Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    sevgili arkadaşlar, forumu uzun zamandır okumaktayım, paylaşımlarınız ve bilgilendirmeleriniz için her birinize teşekkür ederim. Ben gönlünde motor sevdası olan ancak buna yeni yeni imkan ve vakit bulmuş bir arkadaşınızım. A2 ehliyeti için bir kursa devam etmekteyim. Benim gönlümdeki motor cbr 250 fakat biliyorum ki bu motora gelmeden önce katetmem gereken bir tecrübe yolu var. Ehliyeti alacağım dönemlerde 125 veya 150 cc bir motor alıp boş yollarda alıştırmalara başlamak istiyorum. Bunun için ilk düşündüğüm motor cbf 150 ydi ancak bir acemi olarak böyle güzel bir motora kıymak içimden gelmedi. Bu nedenle mondialin ucuz modellerinden alıp içimde düşme kalkma korkusu olmadan alıştırmalar yapmak istiyorum ve tabi ki kendimi hazır hissettiğim gün cbr 250 ye geçmek istiyorum. Yine de bu motoru almadan önce diğerlerini incelemek isterim. Örneğin hyosung gtr250 resimlerinden gördüğüm kadarıyla kalıplı bir motorsiklet ancak honda kalitesine sahip olmadığını düşünüyorum, sizler ne düşünüyorsunuz, hyosung u tavsiye eder misizin,yoksa yanına bile yaklaşma mı dersiniz? Ayrıca boş günlerimde motorsiklet bayilerini gezmek ve fikir edinmek istiyorum, tavsiye edebileceğiniz yerler var mı? bu acemi arkadaşınızın henüz ilk soruları bunlar , umarım ilerleyen zamanlarda da bana sabırla cevaplar verirsiniz, bu yazıma cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    uthec - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Tracer 700 Youtube: /yolavcisi
    Alıntı avcagatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sevgili arkadaşlar, forumu uzun zamandır okumaktayım, paylaşımlarınız ve bilgilendirmeleriniz için her birinize teşekkür ederim. Ben gönlünde motor sevdası olan ancak buna yeni yeni imkan ve vakit bulmuş bir arkadaşınızım. A2 ehliyeti için bir kursa devam etmekteyim. Benim gönlümdeki motor cbr 250 fakat biliyorum ki bu motora gelmeden önce katetmem gereken bir tecrübe yolu var. Ehliyeti alacağım dönemlerde 125 veya 150 cc bir motor alıp boş yollarda alıştırmalara başlamak istiyorum. Bunun için ilk düşündüğüm motor cbf 150 ydi ancak bir acemi olarak böyle güzel bir motora kıymak içimden gelmedi. Bu nedenle mondialin ucuz modellerinden alıp içimde düşme kalkma korkusu olmadan alıştırmalar yapmak istiyorum ve tabi ki kendimi hazır hissettiğim gün cbr 250 ye geçmek istiyorum. Yine de bu motoru almadan önce diğerlerini incelemek isterim. Örneğin hyosung gtr250 resimlerinden gördüğüm kadarıyla kalıplı bir motorsiklet ancak honda kalitesine sahip olmadığını düşünüyorum, sizler ne düşünüyorsunuz, hyosung u tavsiye eder misizin,yoksa yanına bile yaklaşma mı dersiniz? Ayrıca boş günlerimde motorsiklet bayilerini gezmek ve fikir edinmek istiyorum, tavsiye edebileceğiniz yerler var mı? bu acemi arkadaşınızın henüz ilk soruları bunlar , umarım ilerleyen zamanlarda da bana sabırla cevaplar verirsiniz, bu yazıma cevap verecek arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.
    bence cbr250 ile rahat başlangıç yapılabilir..zorlayacağını düşünmüyorum..
    hondanın yanında hyosungun adını bile telaffuz etmem ;)
    Youtube: YOL AVCISI

Motosikleti
    CBR 250 R
    AVCAGATAY sanırım benle durumun aynı , 31 yaşındayım çocuklugumdan beri duvarlarımı motosiklet resimleri süsler , ama herhangi sokaktakimotorların bile yanına yanaşıp gazlarını dokunmuşlugum yoktur , bayramdan iki hafta önce bir anda cbr 250 r aldım , ehliyetim yoktu ...
    ilk defa motora bindim , düzce dadaş bayi abi eve teslim edelim yapma etme desede yok dedim ve anlatın nasıl kullanılıyor dedim , sende deli cesareti var dediler 15 defa kadar istop ettim sonra 70 km mesefade Ereğliye 110 görerek geldim , sanki kırk yıldır kullanıyormuş gibi , bir defa hafif düşmem oldu hızım 10 - 15 felan yokuş iniyorum mazgal üzerinde fren yaptım üzerime yıkıldı , sadece egzosu çizildi ...

Hayatında hiç binmemiş bir insan olarak 7000 deviri geçmemek sureti ile başarılı bir rodaj geçirdiğimi düşünüyorum , motorum 1300 km de geçen 350 km lik bir tur yaptım bunun dışında 400 km lik bir turum daha var , diğer kmler çarpalı , çok rahat bir motorsiklet ...
    bir depo ile 380 civarı yapıyorum hızlı sürmemem etkili olabilir . hiç düşünmeden cbr 250 r almanı tavsiye ederim , çok agır makine degil , kullanışlı , rahat yakıtı harika , vergisi düşük , sadece kendine güven , çevrendeki arkadaşlarının tavsiyelerini al ve dinle ...
    ben mazgalda düştügüm günün ertesi arkadaşın birisi mazgallarda ve yol boyalarında fren yapma kayatr dedi KÜFRETTİM dün neden demedin diye

motokurt - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki V stron dl1000 .HONDA CBR 250 R-SENATÖR 150
    Benzin göstergesi yanıp sönmeye başlar başlamaz , hatta tek diş kalır kalmaz benzin almaya özen gösterdim .neolur ne olmaz!. ayrıyeten yol müsait oldukça 120 km 135 km arası süratle yol yaptım bir kere tam düzyolda150 km çıktım ve indim. asıl sorunuza gelecek olursam benimde motoru alıp bindiğim ilk günler en büyük korkum belimin ağıracağıydı kesinlikle bel ağrısı diye bir dertle karşılaşmadım dikkat ederseniz direksiyon yüksekliği ne yarış tipi ne gezi tipi ikisinin arası bir duruşu var yanlız 800 km nin sonuna doğru el bileklerimin biraz uyuşur gibi olduğunu hissettim ben 52 yaşında adam bırakın o kadarda olsun.
    DİL BİR MİLLETİN SES BAYRAĞIDIR .LÜTFEN YAZIŞMALARIMIZDA ALFABEMİZDE OLMAYAN HARFLERİ,NOKSAN HARFLERLE YAZILMIŞ KELİMELERİ KULLANMAYALIM. Benim ayağımın altı da müsait ,başımın üstü de. Nerede duracağını sen belirle.

Shrieker - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    var bi şeyler
    Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kötü haber, zira kırmızısını bekliyordum. Kaynak nedir bu arada
    Alıntı CBR 250 R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kaynak; Ankara Honda Efe Plaza.
    Alıntı enginozan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

kaynak??
    Alıntı CBR 250 R adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha nasıl bir kaynak istiyorsunuz??? Adamlar bu işin sipariş ve satış işini yapıyor yetkili satıcının dediği şey bu. Sonuçta bu motoru o adam satıcak.
    Ufak bir yanlış anlaşılma olmuş galiba, 'haberin kaynağı' demiştik farklı algılanmış; insanlık halidir olur. Yoksa motorda bişey yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:46 ----------

Alıntı avcagatay adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence CBR 250'den önce 2. el titan, cbf 150 veya sizin de dediğiniz mondial gibi bir motosiklet alarak bir süre tecrübe kazanmanız daha iyi olur. Bu iş düşüp kalkmadan olmuyor. Bir Honda titanı düşürünce insanın içi acımaz. Ayrıca düşme korkusu öğrenmeyi engelleyen bir faktör diye düşünüyorum. Bu yüzden de CBR 250'den önce bu motorlardan birini almanız akıllıca olacaktır.
    "Geçmişini hatırlamayanlar onu tekrardan yaşamaya mahkumdurlar". -Santayana

Motosikleti
    honda cebere 250 re
    Alıntı GP500-1st adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam lamba yanana kadar dimi?
    bizim motorlarda lamba ve yedek depo yok onu belirteyim son çizik yanıp söndükten sonra yaklaşık 20-25 km daha gittim bunuda şöyle güzergah uzerinde 2 kişi ile yaptım ben 2tellide oturuyorum bizimburdaki full petrolden depomu fulledim ordan arkadaşım ümitide alarak pendik sahildeki greenpark otele gittik sürat olarakta arada120 ama ağırlıklı olarak 70-90 km süratle gittik daha sonrada istinyeye gidip geldim bu arada bi kaç sağasola gittim ısık yanıp sönmeye başladı işte dediğim gibi 20-25 kmdaha gittim
    bilginize

aytacaksel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda VFR800X Crossrunner
    13000+ km ve yola devam :p

Motosikleti
    honda cebere 250 re
    Alıntı aytacaksel adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    13000+ km ve yola devam :p
    ,
    bu bakımları nerede yapıyorsun acaba ve kaç km. De anes diyorki 3000 de gel pazarbaşı da6000 de gel diye

Motosikleti
    Honda CBR 250R
    2000km e yaklaştım.. motor şimdilik iyi .. sadece bazen stop ediyor.. anlayamadım.. serviste bir çözüm bulamadı... rodaj da kullanılan yağındandır şimdi normal yağ koyduk düzelicek dedi... yak. 150km oldu biraz stop etme azaldı ama bazen hala yapıyor.. başka stop eden arkadaş varmı????

özellikle rolantideyken stop ediyor.. yada giderken debriyaja bastığımda... motor sıcak.. sorun yok ama anlayamadım bir türlü.. sıklığınıda söyle söyleyebilirim tahmini 50 km de 3 kere gibi stop ediyor..
    Allah Hepinizi, Kazadan, Beladan Korusun!:salut: Çok hız yapmayın arkdaşlar, hareket felan hiç yapmayın.. dikkat edin... Ayhan Sözen: Motosiklet Hayranlarından birisiyim işte...:queen:
    İlgi alanım sportif motorlar üzerine

cbr 125 eski kasa kullanıcısıydım pazartesi 250 sını alıyorum eskı kasa 125 ten 250 ye gecen arkadaslar bıraz bılgı werırlerse sewıırım tek merak ettıgım yokusta napıcak bu motor 2 kısı bındıgımde yakıt 125e gore ne kadar farklı tesekkurler

Felon - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ayhansozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2000km e yaklaştım.. motor şimdilik iyi .. sadece bazen stop ediyor.. anlayamadım.. serviste bir çözüm bulamadı... rodaj da kullanılan yağındandır şimdi normal yağ koyduk düzelicek dedi... yak. 150km oldu biraz stop etme azaldı ama bazen hala yapıyor.. başka stop eden arkadaş varmı????

özellikle rolantideyken stop ediyor.. yada giderken debriyaja bastığımda... motor sıcak.. sorun yok ama anlayamadım bir türlü.. sıklığınıda söyle söyleyebilirim tahmini 50 km de 3 kere gibi stop ediyor..
    servis sallamış yağla uzaktan yakından alakası olcağını sanmıyorum sorun müşür gibi elektriksel bişeyden olabilir.Çok basit bişedir büyük ihtimmalle ama onu bulacak usta lazım
    https://www.youtube.com/alifeyizoglu

Motosikleti
    Honda Cbr250R
    Alıntı ayhansozen adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bende yaklasik 2000 km civarlarinda sizinkiyle ayni sorunu yasiyordum servise goturdum bujinin biraz yerinden oynadigini soylediler ama sorunu cozmedi icindeki benzini bitirip baska bir benzinci kullanmami onerdiler benzincimi degistirdim sorun kesildi depoya su kacmis falanda olabilir ama cozulmeseydi motoru degistireceklerdi.

Motosikleti
    CBR250R
    Arkadaşlar,
    1.90 boyunda olup bu motoru kullanan kimse var mı acaba ? Boyun bu kadar uzun olması bu motorda sorun yaratır mı ? Tahmin edebileceğiniz üzere boyum uzun ve sırt ağrısı gibi bir sıkıntının olup olmayacağını merak ediyorum.

rq7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Merhaba arkadaşlar,
    Bende cbr 250r motorumu teslim alıp aranıza katılmış bulunmaktayım daha plakamı almadım ve bu benim ilk motorum bakımdan falan anlamıyorum sizlere sormak istediğim yağına suyuna nerden bakılıyor ? kendim neler yapabilirim ? biraz bilgiye ihtiyacım var

Yardımcı olacak arkadaşlara şimdiden teşekkür ederim.

Not: Başlığı baştan sona okudum sayılır ilk sayfalar hep motoru bekleyen arkadaşların mesajlarıyla dolu son sayfalarda da aradığım bilgilere erişemedim eğer daha önce yazılmış olup ben göremediysem affola.

Motosikleti
    HONDA CBR 250 R
    [QUOTE=rq7;2472677]Merhaba arkadaşlar,
    Bende cbr 250r motorumu teslim alıp aranıza katılmış bulunmaktayım daha plakamı almadım ve bu benim ilk motorum bakımdan falan anlamıyorum sizlere sormak istediğim yağına suyuna nerden bakılıyor ? kendim neler yapabilirim ? biraz bilgiye ihtiyacım var

hayırlı olsun allah kaza bela vermesin dileklerimle yaşım 26 olmasına rahmen motosiklet deneyimim iyidir şu yönden bende çocukluktan mesleğe yöneldigim için sonrasında okullu olmam üniversiteli olup işimi devam ettirmem ve teknik kişi usta ne denirse artık benimkisi işten üniveye işe arkadşa yazlıga arkadaşlara fln gel gelelim motosikletim kız gibiydi ybr 2009 model sıfır aldım yılın başında orda çok teçrübem oldu lastik cant sökme hava ayarı sentil ayarına kadar hesap et on motorda bile ilk 2 sefer 3000 bakım dahil olmak üzere gittim admların yaptıgı yıkma yag degiş filitre degişmek di canımı sıktılar dha elletmedim her bnim motora binen senin motorda çıt yok acyaip gidiyor derdi onda bide mavsalı yağlarsın temizlersin yaglanmazsa ses yaparzincirler aynı keza şanzımandan çıkan küçük dişli arsını peyodik yaglarsın ses yapar sonra bn gibi çok titiz olup çok yıkarsandevir saati sokettine su gider oksitlenir devir saati byukarı çıkarken bir yerde aşıgı çıkıp geri iner ama bn hepsini herşeyini yaşayarak baktım birazda bişeyi sökerken kafa yazdım takrken nasıl olacak die düşünmetyim
    velasıl bn bu cbr yi gördüm aşık oldum motosilkletimi 2 haftada satıverdim istedigim paray üzerinmi ayarladım aldım dha 500 km de servis çok afedersin şeyinin deligini bilmiyor yapacagı yağ , yağğ filitresi hava filitresi bu zaten bu motosiklette sibop ayrı ne bilim karburatör ayarı yok derlersede inanma korkutmak gibi olmasın kontagı açtıgımızda turuncu yanıyor enjekisyonu hazırlıyor o sönmez ises EMC DİE BİR OLAY VAR netten aratırıla bilir videoları var onu katalizöre geln sokete kaplo kısa dewre yaptırıp söndürüyorla motoruna silindire baglı marş motoru üstüne silindirin kuyruga dogru olna kısmında orda bir cak car ordan bir ayarlama yapılabiliyor allah göstermesin elektronik arıza olmadıgı sürece yagını 3000 km geçmedigi sürece mekanik arıza olmaz dayıma 2006 da çin har hur motorlardan aldık günlük 50km yol yapıo yürüyeni kasur kusur ama motor kısmında hada birşeycikler yok bn misal şöle yapıyorun arka aldım orjin sipraj gres yağ adnada gaz yagı bulmak kolay iboya fırçası onlarla 250 km bir zincir bakımı yıkarkende 100 barlık küçük işte kullandıgım yıkma makinem var uzantan tutuyorum az su sarfiyatı detarjanını aldım yıkamasıda okadar kolayki 194 buyunda 125 kiloyum 5 dk halledşiyorum diyecegim şu kafana takma sıkıştırma keyifle bin

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

Alıntı motorsaykıl adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar,
    1.90 boyunda olup bu motoru kullanan kimse var mı acaba ? Boyun bu kadar uzun olması bu motorda sorun yaratır mı ? Tahmin edebileceğiniz üzere boyum uzun ve sırt ağrısı gibi bir sıkıntının olup olmayacağını merak ediyorum.
    çok saygı sevgideğer kardeşim benim yaş 26 194 boy 125 kg çok rahat biniyorum 100kg arkaya adm bindirdim canvar motosikletten yana sıkıntı yok kolyuk çok rahat degil kıyaslama ybr 125 e göre tabikite 100km yol yaptım sag elim uyuştu belde fln bişe olmadı hergün üstündeyim ama tafsiyem bön şöyle yapıyorum üstüme cegeti fln iyi gi,yiyorum birazda motora depoya yattıgın için belinm fln açılıyor onun için tişört ü içine koyuyorum belimide sıcak tutacak birşeyler giyiyorum

Alper Kaya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 600 FA (2011) Honda CBR 500R (2014)
    [QUOTE=free_erman01;2472846]
    Alıntı rq7 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,

hayırlı olsun allah kaza bela vermesin dileklerimle yaşım 26 olmasına rahmen motosiklet deneyimim iyidir şu yönden bende çocukluktan mesleğe yöneldigim için sonrasında okullu olmam üniversiteli olup işimi devam ettirmem ve teknik kişi usta ne denirse artık benimkisi işten üniveye işe arkadşa yazlıga arkadaşlara fln gel gelelim motosikletim kız gibiydi ybr 2009 model sıfır aldım yılın başında orda çok teçrübem oldu lastik cant sökme hava ayarı sentil ayarına kadar hesap et on motorda bile ilk 2 sefer 3000 bakım dahil olmak üzere gittim admların yaptıgı yıkma yag degiş filitre degişmek di canımı sıktılar dha elletmedim her bnim motora binen senin motorda çıt yok acyaip gidiyor derdi onda bide mavsalı yağlarsın temizlersin yaglanmazsa ses yaparzincirler aynı keza şanzımandan çıkan küçük dişli arsını peyodik yaglarsın ses yapar sonra bn gibi çok titiz olup çok yıkarsandevir saati sokettine su gider oksitlenir devir saati byukarı çıkarken bir yerde aşıgı çıkıp geri iner ama bn hepsini herşeyini yaşayarak baktım birazda bişeyi sökerken kafa yazdım takrken nasıl olacak die düşünmetyim
    velasıl bn bu cbr yi gördüm aşık oldum motosilkletimi 2 haftada satıverdim istedigim paray üzerinmi ayarladım aldım dha 500 km de servis çok afedersin şeyinin deligini bilmiyor yapacagı yağ , yağğ filitresi hava filitresi bu zaten bu motosiklette sibop ayrı ne bilim karburatör ayarı yok derlersede inanma korkutmak gibi olmasın kontagı açtıgımızda turuncu yanıyor enjekisyonu hazırlıyor o sönmez ises EMC DİE BİR OLAY VAR netten aratırıla bilir videoları var onu katalizöre geln sokete kaplo kısa dewre yaptırıp söndürüyorla motoruna silindire baglı marş motoru üstüne silindirin kuyruga dogru olna kısmında orda bir cak car ordan bir ayarlama yapılabiliyor allah göstermesin elektronik arıza olmadıgı sürece yagını 3000 km geçmedigi sürece mekanik arıza olmaz dayıma 2006 da çin har hur motorlardan aldık günlük 50km yol yapıo yürüyeni kasur kusur ama motor kısmında hada birşeycikler yok bn misal şöle yapıyorun arka aldım orjin sipraj gres yağ adnada gaz yagı bulmak kolay iboya fırçası onlarla 250 km bir zincir bakımı yıkarkende 100 barlık küçük işte kullandıgım yıkma makinem var uzantan tutuyorum az su sarfiyatı detarjanını aldım yıkamasıda okadar kolayki 194 buyunda 125 kiloyum 5 dk halledşiyorum diyecegim şu kafana takma sıkıştırma keyifle bin

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:59 ----------

çok saygı sevgideğer kardeşim benim yaş 26 194 boy 125 kg çok rahat biniyorum 100kg arkaya adm bindirdim canvar motosikletten yana sıkıntı yok kolyuk çok rahat degil kıyaslama ybr 125 e göre tabikite 100km yol yaptım sag elim uyuştu belde fln bişe olmadı hergün üstündeyim ama tafsiyem bön şöyle yapıyorum üstüme cegeti fln iyi gi,yiyorum birazda motora depoya yattıgın için belinm fln açılıyor onun için tişört ü içine koyuyorum belimide sıcak tutacak birşeyler giyiyorum
    zor okudum keşke biraz dağa düzenli yazsaymışsınız
    bir yere gitmek için arabaya binilir motora binmek için her yere gidilir Önemli Olan Varmak Değil Yolda Olmaktır...

rq7 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı alper150zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    zor okudum keşke biraz dağa düzenli yazsaymışsınız
    Evet biraz daha anlaşılır olabilirdi ama yine de @free_erman01 nickli arkadaşa teşekkür ederim tavsiyelerini dikkate alacağım.

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    Alıntı uthec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bence cbr250 ile rahat başlangıç yapılabilir..zorlayacağını düşünmüyorum..
    hondanın yanında hyosungun adını bile telaffuz etmem ;)
    teşekkürler,,,benim gönlüm de cbr den yana

Alıntı erginaruz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    AVCAGATAY sanırım benle durumun aynı , 31 yaşındayım çocuklugumdan beri duvarlarımı motosiklet resimleri süsler , ama herhangi sokaktakimotorların bile yanına yanaşıp gazlarını dokunmuşlugum yoktur , bayramdan iki hafta önce bir anda cbr 250 r aldım , ehliyetim yoktu ...
    ilk defa motora bindim , düzce dadaş bayi abi eve teslim edelim yapma etme desede yok dedim ve anlatın nasıl kullanılıyor dedim , sende deli cesareti var dediler 15 defa kadar istop ettim sonra 70 km mesefade Ereğliye 110 görerek geldim , sanki kırk yıldır kullanıyormuş gibi , bir defa hafif düşmem oldu hızım 10 - 15 felan yokuş iniyorum mazgal üzerinde fren yaptım üzerime yıkıldı , sadece egzosu çizildi ...

Hayatında hiç binmemiş bir insan olarak 7000 deviri geçmemek sureti ile başarılı bir rodaj geçirdiğimi düşünüyorum , motorum 1300 km de geçen 350 km lik bir tur yaptım bunun dışında 400 km lik bir turum daha var , diğer kmler çarpalı , çok rahat bir motorsiklet ...
    bir depo ile 380 civarı yapıyorum hızlı sürmemem etkili olabilir . hiç düşünmeden cbr 250 r almanı tavsiye ederim , çok agır makine degil , kullanışlı , rahat yakıtı harika , vergisi düşük , sadece kendine güven , çevrendeki arkadaşlarının tavsiyelerini al ve dinle ...
    ben mazgalda düştügüm günün ertesi arkadaşın birisi mazgallarda ve yol boyalarında fren yapma kayatr dedi KÜFRETTİM dün neden demedin diye
    maşallah ama sendeki cesaret bende yok arkadaşım,ben biraz daha yavaştan alacağım ,tavsiyelerin için çok teşekkür ederim

Alıntı Shrieker adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence CBR 250'den önce 2. el titan, cbf 150 veya sizin de dediğiniz mondial gibi bir motosiklet alarak bir süre tecrübe kazanmanız daha iyi olur. Bu iş düşüp kalkmadan olmuyor. Bir Honda titanı düşürünce insanın içi acımaz. Ayrıca düşme korkusu öğrenmeyi engelleyen bir faktör diye düşünüyorum. Bu yüzden de CBR 250'den önce bu motorlardan birini almanız akıllıca olacaktır.
    doğru söylüyorsun arkadaşım ,bakırköyde bir mondial bayiyle konuştum 125 mh drift için,anahtar teslim 3000 dedi,vade farksız 12 taksit falan da yaparım dedi. ben fiyatı indirtip nakit vermeyi düşünüyorum. dün baştan sona bu motorun forumunu da okudum, pek şikayet eden yok. kitabına uygun kullanılınca sorun çıkarmayan bir makineymiş.

http://www.motosiklet.net/forum/moto...m-basligi.html bu sayfada biraz resim var,ben yakından da inceledim ,fena gelmedi gözüme

teocan94 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Beyler Galiba Aranıza Altın Elbiseli Adamı İzleyen Yok !!!
    Her Cumartesi Saat 17.15 de Elinden Geldiğince Motor İncelemeleri Yapan Barkın Abimizden Bahsediyorum.
    Bu Haftaki Programında Honda CBR250 R'yi İnceledi.
    Kendisi Önceki Programlarında Öne Çıkan Diğer 250 cc Motorlarıda İnceledi Testin Sonunda Öne Çıkan Motor Tabiki Honda CBR 250R...
    Dünki Programı İzleyebilmek İçin;
    http://www.yildiz.tv/?act=dvr&chan=skyturk
    Alttaki Zaman Diliminden Cumartesi'yi Seçin Ardından Saati 17.16 ya Ayarlayın
    Programın Önceki Bölümlerini Youtube dan İzleyebilirsiniz Lütfen Elimizden Gelen Desteği Yapalım Türkiye de Gençlere Motor Sevgisi Aşılayan Tek Programdır !!!!
    Forum Linki:http://www.motosiklet.net/forum/moto...skyturkte.html

Motosikleti
    honda cebere 250 re
    arkadaşlar ben dün izledim ve aldığım için mutluydum şimdi daha da mutlu oldum herkese şiddetle tavsiye ediyorum bu adamın yorumlarına
    baktıysanız hiçbir marka modele yalakalık yapmıyor neyse onu söylüyor bence bir motor alacak kişi bu adamı dinlesin ondan sonra alsın
    ama tabii seçim sizlerin benden tavsiye

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:09 ----------

arkadaşlar ben lastiklerin nasıl söküldüğünü bilmiyorum bilen varsa yardım jantlarımı boyamaya karar verdim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)

Bu Konudaki Etiketler