Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba STR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Terapist - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı 35emre35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    laf dalaşına filan girdiğimiz yok, yukardada yazdım benim anlayamadığım motorun yokken ve bu motorun kullanıcısı değilken yorumlar yapman(1-2tur atmakla yorum yapılmaz). insanların forumlara giriş amaçları motorların birebir kullanıcılılarından yorumlar bilgiler almaktır, zaten kullanıcı olmayanların gereksiz yorum yapanların yorumlarını kale almamaktadırlar. ne markaya ne modele bir bağlılığım yok kullandığım 3motor için burada yada başka forumlarda yorumlarımı sıkıntılarımı dile getirdim(altını çiziyorum kullandığım motorlar hakkında yorumlar yazdım), forumu baştan sona okursan sıkıntılarımızı dile getirdik hep, hali hazırda çok bozuk yollarda gidonda hafif vuruntu yapmakta ve bunun önüne geçilemekte.
    dikkat edin bir forumda bir başlık açılıyor, misal kawasakinin "SAKİ" modedi olsun . bu modelin + ve - leri nelerdir? soru.
    bir başlıyor millet yorum yapmaya allah allah
    yok "SAKİ" çok benzin içiyo, kafası güzel geziyo,
    yok gazı verdinmi hemen gaza geliyo,
    yok frene bastınmı durmuyo,
    yok balataları sıyırmış geziyo,
    vs. vs. .....
    bilmeyen, uzaktan görmüş, sesini duymuş hatta rüyasında görmüş 100kişi yorum yapıyor ama sadece yıllardır kullanmış 3-5 kişi gerçek deneyimlerini yazıyor. çünkü bu yılarca kullanma deneyiminde kişi hem motorla ilgili sıkıntıları hemde bayi-servis sıkıntısını birebir yaşamış oluyor.
    ayrıca adı gecen kawasaki ve yamaha da gercekten büyük bir sıkıntı var, ister 10yaşında olsun ister yeni model olsun bu markalarda distribütör den kaynaklı bir parça sıkıntısı vardır. forumlar incelenirse avukat "savaş kayan" abimiz yamahayla baya bir papaz oldu, okadar uğraşmasına rağmen parçaların tümü eline taksit taksit ve toplamda 4ayda geldi.
    sonuç olarak TERAPİST vesilesiyle, anlatmak istediğim kimse gereksiz yorumlarda bulunmasın, bırakın yorumu gerçek kullanıcılar yapsın lütfen
    arkadaşım insanların yorum yapabilmesi için önce okuması sonra anlaması sonra kafasında değerlendirip yazıya dökmesi gerekiyo sen belliki daha okuma kısmını becerememişsin... benim yukarıda yazdığım yorumların hangisinde str şöyledir str böyledir str yakar str titreşimlidir str kötüdür vs. yorumumu gördün merak ediyorum böyle bir yorum yapmadım. kros motorların uzun yoldaki performansından ve üzerindeki lastiklerin asfalt performansından bahsettim str ile alakalı özel bir yorum yapmadım. (ki str alıp sm ye çevirmeyi düşündüğüm motordur). konuyuda en baştan okursan sen üye olmadığın zamanlarda benim yaptığım yorumları görürsün o zaman motor hakkında ki düşüncelerimide öğrenirsin. Ben str hakkında ne detaylı bir yorum yaptım ne de stryi kötüledim ben kros motorlar hakkındaki uzun yol düşüncemi paylaştım. Lütfen mesajlarında benim ismi yazarak benim vesilemle insanlara bişey söylemeye kalkışma. Evet gerçektende sana cevap vermek için yaptığım yorumlar çok gereksiz zaten okusaydın benim neden bahsettiğimi anlardın nese keşke çok sevdiğin kuba markasını motosikletinden çıkartıp oraya b.k attığın yamaha markasını yapıştırmasaydın motorunun kuba olmasından rahatsızmısın yoksa yada alsancakta seni görenler yamahamı kaçlık abi diyemi soruyolar. evet bende motorunu alsancak iskeleye çıkan arada gördüğümde yanimda ki bir kaç arkadaşla birlikte birlikte bu yazıyla ilgili düşüncelerimizi söyleyip gülmüştük biraz ama o yorumları burda yazmakta uygun değil malesef...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    tarih 24.08.20011 de bu yorumu yapmışsın
    Alıntı Terapist adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Süper bilgiler gelmeye başladı artık allahtan 1-2 arkadaş aldı motoruda saçma sapan yorumlar yapan arkadaşların sesi kesildi :D
    tarih 07.11.2011 de de bu yorumu
    kesinlikle kuba dışında bişey al motor kötü olduğu için söylemiyorum her türlü işini görür ama bu adamlara 2 defa mail attım cevap verme tenezzülünde bulunmadılar şikayet maili yazdım onada cevap yok yani anlayacağın malı sana satalım ne yaparsan yap sora bir maile cevap yazmaya üşenen insanlar nasıl servis sağlar sen düşün...
    okuduğunu anlamayan bence sensin. son msjından sonra "Huckle" nikli Hakan arkadaşım da bende, bir mailine cevap vermediler diye nasıl bu motoru almayın diyebiliyorsun, bu motoru kullanıyormusunki bayi,servis yada fabrika sana sıkıntı yaşatsın.....vs. diye cevaplar yazdık. yani en başında bu saçmalığa cevap verdik ama sen anlamayıp aşağıdaki seyleri yazmaya devam ettin.
    Arkadaşlar sizinle amacım laf dalaşına girmek değil ama siz markayı öle bir sahiplenmişsiniz ki markaya firmanın yaptığı hatayı gündeme getirip şikayetçi olduğum da siz karakterinize yapılmış bir saldırı gibi görüyosunuz. mantelitenizi anlamak zor kimse sizin motorunuz, motorunuzun markası hakkında olumsuz eleştri yapamaz insanlar gibi markalarda kendini geliştirmek için eleştriye açık olmalıdır. ben fırsatım olup bayiye gitsem ve bu şikayetlerimi belirtsem eminim sizin gibi tepki vermezler neyse boşverin bunları en iyi motor sizin motorunuz en iyi firma küba eminim 1-2 yıl içinde de türkiyenin bir numaralı firması olur..
    Bu arada motor tecürbem çok olmasada(kendi kanaatimdir 2 ay motora binip kendini kral sanan bi insan değilim) yeterli yorumu yapacak kadar vardır. Motor hakkında yorum yapmışsın motorun yok bu motora binmemişsin ... diye sallayan arkadaşların benim hakkımda bi bilgisi olmadan nasıl böyle konuştuklarını esas ben merak ediyorum.öncelikle ben nasıl bir yorum yaptıysam sanki bu yorumu yapmak için 5 sene bu motora binmem lazımmış gibi konuşuyosunuz.??şarköylü bi arkadaşımızda da sizin motosikletinizden var az çok inceleyip kısa bi gezinti yapma şansım oldu arkadaşlar yukarıda yaptığım yorumlar kadar binmişliğim var yani..Bunun dışında yaklaşık 1.buçuk yıl kadar ramzey 200gy kullanmışlığım vardır görev gereği sarıkamışa giderken satmak zorunda kalmıştım. evet şu anda motosikletim olmaması askere gitme ihtimalim nedeniyle motorumu satmamdır. kros ve kros motorlar hakkındaki bilgim de ramzey kullandığımdandır.
    bende üşenmedim gene cevap verdim. motora binip 1-2sefer tur atmakla yorum yazılmaz, yazılırsa bilmeyen bir kişi aa bak kullanmışta yazıyor diye düşünüp olumsuz etkilenebilir, diye yazdım esprili öörnekler verdim . kendiminde 3 adet çinli kullandığını (mct250, skygo200, kuba250) söyledim, burada veya başka forumlarda kullandığım motorlar hakkında yazı yazdığımı anlatmaya çalıştım ama sen gene anlamayıp saldırırcasına hatta aşağlarcasına yorum yapmaya başladın
    arkadaşım insanların yorum yapabilmesi için önce okuması sonra anlaması sonra kafasında değerlendirip yazıya dökmesi gerekiyo sen belliki daha okuma kısmını becerememişsin... benim yukarıda yazdığım yorumların hangisinde str şöyledir str böyledir str yakar str titreşimlidir str kötüdür vs. yorumumu gördün merak ediyorum böyle bir yorum yapmadım. kros motorların uzun yoldaki performansından ve üzerindeki lastiklerin asfalt performansından bahsettim str ile alakalı özel bir yorum yapmadım. (ki str alıp sm ye çevirmeyi düşündüğüm motordur). konuyuda en baştan okursan sen üye olmadığın zamanlarda benim yaptığım yorumları görürsün o zaman motor hakkında ki düşüncelerimide öğrenirsin. Ben str hakkında ne detaylı bir yorum yaptım ne de stryi kötüledim ben kros motorlar hakkındaki uzun yol düşüncemi paylaştım. Lütfen mesajlarında benim ismi yazarak benim vesilemle insanlara bişey söylemeye kalkışma. Evet gerçektende sana cevap vermek için yaptığım yorumlar çok gereksiz zaten okusaydın benim neden bahsettiğimi anlardın nese keşke çok sevdiğin kuba markasını motosikletinden çıkartıp oraya b.k attığın yamaha markasını yapıştırmasaydın motorunun kuba olmasından rahatsızmısın yoksa yada alsancakta seni görenler yamahamı kaçlık abi diyemi soruyolar. evet bende motorunu alsancak iskeleye çıkan arada gördüğümde yanimda ki bir kaç arkadaşla birlikte birlikte bu yazıyla ilgili düşüncelerimizi söyleyip gülmüştük biraz ama o yorumları burda yazmakta uygun değil malesef...
    bu son cevabım, açılan forum amacından sapmaya başladı çünkü. bak güzel kardeşim, üşenmeden tekrar cevap veriyorum, buradaki konu motorun kullanıcısı olmadığın halde, bayi yada serviste sıkıntı yaşamadığın halde bir mailine cevap gelmedi diye kuba almayın diye mesaj yazmış olman ve senin gibi birçok kişinin kullanmadığı halde yorum yapıyor olması, foruma bakın 4-5kullanıcı var ama biton kişi yorum yapmış.(tekrarlıyorum lütfen herkes UZUN SÜRE kullandığı motorlar hakkında yorum yapsın, 1,5yıl kadar sürdüğün ramzey200 hakkında yorum yap mesela) ben ne yamahaya nede başka bir markaya b.k atmadım, gene anlamayan sensin. yamaha ve diğer bütün markalar kendilerini dünyada kanıtlamış firmalar. burada anlatmaya çalıştığım bu markaları getiren distribütör türk firmalarının tüketiciyi madur etmeleridir. dalga geçmeye aşağılamaya çalıştığın gibi yamaha sitikırını yapıştırmamın sebebi hava atmak değil, atamam zaten. kime neyin havasını atayım bilen bilir bak bunu bilmişsin yamaha olmadığını anlamışsın zaten, anlamayanlarda motorun yan kapaklarına bakıp anlarlar sağınada solunada kocaman KUBA yazmışlar. benim gibi yapıştıranların amacı hasret duydukları markaya binmenin hayalini azda olsa gerçekleştiriyor olabilmektir, yoksa ben yamaha yapıştırdım diye yada başkası hacı murata veya tofaşa BMW amblemi yapıştırdı diye kimse onu gerçekten bmw zannetmiyor, ooo süper arabaymış vaybe bmw ye bak, yamahaya bak demiyor hiç bir zaman çin malına binmekten gocunmadım, yolda sokaktada söyledim bilgi verdim, forumlardada yazdım bilgi verdim, hatta birçok forumda çin malına b.k atanlara kızdım uyardım bu markalar piyasaya girmeseydi birçok kişinin motora binme hayali gerçekten hayal olarak kalacaktı diye yazılar yazdım. keşke motoru gördüğünde yakınlarda olsaydımda birşey sorduğunda ne şekilde davrandığımı görseydin, çayımı içseydin sohbet etseydik.

onuncu defa yazmama rağmen anlatamadım ben motor hakkında bir yorumda bulunmadım iyidir kötüdür diye (yaptığım tek yorum burada motor kimsede yokken bayiye gidip inceleyip birkaç bişey yazmıştım bilgi olsun diye)SADECE KROS MOTORLAR hakkındaki uzun yol tecürbemi ve lastikler hakkındaki tecürbemi yazdım ama anlamak istemiyorsunuz gerçekten. hala ısrarla aynı şeyi söylüyorsunuz motor hakkında bi bilgi vermedim . bana hala motora 1-2 defa binerek yorum yazılmaz diye cevap veriyosun nasıl okuyosun anlamadım. evet ben okuyorum yılladır okuyorum birçok motorla ilgili test yazılarını da okuyorum hani diyosun ya 1-2 defa ile yorum yazılmaz diye o test yazılarınınn hepsi ve onca yazı bir kaç saat içindeki tecrübeyle yazılıyor.(ki benim böyle bi iddaam olmadığı için motor hakkında yorum bile yapmadım)

müşteri memnuniyeti konusuna gelince ben başıma gelen bi olaydan yola çıkarak bazı yorumlar yaptım (sen ise sadece başkalarından duyduğun ve servisine hiç gitmediğin motosiklet markaları hakkında yorum yapabiliyosun)

- "Motorda zincir koruması motor dişlisinin kapağını kırıyordu. Teknik arızaydı gittim. 3 kere hiç ilgilenmediler sustum sustum müşteri hizmetlerini aradım dedikleri şey biz size döneceğiz beyefendi döndünüz 1 ay oldu. Maşallah 10 kere aradınız hiçbir şey demiyorum. "
    - "(burada da arkadaş bi çok şikayet yazmış ama uzun diye yazmıyorum)............ Türkiye sorumlusunu aradım hem motordan hem de servisten olan şikayetlerimi sıraladım. Adamlardan net bir cevap alamadım"
    - "Ben Konya'nın Ereğli ilçesindeki Kubamotor mağazasından bir adet motor aldım ve bana 2 yıl garantisinin olduğunu her türlü problemde yardımcı olacaklarını söylediler. Şu an benim motorumun elektrik aksamından birkaç parçasında problem çıktı.

Üretim hatası olduğu söylendi. Ben bayiye gidip sıkıntımı anlattığımda garantinin bunu karşılamayacağını söyledi. Ben bu motoru aldığıma pişman oldum. Müşteri memmuniyeti namına hiçbir şeyle karşılaşmadım. "

yani anlatmak istediğim bende sana bu şekilde birçok örnek verebilirim. sen nasıl başka bi marka hakkında başka yerlerden okuduklarınla burda yorum yapıyosan ben hem okuduklarımdan yola çıkarak hemde kendi başıma gelenden yola çıkarak yorum yapmaya hakkım var. her marka hakkında şikayet eleştri olabilir anlayamadığım bu nasıl bir marka fanaktikliği sanki ben markaya değilde size laf söledim... Evet gerçekten çok uzadı artık uzlaşamayacağımız kesin uzlaşmak zorunda da değiliz zaten neyse daha da uzatmadan bitiriyorum ;)

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Arkadaşlar sakın biraraya gelmeyin kavga çıkacak. Bende bir kuba kullanıcısı olarak servis sıkıntısını dile getirdim defalarca fabrikaya. Ama bi halt olmadı. Motordan memnunum ama servisten sıkıntılıyım. Fabrika ilgilendi servisler sırtını dündü hep.

Motosikleti
    crf250 L
    kesinlikle kuba dışında bişey al motor kötü olduğu için söylemiyorum her türlü işini görür ama bu adamlara 2 defa mail attım cevap verme tenezzülünde bulunmadılar şikayet maili yazdım onada cevap yok yani anlayacağın malı sana satalım ne yaparsan yap sora bir maile cevap yazmaya üşenen insanlar nasıl servis sağlar sen düşün...
    onuncu defa yazmama rağmen hala anlamıyorsun, şimdi cevap vereceğim halde gene anlamayacaksın; o yüzden bundan sonra yazdıklarım sana değil anlayacaklara. sana iyidir kötüdür dedin diyen oldumu, keşke kullanıcı olsaydında iyiliklerini kötülüklerini yazsan yorum yapsaydın, ozman kimse sana birşey demezdi(foruma tekrar baştan bak,ne ben ne başkası hiçbir kullanıcıya iyiliğini yada kötülüğünü yazdığında bir tepki vermedik demi?? çünkü iyi kötü ne varsa bizde paylaşıyoruz). tekrar söylüyorum sana cevabımız yukarıdaki yorumunaydı, motoru kullanmadığın halde mekanik yada servisle ilgili bir sıkıntı yaşamadığın halde bir mailine cevap gelmedi diye böyle saçma sapan bir şey yazdığın içindi. ama sen olur olmaz şeyler yazıp, konuyu çarpıtıp aşağılarcasına bir tavırla insanı çileden çıkartıyorsun ve çıkartmayada devam ediyorsun.
    gene alakasız örneklerine cevap vermek zorunda bırakıyorsun. o test yazılarını yazan kişiler kendi uzmanlık alanlarında(yemek, şarap, motorsiklet, araba....vs.) bir numara olmuş, yalayıp yutmuş kişilerdir, oyüzden bu kişilerin gurme, eksper vs. gibi sıfatları vardır. yemeği, şarabı, motoru, arabayı yılların tecrübesiyle anlatır yorumlarlar + ve - lerini çok kısa sürede yöyleyebilirler

başıma gelen müşteri memnuniyeti ile ilgli yorum yaptım diyorsun hala tekrar yazayım, mail yolladın cevap gelmedi ve sen motoru almayın dedin, senin yaptığın yorum bu. bense herkesin bildiği, BİNLERCE madurun yaşadığı parça sorununu söyledim, fakat binlerce madur olmasına rağmen senin yaptığın gibi sakın almayın gibi birşey yazmadım.

evet kardeşim bu örnekleri çoğaltabilirsin, ben ve biçok kullanıcı sıkıntılarını burada yada başka forumlarda paylaşıyoruz zaten. hala anlamadığın nokta bu "kullanıcılar paylaşıyor". ama ne bir kullanıcı nede kullanmadığı halde mail atmış ve cevap gelmemiş bir kişi senin gibi cevap gelmedi diye bu motoru almayın demiyor busefer anladın inşallah??
    marka fanatiği deyip konuyu çarpıtıp aşağlayıcı üslubunla noktayı koymuşsun gene(gerçi sen başından sonuna kadar konuyu çarpıtıp alakasız seyler yazıyorsunya niye şaşırıyorsam)
    anlayacağını umduğum çok basit sekilde cevap vereyim: bir fanatikliğim olsa burada ne işim var, niye derdimi sıkıntımı başından beri yazıyor örnekler veriyor paylaşıyor uyarıyorum

neyse gerçek soru ve sorunlara devam edelim artık, burası str 250 kullanıcılarının bilgi paylaşım forumu değilmi
    Alıntı search16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende bir kuba kullanıcısı olarak servis sıkıntısını dile getirdim, defalarca fabrikaya. Ama bi halt olmadı. Motordan memnunum ama servisten sıkıntılıyım. Fabrika ilgilendi servisler sırtını dündü hep.
    motoru ege bölgesi ana bayiden aldım ve şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım ama yaşamış olsaydım, esnaf gibi esnaf olanını bulmak için diğer ilçe bayilerini tektek dolaşırdım. çünkü motoru aldığımdan beri doğru düzgün ilgilenen, sıkıntımı dinleyen, dinledikten sonra tur atıp tecrübe eden...vs. servis bulmak için 4 tane kuba servisi değiştirdim. iyisni bulana kadar dolaşın arkadaşlar, bu özel servis içinde geçerli.

bu arada yaşadığım sıkıntımı paylaşayım. forumu takib edenler bilir, arka fren merkezim komple değişmişti fakat şimdi tekrar frenleme gücü yavaş yavaş azalıyor. sıfır firenleme olduğunda değiştirilmesi için tekrar bayiye gideceğim bakalım busefer sorun yaratacaklarmı.

Motosikleti
    onuncu defa yazmama rağmen hala anlamıyorsun, şimdi cevap vereceğim halde gene anlamayacaksın; o yüzden bundan sonra yazdıklarım sana değil anlayacaklara. sana iyidir kötüdür dedin diyen oldumu, keşke kullanıcı olsaydında iyiliklerini kötülüklerini yazsan yorum yapsaydın, ozman kimse sana birşey demezdi(foruma tekrar baştan bak,ne ben ne başkası hiçbir kullanıcıya iyiliğini yada kötülüğünü yazdığında bir tepki vermedik demi?? çünkü iyi kötü ne varsa bizde paylaşıyoruz). tekrar söylüyorum sana cevabımız yukarıdaki yorumunaydı, motoru kullanmadığın halde mekanik yada servisle ilgili bir sıkıntı yaşamadığın halde bir mailine cevap gelmedi diye böyle saçma sapan bir şey yazdığın içindi. ama sen olur olmaz şeyler yazıp, konuyu çarpıtıp aşağılarcasına bir tavırla insanı çileden çıkartıyorsun ve çıkartmayada devam ediyorsun.
    gene alakasız örneklerine cevap vermek zorunda bırakıyorsun. o test yazılarını yazan kişiler kendi uzmanlık alanlarında(yemek, şarap, motorsiklet, araba....vs.) bir numara olmuş, yalayıp yutmuş kişilerdir, oyüzden bu kişilerin gurme, eksper vs. gibi sıfatları vardır. yemeği, şarabı, motoru, arabayı yılların tecrübesiyle anlatır yorumlarlar + ve - lerini çok kısa sürede yöyleyebilirler

başıma gelen müşteri memnuniyeti ile ilgli yorum yaptım diyorsun hala tekrar yazayım, mail yolladın cevap gelmedi ve sen motoru almayın dedin, senin yaptığın yorum bu. bense herkesin bildiği, BİNLERCE madurun yaşadığı parça sorununu söyledim, fakat binlerce madur olmasına rağmen senin yaptığın gibi sakın almayın gibi birşey yazmadım.

evet kardeşim bu örnekleri çoğaltabilirsin, ben ve biçok kullanıcı sıkıntılarını burada yada başka forumlarda paylaşıyoruz zaten. hala anlamadığın nokta bu "kullanıcılar paylaşıyor". ama ne bir kullanıcı nede kullanmadığı halde mail atmış ve cevap gelmemiş bir kişi senin gibi cevap gelmedi diye bu motoru almayın demiyor busefer anladın inşallah??
    marka fanatiği deyip konuyu çarpıtıp aşağlayıcı üslubunla noktayı koymuşsun gene(gerçi sen başından sonuna kadar konuyu çarpıtıp alakasız seyler yazıyorsunya niye şaşırıyorsam)
    anlayacağını umduğum çok basit sekilde cevap vereyim: bir fanatikliğim olsa burada ne işim var, niye derdimi sıkıntımı başından beri yazıyor örnekler veriyor paylaşıyor uyarıyorum

neyse gerçek soru ve sorunlara devam edelim artık, burası str 250 kullanıcılarının bilgi paylaşım forumu değilmi

motoru ege bölgesi ana bayiden aldım ve şimdiye kadar bir sıkıntı yaşamadım ama yaşamış olsaydım, esnaf gibi esnaf olanını bulmak için diğer ilçe bayilerini tektek dolaşırdım. çünkü motoru aldığımdan beri doğru düzgün ilgilenen, sıkıntımı dinleyen, dinledikten sonra tur atıp tecrübe eden...vs. servis bulmak için 4 tane kuba servisi değiştirdim. iyisni bulana kadar dolaşın arkadaşlar, bu özel servis içinde geçerli.

bu arada yaşadığım sıkıntımı paylaşayım. forumu takib edenler bilir, arka fren merkezim komple değişmişti fakat şimdi tekrar frenleme gücü yavaş yavaş azalıyor. sıfır firenleme olduğunda değiştirilmesi için tekrar bayiye gideceğim bakalım busefer sorun yaratacaklarmı.
    Pardon 35emre35 nicli arkadaşım (neyse gerçek soru ve sorunlara devam edelim artık, burası str 250 kullanıcılarının bilgi paylaşım forumu değilmi) bidaha olmaz.

Motosikleti
    crf250 L
    search16, sana bir sözüm yok rahat ol anlayacak olan anlar inşallah.

servis sıkıntını yazmışsın, ona cevap vermeye çalışmıştım. memnun değilseniz üşenmeyin, en iyisini bulana kadar gerekirse çevrenizdeki bütün servisleri deneyin. dediğim gibi, esnaf gibi esnaf olanını ben 4.de buldum.

Motosikleti

servis sıkıntını yazmışsın, ona cevap vermeye çalışmıştım. memnun değilseniz üşenmeyin, en iyisini bulana kadar gerekirse çevrenizdeki bütün servisleri deneyin. dediğim gibi, esnaf gibi esnaf olanını ben 4.de buldum.
    Eyvallah. Farklı bir modelle konuya dalınca taştan nasiplandiğimi sandım. Bende 3.de buldum ama aramda 90km var.

yukarıda yazdıklarına cevap veremeyecek bir insan değilim ama gerçekten vaktim çok değerli senin gibi birisi için bu vaktimi harcayamam. bundan sonra ne yazarsan yaz hiç bir cevap vermeyeceğim çünkü buna değmez. bu mesajı bile yazmaya tenezzül etmedim ama ben cevap yazmadığım halde beni ima eden cümleler kullandınız. Tek istediğim bundan sonra mesajlarınız da benim adımı ve beni ima eden cümleler kullanmayın rica ediyorum. umarım anlatabilmişimdir. hoşçakalın.

serdar87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Xtreme Max
    HERKESE SELAMLAR

yaklaşık 45 dakikadır okuyorum ve son sayfalar gerçekden eylençeli
    ŞAHSİ ELEŞTİRMELER BİTMİŞ GİBİ

45 dakikadir okuduğum için... eksileri ve artıları anladım ve deyerlendirdim... herkesin emeyine çok teseküller ve saygılar!!!!

35emre35 arkadaş çok müçadele etti ve yazdıklarını çok matıklı buldum (motor hakkında)

Onun için emre kardeşden ve diyer STR 250 GERÇEKDEN UZUN SÜRE KULLANAN ARKADAŞLARDAN bir çevap bekliyorum !!!!

benim için şu an 2 motor söz konusu !!!!

Kuba STR 250' mi yoksa Motoran XF 250' mi

XF 250 hava soğutmalı ve aşırı tuzlu... hatırlatıyım

http://www.motoran.com.tr/motorsikletdetay.asp?id=38

Huckle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şimdilik yok
    Alıntı serdar87 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    HERKESE SELAMLAR

45 dakikadir okuduğum için... eksileri ve artıları anladım ve deyerlendirdim... herkesin emeyine çok teseküller ve saygılar!!!!

35emre35 arkadaş çok müçadele etti ve yazdıklarını çok matıklı buldum (motor hakkında)

Onun için emre kardeşden ve diyer STR 250 GERÇEKDEN UZUN SÜRE KULLANAN ARKADAŞLARDAN bir çevap bekliyorum !!!!

Evet dediğin gibi, emre ve ben motor hakkında kullanıp birşeyler paylaşmak isterken kafasına göre takılan biri çıktı ortaya.. Açıkçası motoran'ın bu modelini ilk defa gördüm, sanırım daha çok yeni.. Özellikleri açısından Kuba ile çok farklı değil.. İkisinin de çinli olduğunu düşünecek olursak, gözüne güzel görüneni al derim.. Sonuçta çinli motorlarda görünüş dışında motorlarının %90 birbiriyle benzer oluşundan yedek parça sıkıntısı çekeceğini de düşünmem.. Benim STR de 1400 km civarında ve büyük bir masraf çıkarmadı.. Garanti dahilinde fren merkezi değişmişti, garanti olmasa da komple fren balataları dahil 65 TL imiş.. Uzun yıllar Honda ve Bmw kullandıktan sonra bu motorun gerek yedek parçası gerekse bakımları çok uygun geldi bana..

Geçenlerde bir arkadaşıma DL 650 aldık, hediyesi 14bin küsürdü.. Ben bu rakama hem kuba'ya hem de suzuki intruder'a binmeyi düşünüyorum.. DL ile ne alakası var diyeseksiniz belki ama bu da benim hesabım işte, paylaşayım dedim..

Motosikleti
    crf250 L
    HERKESE SELAMLAR

eğlendirebildiysek ne mutlu bize
    MOTOR hakkında yazdıklarımı anladığına ve katıldığına sevindim

öncelikle su soğutmalımı-hava soğutmalımı almak istiyorsun karar ver derim. bu aşamada motoranla kubayı karşılaştırmak yanlış olur bence. benim bildiğim çinlilerde susoğutmalı bir mondialde vardı demekki motoranda getirmiş artık(negüzel, keşke her markanın çeşidi çok olsa). bu aşamada mondial mi, motoran mı denilirse, imkanı olan ve görüntüyede önem veren mondiali, imkanı olmayan motoranı tercihetsin derim çünkü arada 1500tl ye yakın fiyat farkı var. motor gücü olarak çok fazla birşey değişeceğini zannetmiyorum tahminimce 3aşağı 5yukarı birbirlerine yakındır heralde.
    hava soğutmalı motoranmı- kubamı dersen ben kuba derim. şasesi daha kalın sağlam ve güven veriyor, ikincisi motoranda balansörlü denmiş ama motorun ön kısmında balansör çıkıntısı yok oyüzden kullanıp titreşimine bakmak 2sinide kıyaslamak lazım. yani 2sinide kullan karşılaştır titreşim, performans, görüntü vs. hangisi hoşuna giderse al derim çünkü fiyat 2sindede aynı.
    karar verdiğinde fotolarını koyarsın, şimdiden hayırlı olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:03 ----------

ha bu arada şunuda eklemek isterim, imkanlara göre tercih yapıyoruz ya 7850tl lik mondial yerine 7600tl lik yamaha wr125'i tercih ederim, 125cc lik ama performansı 250cc lik çinliden çok iyi. arkadaşımda var kendimde arada kullanıyorum 125lik ama uzunca bir süre cc yükseltmeye gerek duymayacağınızı tahmin ediyorum.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    O kadar okudum, yazmışsınız elinize sağlık.

Ama kuba yağ-su(her neyse kendileri bile bilmiyordur eminim) soğutmalı 250cc supermoto modelini getirmiyecekmiş. Ben bunu anladım ve bu konu benim için burada kapandı!

Eğer olurda o model gelecek olursa haber verin katılayım ben de aranıza
    #sürenadam

Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Ama kuba yağ-su(her neyse kendileri bile bilmiyordur eminim) soğutmalı 250cc supermoto modelini getirmiyecekmiş. Ben bunu anladım ve bu konu benim için burada kapandı!

rica ederim
    haber vermemize gerek yok, benim stediğim zaten cross modeliydi oyüzden süpermoto hiç araştırmadım, araştırmasını yap derim. mesela kubayı arayıp fiyat farkını verip sipariş usulü SM modelini getirtebiliyorlarmı sor, çünkü honda yamaha ve diğer markalar türkiye'ye getirtmedikleri modelleri eğer istenirse spariş usulü farkını verip getirtiyorlar diye biliyorum.
    yada kuba, motoran vs al, 2tanede SM jantı spariş ettir hem asfaltta hem arazide kullan

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250

sen beğenmiyosun ama seni en iyi yine bi duke II paklar bak söleyim
    ANGARAJ

serdar87 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 150 Xtreme Max
    Emre yorumların için teşeküller...

12 sayfada STR 250 nin maximum hızı 100-110 diye okudum, ben biraz daha fazla hız yapan cross arıyorum.. yoksa str ye diyeçek bişeuim yok motor felaket güzel ve güçlü (anlatdığınıza göre)
    Şimdi asphalt da süreçeksen cross alma diyeçeksin ama ben motoru 50% asphaltda 50% araside kullanaçağım, yani gerçekden öyle olaçak....

Onun için şimdi size sorum...... Motoran XF-250 ve XV-250 maximum nekadar hız yaparlar ??????

Motosikleti
    crf250 L
    Emre yorumların için teşeküller...

12 sayfada STR 250 nin maximum hızı 100-110 diye okudum, ben biraz daha fazla hız yapan cross arıyorum.. yoksa str ye diyeçek bişeuim yok motor felaket güzel ve güçlü (anlatdığınıza göre)
    Şimdi asphalt da süreçeksen cross alma diyeçeksin ama ben motoru 50% asphaltda 50% araside kullanaçağım, yani gerçekden öyle olaçak....

Onun için şimdi size sorum...... Motoran XF-250 ve XV-250 maximum nekadar hız yaparlar ??????
    nedemek rica ederim amacımız bilgi paylaşımı.
    kullanmadığım için 2si içinde yorum yapamam, daha yeni piyasaya girdiği içinde alıp kullanan kişilerin yorumlarını beklemek lazım. fakat yakın cc'deki ve beygir gücündeki cross motorların arka dişli çapları genelde büyüktür. yani amaç hızdan ziyade çekiş gücüdür, dağ bayır yokuş rahat tırmanabilmesidir. çevremde çok crooss kullanıcısı var xt125, xl200, wr125, kanuni250, skygo200, skyteam200 vs. bu motorların son hızları genelde birbirlerine yakındır, çünkü arka dişli çapları hız için değil tork içindir. o sayfadada yazmıştım eğer biraz daha fazla hız yapmak isteyen olursa arka dişliyi kuçültmek lazım. bu aynı cc deki her motor için geçerli. niyetin cross motora binmekse, hem hız hemde tork istiyorsan 400ve daha üstü cross motorlara bakmalısın bence

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    rica ederim
    haber vermemize gerek yok, benim stediğim zaten cross modeliydi oyüzden süpermoto hiç araştırmadım, araştırmasını yap derim. mesela kubayı arayıp fiyat farkını verip sipariş usulü SM modelini getirtebiliyorlarmı sor, çünkü honda yamaha ve diğer markalar türkiye'ye getirtmedikleri modelleri eğer istenirse spariş usulü farkını verip getirtiyorlar diye biliyorum.
    yada kuba, motoran vs al, 2tanede SM jantı spariş ettir hem asfaltta hem arazide kullan
    Bari enduro olanın da yağ soğutmalı(~25 hp) olan versiyonunu getirselermiş, belki onu alıp SM lastikleri ile değiştirebilirdim. Şimdi ~16 hp lik enduroyu alıp bir de üstüne masraf edip SM yapmanın mantığı yok. Bana bundan sonraki motorum için +25 hp civarı bişeyler lazım. Yoksa aklımdan geçmedi değil.

Özel sipariş ile getirtebilme olayını olabilir ama. Sanırım bunun için Antepteki merkez bayi ile görüşmem gerekicek. İlgileneceklerinden umutlu değilim ama diyelimki olumlu cevap geldi, kaç para istiyecekler kimbilir. Hani veledin orjinal sitesini de bulamadım. Hanway motor diye bakındım nette, sanırım orjinal hali bu. Ama onun da bu yağ soğutmalı 250cc modellerinin herhangi bir ülkedeki fiyatını bulamadım. Bana söylenecek fiyat ile kıyaslama yapardım en azından. Değer mi değmez mi anlardık... Bir de her halde ülkeye ilk ve tek sipariş üzerine Çinli motor sokan adam olurdum

Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen beğenmiyosun ama seni en iyi yine bi duke II paklar bak söleyim
    Yahu ben DukeII yi bilmiyordum normal Naked duke'ü beğenmemiştim. O da beğenmemek değil işte biliyorsun, SM değil demiştim. Şimdi baktım fiyatlara, DukeII ve 640 LC4 çok da pahalı felan değil. Yani uygun olanları da var... Belki bundan sonraki motorum olur. Yada araya bir DRZ-400 mü soksam diyorum ama bu hyosung'u nasıl satacam, sonrasında DRZ yi nasıl satarım bilmiyorum... Aylardır bekleyen DRZ ler var. Hatta belki yıl olmuştur
    #sürenadam

Motosikleti
    crf250 L
    Bari enduro olanın da yağ soğutmalı(~25 hp) olan versiyonunu getirselermiş, belki onu alıp SM lastikleri ile değiştirebilirdim. Şimdi ~16 hp lik enduroyu alıp bir de üstüne masraf edip SM yapmanın mantığı yok. Bana bundan sonraki motorum için +25 hp civarı bişeyler lazım. Yoksa aklımdan geçmedi değil.

Özel sipariş ile getirtebilme olayını olabilir ama. Sanırım bunun için Antepteki merkez bayi ile görüşmem gerekicek. İlgileneceklerinden umutlu değilim ama diyelimki olumlu cevap geldi, kaç para istiyecekler kimbilir. Hani veledin orjinal sitesini de bulamadım. Hanway motor diye bakındım nette, sanırım orjinal hali bu. Ama onun da bu yağ soğutmalı 250cc modellerinin herhangi bir ülkedeki fiyatını bulamadım. Bana söylenecek fiyat ile kıyaslama yapardım en azından. Değer mi değmez mi anlardık... Bir de her halde ülkeye ilk ve tek sipariş üzerine Çinli motor sokan adam olurdum
    evt aynen, onu da getirselermiş ve arada çok fiyat farkıda olmasaydı bende yağ soğutmalıyı tercih ederdim. evt çok kötü, hanway'in sitesinde fiyat yok karşılaştırma yapamıyoruz.
    antebi arayıp şansını dene bakalım, bakarsın sana özel getirtirler ve dediğin gibi tarihe geçersin fiyat uygun olursa bende bunu satarım, 1 sipariş te ben veririm

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    evt aynen, onu da getirselermiş ve arada çok fiyat farkıda olmasaydı bende yağ soğutmalıyı tercih ederdim. evt çok kötü, hanway'in sitesinde fiyat yok karşılaştırma yapamıyoruz.
    antebi arayıp şansını dene bakalım, bakarsın sana özel getirtirler ve dediğin gibi tarihe geçersin fiyat uygun olursa bende bunu satarım, 1 sipariş te ben veririm
    Aslında 3-5 kişi sipariş versek daha iddialı oluruz Ancak sipariş işini ciddiye alırlarsa "siz şukadar parayı(ücretin tamamını) verin, biz getirelim" diyecekleri için pek sıcak bakmıyorum. Hani çok güvenilir bir firma olsa, tamam dediklerinde tamam olsa düşünülebilir.

tabi fiyat olarak şuna yaklaşıcaktır kesin

???!! !!???
    #sürenadam

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)