Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    PHAETONW12 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    kullanıcılarının içinde bu motora 20/50 yağ koyacak kadar cahil biri çıkacağını sanmıyorum,çünkü ucuz bir motor değil,ben servisten başka hiçbiryerde müdehale ettirmiyorum motosikletime,kullandığım ürünler,sarf malzemeleri vs. herşey kendi bakım talimatlarında yazılan özelliklerde,kendim de otomotiv teknikeri ve yaklaşık 7 senedir otomotiv sektöründe çalışan biriyim,yanlış bir tavsiyede bulunmadım,kitabında ne yazıyorsa onu tavsiye ettim,gereğinden az yapılan bakım makineye zarar verir,ama gereğinden fazla yapılan bakımda fayda sağlamaz,o yüzden kullanım kitabında ne yazarsa ben harfiyen uyarım,herkese de bunu tavsiye ederim,sağdan soldan duyduğum hurafelere pek kulak asmam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kertenkele200 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yeniden cbf 150
    şu topiği biraz canlandırsak tecrübelerimizi biraz daha yazsak şuraya gayet iyi olacak sayın fazer kullanıcıları.

Motosikleti
    yeniden cbf 150
    ya beyler benim göstergelerde sorun başgösterdi.pili bitik saatte yada hesap makinesinde görüntü nasıl olursa benim göstergelerde öle oldu.km nin benzin göstergesinin hararetin bazı noktaları silik bazıları koyu ama motor ısınınca düzelio bunu takibende selektör bozuldu uzunlar yanmıo.farlarım xenon sonradan takma acaba bunla bi alakası olabilir mi garantisi var motorun inşlh kabul eder servis.böle bişey başına gelen varmı nedeni nedir bilen varmı artık şurayada yazında sorunlarımızı paylaşalım

selam arkadaşlar. başımdan ufak bir kaza geçti. virajı alamadım ve kayarak bariyerlere girdim. ben ufak tefek sıyrıklarla atlattım fakat fazer in ön amartisörleri falan gitti. bilen varsa bu parçaları tek tek temin edebiliyormuyum yada 2.el olarak. sıfır fiyatları biraz pahalı geldi. yardımcı olabilirseniz çok sevinirim.

Motosikleti
    yeniden cbf 150
    geçmiş olsun sende bişeyin olmaması sevindirici

ahmetnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW F650 GS DAKAR '06
    arkadaşlar içinizde gaz halatını yağlayan varmı varsa nasıl zormu benim motorun gazı biraz sert gibi geliyor selamlar
    45km yol + 90km/h = 30dk. 45km yol 180km/h=15dk. kazancımız 15dk, peki kaybedeceklerimiz

peace74 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-07 Race Blue
    Bende eski bir Fazer kullanıcısı olarak fikirlerimi yazayım. 2005 yılında 0 km aldığım motorumu 22000 km kullandım. Yağ, yağ filtresi, hava filtresi ve lastik dışında bir masrafı olmadı bana. Çok sorunsuz bir motosiklet olduğunu söyleyebilirim. Bütün yazılanları okudum ve bana göre yanlış olan fikirler hakkında yorum yapma ihtyacı duydum. Motosiklet kullanmanın ABC'sini bilenler, Fazer gibi spor özellik taşıyan motorlarda, cruiser motorlarda olduğu gibi arka frenin rahatlıkla kullanılamayacağını bilirler. Arka freni durma aşamasıda motorun denge kaybı yaşmaması için ve çok yavaş manevralarda motorun gücünün tekere aktarmasını ayarlayabilmek için kullandım. Arka frenle igili bir sorun yaşamadım. Alt devirlerdeki güçszlüğünü ben dert etmedim, çünkü 6. viteste 80 km/h (yaklaşık 4150 devir/dak) hızla giderken gaz açınca hızlanmakta olan bir otomobili geride bırakacak kadar bir hızlanma mevcut. Bahsedilen güçsüzlük, 7000 d/d ve üstündeki performansa göre güçsüzlük sayılabilir ama gerçek anlamda bir zayıflık sözkunusu değil. Sele, artcı için bir işkence sayılabilir, bunda yolcu ayaklığının pozisyonu da büyük etken. Kimse bahsetmemiş ama farların aydınlatması çok yeterli değil. Şehir içi kullanımı şu anda sahip olduğum YBR 125 ile aynı rahatlıkta diyebilirim. Dar alanlardaki manevra kabiliyeti çok üstün özelliklerde. 200 km/h üzerine çıkılmadıkça rüzgar çok rahatsız etmiyor. Yüksek hızlarda gidişi ve frenajı çok stabil. Viraj hakimiyeti çok iyi. İstemeden de olsa, yanlışlıkla çok hızlı girdiğim bir otoyol bağlantı yolunda sol peg yere sürtündü, lastiğin sol yarısının üzerinde hiç toz kalmadı ama virajı düşmeden bitirdim
    Amacı arazide kros yapmak veya pistlerde derece yapmak olmayan herkesin kullanabileceği tam anlamıyla bir motosiklet Fazer. Kesinlikle başagıç motoru değil.

Motosikleti
    yeniden cbf 150
    gaz telini ben yağlattım çok basit gaz kolunun yanındaki düğmelerin olduğu yeri alttan bi vida tutuo uzun onu söküosun döndürüosun tel görünüo sonra yağlıosun o kadar

Arkadaslar Selam Bende Fzr600 2006 Model Motorsikletim Vardı Bazı Parçalarını Değiştirdim Ufak Bir Kaza Yaptım Ama Salam Parçalarıda Değiştirdik Farları Sol Ayna ön Cam çiziksiz Hatasızdır ön Kafa Granajı Vardır Ufak Görünmeyen Bir Yerinde çatlak Ama Bellil Olmuyor Mavi Renktir Parçaları Ihtiyacı Olan Arkadsalrımız Varsa Arasın Numaramız.05443114453.saygılar Kazasız Günler.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    CBF150'yi,CBF250'yi sattım...Şimdi 2009 GT250r
    Beyler ikinci el 2006 model abs'siz fazer var.Alayım mı almıyayım mı karar veremedim?Abs olması şart mı?Siz hangisini tavsiye edersiniz?Kararsız kaldım.

chopperrider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Goldwing GL1800...
    kingman30;
    senin kararsızlığın yeni bişey değil ki yahu
    mt-03, vstorm, transalp, deauville, vfr800, gtr250 , fazer vs.vs.
    her telden çalıyosun da yakında cruiserlara sıçrayacaksın diye bekliyorum

kızma bana ama sana bi tavsiye, önce tarzını belirle sonra da paran varsa git aklına yatan bi motoru al gitsin fazla kurcalama. yahu insanlar evlenirken bu kadar araştırma yapmıyo vallahi
    hayırlısı olsun.
    .....ve sordu torununa yaşlı kızılderili büyücüsü : sen hiç orta sehpalı supersport gördün mü.....

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Alıntı chopperrider adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kingman30;
    senin kararsızlığın yeni bişey değil ki yahu
    mt-03, vstorm, transalp, deauville, vfr800, gtr250 , fazer vs.vs.
    her telden çalıyosun da yakında cruiserlara sıçrayacaksın diye bekliyorum

kızma bana ama sana bi tavsiye, önce tarzını belirle sonra da paran varsa git aklına yatan bi motoru al gitsin fazla kurcalama. yahu insanlar evlenirken bu kadar araştırma yapmıyo vallahi
    hayırlısı olsun.
    Valla arkadaşım geçen gün benimde şarterler attı bu kararsızlığım yüzünden.Bursadaki bütün suzuki ve honda bayilerinin adresini internetten öğrenip şu modelleri gözlerimle görüp üzerine bi oturayım dedim.Suzuki bayisinde vstrom yok.Başka bişey de gözüme kestiremedim.Honda bayisini ararken birden yamaha bayisinde buldum kendimi.Baktım ikinci el fazerler 11.000 Ytl.Üzerine oturdum işte budur dedim.Ben de istiyorum bi tane eşşek arısı.

Motosikleti
    yeniden cbf 150
    bence kaçırma derim fazer için.abs olması şart değil hatta profesyonel sürücüler abs yi pek tavsiye etmiolar yavaşlatmayı uzatıomuş die ama tabi faydalarıda varda hangi motorda varki temizse alet al hemen.

geçen gün deneme amaçlı %90 şehirlerarası-%10 şehiriçi olmak üzere gaz elciğine hassas davranarak kullandım fazeri,şehirlerarası 80-110 km/h arası hızlarda kullandım genelde,100 km için 15 ytl,yani km de 15 krş yakmış,benzin fişinde yazan 4,87 lt.aslında daha da dikkatli bir kullanımla 4,5 lt ye de iner sanırım...sadece bilgi vermek için yazdım,ben normalde devirli kullanırım ve hep fullerim benzini,ortalama yakıtım da genelde 6-6.3 lt/100km çıkıyor her zaman,ilgilenenlere duyurulur

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    arkadaşlar sanırım . fazer ın 2. el fiyatları 10 .000 - 13 . 000 ytl arası geçiyor . şehir içi yakıt 250 bın ( 25 krs ) a kadar cıkabılıyormus . sehırler arası 180 bın ( 18 krs ) cıvarlarındaymıs . motordan egsozdakı kararmalar hariç herkes memnun

ve arkadaşlar 21 gündür cıt çıkmıyor burdan hayrola
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

alonso_51196 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YOK
    herkese merhaba ben fz6 almak istiyorum s2 modeli türkiye de var mı ve fiyatı ne kadar? yardımcı olursanız sevinirim.

S2 var tabi arkadaşım,sen yenisin galiba www.beldeyama.com.tr diye bir site var,oradan bir bak istersen

Gökhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    F 650 GS
    Alıntı alonso_51196 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhaba ben fz6 almak istiyorum s2 modeli türkiye de var mı ve fiyatı ne kadar? yardımcı olursanız sevinirim.
    http://www.beldeyama.com.tr/www/urun...un.php?k_id=12

S2 olarak sadece fz6 fazer var sanırım. fz6 naked'in s2 versiyonu beldeyamanın sitesinde yok veya ufak bir yazım hatası var. En sağlıklı bilgiyi beldeyamaya mail atarak alabilirsin.

-------edit-------------
    Sanırım değil kesin s2 fz6 naked gelmiyor. S2 olarak sadece fazer var

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    Yaw bu fazerin 78 hp si sıfırı 15.750 imiş.Ben o zaman sıfır alıyorum ve noktayı koyuyorum.Başka da motor almam ömür boyu kullanırım bunu inşallah.78 hp neyimize yetmicek.S2 almaya gerek yok.

praetorian - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yok
    biraz once er6f topicinde er6f aliyorum yazdigini gordum sanki?
    :D
    asya as 125t, honda cbr125, honda nx4 falcon, suzuki gsr 600, sırada?

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler