Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Volkan Serezli - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 250R
    Alıntı Sipsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150lik takan biri ile konuşmuştum arkaya rosso II takmış ve güvenlik için büyüttüm virajlarda motoru korkmadan yatırıyorum felan demişti.
    Bu motor için mühendisler oturmuş hesaplamaları yapmış en uygun lastiği takmış bence.Arkayı büyüttün diyelim e ön taraf küçük kaldı aynı oranda yatırabilceksin bence.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    2014 CBR500R vs Dio 110
    Alıntı buberk adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Buradan büyük cc takıntısı olanlara selam gönderiyorum. Pompacılar sizi bekliyor
    Aslan besleyen-yemini düşünmez...
    Otobanda 250'lik çakma ''racing''in üstüne kapanıp sıradan aile otomobillerine aynadan bakıp yol vermem(nekadar ekmek-o kadar köfte)...

viper17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı tugfox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun suredir Michelin Pilot Power 160-60-17 ve 110-70-17 kullaniyorum. Biraz bilgi vereyim.

Cbr250r janti 600cc motorlarinkine nazaran biraz daha dar oldugu icin arkadan baktiginizda lastik standart bir 160'tan biraz daha bombeli gorunuyor. Ama pratikte bir problem yok. Teknik anlamda az cok bilgim vardir. 160ligi taktirdigim anda janttan abuk sabuk tastigini gorseydim hemen cikarttirirdim. Isin apaciliginde degilim.

Ben gayet memnunum. 1000kere cbr250r alsam 1000ine de 160 lastik takarim. 140 lastik bu motosiklete yakismiyor. Buyuk lastikle trafikte gordugunuz saygi bile artiyor, arabalar daha cok ciddiye aliyor. Arkadan motorun 600cc oldugunu sananlar gaza gelip kapismaya calisiyor vs.

Virajlarda oyle negatif bir etkisini hissetmiyorum. Belki bu haline cok alistigimdandir. Bu lastigin bu janttaki yatma acisi biraz fazla, bu yuzden kontralar biraz daha keskinlesti. Lastik takildiktan sonra ilk kontrada alisiliyor, problem yok. Lastikci arka lastige 36psi hava basmami onerdi. Ben kullandikca 38-40psi'nin daha iyi geldigini farkettim(68kiloyum).

Gidonu agirlastirabilecegini dusunerek onlere 120-60-17 takmadim. Simdi olsa belki de taktirirdim.

Performans anlaminda bir dusus hissetmiyorum. Bu lastigin artilari eksilerinden cok daha fazla. Tavsiye ederim.
    Honda mühendisleri gerizekalı zaten. 250cclik tek silindiri olan bi motora neden öne 120-70-17 arkaya 180-55-17 takmamışlar anlamadım.
    600rr ve 1000rr modeli daha çok satılsın diye sanırım.
    buberk bunu beğendi.

buberk - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Varadero
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Otobanda 250'lik çakma ''racing''in üstüne kapanıp sıradan aile otomobillerine aynadan bakıp yol vermem(nekadar ekmek-o kadar köfte)...
    Ben sıradan aile otomobilleriyle kapışarak ego tatmin etmediğim için senin dünyanı anlayamam dostum. Saygılar..

Not: Bu araba ben motorumun racing olduğunu kabul etmiyorum. İşin aslı racing makineyi de pek oturaklı görmüyorum. Bir 900 hornet hatta bir gsr600 gibi asil gelmiyorlar bana. Belki de güzel ülkemin açık egzoslu, terlikle motora binen keko apaçileri yüzündendir.
    fearlesboyy bunu beğendi.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı dyavol-77 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda böle diyosa böledir

fearlesboyy ve ERROR88 bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR 250R
    Acemiyim ilk motorum olacak arkayı 140 mı yapmalıyım 150 mi güvenlik açısından hangisini önerirsiniz ?

egemen5454 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX636R Special Edt.
    Arkadaşlar motor daha yeni ilk bir hafta böyle bir sorun yoktu fakat sonralardan bu amörtisör ses yapmaya başladı yavaş giderken çukura girip çıktığınızda vs amörtise inip yükselirken fiyu diye ses veriyor Yani elimlede arkadan bastırıp bıraktığımda o yukarı çıkma aşamasında hava sesi veriyor fakat çok uyuz edici bir ses Honda'ya falan götürdüm patlak olsa amenna değiştirirler ama bu şekilde bir şey yapmazlar buna dedi ne yani bu sürekli bu sesle beni rahatsız mı edecek sürekli. Sizde böyle bir sorun var mı? (2013 Model)

ormankebabi - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER-6n
    Alıntı egemen5454 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar motor daha yeni ilk bir hafta böyle bir sorun yoktu fakat sonralardan bu amörtisör ses yapmaya başladı yavaş giderken çukura girip çıktığınızda vs amörtise inip yükselirken fiyu diye ses veriyor Yani elimlede arkadan bastırıp bıraktığımda o yukarı çıkma aşamasında hava sesi veriyor fakat çok uyuz edici bir ses Honda'ya falan götürdüm patlak olsa amenna değiştirirler ama bu şekilde bir şey yapmazlar buna dedi ne yani bu sürekli bu sesle beni rahatsız mı edecek sürekli. Sizde böyle bir sorun var mı? (2013 Model)
    Arkaya 60kilodan daha ağır biri oturunca bende de yapıyor. Yay ön yüklemesini artçının kilosuna göre 1-2 kademe yukarı alıyosun ses kesiliyor.

egemen5454 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ZX636R Special Edt.
    Valla ben 77 kiloyum kimse oturmasada ben de tek başına yapıyor ne yapmalıyım ?

tugfox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı viper17 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda mühendisleri gerizekalı zaten. 250cclik tek silindiri olan bi motora neden öne 120-70-17 arkaya 180-55-17 takmamışlar anlamadım.
    600rr ve 1000rr modeli daha çok satılsın diye sanırım.
    Muhendisler arac uretme asamasinda, dunyanin binlerce farkli noktasinda satisi yapilacak ortak bir arac tasarlarlar. Bunu tasarlarken de yuzlerce parametreyi bir araya getirerek, ortaya optimum ozelliklerde yuzlerce farkli yerde kullanilabilecek ortak ozelliklerde bir arac cikartirlar. Optimum yakit, optimum performans gibi.

IRC lastikler Michelin, Pirelli vs gibi markalardan kotu mu? Kotu. Eee 140 lastik takilmasini ongoren muhendis iyi muhendis, IRC takilmasina onay veren muhendis kotu muhendis mi. Ya da IRC'yi tasarlayan muhendis kotu muhendis mi.

Olaya sadece muhendislik acisindan bakilmasi da yanlis. Sirketler maksimum karlilik amaciyla calisirlar. Vs Vs uzar gider

Sonuc olarak lastik degistirmeyi dusunenler icin sunu soyluyorum. Herkes gidip 160 taksin demiyorum. Ama herkes IRC'lerden kurtulmali diyorum. 140 alin ama gidin Michelin alin Pirelli alin Bridgestone alin, Metzeler alin vs vs kalitesini ispatlamis, nispeten yumusak hamurlu lastikler kullanin.

CBR250R'i tercih edenlerin cogu tecrubesiz kullanicilar. Iyi lastik, tecrubesizken lazim. 4000-5000km kullan sonra degistirirsin demenin mantigini cozemiyorum. Iyi lastik esas ilk 5000kmde lazim. Herkese iyi aksamlar olsun.
    erays ve gargoyle bunu beğendiler.

Motosikleti
    CBR 250R
    Alıntı tugfox adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Muhendisler arac uretme asamasinda, dunyanin binlerce farkli noktasinda satisi yapilacak ortak bir arac tasarlarlar. Bunu tasarlarken de yuzlerce parametreyi bir araya getirerek, ortaya optimum ozelliklerde yuzlerce farkli yerde kullanilabilecek ortak ozelliklerde bir arac cikartirlar. Optimum yakit, optimum performans gibi.

IRC lastikler Michelin, Pirelli vs gibi markalardan kotu mu? Kotu. Eee 140 lastik takilmasini ongoren muhendis iyi muhendis, IRC takilmasina onay veren muhendis kotu muhendis mi. Ya da IRC'yi tasarlayan muhendis kotu muhendis mi.

Olaya sadece muhendislik acisindan bakilmasi da yanlis. Sirketler maksimum karlilik amaciyla calisirlar. Vs Vs uzar gider

Sonuc olarak lastik degistirmeyi dusunenler icin sunu soyluyorum. Herkes gidip 160 taksin demiyorum. Ama herkes IRC'lerden kurtulmali diyorum. 140 alin ama gidin Michelin alin Pirelli alin Bridgestone alin, Metzeler alin vs vs kalitesini ispatlamis, nispeten yumusak hamurlu lastikler kullanin.

CBR250R'i tercih edenlerin cogu tecrubesiz kullanicilar. Iyi lastik, tecrubesizken lazim. 4000-5000km kullan sonra degistirirsin demenin mantigini cozemiyorum. Iyi lastik esas ilk 5000kmde lazim. Herkese iyi aksamlar olsun.
    Başkan tamam da biz Acemiyiz kaza yapmadan soğumadan bu işten öğrenmek istiyoruz 140
    mı 150 mi takalım ?

filatron - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Michelin pilot activ mi pilot street mi? Dün aradım bir bayiiyi street daha iyi faha yeni dedi? Evet street mi almalıyım

tugfox - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Sipsi adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başkan tamam da biz Acemiyiz kaza yapmadan soğumadan bu işten öğrenmek istiyoruz 140
    mı 150 mi takalım ?
    140-70-17 veya 150-60-17 takabilirsiniz ikisi de olur.

Egitim de cok onemli. Yeni baslayanlara Honda guvenli surus 2 egitimini oneririm gercekten cok faydasi oluyor. Ben 1000km'deyken gittim cok faydasini gordum.
    gargoyle bunu beğendi.

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    Şu lastik işine bir el atınız bilgim yok hiç bir konuda Michelin pilot active mi Michelin pilot street mi almalıyım. Yardımcı olunuz lütfen. Streetin adı hiç geçmiyor ama

Eagle7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT
    Alıntı filatron adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Şu lastik işine bir el atınız bilgim yok hiç bir konuda Michelin pilot active mi Michelin pilot street mi almalıyım. Yardımcı olunuz lütfen. Streetin adı hiç geçmiyor ama
    street yeni bir lastik fazla kullananın çıkacağını zannetmiyorum ama activeyi ben kullanıyorum memnunum istanbul için iyi senin yerinde olsam street alırım çünkü yeni bir lastik daha iyi olma ihtimali yüksek garanticiyim diyorsan active al
    filatron bunu beğendi.

reak41 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    lastik konusunda sürekli irc kötüleniyor ama yurtdışı videolarda adamlar pegleri sürtücek kadar yatıyorlar.Kötülemeniz gereken bence ülkemizin kireç taşından hallice asfaltıdır.
    buberk ve erays bunu beğendiler.

Motosikleti
    HONDA

Honda CBR 250 göstergem

Öncelikle iyi günler yaklaşık 15 gün önce aldığım motorumun göstergesi çalışıyor fakat benzin göstergesi sürekli full durumda şamandırada sorun yok ama servis bu durumun düzeltilemeyeceğini söyledi. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim.

Motosikleti
    mash 5000 km/cbr 250 6500 km /xj6 f 49000 km
    motosikletim satılıktır. düşünenler arayabilir.
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-yamaha-2013-diversion-f-5850-km-de-20000-tl-148212039/detay/

Motosikleti
    Honda Cbr 250 R
    street aldım bugün ikisine 600 tl verdik hayırlısı olsun ama şunu söyleyim gercekten çok fark ediyor yol tutuşu acemiyiz birde kendime güvenim geldi diğer lastikler ne tutuyor ne duruyordu ani tepkimede kayık gibi kayıyordu belkide benim acemiliğimdendi ama şuan memnunum 50 km yol yaptım istanbul trafiğinde gerçekten fark var.
    kimi bunu beğendi.

cx571 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 250 R & YBR 125 ESD
    Alıntı avangard32 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Öncelikle iyi günler yaklaşık 15 gün önce aldığım motorumun göstergesi çalışıyor fakat benzin göstergesi sürekli full durumda şamandırada sorun yok ama servis bu durumun düzeltilemeyeceğini söyledi. Konu hakkında bilgisi olan arkadaşlar paylaşırlarsa sevinirim.
    Böyle saçmalık mı olur ? Göstergede Arıza Olabilir. Honda Bayisine götürün motosikleti GARANTİLİ değil mi?Sorunu bulsunlar. İş yAPmamak ıcın adamlar bastan savmak ıcın ne gerekıyosa yapıolar.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler