Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Honda CBR 250R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Can Özcan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı kakare adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aslında çok iyi olur bende kazaskerdeyim suadiyenin üst tarafı... çarşambaya kadar tamamlamam lazım ekipmanları yarın falan müsait olursan süper olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

beyler ya bi konuda yardımınızı isticem ...
    bugün kızıltoprak hondaya gittim ordaki görevli bana nolan marka kaskı baya bi kötü anlattı... gerçekten böyle midir? yoksa elindeki shoı 'leri satmak için mi? tamam shoı en iyi markada nolan bu kadar kötü mü?
    nolan tam kapalı kask, içinde güneş gözlüğüde var... 650tl
    shoı sadece kapalı kask yaklaşık 1250tl
    2 kat fiyat farkı var ne yapmalıyım? (nolan n85)
    Ne kadar para o kadar köfte mantığı geçerli kasklarda 5 yıldızlı nitrolar var mesela 200-300 lira kullanmadım yalnız yorum yazan dahi yok.
    Nolan N85 kötü değil ama çokta iyi değil. Orta karar.
    Shoei güzel kastır param olsa alırım bir tane ama Nolanada para verirsen üst serileri var onlarda güzel.
    Arai, Suomi falan japan kasklarda var onlarda güzel ama Nolan N85 dediğim gibi 110 sonrası sesli hale geliyor bence. Haa hiç shoei denemedim o hızlarda belki aynı sesi alıcam.
    Sıfır sessiz kask olmaz olmasında zaten trafiğide duyman lazım araba gibi kapatamazsın kendini kaskın içine.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    @RüzgarSa Abi fotoğrafları link olarak paylaşmış olsanda beğendik:D Hyo sahibi arkadaş karenajlarına kıyamayıp,evde bırakmış sanırım:D

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:49 ----------

aslında çok iyi olur bende kazaskerdeyim suadiyenin üst tarafı... çarşambaya kadar tamamlamam lazım ekipmanları yarın falan müsait olursan süper olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:54 ----------

beyler ya bi konuda yardımınızı isticem ...
    bugün kızıltoprak hondaya gittim ordaki görevli bana nolan marka kaskı baya bi kötü anlattı... gerçekten böyle midir? yoksa elindeki shoı 'leri satmak için mi? tamam shoı en iyi markada nolan bu kadar kötü mü?
    nolan tam kapalı kask, içinde güneş gözlüğüde var... 650tl
    shoı sadece kapalı kask yaklaşık 1250tl
    2 kat fiyat farkı var ne yapmalıyım? (nolan n85)
    Söz veremem ama yarın olabilir,en kötü çarşambaya kadar illaki denk getiririz.Özelden telefon numaranızı atarsanız haberlersiriz yarın.

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Alıntı Can Özcan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ne kadar para o kadar köfte mantığı geçerli kasklarda 5 yıldızlı nitrolar var mesela 200-300 lira kullanmadım yalnız yorum yazan dahi yok.
    Nolan N85 kötü değil ama çokta iyi değil. Orta karar.
    Shoei güzel kastır param olsa alırım bir tane ama Nolanada para verirsen üst serileri var onlarda güzel.
    Arai, Suomi falan japan kasklarda var onlarda güzel ama Nolan N85 dediğim gibi 110 sonrası sesli hale geliyor bence. Haa hiç shoei denemedim o hızlarda belki aynı sesi alıcam.
    Sıfır sessiz kask olmaz olmasında zaten trafiğide duyman lazım araba gibi kapatamazsın kendini kaskın içine.
    anladım dostum sağol valla, açıkçası aileme şuaralar sağlam yük oldum o yüzden ortalama fiyatlar ve ortalama kaliteler istiyorum... sonuçta cbr250 ile yarışmicam normal seyredicem trafikte... ceket kask eldiven sanırım 3'ü çok rahat 1.000tl yi geçicek?

Ben ilk malzemeleri alırken 1200tl harcamıştım. İyide etmişim geçenlerde yazlıklarıda aldım bundan sonra belki bir bot alırım.

kakare - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR650FA
    Ben ilk malzemeleri alırken 1200tl harcamıştım. İyide etmişim geçenlerde yazlıklarıda aldım bundan sonra belki bir bot alırım.
    ben kışları yada yağmurda çamurda sürmeyi düşünmüyorum ceketi 4 mevsimlik almasam nolur :D çok salak saçma sorular sorduğumun farkındayım ama hoşgörün daha öğreniyorum :D daha ucuz ve amacıma uygun olur diye düşünmüştüm ama

erro - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    tracer 900
    ben kışları yada yağmurda çamurda sürmeyi düşünmüyorum ceketi 4 mevsimlik almasam nolur :D çok salak saçma sorular sorduğumun farkındayım ama hoşgörün daha öğreniyorum :D daha ucuz ve amacıma uygun olur diye düşünmüştüm ama
    4 mevsim lastik yalan olduğu gibi 4 mevsim mont olayı da yalan..ya kışlık ya yazlık...içine takviye yaparım dersen o ayrı...

Arife günü benim motor güme gitmişti. Bayram sonrası mototal honda servise bıraktım. Dün aradan 8 gün geçmesine rağmen hiçbir şey yapmamışlar. Sorunca da 11. sıradasın, 1-2 hafta sonra sıra gelir diyorlardı. Sonrasında da motoru açıp garantiye sormak, parça beklemek vs. 1-1,5 ay süre veriyorlardı. Garanti konusunda da her telefon açtığımda yağ azken kullanmışsın, o yüzden garanti karşılamayabilir diyorlardı.

Andaç'ın da başına aynı olay geldiği için, onunla da konuşup Anes'e götürmeye karar verdim dün. Sağolsun o da servis müdürüyle konuşup durumu anlatmış, bu sayede götürdüğümde ilgilendiler. Mototal'dan teslim aldım, alırken dahi sisteme motor yağı 1 lt kalmış şeklinde not düşmüşler. Bu kadar adi bir servis olamaz kısacası, o kadar süre hiçbir iş yapmayıp, bir de garanti karşılamasın diye pislik yapıyorlar. Neyse Anes'e teslim ettim, ilk iş garantide sorun çıkmaması için orjinal egzozu taktık. 30 ağustos olduğu için pazartesiye kalabilir dediler ama hafta içi garantiden yapılıp teslim alırsın demişlerdi.

Neyse bugün telefon açtılar, garantiden karşılanıp motor tamir olmuş, yarın sabah teslim alıyorum . İki servis arasındaki farkı görmeniz açısından yazıyorum, bir daha kesinlikle mototal'a gitmiyorum. Yağ değişimi, zincir temizleme ve yağlama için 145 lira aldıklarından beri kıl olmuştum zaten.
    RuzgarSA bunu beğendi.

arkadaşkar bende 2004 ten bu yana scooter kullanıyorum ve özellikle virajlara girme konusunda deneyimi oldu fakat nedense tecrübelerim düz yolda oldu (düşme konusun da) virajlara girerken gaz kapatıyorum virajı tamamlamadan gaz açıyorum genelde dogrumu yapıyorım... nasip olursa seneye cbr250r almak istiyorum

Hocam viraj içinde kesinlikle gaz kapanmaz, gaz sabit tutularak viraj tamamlanır. Viraj çıkışında gaz açarak hızlanabilirsin sadece. Viraj içerisinde yavaşlama gereği duyarsan bunu arka frenle sağlarsın.

İleri seviye CSS gibi okullar ise viraj içerisinde 0.2-0.3g'lik ivme sağlayacak kadar gazı sürekli ama yavaş bir şekilde açmanı tavsiye eder. Böylece arka ve ön tekerlekler üzerindeki ağırlık dağılımı eşit olur, süspansiyonlar da en etkili konum olan ortada kalır.

avcagatay - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    cbr 250 siyah
    Alıntı jakiyamayess adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çanta güzel görünüyor kardeş. ben de taktırmayı düşünüyorum ama emin olamıyorum.

aerodinamikliği etkiliyor mu? artçı için rahat oluyor mu? tavsiye eder misin?

kaç lt'lik çanta bu. bir de nasıl nerde ve kaça taktırdın. yardımcı olursan çok sevinirim.
    http://www.motosiklet.net/forum/moto...sligi-352.html

bu sayfaya aksesuar fiyat listesini koymuştum, kabarık fiyatlar gözünü korkutmasın, pazarlıkla inerler
    artçı deneyimim pek yok çantayla ama sorun olacağını sanmıyorum konumu nedeniyle
    çanta 33 litrelik, anesten hazır takılı 0 aldım motoru,1 kask alabiliyor içine , karizma takıntın yoksa bence
    taktır derim , ya kaskını ya brandanı ya başka eşyalarını koyarsın, tek hareketle çıkartıp takabiliyorsun,
    aerodinamiğe pek etkisi olduğunu düşünmüyorum , umarım yardımcı olabilmişimdir.
    ASPANDA BÜRKÜT, JERDE KÖKBÖRÜ BOL

Pain - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CBR 1000 RR
    Alıntı seigen adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arife günü benim motor güme gitmişti. Bayram sonrası mototal honda servise bıraktım. Dün aradan 8 gün geçmesine rağmen hiçbir şey yapmamışlar. Sorunca da 11. sıradasın, 1-2 hafta sonra sıra gelir diyorlardı. Sonrasında da motoru açıp garantiye sormak, parça beklemek vs. 1-1,5 ay süre veriyorlardı. Garanti konusunda da her telefon açtığımda yağ azken kullanmışsın, o yüzden garanti karşılamayabilir diyorlardı.

Andaç'ın da başına aynı olay geldiği için, onunla da konuşup Anes'e götürmeye karar verdim dün. Sağolsun o da servis müdürüyle konuşup durumu anlatmış, bu sayede götürdüğümde ilgilendiler. Mototal'dan teslim aldım, alırken dahi sisteme motor yağı 1 lt kalmış şeklinde not düşmüşler. Bu kadar adi bir servis olamaz kısacası, o kadar süre hiçbir iş yapmayıp, bir de garanti karşılamasın diye pislik yapıyorlar. Neyse Anes'e teslim ettim, ilk iş garantide sorun çıkmaması için orjinal egzozu taktık. 30 ağustos olduğu için pazartesiye kalabilir dediler ama hafta içi garantiden yapılıp teslim alırsın demişlerdi.

Neyse bugün telefon açtılar, garantiden karşılanıp motor tamir olmuş, yarın sabah teslim alıyorum . İki servis arasındaki farkı görmeniz açısından yazıyorum, bir daha kesinlikle mototal'a gitmiyorum. Yağ değişimi, zincir temizleme ve yağlama için 145 lira aldıklarından beri kıl olmuştum zaten.
    Tamamen bayiin karakterini gösteriyor.Garanti kapsamına sokulduğunda parçaları honda gönderiyor,işçiliğini ise yine honda onlara ödüyor.Ve honda garanti kapsamına sokulmayabilecek şeyleri bile görmezden geliyor.2 kere garantiden yararlanmış ve 3.kez deneyecek birisi olarak yazıyorum.Sadece şöyle birşey olabilir;garanti kapsamında hondaya 1 saatlik işçiliği 5 saat gösteremiyorlardır,ama sana 10 saat deseler bile inanmak zorundasın.Bunu yapacak kadar seviyesizler belki de.

