Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656 ... SonuncuSonuncu

Masai Motosiklet Grand Eagle 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kucukprens - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Eli kulaginda!
    Alıntı yilmazelektrik adlı üyeden alıntı
    aynı diğer çinliler gibi bu kopyalar çok oldu yada aynı fabrikada etiketler ayrı ayrı çıkıyor. düşünsenize jınln alıyorsun bi bakıyorsun yanlış marka göndermişler çok komik olur herhalde.
    Geçenlerde harbiyede otobüs duragina zincirlenmis kirmizi bir motor gordum. Ayni jinluna benziyor cam , cantalar falan...

Neyse yaklastim baktim KUBA MOTOR diye bisey yaziyor. Ama motor kismina dikkatlice baktigimda JINLUN yaziyordu.

Yani aynen dedigin gibi, belli basli cin fabiraklarindan cikan modellere farkli markalar basiyorlar....

Masai icin ise tahminim, motona.com galiba her sınıftan motor isine el atalim da bari cinli almak isteyen musteriyi de kacirmayalim niyetiyle cin mali motor isine girmis olsa gerek. Yoksa digerlerinden pek bir farkı oldugunu sanmiyorum . sym ve suzikiyle beraber satilmasinin bir fark yarattigini tahmin etmiyorum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xeros - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT07
    Motor yakışmış, Kazasiz belasiz guzel surusler dilerim. koruma demiri ve ayaklık benimde dusundugum ekstralar bakalım maliyeti ne olacak..

kertenkela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    grand eagle
    Alıntı sarapci adlı üyeden alıntı
    kac basıyomus bu alet
    rodajda iken 110 a kadar çıkıp indiim sonra.
    şu an 1000 km de , genelde 2 kullanıyoruz , fazla zorlamadan 90-100 km/h yaptık . rahatsiz edici bir titreşimi yok.
    henüz arıza çıkarmadı.umarım çıkarmaz da ...
    2950 e ye almıştım ben . ötv ile 3400 civarına patlıyo olması lazım şu an.
    şimdilik oldukça memnunum.10 gündür yatıyodu alet.
    bugün bi truladık yağmurun altında...

büyük zevk...
    if something sounds to good to be true , it probably is..

Gabe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Grand Eagle 250
    Selam,

Kaç tane forum kaç tane model baktım hatırlamıyorum. Önce saglam bir, 2. el japon almaya niyetlenmiştim ama nedense memlekette 400 ytl maaş alan adama 2500 ytl lik kredi kartı veren bankaların hepsi beni süründürdü. Artık iyice sıkıldığım için ilk motoru çinli almaya karar verdim.

Grand hakkında başta bu başlıkta yazılanlar olmak üzere bahsedilenler epey bir aklımı çeldi açıkçası. Bir de Suzuki'nin desteği var motorda. Orası önemli.

Alıntı Thai adlı üyeden alıntı
    Valla küçükyalıdaki suzuki bayi, (en az satış yapan suzuki bayi) haftada 6 adet sattıklarını söyledi.
    Galiba grand eagle sahipleri pek buraya uğramıyorlar.
    Ben oradan alıyorum motoru. benimle beraber nisan ayında 10 tane grand eagle satmışlar.
    Dün yatırdım kaporasını, haftasonu alacağım. Dün ilk defa gördüm ve aylardır motor araştıran bir adam olarak, "evet bu makineyi alıyoruz" dedim.

Cüsse olarak tatmin edici, duruşu güzel, özellikleri (hp hariç) çok iyi. Bir tek çanta gelmiyor beraberinde, o da cok sorun değil bence.

Bakalım sürdükçe yazacağım görüşleri başıma gelenleri.

Bu arada, motor mayıs ayına girmeden ÖTV sini elden verdiğim için sanırım 3.300 ytl civarı bir rakama mal oldu bana. Satış fiyatı 3095 ytl, plaka ruhsat vs işleri 200 ytl tutuyor.

Önümüzdeki aydan itibaren birkaç yüz ytl artacaktır. Almayı düşünen arkadaşlar vakit geçirmeden bayilere başvursunlar derim.

mayis ayinin 10 una kadar fiyat 3095 ytl arkadaşlar sonra kademeli olarak önce 3250, haziran ayininin 10undan sonra 3410 ytl olacak.almayai düşünen arkadaşlar elini çabuk tutsun ki 300 ytl nedir demeyin yaklaşık bütün yaz boyuncaki benzin masrafiniz olacaktir.Bu arada gözüme ileşen başka bir konu motoru bulamayan arkadaşlar motor stokta mevcut,sesini duymak istiyenler görmek istiyenler benimle irtibata geçsinler
    The Dark Side Returns

Motosikleti
    Grand Eagle 250
    Motosikleti: GSX-R600 20th Anniversary Edition,SYM GTS 250,SYM MiO 100,HUSQVARNA TE650 SUPER MOTO
    maşaallah, galeriyiz galiba

Motosikleti
    Yamaha MT07
    Arkadaslar selam, dun bende bir miltar kapora birakarak Grand Eaegle ci oldum sanirim, tesaduf heralde bende kucukyalidaki suzuki bayiden aliyorum motoru. hadi hayirlisi.

Motosikleti
    Grand Eagle 250
    Aa süper olmuş, tanışalım birlikte süreriz ;) hayırlı olsun

Alıntı Gabe adlı üyeden alıntı
    maşaallah, galeriyiz galiba
    Galeriyizde bunlari satmiyorum motor aşkı die bişi var
    The Dark Side Returns

Motosikleti
    Yamaha MT07
    Tabi mutlaka Tanisiriz, mayis sonuna kadar pek kullanma planim yok cunku ehliyet yok mayis sonunda baslariz isallah. bu arada ben siyah rengi sectim sen ?

Motosikleti
    Grand Eagle 250
    ben de gümüşü şöyle bir süzdükten sonra "iyiler siyah giyer" diyerek özüme döndüm.

grafikerim, bayaa bir şey yapacağım üstüne motorun. depo geniş, renk siyah rahat rahat işlerim

attilamm - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda Shadow VT 750
    Güzelll Eagle kullanıcıları artsın bilgi paylaşım çoğalsın...güle güle kullanın arkadaşlar...

Bende 100KM'yi dün devirdim... ilk defa 80KM sürate çıktım biraz vibrasyon yaptı... ama ilk 2 gün 50KM süratte yaptığı vibrasyonu artık yapmıyor... ya motor alışıyor ya da ben ... onun dşında dün bi güzel yıkadım, cilaladım sonra da Bilkent, ODTU turladım... çok keyifliydi... Yarın farklı bi servise götürüp çalışmayan Benzin göstergesi ve Motor Koruma demiri için sıkıştıracam... bilgileri buraya atarım...

gupilya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Truva 250 TR
    bu motorlarda ilk 500 km saatte 40 km yi ve 4000 deviri geçmeyin diyorlar. bende de benzeri Truva var 40 km yi geçmemek için çaba sarf ediyorum.

Motosikleti
    Honda Shadow VT 750
    Alıntı gupilya adlı üyeden alıntı
    bu motorlarda ilk 500 km saatte 40 km yi ve 4000 deviri geçmeyin diyorlar. bende de benzeri Truva var 40 km yi geçmemek için çaba sarf ediyorum.
    valla kullanım kitapçığında 4'ten 5'e 50km sürratte geçin diyor... dolayısıyla bu senin duydugun limitler biraz abartılmış... ama 5000 devir ve 80Km 250cc motor için yeterli bir limit gibi geliyor...

Motosikleti
    Yamaha MT07
    motoru bu hafta sonuna doğru teslim alacam, teslim alıken nelere dikkat etmem lazım ve aldiktan sonra acil olarak değişmesi gereken seyler varmı mesela yağını hemen değiştirmeliyim acaba.

Motosikleti
    Honda Shadow VT 750
    Bir Kanuni bayii ne motor koruma demiri için fiyat sordum... Montaj dahil 150YTL dediler... bilginize

poseidon_20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mt 125
    İlk görüşte banada kanuni nin kopyası yada tam tersi gibi geldi. Herneyse hepsi aynı fabrikadan çıkıyo sonuçta biri bizi düdüklüyo diyoz diğeride düdüklüyo aslında. Kanuni buna benzeyen modeli çok paraya sattı. bu adamlar ucuza satıyo ama servis yok. Böle devam edersek birileri bizi baya bi düdükler
    0 rh(+) Rüzgarın hissetmek ve iki teker üzerinde olmak kadar keyifli ne var şu hayatta

Motosikleti
    Grand Eagle 250
    bu adamlar ucuza satıyo ama servis yok

Suzuki servisleri bakıyor hocam motora. Ben aldım dun motorumu, sabahleyin soyle bir çalıştırıp baktım. oyle cok b.ktan bir yanını da göremedim. nie bu kadar agresif davrandığını anlayamadım

kertenkela - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    grand eagle
    ben 1200 km yi devirdim.
    henüz hiç bir problem yaşatmadı.
    titreşim de artıık yok gibi..ancak 50 - 60 km de 3. vitesle gidersem hissettiriyor biraz.
    ilk zamanlar çalıştırırken 1-2 dk. uğraştırıyordu.dün 1 haftalık uykudan sonra tek marşta çalıştı...
    agresiv olmaya gerek yok bence..
    bu fiyata bu kalite uygun gözüküyor.
    sonuçta başlangıç modeli ama uzun yol da yapar..2 kişi tüm ege ramplarında hoş bir şekilde gidiyor alet ...
    kullananlar burada bilgi alış veirşi yaparsak iyi olur diyorum..
    if something sounds to good to be true , it probably is..

Motosikleti
    Grand Eagle 250
    ben tam bir acemi olduğum için dün yaklaşık bir 3 saat kadar sadece dur, kalk eğitimiyle geçirdim. 9-10 senedir racing tipi motorlara binen yakın bir arkadaşım hocalık yaptı ve motoru çok beğendi. sonuçta 3200 ytl lik makineye göre çok güzel görünüyor. Seri bir motor aynı zamanda.

Egzostaki susturucuları çıkaracağız önümüzdeki haftalarda. Sesi daha da iyi olacak. Biraz ağır bir motor olmasına rağmen 15. dakika da alışıyorsunuz. Koltuğu rahatsız geldi mesela onu da değiştirmek lazım. Sisy bar ı daha yüksek bir tiple değiştireceğim. Ama yeni başlayanlar için ideal bir motor bu fiyata bulunabilecek bir şey değil.

Bir ara motora 2 kişi bindik. 130kiloluk bir artçıyı (ben kendim de 90 kilo civarındayım=220kg) çok rahat taşıdım. Zorlandığını söyleyemeyeceğim.

İyi bir tercih yaptığıma inanıyorum. Bakalım daha da bindikçe ve ustalaştıkça yazacağım buraya.

REKLAM ALANI
6. sayfa BirinciBirinci ... 456781656 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler