Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Kuba Fastwind 200R Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    sercan2667 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '''14 Crypton&''05 TDM 900''22 GSX-S 1000
    anlamıyorum bu çinlileri motor apaçık ortada..biraz kapatın yha şu motoru..
    2020 'Tracer 900 İcon Blue

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    henüz yok
    Alıntı seyitster adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hemşerim kim almış ya neresinde gördün konyanın ben gider konuşurum bunda bişey yok ))
    abi ben de konuşurum da :D motorun başında bekledim bekledim gelmedi adam zaferde gördüm
    Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
    toprak uğrunda ölen varsa VATANDIR.

seyitster - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    ben beklerdim yaa )) olmadı motoru kurcalardım kesin gelirdi )) sadece o gün için duruyordu galiba motor ben de her zaman zaferdeyim ama hiç görmüyorum tek gördüğüm motor her zaman duran zeki pikniğin köşedeki suzuki burgman )

Motosikleti
    henüz yok
    doğru ben de göremedim sonradan
    Bayrakları bayrak yapan üstündeki kandır,
    toprak uğrunda ölen varsa VATANDIR.

erimozel - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF 150
    Motorun üzerinde kendinden koruma demiri var, güzel bir özellikmiş. Ama neticede çin üretimi bir motosiklet, çok iyi de olabilir (cbf 150, xs125k, ybr 125 gibi), çok kötü de olabilir... ( örnek vermeyim döver beni sahipleri )
    ---İTÜ Makina Mühendisliği 2009---
    2009-2010 UYARI Model Uydu Takımı
    2010- ? ITU Formula SAE Takımı

F54 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    crf 1000L + dio
    arka şase değişik geldi fakat yakından görmek lazım tabi üzerine de oturup bakmak gerekli
    hayat bir savaştır tek silahın aklın ve inancındır

ozgurakman - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer 98Hp (isviçre çakısı)
    görünüm güzel, teknoloji ve kalite tırt. motor yine klasik iticili kamlı 200 cc. motor. yav yapın şunu sohc ya da dohc! bir de o ne öyle enduro mu bu ön jant büyük arka küçük. 3.negatif ise amortisör körüğü, görsel olarak katletse de ömürünü eminim 3 kat fazlalaştırmıştır.
    "DoksanSekiz Beygir." Herkes hakettiği gibi yaşar.

banarlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 150 HS RACİNG MOTORS
    3650 lira bunun fiyatı bizzat gördüm yakından motoru inceledim gayet güzel ama tabi kullanıp test etmek lazım tipi süper ama içi nasıl acaba
    59 HK 790 - KIRMIZI MONDİAL 150 HS TEKİRDAĞ - BANARLI YOLLARINDA ( 37500 )KM ALLAHIN İZNİYLE DAHA ÇOK GİDECEZ
    CASTROL SCOOTER 10 / 40 YAĞ - BUJİ NGK

ohv motorsa kaldır çöpe at bu motoru arkadaşın dediği gibi eski sistem biraz bastınmı motor çatlar sıkıştırmaya gelmez

Motosikleti
    yamaha x-max 250
    motoru kullanan arkadaşlardan daha fazla bilgi lütfen ;)

Motosikleti
    yamaha x-max 250
    motorum çok seri ve atik olduğunu duydum..bir arkadaşım zorlanmadan 130u görmüş. daha fazla bilgisi olanlardan paylaşmalarını bekliyoruz

Motosikleti
    yamaha x-max 250
    kullanan yok mu bu motoru ?

---------- Post added at 13:20 ---------- Previous post was at 13:12 ----------

'Yakıt Durumu 10 Tl lik Benzine 60 km Gidior motor 15 krş a kadar düsüyor en son demiyeyim benim bastıgım 140 yaptım uzun yola cıkmadım uzun yolda 160 görür acılma meselesi bide.'

bu açıklamayı sahibinden.com da motorunu satmak isteyen bi satıcıdan edindim

Motosikleti
    TVS Apache RTR 150
    Arkadaşlar motor konusunda çok tecrübeli değilim ama aynı fiyata TVS apache 150 RTR daha iyidir bence Bu arada bende bugün inceledim motoru.
    [B]Önemli olan [U]Nereye[/U] gittiğiniz değil, [U]Kiminle[/U] gittiğinizdir..[/B]

Bu motorları alan neden hemen satmaya çalışıyor acaba? Aynı şeyi 200 lük arora'da da görüyorum.

ketchup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki ER6 N, Derbi GPR125 Nude
    Alıntı pring adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kullanan yok mu bu motoru ?

---------- Post added at 13:20 ---------- Previous post was at 13:12 ----------

'Yakıt Durumu 10 Tl lik Benzine 60 km Gidior motor 15 krş a kadar düsüyor en son demiyeyim benim bastıgım 140 yaptım uzun yola cıkmadım uzun yolda 160 görür acılma meselesi bide.'

bu açıklamayı sahibinden.com da motorunu satmak isteyen bi satıcıdan edindim
    12 beygir motor 140 da görmez 160 da.. saçmalamasınlar.
    GOD SAVE THE TWO-STROKE! GOD SAVE THE GPR!

search16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    GTS Evo 250 - Hero Hunk 150
    Arkadaşlar merhaba. Motordan bugün aldım. Fazla kullanma imkanım olmadı 50km kadar kullanabildim. Motordan kısa kullanımda edindiğim bilgile şunlar. Motor güçlü. Görünüm güzel. Balansör sistemi gerçekten titreşimi azaltmış fakat hala var. CFB 150 deki kadar.Fren sistemi güzel ama lastiklerin kalitesi pek güven vermiyor. Seside yüklenince çirkinleşiyor. http://www.umglobal.com/ adresinden motora bakabilirsiniz. Artılarıda var eksileride. Kullandıkça yorumları ekliyecem.

Motosikleti
    Arkadaşlar motordan aldım. Km 200 lerde. Sonuçta motorunu kimse kötülemiyor ama bu motorun üreticisi ben olmadığım için bende böyle bir zihniyet yok. Motor gerçekten seri. YBR-CFB-TVS den daha seri.Rodajını tamamlamamasına rağmen çok az sıkıştırma ile 120 ye hemen geliyor. Görüntü çok güzel. Sadece gaza yüklenince ses kötüleşiyor. Ses sanki egzosttan değilde hava filtresinden geliyor gibi. Serviste bakıma gelen kullanıcı ile görüştüm. Motoru rodajını tamamlamış 2500 kmde. Son hızı düzde 145 km olarak verdi. 100 kmde 2,5 lt yakıt tüketiminin olduğu bilgisinide aldım. Fiyatı konusunda evet biraz fazlalığı var. Fakat klasik kurye motorlarından daha gösterişli ve seri. Bence değer. Kullandıkça beğeniyorum bu makinayı. Uzun yolda daha zevk verecek gibi. Unutmadan balansör teknolojisi işe yaramış. CBF ile aynı gibi hatta daha az titreşim var diyebilirim. Merak ettiğiniz konularda cevaplama yapabilirim. Bir başlık daha açılmış bu motor hakkında. Oaradada yorumlar var.

Motosikleti
    Arkadaşlar anlaşılan bu konu coflamış kimse yorum eklemiyor. Merak edende kalmamış. Almış olduğum makina 1000 km civarında. Herkez sıkıyormuş bu makina hakkında. Motor 125 km den yukarı çıkmıyor. Sebebi ise servislere göre limitörmüş. Fakat kuba fabrika yetkilileri limitörün olmadığını söylüyorlar. Neiştir anlamadım. Genel olarak hızda gözüm yok şekilli olsun titreşim olmasın sollama yaparken ve rüzgarlı havada yığılıp kalmasın diyorsanız alınabilir. 13hp lik makinaya göre tırmanışlarına hayran oldum. YBR 125 veya CFB150 ile aynı rampada kesinlikle boy ölçüşemez.

sevgili search16, ben bu motorla ilgili gelişmeleri ve yorumları hem bu paylaşımda hem de diğer paylaşımda yakından takip ediyorum. zaten bu siteden başka da doğru bilgi alabileceğimiz bir paylaşım ortamı yok malesef. onun için, lütfen deneyimlerinizi paylaşmaya devam edin. gerçi trakya ve marmaraya felaket bir soğuk hava geldi ve bu arada motora binme imkanınız olmamıştır ancak bundan sonrası için en azından bağınızı koparmamanızı ve deneyimlerinizi paylaşmanızı rica ediyorum. makinaya karşı büyük bir sempatim var ve bu her an aşka dönüşebilir.(sonuçta makineyi alınca o altta ben üstte olucam bunun için de kullanıcıların vereceği bilgi gerçekten çok önemli olacak. mesala ani ataklanmalarda ve rüzgara karşı direnç olarak gayet iyi diyorsunuz, süratin 125 km de kalması sizin rodajınızla ilgili olabilir mi? yani bu noktada geri dönüp baktığınızda kendinizi suçlu hissettiğiniz (kendinize engel olamayıp ani hızlanmalar ve yavaşlamalar gibi) bir durum gerçekten yok mudur? bunun dışında motorun bayır iniş çıkışlarındaki seriliği nasıl? iki kişiye verdiği reaksiyon nasıl? hiç iki kişi ile maksimum hız denediniz mi? böyle bir durumda sürat en fazla kaç oluyor? yakıt tüketimi ne düzeyde? en önemlisi şuan 4.000TL'ye bir motor alacak olsanız tekrar bu motoru alır mıydınız?

Motosikleti
    Sayın kmltys isimli arkadaşım konuyu takip eden birtek sen varsın galiba. Yada takip edenler varda yorum bilgi paylaşmak istemiyorlar. Rüzgara karşı motorun direnci... evet gayet iyi. Örnek olarak meteorolojiden 17-20 km/h olarak belirtilen rüzgarda 115-120 arası iki kişi gittim.(son limitlerde kullanmadım. 8000d/dk da). Süratin 125km/h kalması rodajla alakalı değil ateşleme sisteminde olan bir arızadan dolayı olduğunu servis ile saptadık. Çünkü o hıza geldiğinde elektrik kesme yapıyor. Başlarda limitör denmesine rağmen servis servis geze geze sorunu tespit ettik. Enson gittiğim servis 2 kişi 135 km/h yaptığını söyledi. Bu motordan onlardada varmış. Tek kişi ise 145 i gördüklerini söylediler. Dediğin gibi soğuklardan ilgilenemiyorum. Sorun tespit edildi birtek parça değişimi kaldı. Rampada bir defa motorla gezintim oldu. İki kişi ybr ile 3. viteste çıktığım rampayı bununla iki kişi 5 viteste çıkıyorum. Gerçekten belki yuh diyeceksin ama evet doğru. Çekişi çok güzel. Frenlerde çok güzel. Tek olduğunda arka teker biraz kayma yapıyor ama normal zaten bütün yük öne kayıyor. Zaten kullanıcınında ön tarafta ağırlığı. Yakıt tüketimini net olarak hesaplayamadım fakat şehir içinde 20tl lik yakıtla(4,5 litre ortalama) 155 km yol yaptım. Yakıt benzinliğe girerken bitti. Ben Bursa'da yaşıyorum trafik zaman zaman hallaç pamuğuna dönüyor. Bence bu halde normal. Bu hafta sonu Balıkkesir tarafına uzun yol yapıcam buradada hesaplayınca yazarım.
    En son sorun olan ''4.000TL'ye bir motor alacak olsanız tekrar bu motoru alır mıydınız?'' evet alırdım. Gözler üzerinde olacak.

REKLAM ALANI
3. sayfa BirinciBirinci 1234513 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler