Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba STR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Moderatör Lucas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Syanur motor alsin, alsin artik, al artik.
    GaCCaLL bunu beğendi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Admin Erhan Erdil - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MT-09 Tracer
    Alıntı Syanur;badboy6630 adlı üyeden alıntı
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    "Laylonlarıyla sürerim !! " diyorsun...

Hayırlı olsun
    2012 model seleyi kaplamak için lastikli şeffaf naylon bir kılıf ile geliyor.
    İsteğiniz zaman takıp çıkartabiliyorsunuz. Bana göre çok gerekli birşey değil ama motorla gelen bir aksesuar

STR'nin gidon yüksekliği uzun boylular için pek kullanışlı değil. Gidonu yükseltmekte fayda var.
    Ayarlı gidon yükseltici yaptırmayı düşünüyorum bu aşağıdaki parçayı yapabilecek bildiğiniz bir yer var mı?

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı Erhan Erdil adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İsteğiniz zaman takıp çıkartabiliyorsunuz. Bana göre çok gerekli birşey değil ama motorla gelen bir aksesuar

STR'nin gidon yüksekliği uzun boylular için pek kullanışlı değil. Gidonu yükseltmekte fayda var.
    Ayarlı gidon yükseltici yaptırmayı düşünüyorum bu aşağıdaki parçayı yapabilecek bildiğiniz bir yer var mı?

http://img707.imageshack.us/img707/5438/parcar.jpg
    bunun yapımı biraz tuzluca tutuyor hazır yapılmışlarını almak daha mantıklı yenice araştırdım ordan biliyorum daha basit birşey düşünmek gerek..
    ANGARAJ

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı Erhan Erdil adlı üyeden alıntı Mesajı göster

http://img707.imageshack.us/img707/5438/parcar.jpg
    Erhan ben yaptırdım ikimize ama ağır malzemeden olduğu için dengesiz oldu.istersen veririm ama freze yoktu deliklerde uydurma oldu.o yüzden başka bir arkadaşımda alüminyum yaptırmayı düşünüyorum Olcay'ınki gibi.biraz beklersen sanada yaptırırım.bu ayarlıların hazırları çok pahalı,yapılışı kaça mal olur acaba?
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

Huckle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şimdilik yok
    Gidon yükseltmek için emre'nin motorunda üst kelepçeden sipariş ederek, geleni ters çevirerek monte ederek yükseltmiştik.. Bu en ekonomik yöntem tabi.. Hatta fikir vermesi için bir de görsel hazırladım..

Not: Tabi üstten geçen vidalarında uzununu takmak gerekiyor doğal olarak..

ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sıkıntı yok sinirlenme hökelenme bereber yaparız dedik ya

az bekle bombayı patlatıp gelicez biz polatla özgür bi çay partisi daha yaparız evelallah
    adamı merakta bırakmayın birader, hayırdır f650 ye kardeş mi alıyonuz yoksa

bu arada gidon yükseltmek isteyenler için, en basiti Huckle nickli arkadaşın bahsettiği yöntem olsa da yeterli yüksekliği sağlayamadığından, biraz daha maliyetli olan kelepçenin vida deliklerinin altına gelecek şekilde 5-6 cm lik kelepçe genişliğinde oluklu alüminyum takoz kestirmek ve ortadan iki takozu birbirine kaynatmak. çıkan vidaların da 6 cm uzununu aldınmı işlem tamam.. yeter ki ucuza iş yapacak bir tornacı bulun.

balayyusuf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Superlow 883 xl ve Kymco xciting 250 ri
    Arkadaşlar motorumu satıyorum ilgilenen olursa kusursuz durumda sahibindende İlan No 90203634 cross motor bana göre değil ben motoru süpermoto yaptım bir sürü masraf yaptım ama tarz bana uygun değil ben bu motorda oluşabilecek bütün sorunları hallettim alan kişi sadece gazlayacak o kadar.
    AMACIMIZ IMKANSIZI MUMKUN, MUMKUNU KOLAY KILMAK, KOLAYINDA ZARIF VE ZEVKLI YOLLARINI BULMAKTIR.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    @balayusuf İlan no yanlış yada yok. Keşke linki verseydiniz.

---------- Post added at 08:49 ---------- Previous post was at 08:28 ----------

Alıntı ozgur325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    adamı merakta bırakmayın birader, hayırdır f650 ye kardeş mi alıyonuz yoksa
    Yok yaa, dün kullandım bi tane F650,,, bildiğin Alman Çinlisi yav Şaka bir yana, F650 değil alacağımız motor...
    #sürenadam

Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    F650,,, bildiğin Alman Çinlisi yav

bu postu tarihe not düşüyorum germen ırkına yapılmış bir hakarettir bu, bu hakareti duyan almanlar toplu intahar eylemleri düzenler valla
    ben hala fatih abinin motorunu almanı israrla söylüyorum. bi lastik eksiği var, bildiğimiz motor, kilometresi orjinal, bahçeliye tunalıya park caddesine hiç tedirgin olmadan girersin hem de 9 bin TL ye veriyor.Sudan ucuz

bu arada unutmadan, ön fren kaliperlerimiz ve balatalarımız mondial kt 125 ile aynı, yalnızca kaliper bağlantı demiri biraz farklı, ihtiyacı olan olursa bu şekilde de temin edebilir.

balayyusuf - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HD Superlow 883 xl ve Kymco xciting 250 ri
    Arkadaşlar motorumu satıyorum link aşağıda

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...90203634/detay

ilan numaram sahindende 90203634 ilgilenen arkadaşlar bakabilir motoru supermoto yaptık yapılan işler yazıyor.
    AMACIMIZ IMKANSIZI MUMKUN, MUMKUNU KOLAY KILMAK, KOLAYINDA ZARIF VE ZEVKLI YOLLARINI BULMAKTIR.

rojhat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    skyteam - yzf 125 - kawasaki z750s-kuba str 250
    hayirdir niye satiyorsunuz

Motosikleti
    yamaha xt 660
    arkadaşlar kubaların bu süspansiyon sorunu vardı ön amörtisör hemen sona geliyordu boru kestik oraya ekledik çok güzel oldu artık sona gelip düşmüyorum :D

Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Alıntı egzozcu37 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar kubaların bu süspansiyon sorunu vardı ön amörtisör hemen sona geliyordu boru kestik oraya ekledik çok güzel oldu artık sona gelip düşmüyorum :D
    ben de yayı değiştirmeyi düşünüyordum. daha detaylı bilgi verir misin üstad, amortisör kolunu mu uzattın?

bu arada arka fren az tuttuğu için hidroliği ve balataları bi değiştireyim dedim, şimdi ne yaptıysam havasını alamadım. en az 20 kez üsten hidrolik doldurup pompalayıp pedal aşağıdayken tapayı gevşettim, tüm sistem hidrolikle doldu eminim ama yine de sertleşmedi pedal. bi yerlerden hava alıyor tahminimce. başka fikri olan var mı? ben de farklı bi arka fren ön merkezi uyduracağım diğer arkadaşlar gibi bu gidişle...

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı ozgur325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben de yayı değiştirmeyi düşünüyordum. daha detaylı bilgi verir misin üstad, amortisör kolunu mu uzattın?

bu arada arka fren az tuttuğu için hidroliği ve balataları bi değiştireyim dedim, şimdi ne yaptıysam havasını alamadım. en az 20 kez üsten hidrolik doldurup pompalayıp pedal aşağıdayken tapayı gevşettim, tüm sistem hidrolikle doldu eminim ama yine de sertleşmedi pedal. bi yerlerden hava alıyor tahminimce. başka fikri olan var mı? ben de farklı bi arka fren ön merkezi uyduracağım diğer arkadaşlar gibi bu gidişle...
    Arka fren merkezini değiştir bence temizinden.. Uğraşma çünkü birkaç kişi birden o merkezin sorunlu olduğunu yazmıştı zaten burada. Takip ettiğim kadarıyla...
    #sürenadam

Motosikleti
    merhaba arkadaslar bişi sormak istiyorum kuba yi supermoto haline getirsem top speed olarak kac gorur acaba
    ve 2 motorun arasında cok kaldi kuba mi yoksa http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...90882127/detay bumu diye birsini 2 . el digeri 0 ama biri yamaha digeri kuba cok arada kaldim bana yardimci olursaniz cok sevinirim ve supermoto olarak kullanicam...

Motosikleti
    yamaha xt 660
    hocam içindeki boruyu alıp yerine 5 buçuk santim boru koyduk şimdi sona felan gelmiyor çok güzel oldu
    ozgur325 bunu beğendi.

ozrace - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    = Kawasaki KLE 500
    Alıntı rojhat adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar bişi sormak istiyorum kuba yi supermoto haline getirsem top speed olarak kac gorur acaba
    ve 2 motorun arasında cok kaldi kuba mi yoksa http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...90882127/detay bumu diye birsini 2 . el digeri 0 ama biri yamaha digeri kuba cok arada kaldim bana yardimci olursaniz cok sevinirim ve supermoto olarak kullanicam...
    kuba'yı süpermoto'ya çevirmek biraz küfletli olabilir jant,lastik vs... bunları gözönünde bulundurarak karar ver.yamaha'da fena değil ama 125cc olduğundan tatmin etmeyebilir...
    ASİYİZ BİZ MOTORCUYUZ....

supermoto ise yamaha al rahat edersin. Turuncuda çok yakışıyoorrr!

Motosikleti
    kuba arazi lastikleriyle 120 - 130 goruyor lastikleri faalan degiştirsem hız orani kac olur sizce... gene 130 falan olursa yamaha yi almak daha iyi cunku yamaha 135 goruyor cok kararsiz kaldim kuba lastikleri degiştirince 140 falan cıkarsa daaha iyi olabilr

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    kuba arazi lastikleriyle 120 - 130 goruyor lastikleri faalan degiştirsem hız orani kac olur sizce... gene 130 falan olursa yamaha yi almak daha iyi cunku yamaha 135 goruyor cok kararsiz kaldim kuba lastikleri degiştirince 140 falan cıkarsa daaha iyi olabilr
    Yamahanın o XT serileri 135 görsün, gelsin bir de beni görsün...

SM tarz motorların son süratine bukadar odaklanmamalısın ayrıca, şehir içinde hızlanması iyi olmadıktan sonra 150 görse ne işe yarar o SM...
    #sürenadam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)