Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisan Roadstar 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    keeway land cruiser
    Alıntı offshoot adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşLar dün itibariyle 0 roadstarımı almış bulunmaktayım saygılarımla...
    sıfır nerden buldun hocam çok merak ediyorum:Dbirde kaç model o motor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bisan Roadstar 250
    arkadaşLar dün itibariyle 0 roadstarımı almış bulunmaktayım saygılarımla...
    hayırlı olsun doğru seçim

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Alıntı ots adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    çok enteresan bende havayı kısınca denemek için 1 tur attım dışarısı 6C de hiçbişey olmadı rölanti yüksekti onuda kıstım hatta nerdeyse stop edecek kadar kıstım saat gibi sayıyor makine ama topu topu 10 dk falan denedim ben hava filtresini değiştirirken bağlantıdaki tüm kaçakları silikonla kapatmıştım onun etkisi olduğunu sanıyorum

bide benim arka fren balatası bitti ne marka kullanmamı tavsiye edersin ve nerden bulabilirim

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:27 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:23 ----------

Bakım klavuzu var vede türkce ama bu forumdaki bilgilerin çeyreği kadar bilgi bulamazsın

Abi bende orijinal bisan balatası var arzu edersen dediğim gibi motoru bana getirirsin ben atölyeye götürüp istediğin işlemleri yapar tekrar geri getiririm. Bu hizmedi lifan bile yapamaz sana abi
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

offshoot - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Roadstar 250cc
    Alıntı serknozkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sıfır nerden buldun hocam çok merak ediyorum:Dbirde kaç model o motor
    ben denizliliyim ve denizlide bakmadığım hiç bir yer kalmadı benim motorla beraber 4 tane bulabildim 0 şimdi 3 tane kaldı :D 2006 model 4 sene yatmış motorcuda oda sıcaklığında inşallah problem olmaz??

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:29 ----------

Alıntı Hakan D. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun doğru seçim
    Allah razı olsun usta inşallah sorun çıkarmaz sonuçta 4 sene yatmış

Motosikleti
    keeway land cruiser
    hocam sana yaratabilceği en büyük sorun lastik ve akü olur.yeni akü takması gerekirdi yaptımı acaba ek ücret ödemeden?birde lastikler sertleşmiş olabilir başkada sorun olmaz:D birde ben geçtiğimiz şubatta bütün türkiyede deli gibi sıfır aradım bulamadım helal olsun diyorum:D

Motosikleti
    Bisan Roadstar 250
    ben denizliliyim ve denizlide bakmadığım hiç bir yer kalmadı benim motorla beraber 4 tane bulabildim 0 şimdi 3 tane kaldı :D 2006 model 4 sene yatmış motorcuda oda sıcaklığında inşallah problem olmaz??

---------- Mesaj ekleme zamanı: 17:31 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 17:29 ----------

Allah razı olsun usta inşallah sorun çıkarmaz sonuçta 4 sene yatmış
    bi sorun ile karşılaşacağını zannetmiyorum. lastik ve akü dışında
    yağını zamanında değiştir bakımlarını zamanında yap hiç sorun çıkartmaz.
    havalar ısınsın denizliye de bi gitmeyi düşünüyorum. ozaman paslaşırız

ots - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi bende orijinal bisan balatası var arzu edersen dediğim gibi motoru bana getirirsin ben atölyeye götürüp istediğin işlemleri yapar tekrar geri getiririm. Bu hizmedi lifan bile yapamaz sana abi
    Lifan değil orjinal yamahası olanlara bile bu hizmet yok valla adamlara parça için hollandadan gelecek 4-6 hafta sonra gel diyorlar

Hakan D

Rölantiyi yükselttinmi ? 10 Km ısınması için yeter diye düşünme Hava soğuksa motor ısınmıyor Ben 850 km sürdüm tık demedi son 50 km hava soğudu aynı olayları bende yaşadım Sen Rölantiyi yükselt sorunun büyük ihtimalle çözülecektir eğer düzelmezsse ozama bi ayarsızlık vardır

Motosikleti
    Bisan Roadstar 250
    Alıntı ots adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lifan değil orjinal yamahası olanlara bile bu hizmet yok valla adamlara parça için hollandadan gelecek 4-6 hafta sonra gel diyorlar

Hakan D

Rölantiyi yükselttinmi ? 10 Km ısınması için yeter diye düşünme Hava soğuksa motor ısınmıyor Ben 850 km sürdüm tık demedi son 50 km hava soğudu aynı olayları bende yaşadım Sen Rölantiyi yükselt sorunun büyük ihtimalle çözülecektir eğer düzelmezsse ozama bi ayarsızlık vardır

daha yükseltemedim. havalar iyi değil sürekli yağmur yağmur yağmur ve soğuk. motorla kısa kısa geziniorum şehir içinde. ozaman herhangi bi sorun olmuyor. ama 10 km gittikten sonra dediğim gibi stop etmeye çalışıyor hafiften gaz verme durumunda kalıyorum

narkozcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bisan roadstar 250
    bizim motora çakmak girişi takılabilirmi acaba ?
    sigaraiçmek için değil tabi, navigasyonu devamlı elektriğe bağlayabilmek için ???

Motosikleti
    Roadstar 250cc
    Alıntı serknozkn adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hocam sana yaratabilceği en büyük sorun lastik ve akü olur.yeni akü takması gerekirdi yaptımı acaba ek ücret ödemeden?birde lastikler sertleşmiş olabilir başkada sorun olmaz:D birde ben geçtiğimiz şubatta bütün türkiyede deli gibi sıfır aradım bulamadım helal olsun diyorum:D
    akü taktı evet ve dediğin gibi bi ücrette ödemedim ama lastikleride maddi açıdan uygun bi zamanda değiştircem biliyorsun nasıl kayabileceğini ah be hocam keşke daha önce nasip olsaydıda yönlendirseydim seni denizlide 3 tane kaldı sıfır:D

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:12 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:09 ----------

Alıntı Hakan D. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bi sorun ile karşılaşacağını zannetmiyorum. lastik ve akü dışında
    yağını zamanında değiştir bakımlarını zamanında yap hiç sorun çıkartmaz.
    havalar ısınsın denizliye de bi gitmeyi düşünüyorum. ozaman paslaşırız
    inşallah karşılaşmam aküyü değiştirttim zaten ama lastiklerin kesinlikle değişmesi gerekio ilk geldi 1 saat çalıştırdım yağ deiştirdim 300 de 600de filnda deiştircem zamanının öncesinde bide bujileri alman malı bi bujiyle deiştircemm bu arada buyrun gelin valla herkeze kapım açık kesinlikle paslaşalım

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:18 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:12 ----------

Alıntı narkozcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sigaraiçmek için değil tabi, navigasyonu devamlı elektriğe bağlayabilmek için ???
    büyük ihtimalle takabilirsin akımı sabitleştirmek içinde bi transistör takarsın çakmaklığın kablosunun ucuna atıyorum 20 v gelir 12 v sabit akım çıkar böyle bişeyi yapmak mümkün ama onu biliyorum.. bi oto elektrikcisine filn git bence bilgi al bukonuda tam olarak...

arkadaslar cok uzun sayfalar olustugu için tam okuyamadım o yüzden affınıza sığınarak bir kez daha soruyorum bisan roadstar i alınması acısından önerebilirmisin alinabilir bir motor mudur?

Motosikleti
    Roadstar 250cc
    Alıntı shalafixcain adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaslar cok uzun sayfalar olustugu için tam okuyamadım o yüzden affınıza sığınarak bir kez daha soruyorum bisan roadstar i alınması acısından önerebilirmisin alinabilir bir motor mudur?
    kardeş ben daha yeni aldım motoru bi kaç gün anca oldu ama bana soracak olursan çok güzel bi motor ama diğer arkadaşlar tabiki daha iyi biliyor motoru ve daha önce ki sayfaları oku hiçkimsenin ufacık şeyler dışında bi şikayeti olmadığını göreceksin ben 3-4 aydır bu sayfayı takip ediyorum herşeyi okudum

Motosikleti
    Bisan Roadstar 250

daha 1 ay oldu. devamlı kullanıyorum kesinlikle tavsiye ederim

narkozcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bisan roadstar 250
    beklentiler farklı farklı olabilir tabi ama,
    ben iki yıl oldu alalı 11000 km yi geçtim defalarca uzun yolada gittim devamlı şehir içindede kullanıyorum tık problem çıkartmadı şiddetle tavsiye ederim.

dark_ness - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250
    arkadaşlar merhaba... yeni bir keeway s.s. 250 kullanıcısıyım. kendi motorumun forum sayfasında da yazdım ama o forum pek aktif olmadığı için aynısını buraya da yazmayı uygun gördüm affınıza sığınarak. bisan roadstar ile s.s.250 arasında pek bir fark olmadığını biliyorum çünkü. yazdığım;

"Herkese merhabalar... 2 hafta kadar önce ben de bir ikinci el keeway supershadow 250 aldım. Yalnız içinden çıkamadığım bir sorunum var. bujilerimi ngk platinum bujilerle değiştirmem rağmen motorumun arka silindirini tam olarak çalıştıramıyorum. ön silindirimde bir sorun yok ancak arka silindir zaman zaman genel olarak çalışmaması durumu söz konusu. stabil bir durum değil bir kaç deneme sonrası bazen çalıştırabiliyorum arka silindiri de. bujiyi söktüğümde ateşlemenin olduğunu görebiliyorum. bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum... şimdiden teşekkürler"

şeklinde... yardımcı olabilecek biri olursa çok sevinirim...

Motosikleti
    Roadstar 250cc
    Alıntı dark_ness adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar merhaba... yeni bir keeway s.s. 250 kullanıcısıyım. kendi motorumun forum sayfasında da yazdım ama o forum pek aktif olmadığı için aynısını buraya da yazmayı uygun gördüm affınıza sığınarak. bisan roadstar ile s.s.250 arasında pek bir fark olmadığını biliyorum çünkü. yazdığım;

"Herkese merhabalar... 2 hafta kadar önce ben de bir ikinci el keeway supershadow 250 aldım. Yalnız içinden çıkamadığım bir sorunum var. bujilerimi ngk platinum bujilerle değiştirmem rağmen motorumun arka silindirini tam olarak çalıştıramıyorum. ön silindirimde bir sorun yok ancak arka silindir zaman zaman genel olarak çalışmaması durumu söz konusu. stabil bir durum değil bir kaç deneme sonrası bazen çalıştırabiliyorum arka silindiri de. bujiyi söktüğümde ateşlemenin olduğunu görebiliyorum. bu konuda bilgisi olan arkadaşlardan yardım bekliyorum... şimdiden teşekkürler"

şeklinde... yardımcı olabilecek biri olursa çok sevinirim...

arkadaşım merhaba öncelikle hayırlı oLsun motorun ama ateşleme kablolarını bi deiştir yada BEYİNde problem olabilir... ve kesinlikle çok geçmeden bi servisine götür inşallah tahmin ettiğim gibi beyin çıkmaz....

dark_ness - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyosung GT250
    arkadaşım merhaba öncelikle hayırlı oLsun motorun ama ateşleme kablolarını bi deiştir yada BEYİNde problem olabilir... ve kesinlikle çok geçmeden bi servisine götür inşallah tahmin ettiğim gibi beyin çıkmaz....
    sanırsam söylediğin gibi kararı motorun servisine bırakmak gerekecek gibi. keşke sorunun beyinde olup olmadığını kesin olarak anlamanın kolay bir yolu olsa. teşekkür ederim üstad...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı narkozcu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğrudan kontağın arkasından 12 volt alarak takabilirsin
    aküden alırsan GPS açık kaldığında aküyü bitirebilir.
    Gerçi Bisan iterek 3-5 m de çalışan nadir motorlardandır ama karizma çizilir

---------- Mesaj ekleme zamanı: 15:58 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 15:56 ----------

Alıntı omersirin adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    13 binde zincir ve debriyaj degismesi garip, belki arka tekerin saplamasi degisebilir.fiyat iyidir, gecis motosikletidir ancak o kadardir..
    Peşpeşe ikinci roadstar ı almış tek motorcu sensin.
    Nasıl bi geçişse artık

Motosikleti
    Roadstar 250cc
    [QUOTE=savaskayan;2225304]doğrudan kontağın arkasından 12 volt alarak takabilirsin
    Gerçi Bisan iterek 3-5 m de çalışan nadir motorlardandır ama karizma çizilir[COLOR="Silver"]

savaş abi gaza yüklendiğinde voltaj değişiyor sanırım ??

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:05 ----------

Alıntı dark_ness adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sanırsam söylediğin gibi kararı motorun servisine bırakmak gerekecek gibi. keşke sorunun beyinde olup olmadığını kesin olarak anlamanın kolay bir yolu olsa. teşekkür ederim üstad...
    estagfurullah hocam nedemek... inşallah sorun en kısa zamanda çözülür...

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    [QUOTE=offshoot;2225308]
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    doğrudan kontağın arkasından 12 volt alarak takabilirsin
    Gerçi Bisan iterek 3-5 m de çalışan nadir motorlardandır ama karizma çizilir[COLOR="Silver"]

savaş abi gaza yüklendiğinde voltaj değişiyor sanırım ??

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:15 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:05 ----------

estagfurullah hocam nedemek... inşallah sorun en kısa zamanda çözülür...
    bizim motorda elektrik sistemi direk aküden alındığı için voltaj da değişim olmaz. BAhsettiğin olay mesela cbf 150 de var. kullanıcıları vitesi boşa attıklarında farları zayıflıyor Biz de böyle bir sıkıntı yok akü üzerinden alıyoruz elektriği. alternatör sistemi aküyü şarj ediyor. gaza basıldığı zaman ise elektrik max 14 v civarına akdar çıkabilir. konjektör daha fazla çıkışa izin vermez.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)

Bu Konudaki Etiketler