Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

BMW R 1150 GS kullanıcıları/Bilgi paylaşım sayfası

Motovento
    REKLAM ALANI
    atiturhan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    şuan BMW R 1150 GS önce R 1150 R vardı
    Bir kaç taze taze foto atayım bari.. )

necatik35 bunu beğendi.
    only god can judge me

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    xcell - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Arkadaşlar user manuel' lerini nereden indirebilirim? Bir kaç link buldum ama hepsi iptal olmuş. Sanırım 2 tane kullanım klavuzu var biri teknik biri biraz daha genel. Yanılıyor muyum? Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim Şimdiden teşekkürler.

Bu arada bu da benim küheylan

atiturhan ve cousinecruis bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı xcell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar user manuel' lerini nereden indirebilirim? Bir kaç link buldum ama hepsi iptal olmuş. Sanırım 2 tane kullanım klavuzu var biri teknik biri biraz daha genel. Yanılıyor muyum? Bu konuda bana yardımcı olursanız sevinirim Şimdiden teşekkürler.

Ben bi servis manuel indirdim internetten 50mb kadardı. Ama hem ingilizce hemde çok teknik idi. Normal genel olan kullanım klavuzunu bende arıyorum..
    xcell bunu beğendi.
    only god can judge me

Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bi servis manuel indirdim internetten 50mb kadardı. Ama hem ingilizce hemde çok teknik idi. Normal genel olan kullanım klavuzunu bende arıyorum..
    Günaydın, 50 mb. olan dosyanın linki hala duruyorsa benimle paylaşabilir misin?

speedy2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Umarım işinize yarar
    http://www.maxbmwmotorcycles.com/fiche/fiche.aspx
    İçinde servis manualide var
    BMW Motorrad
    Maintenance schedule
    R 1150 GS / R 1150 GS EVO / R 1150 GS Adventure
    Customer Licence No. Odometer reading
    Job Order No. Date Mechanic’s signature
    BMW Inspection
    at 1,000 km/600
    miles
    BMW Maintenance
    Service
    every 10,000 km/6,000
    miles
    BMW Inspection
    every 20,000/km
    12,000 miles
    BMW
    Annual Service
    Use BMW MoDiTeC to read stored error codes from fault memory
    Change engine oil, warmed to normal operating temperature, replace oil filter
    if used exclusively in short-distance operation, or at outside temperatures below 0 °C (32 °F), no later
    than every 3 months, or every 3,000 km/1,800 miles *)
    Change oil in gearbox, warmed to normal operating temperature no later than every 2 years *)
    Change final-drive lubricant, warmed to normal operating temperature
    every 40,000 km/25,000 miles, or no later than every 2 years *)
    Replace fuel filter *)
    In normal operating conditions every 40,000 km/25,000 miles, if fuel quality is poor every 20,000 km/12,000 miles
    Check battery electrolyte level, top up with distilled water as necessary
    Battery terminals, clean and grease as necessary
    Replace intake air filter element
    Replace air filter every 10,000 km/6,000 miles if vehicle is exposed to high levels of dirt and dust, or
    more frequently if necessary *)
    Check brake fluid level at front and rear
    Check operation of brake system, inspect for leaks; repair/replace as necessary *)
    Check brake pads and discs for wear, replace as necessary *)
    Change brake fluid annually
    Check clutch fluid level
    Change clutch fluid *) every 2 years at the latest
    Check security of rear-wheel securing screws
    Check rear wheel bearing play by tilting wheel
    Check swinging arm bearings (no play), adjust as necessary *)
    Check operation of side stand switch
    Grease side stand pivot
    Tension poly-V belt
    Retension new poly-V belt once at 10,000 km/6,000 miles
    Replace poly-V belt *)
    Replace poly-V belt every 60,000 km/35,000 miles
    Inspect spark plugs
    Replace spark plugs
    Check security of cylinder-head fasteners
    Check valve clearance and adjust as necessary
    Check ease of movement of throttle cable, check for chafing and kinks, replace as
    necessary *)
    Check Bowden cable play
    Check synchronisation, adjust as necessary
    Final inspection with road safety and operation check
    – Condition of tyres, rims and spokes, tyre pressures
    – Clutch, shift mechanism, hand and foot brakes, steering
    – Lighting and signal indicators, warning and indicator lamps, instruments
    – Optional equipment
    – Road test as necessary
    *) Write up on separate invoice; Not part of standard service procedure
    UX-VS-2, 11.2001 BMW
    xcell bunu beğendi.

Teşekkür ederim, ben bir linki inceleyim

Motosikleti
    Bir bilgi sormak istiyorum. 2000 model 1150 GS lerde kombine fren sistemi var mıdır?
    only god can judge me

Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Alıntı atiturhan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bir bilgi sormak istiyorum. 2000 model 1150 GS lerde kombine fren sistemi var mıdır?
    2003 ve sonraki modellerde bulunmakta,benim motorum 2002 ve kombine eksikliğini hiç hissetmedim
    Wozy ve atiturhan bunu beğendiler.

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Alıntı speedy2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2003 ve sonraki modellerde bulunmakta,benim motorum 2002 ve kombine eksikliğini hiç hissetmedim
    Öncelikle Özer abi seni Shadow forumuna geri alalım artık

Şimdi size en klişe sorulardan bir tanesini soracağım. İlanlarda beyan edilenlerin doğru olduğunu var sayarak size sorum sizce hangisi?

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...20079770/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...16866928/detay

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...19325115/detay

Merak ettiğim bu aralar biraz pahalandı ekim ayı gibi fiyatlar biraz daha düşer. Ama 23bine 1150GSA varken 31bine 1200GSA almak sizce mantıklımıdır? Daha yeni teknoloji ve 1200GSA çok güzel duruyor. 1200GSA'dansa 1150GSA alırsam sizce çok şey kaçırırmıyım?
    Birde şunu öğrenmek istiyorum geçen uzun bir gezi yaptım Shadow'la. Hızımız biraz yüksekti ve vibrasyon rahatsız etti rahatsız etti. Herhangi bir sırt yada bel ağrım olmadı ama dizlerim fena ağrıdı. Nedeni ise boyum 1,83 çok uzun birisi değilim ama uzun bacaklarım var buda rahatsızlık verici ve uzun yolculuklarda artçı problem ve en ufacık engellerde bile nerdeyse altını vuracak. Bu BMW R1150/1200GSA'larda vibrasyon nasıl artçı ile kullanım nasıl?
    Arkadaşımın dediği KLV1000'in arka tarafını doldurunca bide artçısı olunca en ufak gazda tek teker gidecekmiş gibi oluyor diyordu.
    Saçma sorularım için kusura bakmayın ama ilk elden öğrenmenin fırsatını da kaçıramam. Sevgiler.
    Keep your bike in good repair: motorcycle boots are not comfortable for walking.

Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Ozan biraz gecikmeli oldu idare et artık
    Herşey motor için ne kadar ödeyebileceğinle ilgili,Tabiki yeni model 1200 Gs iyidir,ancak + - işi bu
    Hepsini aynı anda bulmak zor,benim tercihim,seninkine uymaz.Makul olanda budur.
    Ben motorumu seçerken İlla 1150 olsun dedim,nedeni ise az elektronik,kolay müdahale idi.O paraya bu model oldu,
    Gelecek yıllarda uzun yol yapacağım..dedimki at gibi olsun.Şu kullandığım 7-8 ay boyunca rüştünü ispatladı,son iki aydır da 13 yaşında ama kilosu yerinde kızımla hafta sonları günlük 500 KM civarı yol yapıyorum.
    Arada sırada elimle arkamı yokluyorum,kızım ordamı diye..Sanırım artçılı kullanımla ilgili cevabı almışsındır:D
    Vibrasyon da shadow'a göre hiç yok,boyunla ilgili bir sıkıntı olacağını hiç sanmam.
    Yanisi kullandıkça,virajlara yattıkça sanırım aşığım motoruma..
    Ne alacağına karar verdikten sonrası bir süreç tabii,
    Kolay gelsin bakalım:D

---------- Post added at 23:27 ---------- Previous post was at 23:25 ----------

Hayırlı olsun..
    Wozy bunu beğendi.

Wozy - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 990 ADV - HND XR650R
    Özer abi İstanbul'a geldiğimde gezdirmen lazım, eğer gezdirmezsen Gürol abi ile yolunu keseriz
    Bu arada bi 1150gs resmi paylaşayım

Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Alıntı Wozy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Özer abi İstanbul'a geldiğimde gezdirmen lazım, eğer gezdirmezsen Gürol abi ile yolunu keseriz
    Bu arada bi 1150gs resmi paylaşayım
    http://i1.ytimg.com/vi/h0gFdd_6Fb4/mqdefault.jpg
    Oohoo ben kime cevap yazıyorum sen shadowu hiç satma
    Gezdirme kolay
    Wozy bunu beğendi.

Merhaba arkadaşlar, benim bir kaç sorum var, yardımcı olursanız sevinirim

2003 model R1150 GS motoruma 2 yeni lastik aldım, onları taktırmaya gideceğim. Nerede bu işlemi gerçekleştireyim? Birde fren balatalarının bittiğini nasıl anlayabilirim? Çömezliğimle diskleri çizmek istemiyorum, bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim.

Birde küheylanım biraz yağ yakmış, yağ seviyesi orta sehpadayken camın ortasında bulunan işaretle zemin arasında, yani full seviyenin 1 / 4 ' ü diyebiliriz. Yağ takviye yapmak içindeki yağa sıkıntı verir mi? Yağ yakmaması için bir şey yapmam gerekiyor mu? Yoksa zaten yakacak kısmını kabul edip dönem dönem göstergeyi mi kontrol edeyim? Birde bu yağ seviyesiyle kısa mesafe kullanmanın bir sakıncası var mıdır?

Ard arda çok soru sordum ama idare edin Heyacanla cevap ve tavsiyelerinizi bekliyorum

Herkese iyi günler dilerim.

Motosikleti
    Alıntı xcell adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar, benim bir kaç sorum var, yardımcı olursanız sevinirim

2003 model R1150 GS motoruma 2 yeni lastik aldım, onları taktırmaya gideceğim. Nerede bu işlemi gerçekleştireyim? Birde fren balatalarının bittiğini nasıl anlayabilirim? Çömezliğimle diskleri çizmek istemiyorum, bu konuda bilgi verebilirseniz sevinirim.

Birde küheylanım biraz yağ yakmış, yağ seviyesi orta sehpadayken camın ortasında bulunan işaretle zemin arasında, yani full seviyenin 1 / 4 ' ü diyebiliriz. Yağ takviye yapmak içindeki yağa sıkıntı verir mi? Yağ yakmaması için bir şey yapmam gerekiyor mu? Yoksa zaten yakacak kısmını kabul edip dönem dönem göstergeyi mi kontrol edeyim? Birde bu yağ seviyesiyle kısa mesafe kullanmanın bir sakıncası var mıdır?

Ard arda çok soru sordum ama idare edin Heyacanla cevap ve tavsiyelerinizi bekliyorum

Herkese iyi günler dilerim.
    Lastiği nerede taktırırsınız kısmını bilemem ama yağ konusunda şunları söyleyebilirim. 4-5bin km'de bir yarım litre yağ takviyesi yapmanız gerekir. Motorlar karakterleri gereği yağ yakmaktadırlar. Sol taraftaki cam gözden yağ seviyesini orta sehpada iken gözlemlemelisiniz. Seviye ortada durmalıdır.
    Fren balatalarınıda gözle kontrol etmelisiniz. Kazasız sürüşler...
    only god can judge me

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Merhaba arkadaşlar,
    Motorumu aldığımda 17500 Kmdeydi bakımlarını yaptık dedi borusan. Şimdi 19000 Km de. Yağını değiştirdim sadece. Borusana güvenmeyip diğer yerlerini mıncıklatmam gerekir mi? Uzun bir seyehata çıkacağım. Motorun maşallahı var. 20000 bakımını biraz geçirsem nolabilir ki?

Motosikleti
    BMW 1150GS ADV
    Alıntı cousinecruis adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar,
    Motorumu aldığımda 17500 Kmdeydi bakımlarını yaptık dedi borusan. Şimdi 19000 Km de. Yağını değiştirdim sadece. Borusana güvenmeyip diğer yerlerini mıncıklatmam gerekir mi? Uzun bir seyehata çıkacağım. Motorun maşallahı var. 20000 bakımını biraz geçirsem nolabilir ki?
    Hiç bir şey olmaz,devam et
    atiturhan bunu beğendi.

cousinecruis - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bmw R 1150 GS
    Alıntı speedy2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hiç bir şey olmaz,devam et
    Cevap için teşekkürler soru sormaya devam edeceğim 20000 bakımında neler yaptırmam gerekiyor? Sanayide ki ustalar halledebilirler mi?

Eğer elcikleriniz erimiş ve sertleşmişse çözümünü buldum arkadaşlar. Tenis raketlerine doladığınız deri arkası pamuklu hafif kalın bantlardan alıyoruz bir adet. İki elciğede tam yetiyor. Daha sonra elleriniz harika konforlu elciklerle yol alıyor foto ekleyeceğim.
    Evindeki muhabbet kuşunu, bebe şampuanı ile yıkayan insanlardan zarar gelmez

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Dünürüm Özer gezipduru,ben ancak fotoğrafını çekiyorum motorumun

erginturhan, cousinecruis ve S.Orhan bunu beğendiler.

Maşallah, Allah nazarlardan sakınsın

Benim arka tekerde hafif bir boşluk var sanırım difransiyeldeki rulman bakımlarının yapılması gerekiyor. Borusan' a gitsem bakım için bana kaça patlar? Giden arkadaşlar fikir verebilir mi? Motor 66.000' de, yağını, bujilerini falan ben değiştirecem ama genel bir bakım yapılsın istiyorum. Tahmini kaç lira tutar?

Birde yan çantalar falan yüklüyken, 2 kişi bindiğimizde hafif tümseklerden geçerken (yani motor çok az yaylandığında bile) motorun altından sürtme sesi geliyor. Sanırım lastik çamurluğa sürtüyor. Amortisör yayını en sıkı konuma getirdiğimde bu sürtme olayı çoğu zaman olmuyor ama yinede çok azda olsa oluyor. Bu bir sıkıntı oluşturur mu?

Cevaplarınız için şimdiden teşekkürler, iyi sürüşler.

REKLAM ALANI
5. sayfa BirinciBirinci ... 34567 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)