Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Kuba STR 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

evet emre ..Bergama..Kozak yaylasında yaz kış yağmur çamur demeden kros yapan bizim ekiptir..hafta sonunu iple çekiyoruz..deneyimlerimizi buradan paylaşacağız.
    bende bahsettiginiz fiyat farkı sebebiyle bursa inegölden motoru getirdim. 2 adet olduğundan bayağı kar ettik..satıcı ellerinde ki stok ve kur oynaması sebebiyle bu farkın olduğunu söyledi..İzmirde en ucuz fiyatı karşıyaka bayii ve 4400 Tl.nin altına inmedi..Motorun su an liste fiyatı 4800 Tl. genelde ancak 200 Tl inebiliyorlar..

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Huckle - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Şimdilik yok
    Alıntı gazi. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu ne ya ben anahtar teslim 4500 e aldım neden fiyat kırdılar bence motor satılmıyor havası vermek için rakiplerin tezgahı satıcınında bu oyunda parmağı vardır. Benim şahsi kanaatım çıkar yakında kokusu.
    Valla şeytan diyor bir tane daha al, maliyet düşür..

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    müdür patlat bitane str250 de gözümüz şenlensin
    Moruk SM ye çevirmezsem içimde kalır, jantlar senden ise alıyorum...??
    #sürenadam

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    elimdeki jawaların döküntülerini bitireyim bir evvela canın sağolsun :D çember değişimiyle kısa yolda ayarlarız onu
    ANGARAJ

35emre35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı Kozak adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet emre ..Bergama..Kozak yaylasında yaz kış yağmur çamur demeden kros yapan bizim ekiptir..hafta sonunu iple çekiyoruz..deneyimlerimizi buradan paylaşacağız.
    bende bahsettiginiz fiyat farkı sebebiyle bursa inegölden motoru getirdim. 2 adet olduğundan bayağı kar ettik..satıcı ellerinde ki stok ve kur oynaması sebebiyle bu farkın olduğunu söyledi..İzmirde en ucuz fiyatı karşıyaka bayii ve 4400 Tl.nin altına inmedi..Motorun su an liste fiyatı 4800 Tl. genelde ancak 200 Tl inebiliyorlar..
    oralara gelip kamp yapmayı çok istiyorum, yol uzun olunca günübirlik tadı çıkmaz ve yorucu olur. inşallah nisan gibi kafa dengi birkaç arkadaşı kandırabilirsem çadırları tulumları kapıp kamp yapmaya geliriz. tabi bizi güzel bir kamp alanına götürürsen geliriz cumrtesiden gelir çadırlarımızı kurar kampmızı sohebetimizi yapar, pazar günüde hep beraber o güzelim doğada gazlayıp dönüşe geçeriz. of oooff hayali bile güzel

Alıntı Huckle adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla şeytan diyor bir tane daha al, maliyet düşür..
    yedek parça olarak alsakmı mı leenn

Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Moruk SM ye çevirmezsem içimde kalır, jantlar senden ise alıyorum...??
    bi sevemedim şu supermotoları(yarışları izlemesi hariç). SM sevenler kızmasın, cross motor alıpta dağ bayır gezemeyip gene asfalta mahkum kalma olayı pek mantıklı gelmiyor, bana göre değil.

mankind1976 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CRF 250 L
    niye bir anda 4500 yaptılar? herkes 4000 e almış

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı 35emre35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi sevemedim şu supermotoları(yarışları izlemesi hariç). SM sevenler kızmasın, cross motor alıpta dağ bayır gezemeyip gene asfalta mahkum kalma olayı pek mantıklı gelmiyor, bana göre değil.
    Ya orası ayrı bir konu... Benimde içimden çok geçiyor araziye çıkmak. Ancak bunu yapsam bile haftada 1 gün olur bu. Geri kalan 4~5 günde, hatta yazın tahminen hergün olacak, hep şehir içi kullanıyorum. Açıkçası şehir içinde de biraz agresif kullanmaya yatkınım. Yada öyle olmasa bile herhangi acil durumda(Ankara trafiğinde her an başınıza acil bir durum gelebilir) altımdaki lastiklerin güven vermesini istiyorum. Ve %90 şehir içi süreceksem hem asfalt lastiği hem de 17" jantlar bana daha mantıklı bir seçim gibi geliyor. En sevdiğim tarz evet SM, keşke çok yeşilimiz olsa da istediğimiz tarzdan bir tane yedek alabilsek, garajımıza koyabilsek...(Garaj da var valla )
    #sürenadam

Motosikleti
    HONDA CRF 250 L
    Ya orası ayrı bir konu... Benimde içimden çok geçiyor araziye çıkmak. Ancak bunu yapsam bile haftada 1 gün olur bu. Geri kalan 4~5 günde, hatta yazın tahminen hergün olacak, hep şehir içi kullanıyorum. Açıkçası şehir içinde de biraz agresif kullanmaya yatkınım. Yada öyle olmasa bile herhangi acil durumda(Ankara trafiğinde her an başınıza acil bir durum gelebilir) altımdaki lastiklerin güven vermesini istiyorum. Ve %90 şehir içi süreceksem hem asfalt lastiği hem de 17" jantlar bana daha mantıklı bir seçim gibi geliyor. En sevdiğim tarz evet SM, keşke çok yeşilimiz olsa da istediğimiz tarzdan bir tane yedek alabilsek, garajımıza koyabilsek...(Garaj da var valla )
    Enduro motorların üzerindeki lastikler hem asfalt hem toprak için değil mi zaten bence şehiriçi için 21 jant daha iyi bence İzmir için konuşuyorum İzmir'in rezalet yolları ve çukurları normal motorları zorluyor zaten ben 18 ön 17 arka jantla ve sert amortisörle zıp zıp zıplayarak zar zor yol alıyorum

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı mankind1976 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Enduro motorların üzerindeki lastikler hem asfalt hem toprak için değil mi zaten bence şehiriçi için 21 jant daha iyi bence İzmir için konuşuyorum İzmir'in rezalet yolları ve çukurları normal motorları zorluyor zaten ben 18 ön 17 arka jantla ve sert amortisörle zıp zıp zıplayarak zar zor yol alıyorum
    Üstadım evet öyle o lastiler. Ama SM üzerine takacağınız lastikler(mümkünse slick olmasın) de bir okadar toprak+asfalt özellikli. Yani her lastik asfaltta gider ama virajda ve frenlemede ciddi farklılıklar gösterir. SM lerde kullanılan asfalt lastikleri ile de toprağa elbet girilir, ancak taş ve sert yüzeylerde zarar görme ihtimali daha fazladır. Aynı şekilde Enduro lastikleri ile de asfaltta motor ilerler. Fakat daha dişli yapısı daha düşük temas alanına sebep olmasının yanında dişli kısımlarının asfalt gibi yapışkan ve sert yüzeylerde sürüş esnasında burkulma/yamulma/esneme'den kaynaklı yol tutuşta sorunlara sebep olabilir(özellikle frenleme ve viraj almalarda).

Bu bahsettiklerim lastik tiplerinin genel karakteriyle alakalı farklardı. Bir de zaten Kubanın üzerinde gelen çin malı lastiklerin mazleme kalitesinin asflatta hemen kaymaya meğilli olduğunu tahmin edebiliyorum(benim shinco'lar gibi) ve üstüne bir de taşta toprakta hemen parçalanmasın diye sert hamurdan da yapıldığını düşünüyorum. Bu durumda asfaltta bu lastikler ile tempolu bir sürüş yerine dikkatli bir sürüş yapılmalı diye düşünüyorum. Bir de şöyle birşey var, en güzelinden enduro lastiği alsanız, o dişler asfaltta erimeye ve ufalanmaya başlar zamanla. Asfalt lastikleri daha geniş temas alanına sahip oldukları için aşınmaları daha az oluyor ama araziye göre dişli yapılmış lastiklerin diş kısımları asfaltta daha fazla yıpranıyor. Yani asfaltta kullanmak enduro lastiğe de yazık ediyor bir yandan.

Jant ebatı için ise 17" fazlasıyla yeterli. Ayrıca belirteyim ki Ankaranın yolları emin olun izmirinkileri aratmaz hatta daha beter olduğu bölgeler var bizim evin oralarda. 17" lastikler arabalar için bile çukurlu yollarda "güzel" sayılabilecek büyüklüğe sahiptirler. Bizim motorların hafifliği de göz önüne alındığında fazlasıyla yeterli oluyor. Kaldı ki bu SM lerde 17" lastik seçilirken bırakın çukurlu yolları, kaldırımlar, benzeri tümsekler ve merdivenler düşünülmüştür. Ama evet, ebatlar büyüdükçe bozuk yollarda ilerlemek daha kolaylaşıyor ve 21" > herşey! olduğu için çukurlu yollarda daha avantajlı. Ancak teker büyüdükçe(özellikle ön teker) yönlendirme(özellikle düşük hızlar haricinde) de zorlaşır. Yani şehir içinde sizi çukurlarda rahatlırken daha küçük ebatlı lastiklere göre daha az manevra ve yönlendirme sunmaktadır. 21" gibi ebatlar harbiden arazide karşılabileceğiniz ciddi büyük kayalar, tümsekler, çukurlar ve ağaç kütükleri felan düşünülerek, her türlü engeli aşabilmeniz için seçilmiş bir ebattır
    #sürenadam

Arkadaslar merhaba,
    Bende bir tane str 250 aldım. İlk izlenimler süper. Fakar arka lastik biraz ince gibi duruyor. Bir arkadasta duro lastik var 5.10 20 mi ne yazıyor üstünde kalın bir laztik bizimkinde 4.10 18 gibi bir şey var daha geniş bu lastik nerden bulunur. Bugün daha yeni deneme sürüşleri yapıyorum. Kask, kıyafetler eldivenler boyunlukar vb hazır, inşallaah yakında dağ taş başlıcaz. Ama Arkadaştaki geniş cross duro lastikten uygun nerde bulabilirm?

Motosikleti
    crf250 L
    hayırlı olsun kazasız belasız, 1str daha katıldı aramıza. üzerindeki lastikler yeterli iarit, ince olması avantaj tabi kumsalda sürmeyeceksen. ben 6000km yi geçtim, daha yeni değiştirdim ve gene aynı ebat swallow aldım. kalın lastik almayı bende düşünmüştüm ama gereksiz geldi motoru yormaya gerek yok. 400cc ye gider ama 250liğe gerek yok ki bizimkler sözde 250cc aslında 232cc. illaki değiştireceğim dersen sahibindenden araştırmalısın yada izmire gelip kahramanlardan almalısın

Çamurda falan problem olmuyor mu? Daha geniş lastik iyi olmaz mı ?
    Bu arada deneme sürüşü yapan bir arkadaş ön süspansiyonların çukarda falan vurduğunu, yağı eskik veya başka bi sorunu mu var acaba diye kafamı karıştırdı. Ön süspansiyonlar konusunda varmı bir deneyim yaşayan?

Motosikleti
    RT 125 D / Karion
    Bugün bi kuba kullandım, hemde 250 lik olandan... .. rampada öylebi ivmelenme yapıyor ki çok zevkliydi, aynadan baktığımda arkaya atan kumu görmek müthiş keyif veriyor...

kullanmadan önce acaba diyordum, parasına göre güzel bi alet.. ...

Motosikleti
    HONDA CRF 250 L
    çok sevdiğim Wolf'umu satıp STR aldırcaksınız bana

Forumdan Uzaklaştırıldı
    bu motoru düşünüyorum yaza belki cbfi satıp rusya turu için alabilirim ama dayanıklıgı nasıl acaba?nereleri sorun çıkartabilir değişmesi gereken yerleri nereler ve tabiki parça sıkıntısı varmı bunları öğrenmek gerek klr 650 gibi bir motor alacağıma bunu alabiliri çünkü.

Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı iarit adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Çamurda falan problem olmuyor mu? Daha geniş lastik iyi olmaz mı ?
    Bu arada deneme sürüşü yapan bir arkadaş ön süspansiyonların çukarda falan vurduğunu, yağı eskik veya başka bi sorunu mu var acaba diye kafamı karıştırdı. Ön süspansiyonlar konusunda varmı bir deneyim yaşayan?
    daha 2tekeride yerden çok yükseğe kesicek kadar hoplayıp zıplamadım. oyüzden ön amortisörler tam kapanıp vurma yapmadı, onun haricinde çukurlarda orta halli zıplamalarda çok iyi(en yakın zamanda böyle yüksek bir zıplamayı denemk istiyorum)

Alıntı mankind1976 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok sevdiğim Wolf'umu satıp STR aldırcaksınız bana

Alıntı dersansport adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu motoru düşünüyorum yaza belki cbfi satıp rusya turu için alabilirim ama dayanıklıgı nasıl acaba?nereleri sorun çıkartabilir değişmesi gereken yerleri nereler ve tabiki parça sıkıntısı varmı bunları öğrenmek gerek klr 650 gibi bir motor alacağıma bunu alabiliri çünkü.
    rusya turumu?? vauuuv. öyle uzun tura gelmez hocam, klr bence böyle bir tur için biçilmiş kaftan. str uzun yol motoru değil, son hızından dolayı uzun yolda sıkıcı olur. fakat dağ yollarında son hızı ve ivmelenmesi çok çok yeterli. parça sıkıntısı şimdilik yok, tabi kuba batmazsa batsada çinlilerin parçlarının biri uymazsa diğeri uyuyor. değişmesi gereken yerler zman içinde kullandıkça çıkıyor, bana göre şimdilik tek problem arka fren, arka fren merkezi başka bir markadan uydurulabilir. tabi bu problemi daha sonra gelen partilerde düzeltirlerse(bu kaçıncı yazışım inşallah düzeltirler ) çok iyi olur. 6800km deyim çok büyük bir problem yaşamadım

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:40 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:34 ----------

Alıntı izmiRT125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bugün bi kuba kullandım, hemde 250 lik olandan... .. rampada öylebi ivmelenme yapıyor ki çok zevkliydi, aynadan baktığımda arkaya atan kumu görmek müthiş keyif veriyor...

2. kullanıştan sonra sanada birtane alıcaz galiba

Forumdan Uzaklaştırıldı
    son hız önemli değil ben dağ bozkır falan gezicem otobandada gidicem ama rus otobanları bizim köy yolları gibidir o yüzden öyle motor lazım ve dediğim gibi son hız hiç önemli değil 90 yapması yeterli.En kötü klx 250 alıcagım ama karbüratörlü olmadıgı için pek yanaşmıyorum.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı izmiRT125 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Bizimkini satıp almaya değer mi diyorsun ??
    #sürenadam

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Bizimkini satıp almaya değer mi diyorsun ??
    okuduğum araştırdığım kadarı ile değer...Hem parça ucuz.... hem bulunmaası kolay..... hemi sıfır sayılır yeni çıktı piyasaya.... hemide balansörlü... hemi de diğer akranlarına nazaran daha bi şekil... bu arada dün aradıydımdı seni??
    ANGARAJ

Motosikleti
    crf250 L
    Alıntı dersansport adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    son hız önemli değil ben dağ bozkır falan gezicem otobandada gidicem ama rus otobanları bizim köy yolları gibidir o yüzden öyle motor lazım ve dediğim gibi son hız hiç önemli değil 90 yapması yeterli.En kötü klx 250 alıcagım ama karbüratörlü olmadıgı için pek yanaşmıyorum.
    dersansport,dediğiniz gibiyse ozman sorun yok, beklentilerinizi karşılayacağına inanıyorum. fakat uzun yol için motorun eksikleri var, kendiminde yavaş yavaş tamamlayacağım bir öneri listesi yazayım:
    *elcik koruma
    *gidon yükseltme aparatı(gidon biraz alçak kalıyor, uzunyolda yorucu olabilir)
    *sele döşemecide yada elinizden geliyorsa ekstra süngerle takviye edilmeli
    *arka çanta demiri(kamp ve uzun yol yapılacaksa demir yaptırtmak şart)
    genede bir bayiye yada bizim gibi kullanıcılara ulaşarak test etmelisin bence. bizim söylediklerimizin haricinde kafana yatmayan birşey göreceksin belki, sonuçta rusya turu!! azbuz yol değil.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:05 ----------

dün yaptığımız İzmir-Teleferik gezimizden bikaç kare

saat 12de 4motor balçova kipada buluşup alışverişlimizi yaptık ve saat 9dan biz gelene kadar gazlayan gurupla izmir semalarında buluştuk

sucuk ekmeğe başlanır. sucuklar yanmışmı ne

huckle ve izmiRT125

izmiRT125

sucuk ekmekten sonra baya bir gazladık, kısa bir mola. hedef zirve

zirvedeki yangın gözetleme kulesinden manzara

inciraltı kırkahvesinde sıcacık çaylarla ısınma ve muhabbet

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)