Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112

Burgman 200 Kullanıcıları / Bilgi paylaşım başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    AzÇok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı volkan190 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet bagaların takma yönü var , ayrı olarak kayışında takma yönü var genelde ustalar ters takıyor. Bagalara hiçbir şekilde gress sürülmez. Gresi debriyajı parçaladıktan sonra ilgili yerlere sürersin kapatırsın.
    Gres konusunda farklı görüşler var. Ben film tabakası oluşturacak kadar sürülmesinden yanayım. 3 bin km.de temizlenip tekrar greslenmek şartıyla. Ve yüksek ısıya dayanıklı,teflonlu lityum gres, yada grafitli gres kullanmak şartıyla. Gresi sürüp bir daha açmazsan baga değil varyatör de zarar görür.

Kayış yönü var tamam. Baga yönü nasıl oluyor?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    - 867-22.2-28-11.5 BANDO KAYIŞ ve 24X18MM 21GR BANDO TAHRİK SETİ ile 3 hafta geride kaldı. Herhangi bir sorun yok. 3000 km sonunda varyatör bakım ve temizliğinde baga ve kayışın durumuna bakarak daha somut bir yorum yapabileceğim. Performans anlamında yeterli. 100 km/h de 7000 devir çeviriyor. Burgman'da orijinal dışında kayış baga kullanılırsa sorun çıkar şeklindeki yorumları çok okudum. O yüzden bu işe korka korka girdim. Şimdilik bir sorun yok.

Yukarıda yazmış olduğum Bando kayış ve tahrik seti hala sorunsuz gidiyor. Ustaların söylediği orijinal olmayan kayışla uzun yola gidilmez sözlerini dikkate almayıp uzun yol bile yaptım. Henüz bakım ve temizlik için açılmadı. 1 yıl daha böyle giderse Burgman'a orijinal dışında kayış-baga takılmaz düşüncesi benim için şehir efsanesi olacak.

Burgman 200 için pratik bir bilgi; çalıştırdıktan sonra kısa far yanmıyorsa ampul de sağlamsa akünüz bitiktir. Bu durumu yaşadım. Ampulün sağlam olduğunu görünce aküyü kontrol ettim. Akü 12.6 v gösteriyordu. Şarja aldım. Şarj aldı. Şarjda 13.6 volt gösterdi. Takıp marş basınca akü gücü düştüğü için yine far yanmadı. Yeni akü ile sorun çözüldü. Yani kısa farı akü göstergesi gibi düşünebilirsiniz.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    2020 23 bın km de burg 200üm var ama kalkarken ve durmaya yakın ön cam çok titriyor nedendir acaba

Alıntı kivanc34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2020 23 bın km de burg 200üm var ama kalkarken ve durmaya yakın ön cam çok titriyor nedendir acaba
    Skuterlerde 3bin km de bir varyator bakım ve temizliği yapılmazsa bu tür durumlar olur. Kayış, baga, varyatör, debriyaj tası, debriyaj balatası kontrolü, temizlik ve greslenecek yerler ihmal edilirse aşınan parçalar titremeye neden olur.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    misonXD
    23 bin kmde 2020 modelini aldim ben. 3.5 yakiyor istanbul trafiginde. Hem de 20 bin kmde yetkili servise girmis motor bir turlu dusuremedim.

Merhaba 2014 Burgman uh200 aldım egzozon içi boşaltılmış dolayısıyla fazla yakıyor ve birazda ses var servisten sıfır egzoz fiyatı aldım alınacak gibi değil fiyat çok uçuk yaptırabileceğim yada sağlam çıkma satan varsa irtibata geçelim lütfen

Alıntı kivanc34 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    23 bin kmde 2020 modelini aldim ben. 3.5 yakiyor istanbul trafiginde. Hem de 20 bin kmde yetkili servise girmis motor bir turlu dusuremedim.
    İstanbul'da 3,2 Lt.yi geçememiştim. Senin yerinde olsam hava filtresi yenilerdim.(Sünger kısım da yıkanacak). Varyatör temizlik 3 bin km. zaten o da gelmiş. Onu da kendim yapardım içim rahat binerdim.

Alıntı metbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba 2014 Burgman uh200 aldım egzozon içi boşaltılmış dolayısıyla fazla yakıyor ve birazda ses var servisten sıfır egzoz fiyatı aldım alınacak gibi değil fiyat çok uçuk yaptırabileceğim yada sağlam çıkma satan varsa irtibata geçelim lütfen
    Ne kadarmış fiyatı? Uyumlu bir egsoz bulmak o kadar da zor değildir sanırım. Tiger egsoz fiyatları nasıl bilmiyorum ama uyumludur diye düşünüyorum.

Gelelim benim sorunuma;

Arka kavramadan gelen takırtıya bir çözüm bulamadım. Çare olarak motoru kullanmıyorum. Bir olasılık tahrik mili bilyası boşluk yapmış. İzmir'de bu işi adam gibi yapacak usta önerilerine açığım. Gelen ses videosu aşağıda.

https://www.youtube.com/watch?v=8amkoMIFRbQ

Sadece susturucu ya servis 30bin fiyat verdi.
    E belgeli uygun susturucu biliyorsanız paylaşımlarınızı bekliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:31 ----------

İzmirde motomania var güvenilir bir arkadaş youtube videolarından bulabilirsin.

Alıntı metbek adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sadece susturucu ya servis 30bin fiyat verdi.
    E belgeli uygun susturucu biliyorsanız paylaşımlarınızı bekliyorum.

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:33 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:31 ----------

İzmirde motomania var güvenilir bir arkadaş youtube videolarından bulabilirsin.
    Motomania'ya gittim. Ilk ve son gidişim oldu. Kaliteli servis hizmeti vermek youtube da izleyici toplamak kadar kolay değil.

REKLAM ALANI
12. sayfa BirinciBirinci ... 2101112

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)