@ilkeb17 Zaten seigen detaylı bir şekilde açıklamış,şunu da belirteyim gaz açmak,gaz kapamak,motor sıkıştırmak,blok çatlatmak ve şu an aklıma gelmeyen bir çok terim(motorcu literatüründe:D) tam gaz gitmek anlamına gelir:D Ben ilk okuduğumla ne alaka açıyor kapatıyor dedim:D:D

rummenigge - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mt-07
    Shoei XR-1100 serisi kullaniyorum ve gayet memnunum!
    Ses konusunda hicbir sorun yasatmadi.Hos gerci daha ucuz bir kask tecrubem yok ama kaskimdan herhangi bir sikayetim yok.Alirken Arai ve Shoei arasinda kalmistim,Arailere bakinca hepsi apaci isi geldi,zevk meselesi ben cok sevmiyorum.Bu yuzden tercihim shoei den yana oldu.
    Bence kask cok onemli,ve mutlaka kaliteli urun tercih edilmeli.
    Herkese kazasiz surusler dilerim..

Aksam buluşalım Anadolu yakasında

7 de honda hayat ondanın buluşması varmış. Gidicek olan var mı?

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Arkadaşlar o buluşmanın saati değişti
    saat 21:00 gibi buluşabiliriz. Ben orada olacağım ? Ne dersiniz.

7 de honda hayat ondanın buluşması varmış. Gidicek olan var mı?

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:28 ----------

Arkadaşlar ben şimdi bir etkinlik düzenliyorum biraz acil bir etkinlik olacak ama bakalım ne kadar organize olacağız
    2dk sonra linki paylaşıyorum...
    bekleyin...

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:42 ----------

Evet tamamdır

Kimler geliyor şimdi ?
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

Boynum ağrıyor ama gelebilirim gece ters yatmışım.

Deryali - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    Ben şuan çıkıyorum. Orada görüşmek üzere. Telefonu not edin: 5324846202
    "Özgür yaşayanların bakış açısı" Motojektif

arkadaslar merhaba buraya yeni üye oldum bende scooter125 lik var
    fakat hondacbr250r almak istiyorum motoru 5000 tl peşinat versem
    kalanını taksit yaparlarmı (kredi ile) honda nın finansmanı mı daha karlı
    gelir yoksa banka mı bilgilendirir seniz sevinirim cevaplar için şimdiden tşkler

lordbarbaros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Harley Davidson Sportster FortyEight 2012
    Forum'un yazarlarından Donald Duck'ın motosiklet teorisi adlı kitabını okudum. Orda dikkatimi çeken konulardan biride öncelikli olarak almamız gereken ekipman olarak Kask, eldiven ve çizme yazmasıydı (bot değil çizme). Geçen dikkatimi çekti. cbr 250 min deposunun üstündeki etiketin birindede sanki bunu destekler gibi bir işaret. Sizcede Donald Duck'ın bahsettiği şeyi mi kastediyorlar?

By lordbarbaros at 2012-09-01

By lordbarbaros at 2012-09-01
    Barbaros- Ankara 1981
    2015-Halen: Harley Davidson Sportster FortyEight XL1200 X
    2012-2013 : Honda CBR 250R

Çizme veya bot arasındaki farkı bilmiyorum ama ikisinin de ingilizce karşılığı boot. O yüzden biraz saçma geldi. Ayakkabı yerine bot giymelisiniz yazılsa yine anlamlı.

Bot/çizme tavsiye etmelerinin sebepleri, 1) yüksek olması öndeki kemik (tibia) için koruma sağlıyor. İdeali dizliğin altına kadar koruma sağlaması. 2) Ayak bilek etrafında dönerek kırılabiliyor, buna karşı da yarış veya offroad botlarında metal yapılar var, bileğin bu şekilde dönebilmesini engelliyor. 3) Bileğin sağ ve solundaki çıkıntı yapan kemikler için bütün botlarda koruma var. Bütün ayakkabılarda olmayabiliyor. 4) Pantolon ve ayakkabı arası deri açıkta kalıyor, bu da sürüklenirken yaralanma sebebi, bot kullanınca bu ihtimal ortadan kalkıyor.

Aklıma bunlar geliyor. Bu sebeplerden dolayı eğitimde uzun bot/çizme öneriyorlardı. Biraz fazla yazmışım ama resimden de o sonuç çıkıyor .
    wolrath bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler