Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Yamaha FZ6 - Fazer Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Nolann - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki GSX 600F K7
    fatih kılıclıdan almadım cihan abi 3. sahibi yurt dışından getirtmiş. Daha yeni yeni çıktı bu grenaj ben bir fazeri olan arkadaşa verdim oda kendine kalıbını çıkartarak yaptırdı. Fatih kılıclıda biryerden bulmuştur kalıbını..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _pLay_06 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R - Citroen C5 SX PK
    arkdaslar dun arabamın ılanını burda paylasmıstım bugun tokattan bır arkadas ıle konustum anlastım ve nasıpse yarın gece bınıyor otobuse ve persembe sabahı burda olacak. belkıde bende persembe gunu 2005 27,000 km de hıc kazasız degısensız fazerımle aranıza katılabılırım :D

cihan54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Hayırlısı olsun.. Kilometresini iyi kontrol ettir.

İzmir İl Temsilcisi CEM. - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    cihan abi bulalım bizde bir yerden kalıplarını yaptıralım ama kütük gibi olmasın sonra ?

grenajlı arkadaşa sesleniyorum nasıl grenajların agırlıgı ? döküm'ler agırmı oluyor.?

Bende eylül aylarına dogru sakaryadan geçebilrim cihan abi misafin edersin artık

---------- Post added at 02:07 ---------- Previous post was at 02:03 ----------

Alıntı _pLay_06 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkdaslar dun arabamın ılanını burda paylasmıstım bugun tokattan bır arkadas ıle konustum anlastım ve nasıpse yarın gece bınıyor otobuse ve persembe sabahı burda olacak. belkıde bende persembe gunu 2005 27,000 km de hıc kazasız degısensız fazerımle aranıza katılabılırım :D
    Seni bir yerlerden hatırlıyorum sanki böyle yıllar önce mct 250 topigindemi yazışıyorduk

yada skyjet f5 topigindemi biryerden hatırlıyorum ama çıkaramadım.

hayırlısı olsun

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    cihan abi bulalım bizde bir yerden kalıplarını yaptıralım ama kütük gibi olmasın sonra ?

grenajlı arkadaşa sesleniyorum nasıl grenajların agırlıgı ? döküm'ler agırmı oluyor.?

Bende eylül aylarına dogru sakaryadan geçebilrim cihan abi misafin edersin artık
    Ulen lafı mı olur, gel tabi. Ama ben burada olayım dikkat et malum, bu sene festivalleri çakıştırmamak için tarihleri iyice yayıyoruz. Bir festivalde olmam muhtemeldir

Bu arada bugün aklımdan geçmedi değil, şu güzel olan yan grenajın kalıbından yaptırayım. Basar basar Fazercanlar'a uygun fiyata yollardım. Fazer kardeşliğinin işi görülsün. Ama buralarda kalıbı hazırlayabilecek birileri olmayınca lafta kalıyo tabi. En azından bi tane numune olması lazım. Ve ülkemizde o grenajdan olduğunu sanmıyorum, yurt dışından alıp getirmek lazım..
    CEM. ve ozgurakman bunu beğendiler.
    "CaRPe DieM"

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Alıntı cihan54 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ulen lafı mı olur, gel tabi. Ama ben burada olayım dikkat et malum, bu sene festivalleri çakıştırmamak için tarihleri iyice yayıyoruz. Bir festivalde olmam muhtemeldir

Bu arada bugün aklımdan geçmedi değil, şu güzel olan yan grenajın kalıbından yaptırayım. Basar basar Fazercanlar'a uygun fiyata yollardım. Fazer kardeşliğinin işi görülsün. Ama buralarda kalıbı hazırlayabilecek birileri olmayınca lafta kalıyo tabi. En azından bi tane numune olması lazım. Ve ülkemizde o grenajdan olduğunu sanmıyorum, yurt dışından alıp getirmek lazım..
    Şu söz konusu olan r1 grenajı dimi ?

ozaman şöyle birşey yapalım ..

r1 tarzı yada en çok begendigimiz grenajı oy birligiyle seçelim.

grenaj yaptırmak isteyen fazer dostlarımızın bir listesini oluşturalım.

5 kişi örnek veriyorum 1 milyarlık grenajı alalım. adam başı 200tl.

daha sonra kalıbını yaptıralım bu grenajın 5 kişiyede verelim.

fakat orjinal grenaj kimde kalıcak mevzusuda en çok para verende kalsın.

örnek herkes 200 200 200 veriyorsa o kişi 400 versin. normalde 200 vermesi gerekirken 400 verdigi için artan 200de diger 4 kişiye dagıtılsın. maksat onlar kalıp grenajı yaptırırken maliyetin düşmesi. 50 tlde olsa

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    1- Grenajı satın alacak yeri bulmak lazım.
    2- Kalıbı yapacak (Kaliteli ve tecrübeli) bi usta bulmak lazım..
    3- Bu para yalnızca 1000 lira verdiğin grenaj ücreti olmaz bunun yanında kalıp parası ve yeni basılacak grenajların malzeme ücretleri de olur.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    1- Grenajı satın alacak yeri bulmak lazım.
    2- Kalıbı yapacak (Kaliteli ve tecrübeli) bi usta bulmak lazım..
    3- Bu para yalnızca 1000 lira verdiğin grenaj ücreti olmaz bunun yanında kalıp parası ve yeni basılacak grenajların malzeme ücretleri de olur.

1- bu sana ait abi bulacagına eminim

2- herkesin grenaj yaptıracak tecrübeli tanıdıkları vardır. mesela benim var.

3- bahsettigim 1000 lira sadece alacagımız orjinal grenaj için..mesela grenajı aldık sen fazla para verdin orjinal sende kaldı fakat herkese teker teker göndereceksin takmadan evel mesela erhan abiye gönderdin o yaptırdı kalıbını sonra bana gönderdin ben yaptırdım ben başka birine gönderdim derken 2 hafta içinde geri döner grenajın sana

yada sadece bir kişinin güvendigi bir kişiye gönderilir oda yaptırır grenajı..herkes ona parayı öder toplu yaptırım oldugu için ucuzlukta yapar ..

fakat ben çok birşey tutacagını sanmıyorum zor olan ve işçiligi kalıbını almak.

anadol polyester tamiri yada polyester tekne yapan ve tamir eden yerler biliyorum. onlar kolaylıkla yapar ..

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Herkes kalıp yaptırırsa var ya, incir ağacı çıkar herkesin motorunda tek birisi yaptırır kalıbı, kaç kişi varsa o kadar grenaj bastırır.
    Fakat, bu iş anadolculara teknecilere yaptırılmaz. Body kit yapan tuning firmalarına yaptırılır
    CEM. bunu beğendi.

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    bendeki karenajlar hafif, sanırım abs materyalden. ancak... fiberden yapılma bir ön çamurluğum var ve oldukça ağır. üstelik, fiber malzeme bi süre sonra çatlayıp patlayıp dökülüyor... r1 tipi karenajlar sadece s2 ler için var diye biliyorum.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Sanmıyorum yaa fark olsun.. Varsa bile çok azdır ve kalıbı yapacak adam, o revizyonları yapabilir.

Motosikleti
    Fazer 600 Ve Wr 125 R
    Body kit yapan tuning firmalarına yaptırılır
    bunlarda geçirmesin abi

sitede yaptıran arkadaşa soralım acaba yaptıran arkadaşı memnunmu kaça yaptırmış agırlıgı ne durumda vs vs.

olmadı onun yaptırdıgı yere bizde yaptırak zaten kalıbını çıkarmışlar.

r1 grenajı bulamassak.

daha bunun boya konusu var.

benim motorun boya kodunu ögrenmem lazım. acaba kitapcıkta yazarmı.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Ben alt sakalı boyatacağım zaman renk kodunu öğrenmiştim ama unuttum Şu an öncelikli olarak planımda grenaj yok. Zaten birkaç gündür motor takozu projemle uğraşıyorum. Önce onu bi sonuçlandırmam lazım. Boyahanem çok yoğunmuş, sanırım haftaya anca boyanacak benim prototipin parçaları...

Ondan sonra zaten burada da yapım aşamalarını fotolarını ve sonucu da paylaşıcam inşallah

Motosikleti
    Hayırlısı olsun.. Kilometresini iyi kontrol ettir.
    dostum tesekkur ederım motoru aldım

Alıntı CEM. adlı üyeden alıntı Mesajı göster

---------- Post added at 02:07 ---------- Previous post was at 02:03 ----------

Seni bir yerlerden hatırlıyorum sanki böyle yıllar önce mct 250 topigindemi yazışıyorduk

yada skyjet f5 topigindemi biryerden hatırlıyorum ama çıkaramadım.

hayırlısı olsun
    evet cem mct 250 den oturu baya muhabbet etmıstık

---------- Post added at 18:03 ---------- Previous post was at 17:32 ----------

buyrun buda benım canavar cok yer kaplamasınn dıye 2 resım yukledım

CEM. bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Hayırlı olsun tekrardan.. Kaza-yatma geçmişini söyledi mi eski sahibi? Bir de headers'ları temizle parlat, daha güzel olacaktır.

surgent_38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150-- fazer
    aklıma takılan bir şey var ama gülmek yok ona göre................... şimdi herkes şu arka frenden şikayetçi hemen kitliyor diye aklıma bir şey geldi sormadan da denemek istemedim. arabada fren diski yağlanınca frenler az tutar peki biz diske hafif bir yağ sürsek (çok az ama) sonuç ne olur.?????

Motosikleti
    Honda VFR 1200F
    Frenlerin az tutar ama duramazsın, o derece az tutar. Ve çok uğraştırır sağlıklı haline döndürmen..

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:25 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:21 ----------

Arkadaşlar, motor koruma takozu olan fazerdaş var mıdır. Ufak bi sorum olacak da..

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    Alıntı surgent_38 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aklıma takılan bir şey var ama gülmek yok ona göre................... şimdi herkes şu arka frenden şikayetçi hemen kitliyor diye aklıma bir şey geldi sormadan da denemek istemedim. arabada fren diski yağlanınca frenler az tutar peki biz diske hafif bir yağ sürsek (çok az ama) sonuç ne olur.?????
    onun yerine çinli scooterlardaki hidrolik akışını sınırlayan abs zımbırtıları var kaliperle fren hortumunun arasında, onu takmayı düşünüyorum ben. yağlanan balata çöpe atılır, bi daha temizlenmez...

Frenlerin az tutar ama duramazsın, o derece az tutar. Ve çok uğraştırır sağlıklı haline döndürmen..

[/COLOR]Arkadaşlar, motor koruma takozu olan fazerdaş var mıdır. Ufak bi sorum olacak da..
    buyrun?
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

Motosikleti
    Hayırlı olsun tekrardan.. Kaza-yatma geçmişini söyledi mi eski sahibi? Bir de headers'ları temizle parlat, daha güzel olacaktır.
    motorda gram boya yok full orjınal km 27 bın degıl 37 bınmıs ılanı yanlıs okumusum. bugun ankara -7 dereceleri görunce hıc bır yerı parlatasım gelmedı =)
    cihan54 bunu beğendi.

surgent_38 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbf 150-- fazer
    PLay_06 hayırlı olsun kazasız belasız sürüşler dilerim .

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler