Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    cbr_007 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC 700 S Honda CBR 250R Honda Beat 2004
    selam olsun bütün motorcu arkadaşlarıma
    avcagatay bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    CBR250R
    Alıntı K o r @ y adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin bu dediğiniz olay garantiden ziyade, yol servisi özelliği ile alakalıdır diye düşünüyorum..
    Eğer hondanın yol yardım özelliği varsa gelip yardım ederler..
    Kullanıcı hatası dışında fabrikasyon bir arıza varsa garanti devreye girer.. Hondanın servis konusunda diğer firmalardan
    10 gömlek daha üstün olduğunu görmemek imkansız..Çevremdeki arkadaşlarımın jant yamukluğunu, karbüratörünü ve diskini garantiden bir kuruş almadan değiştiklerini
    gözlerimle gördüm.. Örn ben yamahacı bir motorcuyum ama malesef ne olursa olsun garantiden değilde cepten yaptırmaları beni her zaman hayretler içinde bırakmıştır
    Honda servisinin 10 gömlek üstün olduklarını söylemişsiniz
    Bu konuda tecrübeli değilim bişey diyemicem

Ancak şimdi aklıma şöyle bişey geldi,
    1000 bakımında sübap ayarı yapılmadı
    4000 bakımında önemsenmedi

Diyelimki 8000 bakımında yapılması gerekti
    Sübap ayarı ne kadar zaman alır bilmiyorum ancak işçilik 40+kdv TL/saat
    1000 bakımında işçilik yok
    yani sübap ayarı için cebimden para çıkacak
    2 saat desek 100TL

Acaba böyle mi olacak?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

Bir de, demeye çalıştığınız, honda bazı kullanıcı hatalarını garantiden mi onarıyor?

K o r @ y - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    ATOM KARINCA
    Şimdi bu işler servisten servisede değişiyor mu bilmiyorum ama İstanbul' da D&B motor, Konşuk Motor esnaflık ahlakına ,müşteri memnuniyetine çok önem veren servisler.
    Sanıyorum siz Ankara' dasınız.. Çevrenize danışarak iyi bir servis bulun yada Honda Türkiye Distribütörünü arayarak X servisin motorunuza bakmadığını şikayet edin..
    Honda bu konu da çok titiz. Sonuca ulaşırsınız

chemical - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr1000RR-cbr 250R
    Alıntı effacia adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Honda servisinin 10 gömlek üstün olduklarını söylemişsiniz
    Bu konuda tecrübeli değilim bişey diyemicem

Ancak şimdi aklıma şöyle bişey geldi,
    1000 bakımında sübap ayarı yapılmadı
    4000 bakımında önemsenmedi

Diyelimki 8000 bakımında yapılması gerekti
    Sübap ayarı ne kadar zaman alır bilmiyorum ancak işçilik 40+kdv TL/saat
    1000 bakımında işçilik yok
    yani sübap ayarı için cebimden para çıkacak
    2 saat desek 100TL

Acaba böyle mi olacak?

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:18 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:15 ----------

Bir de, demeye çalıştığınız, honda bazı kullanıcı hatalarını garantiden mi onarıyor?
    öncelikle sübap ayarı motora gerekliyse yapılır. 1000 bakımı rodaj bakımıdır sübap ayarı yapmazlar genelde 4000 bakımında yaparlar. 15tl gibi bir ücreti var saat vs değil. 4000 bakımından sonra zaten subap ayarı yapılmıssa bıdaha yaptırmaya gerek kalmaz 30binde hala sübap ayarı olan arkadaşlarım var sadece 1 kere sübap ayarı yaptırdı oda 4000km deydi. Garanti bakımından evet honda önde iyi niyetli yardımcı servis ise kullanıcı hatası olan bazı parçaları iyi niyet çervesinde garantiden değiştiriyorlar tabi siz işi çakallığa vurmazsanız yani sizde iyi niyetliyseniz. Benim ön jantımı fabrika hatası olduğundan dolayı komple değiştirdiler hatta servisi raporu vs uğraştırmadan fabirkayı arayıp hallettiler komple ön jant disk balatalar. mesela sadece jant değişicekti rica ettim disk ve balatayıda değiştirdiler. yamaha vs olsa rapor tutalım fabrikaya gönderelim cevap gelsin onay gelsin parça gelsin biz sizi ararız motor 1 ay yatar hondada ise bir telefonla hallettiler
    Gelmemiş yarından hepmi şikayetçiyiz

rapcib - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GT-250R
    Alıntı casillas00 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3m bant yapıştırdın sanırım oraya ben depodan çekimlerde vakumu kullanıyorum bitane ön kafa grenajına yapıştırdım onlardan sabit birde kaskta var

Kasktan böyle bir açı oluyor Video boyutları çok fazla gerçekten yt'ye atması çok uzun sürüyo edit için ben CyberLink PowerDirector 10 kullanıyorum tavsiye ederim onu.

4.levent tamam bizim semt çıkardık hatta bi ara kendimi gördüm sankii sonra şişli .... en son neresi o park yeri onu çıkaramadım gittii sormazsam içimde kalıcakkk bir kez daha aşık oldum cbr'a şimdi biizm burda ilk defa gördüm bu şekilde , çok güzel olmuş allah kaza bela vermesin

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

İstediğimiz servisi seçebiliyor muyuz kendimiz yoksa yönlendirme falan mı var ya da diğerinden bir diğerine geçiş yapabiliyor muyuz problem olmadan ... ??
    Dikkat, Can Kurtarır . Sonra Kafanızı Çok Vurursunuz Duvarlara ..

B.RAGA

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı rapcib adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    4.levent tamam bizim semt çıkardık hatta bi ara kendimi gördüm sankii sonra şişli .... en son neresi o park yeri onu çıkaramadım gittii sormazsam içimde kalıcakkk bir kez daha aşık oldum cbr'a şimdi biizm burda ilk defa gördüm bu şekilde , çok güzel olmuş allah kaza bela vermesin

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:37 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:02 ----------

İstediğimiz servisi seçebiliyor muyuz kendimiz yoksa yönlendirme falan mı var ya da diğerinden bir diğerine geçiş yapabiliyor muyuz problem olmadan ... ??
    Şişliden eski adliyenin olduğu caddeye iniyorum.Üst şişli caddesi çok yogun oluyor ordan kaçıyorum

Subab ayarından bahsetmişsiniz arkadaşlar bizim motorlarda shimli olduğu için öyle 4000de 10000bınde subab ayarı bozulmaz uzun kmlerce gonlunuz rahat binin subab ayarına gerek yoktur.
    Ama subab ayarıda yapılcasa öyle 15liraya olmaz zahmetli ve her ustanın güzel yapacagı bir iş değil

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    ustune 1500 eve teslım

bas agrısı mı olur yoksa ıyı bı baslangıc mı :D

http://www.sahibinden.com/ilan/vasita-motosiklet-honda-kesinlikle-nakit-fiyatidir.takas-fiyati-11000-dir-95191532/detay/#

casillas00 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Cıbırı attım garaja karda gitmiyor ormanda

Kaptık Garajdaki crosslardan biridi

Pain bunu beğendi.

forza46 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    bu tarz yan çanta kullanan var mı ? http://www.anesmotor.com/?urun-455-i...Yan-Canta.html

tavsiyelerinizi almak isterim.
    Yavuz Sultan Selim Han

wolrath - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    pani / 3colore
    ark.lar trafık sıgortası 150 cıvarı denmıstı bı ara. gecen sene 77ye yaptırmıstım sımdı de 95e yaptırdım. 150cıvarı cok fazla bılgınız olsun

GP500-1st - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı wolrath adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ark.lar trafık sıgortası 150 cıvarı denmıstı bı ara. gecen sene 77ye yaptırmıstım sımdı de 95e yaptırdım. 150cıvarı cok fazla bılgınız olsun
    İstanbul da 135-170 arası fiyat veiryorlardı ama izmir seninde yaptırdığın gibi daha uygun burdan

Yaş da önemli bir kriter. 25 yaş altı, 20% hasarlılık sürprimi ve 5% gecikme faizi olmasına rağmen AXA'dan 157 TL'ye geldi. Tam sigortayı yaptırdım, farklı bir acenteye daha sormuştum, o aradı. 142 TL fiyat verdi o da, yine AXA. Öncesinde farklı sigortalara sormuştum 400 TL'ye kadar fiyatı çıkaranlar var .

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    İstanbul epey pahalı demek ki sigortada. Riskli olsa gerek.

slymn93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Cbr 250 R- Siyah(full)
    arkadaşlar 2013 de repsolde gelcek deniyodu bi bilgisi olan var mı acaba?
    2 Teker bir başka !

Sabahları buzlanmaya dikkat edin, anayolların dışında özellikle.

Düşük hızlı virajda arka tekerim kaydı, geri toparlarken beni de fırlatıyordu , high side'a yaklaştım yani. Kurtardım neyse dedim, düşmeden şuradan çıkayım diye düşünürken 3 dk ilerisindeki virajda komple buz olmuş, 20'yle girmeme rağmen kaydı ve düştüm.
    zenon bunu beğendi.

oguzcelik - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Geçmiş olsun dostum.
    Ben sabahları 06:30'da çıkıyorum evden, yerler ayaz olduğu için 10 gündür toplu taşıma kullanıyorum.Sabahları tehlike.
    09:00'dan önce motorla çıkmamak lazım bu aralar.
    seigen bunu beğendi.
    www.motojektif.com

hakanerdogan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DL1000A
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Düşük hızlı virajda arka tekerim kaydı, geri toparlarken beni de fırlatıyordu , high side'a yaklaştım yani. Kurtardım neyse dedim, düşmeden şuradan çıkayım diye düşünürken 3 dk ilerisindeki virajda komple buz olmuş, 20'yle girmeme rağmen kaydı ve düştüm.

Çok geçmiş olsun, anlaşılan pek bir şey yok motorda da sizde de, en kötüsü böyle olsun....
    seigen bunu beğendi.

ferdinandd - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda NC S

Geçmiş olsun seigen, allahtan temkinliymişsin ufak atlatılmış
    seigen bunu beğendi.
    Yaşasın MEKANIK, kahrolsun elektronik | Yaşasın METAL, kahrolsun plastik | Yaşasın TORK, kahrolsun beygir | ...

Bu şekilde deneysel sürüşlerim sonucu sık düşüp kalktığım için artık alıştım . Motorda grenaj zaten hasarlı, o yüzden düşmeler artık hiç koymuyor, kaldırıp yola devam. Buzlu, karlı havalarda biraz şansımı zorluyorum.

Kaskta kamera vardı . Videodan ilki pek anlaşılmıyor, ama ikincide buz çok belirginmiş, sürerken görünmüyor cidden.
    http://www.youtube.com/watch?v=-KAX4CaeJ_w

zenon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda nc700xa
    Bu şekilde deneysel sürüşlerim sonucu sık düşüp kalktığım için artık alıştım . Motorda grenaj zaten hasarlı, o yüzden düşmeler artık hiç koymuyor, kaldırıp yola devam. Buzlu, karlı havalarda biraz şansımı zorluyorum.

Kaskta kamera vardı . Videodan ilki pek anlaşılmıyor, ama ikincide buz çok belirginmiş, sürerken görünmüyor cidden.
    http://www.youtube.com/watch?v=-KAX4CaeJ_w

Geçmiş olsun Çağdaş elinle grajı temizlemene bittim :D
    seigen bunu beğendi.
    Ötenazi hakkımı yaşayarak kullanıyorum. Z @ B ! T
    Gideceği yeri bilmeyene hiç bir GPS yardımcı olmaz!...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)

Bu Konudaki Etiketler