Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    desertseek - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yolda
    Alıntı Mamba09 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam KMA'yı arayın. Motosikletinizin marka ve modelini söyleyin. Onlar size gönderir. KMA dışında hiç bir yerden alışveriş yapmıyorum ben, dişli, balata konularda. Başka yerde 10-20 ucuz diye almayın.
    Şimdi aradım 407TL 530VX 177TL arka dişli 76TL ön dişli dediler toplam:660TL.Bazı sitelerde aynı marka 560 dişli zincir set diyor ama 100tl için dediğiniz gibi deymez bencede.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:02 ----------

Hocam KMA'yı arayın. Motosikletinizin marka ve modelini söyleyin. Onlar size gönderir. KMA dışında hiç bir yerden alışveriş yapmıyorum ben, dişli, balata konularda. Başka yerde 10-20 ucuz diye almayın.
    Zincir 406TL Ön dişli 64TL Arka dişli 177TL toplam:648TL
    Bazı sitelerde 550 TL aynı marka dişli zincir ama dediğiniz gibi biraz ucuz diye riske deymez.

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:15 ----------

Kafayı yedi bilgisayar yazıyorum yazdığım yazı görünmüyor birdaha yazdığımda diğeride çıkıyor :D

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    engin_deniz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    street triple rs
    merhaba arkadaşlar. elinde givi yan çanta demiri olan varsa satın alabilirim. fazer ile uzun bir yolculuğa hazırlanıyorum. yan çantalarada ihtiyacım olacak.

qsaaar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj Pulsar RS200
    Teşekkürler

Motosikleti
    street triple rs
    kimse yazmıyor konu ölü vaziyette. sanırım çoğumuz motorlarını kışladı bile. gerçi bende fazeri epeydir kullanmıyorum garajda bekliyor. yakın zamanda yine sıcak iklimlerde fazer ile bir yolculuk planlıyorum. güzergah üzerindeki arkadaşlarlada tanışmak isterim.
    rota sanırım kabataslak bu şekilde olacak.

ozgurakman bunu beğendi.

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Merhaba arkadaşlar. Yamaha FZ6'mı satıyorum.
    X-Max, N-Max gibi makinalarla takas olur. Nakit alımda biraz daha yardımcı olabilirim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...9289094/detay/

Motosikleti
    street triple rs
    Merhaba arkadaşlar. Yamaha FZ6'mı satıyorum.
    X-Max, N-Max gibi makinalarla takas olur. Nakit alımda biraz daha yardımcı olabilirim.

https://www.sahibinden.com/ilan/vasi...9289094/detay/
    Mamba egsozları satin alabilirim hemsehri indirimi yaparsan

Mamba09 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ducati Scrambler & Suzuki Vanvan
    Alıntı engin_deniz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mamba egsozları satin alabilirim hemsehri indirimi yaparsan
    ara bi konuşalım

Motosikleti
    street triple rs
    Mobilden giriyorum numarani bulamadim. Sen bana yazarmisin whatsaptan. 0553 8981011

Motosikleti
    Yolda

Öncelikle bu delik ne için var ne işe yarar.
    Motoru aldığımda dikkatimi çekmişti içinde bez gibi bişe duruyordu acemi olarakdan heralde içine bişe kaçmasın diye tıkamışlardır dedim :D
    Geçen motoru yıkamıştım ilk defa tazzikli su kullanarak yıkadıktan 1 2 gün sonra oradan çok az yağ aktığını farkettim taziği vurunca içindeki pisliği atmıştır diye düşündüm.Bugünde motoru yıkamaya indiğimde önce mazotla pisliği temizledim sonra bir çivi yarımı ile bez parçasını çıkarayım dedim ama bez değilmiş nasıl desem katılaşmış yağ biraz çıkardım çiviyi daha ileriye sokmaya çalıştığımda ilerisinin tıkalı olduğunu farkettim fazla kurcalamayıp size danışmak istedim.

Motosikleti
    Şu an yok..
    bende de fz6 varken hep merak etmişimdir o deliği :-)

Motosikleti
    Yolda
    Alıntı Erkan344 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bende de fz6 varken hep merak etmişimdir o deliği :-)
    Vallahi bizde ediyoruzda neden olduğunu geçtim tıkalı :D acaba bi sorun çıkarmı temizleyelim desek nasıl temizleyeceğiz.

fazil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    xv250 / fz6
    Yikamadan sonra oradan yagli su akmasi normal. Ozellikle tazzikli su ile yikadiysaniz. (bunu yapmamalisiniz bu arada) O delik bildigim kadariyla, bujilerin arasindan motora su girerse, o suyu tahliye etmek icin yapilmis. Benim motorumdan da bir iki defa cok hafif yagli su aktigi olmustu, yikamadan sonra.

temperantia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yikamadan sonra oradan yagli su akmasi normal. Ozellikle tazzikli su ile yikadiysaniz. (bunu yapmamalisiniz bu arada) O delik bildigim kadariyla, bujilerin arasindan motora su girerse, o suyu tahliye etmek icin yapilmis. Benim motorumdan da bir iki defa cok hafif yagli su aktigi olmustu, yikamadan sonra.
    Merhaba Fazıl, motorumun ön amortisör keçelerinde bir kaçak vs yok ama daha iyi performans için keçeleri ve yağlarını değiştirsem nasıl olur, bir faydası vs olur mu? yarın kadıköye gelip keçe alayım diyorum, vaktin olursa bir çay içeriz ne dersin ?

JuxtaCrucem - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM Duke 390 ABS
    Arkadaşlar merhaba, 2013 Duke 390 ABS motosilketimi FZ6 Naked ile takas yapmak istiyorum.
    Düşünen olursa mesaj atabilirsiniz.
    İyi forumlar

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Merhaba Fazıl, motorumun ön amortisör keçelerinde bir kaçak vs yok ama daha iyi performans için keçeleri ve yağlarını değiştirsem nasıl olur, bir faydası vs olur mu? yarın kadıköye gelip keçe alayım diyorum, vaktin olursa bir çay içeriz ne dersin ?
    Teklif icin tesekkurler ama sehir disinda olacagim. Amortisor kecesinde kacak yoksa degistirmeye gerek yok. Amortisor yagini 2 yilda bir degistirmek gerekiyor, yani sadece yagini degistirin, keceler kalsin derim.

temperantia - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha fz6 fazer s2 2009
    Alıntı fazil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Teklif icin tesekkurler ama sehir disinda olacagim. Amortisor kecesinde kacak yoksa degistirmeye gerek yok. Amortisor yagini 2 yilda bir degistirmek gerekiyor, yani sadece yagini degistirin, keceler kalsin derim.
    Fazıl merhaba,

Keçeleri ve tozlukları aldım. Kaç numara yağ kullanmalıyım ve kaç ml ?
    engin_deniz bunu beğendi.
    hayat bir günden ibarettir ve ben hergün motoruma bindiğimde ilk günki gibi mutlu oluyorum...

Motosikleti
    street triple rs
    Alıntı temperantia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazıl merhaba,

kendinmi değiştiriceksin abi ? ben hornet varken ustamla birlikte yapmıştık ama baya uğraşmıştık. birde yağın ölçüsü çok önemli fazla olursa motor çok seker az olursa çakılır gibi birşeyler söylemişti usta arkadaş. yanlışta hatırlıyor olabilirim. bu arada ben amartisör yağını kma maslaktan almıştım. arkadaşlar saolsunlar numarasını yurtdışı forumlarından öğrenip verdiler. ha birde hüseyin abimiz vardı bi zamanlar onu arayıp yağın numarasını teyit etmiştim
    temperantia bunu beğendi.

Motosikleti
    xv250 / fz6
    Orjinal amortisor yagi 5W ama 10W koyanlar da var ve sonuctan memnunlar. Amortisorun biraz daha sertlestigini soyluyorlar. Kapasite de, her amortisor icin 476ml imis.

Detayli bilgi:

https://touron2wheels.wordpress.com/...-fz6-s2-fazer/

http://www.600riders.com/forum/fz6-t...-capacity.html
    temperantia bunu beğendi.

Motosikleti
    Yolda
    Amortisor demişken benim ön değilde arka taraf yolda az bir yükselti olsun çukur olsun beni üstünden atacak derecede seke seke gidiyorum kötü 2 kişi binince aşırı derecede rahatlıyor ama ayar falan mı yaptırmam gerekiyor ?

CİHAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Fz6 fazer ve ybr 125
    Arkadaşlar elimde fz6 fazer orjinal arka teker üstü çamurluk var fiyat 200 tl sorunsuz. İstanbuldayım.
    Sadece bir vida tutan yeri kırıktı yapıştırdım sorun teşkil etmiyor.

engin_deniz ve CraCheR bunu beğendiler.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler