Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı Siyah&Beyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    1- Boyunuz konusunda yorum yapamayacagim ama suruste sorun yaratmiyorsa bence de dert etmeyin.

2-Cift farli gelmeyecek. Sifir alacak maddi durumunuz varsa sifir almak her zaman en garantilisidir.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:46 ----------

Hayirli olsun. Kazasiz belasiz surusler diliyorum. Dus kalk neden cok olmali, bence hic olmayadabilir. Temkinli kullandiktan sonra. Her motora binen duser diye bir kural yok bence.
    Haklısın tabi biz yine kötü ihtimalleri düşünüp ona göre tedbir alalım da

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Alıntı Sipsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Haklısın tabi biz yine kötü ihtimalleri düşünüp ona göre tedbir alalım da
    Size şu kadarını söyliyim benim de ilk motorum cbr 250 motorla ALLAH'a şükür hiç kaza yapmadım ama motor 2 kere yere düştü oda koyduğum yer eğimli olduğundan durduğu yerde düştü.
    Bu gibi olaylara karşı koruma takozu pek önerilmiyor neden? Çünkü motor düştüğünde grenaj çizilir boya kalkar vs en kötü ihtimal sıfırı 120 tl felandı sanırsam ancak koruma takozu direk motorun demir kısımlarına takıldığından sert düşüşlerde daha pahalıya mal olabilir.
    Parayı geçtim diyelim iyi bir hızla viraja girdiniz ve dönemediniz yere o hızla düşen motorda takoz makoz kalmaz ALLAH KORUSUN o hızla fırlayıp başkasının yaralanmasına sebep olabilirsiniz kesinlikle önermiyorum.
    Ne kullanalım dersen giderken düşmeni engellicek bir teknoloji malesef henüz yok bu yüzden durduğu yerden düşmelere karşı orta sehpa en kolay ve pratik olan çözümdür.
    Forumu takip ettiğinizi belirttiniz muhtemelen benim çabalarımı da görmüşsünüzdür özellikle son sayfalarda.
    Kullanan birisini bulduğum anda tüm guruba gerekli bilgilendirmeyi yapıcam.

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı BSY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Size şu kadarını söyliyim benim de ilk motorum cbr 250 motorla ALLAH'a şükür hiç kaza yapmadım ama motor 2 kere yere düştü oda koyduğum yer eğimli olduğundan durduğu yerde düştü.
    Bu gibi olaylara karşı koruma takozu pek önerilmiyor neden? Çünkü motor düştüğünde grenaj çizilir boya kalkar vs en kötü ihtimal sıfırı 120 tl felandı sanırsam ancak koruma takozu direk motorun demir kısımlarına takıldığından sert düşüşlerde daha pahalıya mal olabilir.
    Parayı geçtim diyelim iyi bir hızla viraja girdiniz ve dönemediniz yere o hızla düşen motorda takoz makoz kalmaz ALLAH KORUSUN o hızla fırlayıp başkasının yaralanmasına sebep olabilirsiniz kesinlikle önermiyorum.
    Ne kullanalım dersen giderken düşmeni engellicek bir teknoloji malesef henüz yok bu yüzden durduğu yerden düşmelere karşı orta sehpa en kolay ve pratik olan çözümdür.
    Forumu takip ettiğinizi belirttiniz muhtemelen benim çabalarımı da görmüşsünüzdür özellikle son sayfalarda.
    Kullanan birisini bulduğum anda tüm guruba gerekli bilgilendirmeyi yapıcam.
    Şu sıralar o kadar viraj yapacağımı sanmıyorum yani mahallemizde öyle virajlar yok ama olduğu yerde düşmeşler canımı sıkmasın diye parça değişimine gitmek benim için çok zor olduğu ve çizik,kırık motorla dolaşmak istemediğim için takoz taktırdım bir de bence eğer honda koruma takozuna yer verdiyse sorun çıkmayacaktır bir de aldığım takoz zaten sadece cbr 125r ve cbr 250r için olan takoz hiç olmadı öğrendikten sonra veya zararını görürsem çıkartır atarım. Yine de uyarınız için teşekkür ederim.

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı whyknotnow adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar.

Uzun süredir (belki 5 yıl belki daha fazla) forumu okuyucu olarak takip ediyorum, çok güzel bilgiler ve tecrübeler paylaşıldığı için. Hiç yazar olmayı düşünmemiştim, bugüne nasipmiş. İlk mesajımın da çok beğendiğim bir motosiklet olan CBR250 başlığı içerisinde olmasını istedim.

Benim bir motosikletim yok, öğrenci olduğum ve maaş kazanmadığım için motosikletleri sadece sosyal medya / internet üzerinden gözleyebiliyorum. Ailem ile motosiklet konusunda hiç anlaşamadığım için, kendi motosikletimi almamın yolu üniversiteyi bitirip iş sahibi olmam. Dolayısı ile motosikletim yok.

Bu CBR250'nin ilk çıktığı zamanları hatırlıyorum. CBR125'in de kasası yenilenmişti ve o zamanlar 250cc altına ÖTV indirimi de yoktu. 8900 TL'lik fiyatıyla bomba gibi gelmişti CBR250. (CBR125'in de o zamanlar fiyatı 5900 TL idi yanlış hatırlamıyorsam) Çok net hatırlıyorum hatta, o zamanlar CBR250 YZF 125R gibi bir motosikleti anlamsızlaştırmıştı (Onun fiyatı da 8950 TL idi. Lütfen yanlışsam düzeltin.) Hatta Barkın Bey CBR125 i incelediğinde fiyatının yamaha'ya göre oldukça uygun olmasından dem vurmuş ve motosikleti çok övmüştü. Haklıydı da. CBR125 ve CBR250 nin fiyatları diğer tüm motosikletleri anlamsız bırakıyordu.

Honda bu motorlardan yüzbinlerce satıyor. Türkiye'de de öyle oldu, binlerce motor sattı. Honda gibi büyük ve kurumsal bir firma, fabrikalarında kullandığı üretim felsefeleriyle üretim maliyeti aşağı çekiyor. Yani daha kaliteli malı çok daha ucuza üretebilme kapasitesine sahip. Bu duruma katkı sağlayan bir diğer etken de Honda'nın ürettiği motosikletleri tüm dünyaya çok sayıda satabilmesidir. Böylece büyük miktarlarda üretim yaptığı için birim motosiklet üretim maliyeti de oldukça aşağı çekilmiş oluyor. Aynı karı bir SYM, bir Hyosung veya Daelim'in yapması çok zor, çünkü bu firmalar nispeten daha az motosiklet satıyor, daha az üretmek durumunda kaldıklarından birim maliyetleri de Honda'ya nazaran daha fazla. Öte yandan Honda'nın pazarlama ağı da, servis ağı da oldukça geniş. Reklam kanallarını ellerinde bulunduruyorlar. Aradaki mühendislik ve birikim farkına girmiyorum.

Sadede geliyorum, bunun gibi birçok etkenden dolayı Honda, atıyorum bir SYM'den daha kaliteli üretebilip, daha ucuza satabiliyor(Honda iyi SYM kötü kesinlikle demiyorum, lütfen söylediğim yanlış anlaşılmasın. Tek demeye çalıştığım şey, Honda gibi üretim ve pazarlamayı tüm dünyaya yaymış sayılı holdinglerin üreteceği her şeyi düşük maliyetli yapabilmesidir). Böyle oldukça insanlar daha çok Honda tercih ediyor, Honda tercih edildikçe daha çok üretiyor, daha çok ürettikçe birim maliyet daha da azalıyor.

Barkın'ın YZF-R125 e salladığı zamanlarda fiyatlar:

CBR125: 5900TL
    YZF-R125: 8950TL
    CBR250: 8900TL

Zaman içinde ekonomik krizler, vergiler, tl'nin değersizleşmesi, bilimum politik ve ekonomik etkenlerden dolayı günümüzde aynı motosikletlerin liste fiyatları:

CBR125: 8200TL
    YZF-R125: 9450TL
    CBR250: 12250TL

Şunu kendimize soralım: ekonomik kriz, kur dalgalanmaları vs. sadece Honda'yı mı vuruyor? Bir YZF nin fiyat artışı yıllar içinde makul seviyelerde iken (500 TL) bir CBR125'in (2300 TL) astronomik bir biçimde fiyatının artmasının mantığı nedir?

Şudur: Honda, satış yaptığı ülkelerdeki piyasaya bakarak kendini konumlandırıyor. SYM'nin 11000, Hyosung'un 12000TL ye satılabildiği bir ülkede, Honda motorunu 10000TL'ye satmak istemiyor. Honda, aslında üretim maliyeti bu iki markadan da daha ucuz olmasına rağmen, motorunu bu iki markadan daha pahalıya satıyor. Tahmin edebildiğiniz gibi, akılalmaz bir biçimde de kar ediyor.

İşte CBR250 sahiplerinin anlayamadığı (anlamak istemediği), motosiklet alacak olanların da sinirlendiği nokta bu. Honda, bu motoru daha ucuza (çok daha ucuza) satsa bile kar edebilecekken, sırf çok satıldığı, çok tercih edildiği ve Türkiye piyasasında servis konusunda rakipsiz olduğu için bir tekel gibi davranıyor ve motora sürekli zam yapıp cebini dolduruyor. CBR250 almış olanlar motorumu ikinci elde daha yüksek fiyata satacağım diye seviniyor olabilir, ama yarın öbürgün başka bir Honda tercih edecek olsanız, bu tekel mantığı tüm diğer motosikletler üzerinde de kendini gösterdiği için üretim maliyetlerinin kat kat üzerinde fiyatlara motosiklet alacak duruma geleceklerini idrak edemiyorlar. CBR250 satarken edeceğiniz taş çatlasa 1000 TL'lik kar, sizin cebinizden başka bir Honda alırken fazla fazla çıkacak.

Türkiye'de bir Yamaha, SYM, Kawasaki, Hyosung, Suzuki ve daha bir çok diğer motosiklet markası, Honda gibi servis ve satış ağı kurmadığı sürece de Honda bu magandalığı yapmaya devam edecek. Para kolay kazanılmıyor, insanlar yarın başlarına bir iş geldiğinde karşılarında muhatap bulmak istiyor, dolayısıyla her ne kadar eli gitmese de, Honda'nın bu motoru çok daha ucuza mal ettiğini bilse de, parasını verip Honda tercih ediyor.

İşin acı tarafı Honda bunun farkında. Ve yarın öbürgün CBR250'yi 13000 TL yapsa dahi yine sınıfında en çok satılacak motor olacağını biliyor. Ve emin olun, onun fiyatını daha da artıracak (bu motosiklet piyasasındaki Tek Adam'lığı devam ettiği sürece) ve zarar gören, cebi boşalan yine Türk insanı olacak.

Okuduğunuz için teşekkür eder, iyi sürüşler dilerim. Tekeriniz hep düz bassın.
    yok abi ben anlatamadım işte, illa mecbur kar diyorlar, hondanın neredeyse hiç zamlanmayan modelleride var sanırsam ama nedense hep çok satılan modellerine kur farkı işliyor. hemde öyle böyle değil aylık 250 250 geliyor zamlar.

bur-k@ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 125 pert oldu :(
    Alıntı Twin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Boşver dostum takılma elemana adam gergin. Dediğim dedik, çaldığım düdük diyor.
    seni tanımam etmem fakat sen o kadar oturmuş sertlik derecesinden , seramik kaplama ile malzeme sertleştirmesinden aşınmadan söz etmişsin adam da gelmiş ahkam kesiyor. sallama yazıyor işkembeden besbelli. inan ayar olduğum için yazdım elemana.

tr_select - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    uǝq ɯıɯɐpɐ sɹǝt
    250rr-rs250-gsxr250 vs modelleri haric 250cc için racing demek biraz garip kaçar. Hiç bir otorite şuan güncel olarak satan 250cc klasmanindaki motora racing demiyor
    Otoritelere gore racing denilen sey 600cc'den baslar. Açin, arastirin...

Mobilim pek yazamadim ama umarim anlamissinizdir. Megellide race o zaman. Tzr50 de race ?
    Twin bunu beğendi.

Alıntı onrdmrl99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Herkese merhaba, forumu bir suredir takip ediyorum oldukça basarılı, aklınıza takılan her turlu bilgiye ulaşabileceğiniz bir kaynak gibi olmuş. herkesin oncelikle emeğine sağlık.(gerçi uzun bi forum olmuş insan neresine bakacağını sasırıyor

Hondanın güvenli surus eğitimlerine katıldım ve kısmet olursa 1-2 hafta içinde cbr250 ile aranıza katılacağım. Ancak kararsız kalmama neden olan bir kac konu var. Bununla ilgili yardımcı olursanız sevinirim.

1-Boyum ile ilgili bu motorda bir sıkıntı yasadıgımı düşünüyorum. 1,85 boyundayım ve motorun ustune oturduğumda gerçekten altımda kucuk kalıyor. Ancak genelde söylenen ilk motorum olacağı için sekile cok bakmamam gerektiği, önemli olanın bir sekilde acemiliği atmak olduğu yönünde. Bu konudaki dusunceleriniz ve yönlendirmeniz nedir?

2-2014 modeli(cift farlı)turkiye ye gelecekmidir? Bunun beklememin bir gerekliliği varmıdır?Sıfır mı yoksa ikinci el mi almam önerilir?

Su kararsızlığı atmamda yardımcı olursanız cok sevinirim..
    öncelikle motor o kadar da küçük değil. Başlangıç olarak size çok iyi uyacaktır. Çift far modeli cbr 300 dür.ve Türkiye'ye gelmedi. Sıfır alma konusu ise önermiyorum. Temiz bir ikinci el almanız daha mantıklı çünkü honda sıfır ürünlerde fiyatları abarttı.

dream_rider - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14' CBR 650F
    geçen sene cbr 250 9250 sıfır almıstım mart 2013 tarıhınde busene maasıma 70 tl zam geldi ama motora 3.000tl zam yaptılar memlekette enflasyon var dıyene teker yaparım. Motoru mt07 kıyaslıyorum ve mt bedava oldugunu dusunuyorum bunun yanında honda fıyatlarda sapıttı buna dur denmelı alınmayarak protesto etmeyı onerıyorum sizlere... Sahsen ben ıkı motorumuda honda olarak almıstım busefer de 600F den yana kullancaktım degıstırdıler 650 yaptılar beygırı caldılar parcaları caldılar fıyatınıda 30 cıkardılar beklesınler cok satarlar...
    fearlesboyy, cx571 ve whyknotnow bunu beğendiler.

Motosikleti
    cf moto 400
    Sonunda hondacılar bile anladi bu kazıklamalari. Sifir yerine ikinci el alinarak hem honda kullanrsiniz hem de sifir almaz hondanin poposunu asagi indirirsiniz. Cbr 250 den sonra acayip kalkti.

http://urun.gittigidiyor.com/otomobi...kari-105001358

şöyle bişey takmak nasıl olur yada bunu stoplara nasıl uyarlayabiliriz ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:54 ----------

Alıntı asa11 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sonunda hondacılar bile anladi bu kazıklamalari. Sifir yerine ikinci el alinarak hem honda kullanrsiniz hem de sifir almaz hondanin poposunu asagi indirirsiniz. Cbr 250 den sonra acayip kalkti.
    aynen öyle cok haklısınız gecen yaz alacaktım aksilikler yaşadım honda yuzunden sonra uzunca bi mail attım genel merkezden dönüş yaptılar dedim ki sıfır motosiklet alacaktım ama artık yeter sizin bu politikanız ocaktan sonra 2. el alacağım müşterilerinizi bu şekilde kaybediyorsunuz dedim telefon açan bayan işte çok özür dileriz talepleri karşılayamadık falan filan biton zırva teşekkürümü edip kapadım.Adamlar yazın sıfır motor satmadı ya böyle bi politika olabilir mi?

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Nasil oldu bilmiyorum ama bugun neredeyse egzantrik sesi azaldi bazen hic duymadim kulagim sesi o kadar benmsemistiki giderken dikkat ettim ses yok alla alla dedim sonra neredeyse hep gitti..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:36 ----------

diversion f e geçmeden önce ara geçiş olarak mt3 mü alsam napsam ya tipi güzelmiş.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Nasil oldu bilmiyorum ama bugun neredeyse egzantrik sesi azaldi bazen hic duymadim kulagim sesi o kadar benmsemistiki giderken dikkat ettim ses yok alla alla dedim sonra neredeyse hep gitti..

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:36 ----------

diversion f e geçmeden önce ara geçiş olarak mt3 mü alsam napsam ya tipi güzelmiş.
    al kanka al Bende CBR 125 i verdim Üste para alıp CGL 125 aldım dayanamadım ucuz kelepir cbr 125r buldum gene eskı kasa. adam gel diyor. fiyatı dediğim noktaya çekersem CGL de beleşe gelmiş olacak. 4 tane Honda oldu evin önünde
    CB125S 1976
    CBR 250R 2013
    CGL 125 2004
    ----------- gELİRSE cbr 125 r bi tene daha Yazın motor satısını ben yapıom direk bana gelin hondacılar
    theplatoon bunu beğendi.
    Dört Teker Bedenimi, 250R Ruhumu Taşır..!

Motosikleti
    Honda CBR 250

Hocam yanlış hatırlamuyorsam siz cbr 250 yi yeni almamışmıydınız 2.el olarak.
    Yanlış hatırlıyorsam kusuruma bakmayın.
    Geçiş nedeniniz nedir acaba ve.kaç km tecrübeniz var cbrda?
    Yetersiz tecrübe sakın geçmeyin gibi saçma şeyler söylemek için sormuyorum sadece merak ettim

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı BSY adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yanlış hatırlamuyorsam siz cbr 250 yi yeni almamışmıydınız 2.el olarak.
    Yanlış hatırlıyorsam kusuruma bakmayın.
    Geçiş nedeniniz nedir acaba ve.kaç km tecrübeniz var cbrda?
    Yetersiz tecrübe sakın geçmeyin gibi saçma şeyler söylemek için sormuyorum sadece merak ettim
    Hocam merak etmeyin iyi niyetlileri anlarim gecme tecrube edin demek beni dusundugunuz icindir mutlaka... cbr 250 de 3000 km 4000 kmde cbr 125 te var bi 4000 de driftte var.. 2000 kmde calibreden hocam ondan once zaten scooter vardi aslinda gecmeye niyetim pek yok aradayim.. sadece hep 4 silindir ve yuksek cc her motorcuda hevestir o bakimdan... yoksa cbr mden memnunum

Motosikleti
    Daelim S3
    Merhaba arkadaşlar,

6 ay cbr 125le 6000km yol yapıp. CBR 250 me geçiş yaptım
    Foruma üye olup motora taktığım yan kumaş çantaların fotosunu çekip göndermek niyetim vardı. ama nasip düm akşam yaptığım kazayı anlatmakmış

İLK İŞİNİZ MOTORUN LASTİKLERİNİ DEĞİŞTİRİN!!!!!

Cbr 125te bu sorunu yaşamamıştım ama cbr 250 kaygan zeminde kendini bırakmaya çok meyilli. 3 kere virajda arka tekerlek hafif kaymıştı.

Gelelim kazaya;
    20KM hızla giderken önümdeki Mercedes'i 20metre mesafeden takip ediyordum. Araç sinyal yakmadan birden sola dönmeye başladı. Ne yalan diyim fren yaptı mı hatırlamıyorum Ama ben ön frene dokundum. Dokunmamla kendimi yerde takla atarken buldum. hangi ara motor kaydı altımdan gitti anlamadım. Gündüz biraz yağmur yağmıştı ve orada yerler çamurdu, buz tutmuş gibi kaygandı. Ön frene dokunmamla ön tekerlek direk yan yattı, bende arkasında leylek gibi havada kalıp üstünden fırladım.

Yerden kalktığımda sol omuzum feci ağrıyordu. Hastaneye gittik röntgen falan sol köprücük kemiğimi kırmışım.

Yerlere çok dikkat edin eğer çamurluysa motor kendini atmak için fırsat kolluyor. İlk işiniz tekerleği değiştirmek olsun.

Motorda sorun yok yan grenajda çizik var sadece oda 45tl
    agrasiwe bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Hocam merak etmeyin iyi niyetlileri anlarim gecme tecrube edin demek beni dusundugunuz icindir mutlaka... cbr 250 de 3000 km 4000 kmde cbr 125 te var bi 4000 de driftte var.. 2000 kmde calibreden hocam ondan once zaten scooter vardi aslinda gecmeye niyetim pek yok aradayim.. sadece hep 4 silindir ve yuksek cc her motorcuda hevestir o bakimdan... yoksa cbr mden memnunum
    Bende cbrdan 4 silindirn etkileyici sesine ve gücüne geçiş yapmak istiyorum ancak yaklaşık bir 4 sene değiştiremiyeceğim gibi üni yüzünden.
    Hayırlısı bakalım.

ootay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arayışta
    Arkadaşlar merhaba bugün hayellerim olan cbr250 aldım hemen sizden aldığım fiyat konusunda yorum bekliyorum 2012 model 3500km çift renkli 8900 anlaştım kapora verdim inşallah yarın devir işlerini halledicez.
    fiyatı nasıl arkadaşlar ??
    agrasiwe bunu beğendi.

Yuce123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2013 Honda Cbr 600f -- 2015 Honda Cbr 1000rr
    http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-yedek-parca-motosiklet-cbr-250r-orjinal-sinyal-154979434/detay/

Motosikleti
    Honda CBR 250
    Alıntı ootay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba bugün hayellerim olan cbr250 aldım hemen sizden aldığım fiyat konusunda yorum bekliyorum 2012 model 3500km çift renkli 8900 anlaştım kapora verdim inşallah yarın devir işlerini halledicez.
    fiyatı nasıl arkadaşlar ??
    Hayırlı olsun fiyat iyi almışsın 0 fiyatı nerdeyse 13000 hesaplarsak gayet iyi bn biraz pahalı anlaştım gibi 2013 1000 km 10.250:( ne yapalım şans

ootay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Arayışta
    Alıntı amat_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlı olsun fiyat iyi almışsın 0 fiyatı nerdeyse 13000 hesaplarsak gayet iyi bn biraz pahalı anlaştım gibi 2013 1000 km 10.250:( ne yapalım şans
    şimdi adana honda suculara da sordum böyle böyle derken adam daha benden duymadan 10bine kadar alınır dedi. aldığın fiyat çok iyi dedi çok şans oldu bu motor galerideydi şansına sahibini buldum gerçekten çok şansına ilk motorum olacak şöyle böyle aldık işte allah kaza bela vermesin hayırlı günlerde kullanırı(z)m umarım. daha a2 ehliyetim yok mart sonunda onu da alıcam yazılmıştım 3 hafta önce kursa zaman geçmek bilmez şimdi.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

Alıntı amat_007 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu arada heyecandan teşekkür etmeyi unutmuşum teşekkür ederim.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)

Bu Konudaki Etiketler