acti iyice manevra yapmam gerekti derken yavasım ya ve bisiklet surebiliyorum ya gaz yok fren yok rahat rahat yapıyorum, sonra 1. vites 2. vites fren, sonra tekrar kalkıs , 2. vites fren derken 1 saatlik sure bitti ve ilk ders bitti
    2. ders, giydik kaski montu eldiveni, bu sefer akıllandik, biraz sert bir ayakkabi ve kot pantolon ile geldik, ben bos bir alanda egitim yapacagiz sanırken adam aldı arabaya gecti onden git dedi, saga don sola don diyerekten arkadan beni yonlendiriyor, ben de onden gidiyorum derken trafige cıktım resmen, ama gaz olayını anlamamisim halen, motoru durdurdugumda kaldirmak sorun oluyor hele hele kalkarken donus de yapıyorsam al basına belayı, allahtan sırtımda kursiyer yazısı var millet yanasmıyor, bir arabanın altında kalırdım yoksa, verdik yonumuzu dag bayır tenha yollara, yavas yavas 1-2-3-4-5-6 6-5-4-3-2-1 sonra tekrar derken onun alıstırmasini yaptık, gecti 1 saat daha
    3. ders geldik giydik montu, ya arkadas ne kadar adiymis bu montlar egitim icin kullanılan anca bu kadar olur diyoruz tabi, kaskı begenmiyoruz falan, egitmen alman ve ben almanca bilmiyorum, kafam dank etti, en sonunda, ben kalkısımı neden gazla ayarliyorum ki debriyajla ayarlayım dedim ve o sorun bitti, sehirler arasi yola cıktim 80-100-130 kırmızıda dur yesilde don gec falan filan derken baktik oluyor bu is, motoru nasil yatıracagimi bilmiyordum, duz yolada giderken sag sol oynayarak gelistirmeye ugrastım, en buyuk problem de orda zaten,
    4. derste otobana cıktim, motorcularin takıldıgı dag bayır yerlere cıktım falan derken yatırma isi de tamam gibi bisey, bu arada 4. derse geldigimde bir baktim benim motor yok, herifin oglu almıs, markasini anlamadim yamaha-suzuki yazıyor valla, ortak yapımmıdır nedir, 25 beygir bir choopper var, dedim ben bunu suremem, ama oturdum uzerine gayet rhaat da surdum, sadece donuslerde zorlandim, neden se zor donuyor bu meret,
    5 dersi yarin birgun artık keyfini cıkarmak icin alacagim ve bu egitim isi bitecek benim icin, hondanın temel egitimi de 5 saatlik bir surus dersiymis, aynı anladigim kadari ile
    anlayacagin samsunlu kardesim motoru ogrenmek cok kolaymıs ama bu cok basit, onemli olan tecrube, o da kendi motorun olmadan olmuyor
    bende senin gibi yapacagim artık donunce tr ye, gidecegim istanbula motoru alıp, memlekete gidecegim, asil tecrubeyi de o yolda yasayacagim, cok buyuk bir risk belki ama tıngır mıngır yapacagiz artık, herkesin memleketinde 50 tane satilik fezer bulunmuyor fazer alınca da benim memlekete kadar getir demek te olmuyor
    fazerini dizginlemek konusunda basarılar diliyorum, bize de nasip olur insallah

Motosikleti
    honda vf 750 magna ,yamaha scooter,suzuki gsf 650
    Sevgili hawk78 galiba sen buisi silip süpürmüssün olay bukadar 4.dersden sonra motormu degistin? o dedigin motorlar biraz zor döner ama rahattir. hani beni arayacaktin telefonumu yazmistim ama neyse birde bana ERUDITE arkadas yazmis ben fazla internete girmiyorum ama isteyen mesaj yazabilir 01784135718

slm, motoru degistirmedim, 4 derste tabiki bitmedi ama gerisi kendi motorunla yapabilecegin bisey, motor yok ehliyet yok, alayım desem 1200 euro diyorlar, turkiyede 300 lira 150 euroya alabiliyorken, alman ehliyeti bir isime yapamayacaksa, burda kalmis 8 ayım, 8 ay icinde motor al ehliyet al geri sat gibi komple zarar edecegim bir is yapamayacagima gore, arada sıkısıp kaldim,
    dur bakalım5. dersten sonra iyice sekillenir kafamda, bu son motoru da suremem dedim ama baska alternatif yoktu, adam ogreneceksen bu var buyur dedi bizde oturduk, evet donmedigini bir iki kaldirima cıkma tehlikesi ile karsi karisya kalınca anladik,
    arama konusu motor egitimi ile ilgiliydi, egitim veren bir turk arıyordum, ya da ingilizce bilen alman egitmen arıyordum bu konuda tecrubenden yararlanmak istiyordum, o sırada ingilizce ve turkce bilmeyen 69 yasında, bir dede egitmen buldum, o almanca soyluyor ben ingilizce ama nasil oluyorsa anlasıyoruz)

Alıntı A.yilmaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sevgili hawk78 galiba sen buisi silip süpürmüssün olay bukadar 4.dersden sonra motormu degistin? o dedigin motorlar biraz zor döner ama rahattir. hani beni arayacaktin telefonumu yazmistim ama neyse birde bana ERUDITE arkadas yazmis ben fazla internete girmiyorum ama isteyen mesaj yazabilir 01784135718

Motosikleti
    Touring
    sevgili fazer ciler 2004 model fazer in zorunlu trafik sigortası nekadar.yıllık vergisi 120 liraymış.kaskosu nekadar ortalam olarak (kesin olmamakla beraber).kırmızı anahtar diye bişe varmış hata kodunu mu siliyormuş başka bir işlevi varmı öle bişe duymuştum da bu nasıl bir mekanizmadır ne işe yarar(kırmızı anahtar) saygılar.gösterge panelinde nerde yazar.saygılarrr...

2006 model bir fazer alma niyetindeyim.
    km si 20000 civarı.merak ettiğim konu şu.daha önceki motorlarımı hep sıfır almıştım.bunu da tanıdığım bir arkadaştan alıcam.motorun temiz olduğunu söylüyor.
    20000 km 2006 model bir fazer alırken neye dikkat etmem lazım.
    fiyat konusunda ne kadara kadar verirsem mantıklı bi alışveriş olur.
    yardımcı olursanız sevinirim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler