Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisan Roadstar 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bisan/Lifan Roadstar 250cc
    ledowun stop lambası bizimkine uyarmı?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Stop lambası kırıldıysa bence hiç bizim stop lambalarından takma beş para etmez onlar. Benim motorda suzukinin stop lambası var harika ışık veriyor ve anında farkediliyorsun. Benimki gibi birşey almanı öneririm.

Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    Ne alacağıma karar vereyim hemen...:(
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...06-model/detay 14914214 ilan numaralı motorumu satıyorum arkadaşlar artık uzun yol ve arazi şartlarına uygun, yağmur falan demeyecek enduro tarzı transalp vb... almayı düşünüyorum yorum ve tavsiyelere açığım ...

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Alıntı Efrasyap adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...06-model/detay 14914214 ilan numaralı motorumu satıyorum arkadaşlar artık uzun yol ve arazi şartlarına uygun, yağmur falan demeyecek enduro tarzı transalp vb... almayı düşünüyorum yorum ve tavsiyelere açığım ...
    Savaş abi enduroları araştırıp f650 gs aldı ve çok da memnundu. Bu konuda ondan fikir alabilirsin.

Roadstarcılar ne oldu yaşıyormusunuz ? Kimseden ses seda çıkmıyor. Havalarda soğudu ama halen motor tepesindesiniz sanırım.
    Tekirdağ-Çorlu

narkozcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bisan roadstar 250
    Alıntı _SuLeYMaN_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Savaş abi enduroları araştırıp f650 gs aldı ve çok da memnundu. Bu konuda ondan fikir alabilirsin.

Roadstarcılar ne oldu yaşıyormusunuz ? Kimseden ses seda çıkmıyor. Havalarda soğudu ama halen motor tepesindesiniz sanırım.
    ben ankara caddelerinde full tıme yola devam bi problem bi değişiklik yok o yüzden yazmadım

Motosikleti

dogru onu biliyorum ... yaz kış binmek istiyorum dragstar 650 - 1100 lük de düşündüm bi aralar f 650 gs yi de ... krom aksesuar kış şartlarına uymuyor kendi motorumu bile temizleyene kadar canım cıkıyor bazen hanım mesala roadstar daha güzel diyor tabi o gösterişli diye düşünüyor tabi ama enduro bir başka gibi geliyor...
    bu arada milletin motorda sorun cıkmayınca muhabbet edecek birşeylerde bulamıyorlar...

Forumdan Uzaklaştırıldı
    dogru onu biliyorum ... yaz kış binmek istiyorum dragstar 650 - 1100 lük de düşündüm bi aralar f 650 gs yi de ... krom aksesuar kış şartlarına uymuyor kendi motorumu bile temizleyene kadar canım cıkıyor bazen hanım mesala roadstar daha güzel diyor tabi o gösterişli diye düşünüyor tabi ama enduro bir başka gibi geliyor...
    bu arada milletin motorda sorun cıkmayınca muhabbet edecek birşeylerde bulamıyorlar...
    Kişisel tavsiyem ;
    Büyük endurolar şeihr içinde sıkışık trafikte çok rahat değildir.Arazide 1.vitese takıp saatlerce adım adım gidilir ama 200 kg lık motorla sıkışık trafikte 1.vitesle yarım saat bile beklemek sıkıcıdır.
    Bu yüzden ikinci bir motora her zaman ihtiyaç olacaktır.
    125 cc lik bir motor yerine 250 cc lik roadstar şehir içinde daha rahat ve keyifli olacaktır.hem cruiser keyfinden de vazgeçilmemiş olur
    Motor temizliğine gelince enduro motor da olsa üzerinde toz bile olsa çamurlanacak ve elinden hortum ve bez eksik olmayacaktır.,Temizlik açısından kolay tarafı var mı? derseniz bana göre yok.

Motosikleti
    bisan roadstar 250
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kişisel tavsiyem ;
    Büyük endurolar şeihr içinde sıkışık trafikte çok rahat değildir.Arazide 1.vitese takıp saatlerce adım adım gidilir ama 200 kg lık motorla sıkışık trafikte 1.vitesle yarım saat bile beklemek sıkıcıdır.
    125 cc lik bir motor yerine 250 cc lik roadstar şehir içinde daha rahat ve keyifli olacaktır.hem cruiser keyfinden de vazgeçilmemiş olur
    Motor temizliğine gelince enduro motor da olsa üzerinde toz bile olsa çamurlanacak ve elinden hortum ve bez eksik olmayacaktır.,Temizlik açısından kolay tarafı var mı? derseniz bana göre yok.
    tek çare tanıdık bi yıkamacı gibi abicim

Motosikleti
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kişisel tavsiyem ;
    Üstadım şimdi dışarda yağmur var roadstarla cıksam bujıler ıslanıyor ve teklemeye başlıyor vs... cruıser olarak aklımda dragstar 650 veya 1100 lük vardı ama beklentilerim f650gs, transalp tarzı yaz kış olsun ama daha karar veremedim bi f650gs kiralayıp süreyim kendimi hangisinde iyi hissedersem heralde ondan alıcam...birde şu parça tamir işlerinide irdelemek lazım o zamanda bi çayınızı içerim artık...

Selam, böyle bir forum bulduğuma sevindim. Bizde bu motordan sıfır almıştık. Kapalı garajımızda duruyor henüz 94 km de Bir türlü binmek nasip olmadı. Bakalım bu yaz çalıştırmayı düşünüyorum. Kış geldi yaza kadar kış uykusunda yatmaya devam.

ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    Üstadım şimdi dışarda yağmur var roadstarla cıksam bujıler ıslanıyor ve teklemeye başlıyor vs... cruıser olarak aklımda dragstar 650 veya 1100 lük vardı ama beklentilerim f650gs, transalp tarzı yaz kış olsun ama daha karar veremedim bi f650gs kiralayıp süreyim kendimi hangisinde iyi hissedersem heralde ondan alıcam...birde şu parça tamir işlerinide irdelemek lazım o zamanda bi çayınızı içerim artık...
    o zamans enin roadstarın pipolarında sorun var. Ben sağanak yağmur altında Gebze'den Yenibosna'ya sürdüm bayramdan önceki haftasonu ve hiç birşey olmadı. N e bir tekleme ne başka bir sıkıntı.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Pipoların tam oturtulmamasından da kaynaklanıyor olabilir. Eğer tam oturduğu halde yine bu sorun yaşanıyorsa bu pipoları değiştirebilirsiniz pek maliyetli bir parça değil.

Birde hava filtresi ıslanıyormu yağmurlu havada bunada bakmak lazım. Belkide filtre ıslanıp motorun su emmesi sağlanıyorsa motorun teklemesi bundan da olabilir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:20 ----------

Birsüredir sinyallerde yaşadığım bir sorun vardı. Motor kapalı iken sinyalleri yaktığımda düzgün çalışıyor motor çalışırken gaz verdiğimde hızlı hızlı yanmaya başlıyordu. Süratli giderken sinyal verdiğimde ise direk yanıyor hiç sönmeye fırsatı olmuyordu.

Bu sorunu sinyalleri değiştirdiğimde yaşamaya başlamıştım. Haftasonu bu sorunu çözmek için arkadaşın dükkanına uğradım. Sorunun flaşör rölesinden kaynaklanabileceğini söyledi. Sanayiden 8 w lık bir röle alıp değiştirdim ve sonunda bu sorundan kurtuldum. Artık sinyallerimde ve 4 lü lerimde hiçbir sorun yok

Bu arada bu motorun muayenesi nekadar diye bir soru sormuştum. Motorumun muayene tarihi 1 ay geçti çünki. Bu hafta için muayene randevusu aldım ve muayenesinin 65 tl tuttuğunu buradaki arkadaşlara söyleyebilirim. Benim 10 tl de gecikme faizim var tabi.

Muayene için tek korkum açık olan egsozların sorun olması. Egsozları açık olduğu için motor oldukça gürültülü çalışıyor bakalım muayeneden sorunsuz geçebilecekmiyiz.
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    bisan roadstar 250
    Pipoların tam oturtulmamasından da kaynaklanıyor olabilir. Eğer tam oturduğu halde yine bu sorun yaşanıyorsa bu pipoları değiştirebilirsiniz pek maliyetli bir parça değil.

Birde hava filtresi ıslanıyormu yağmurlu havada bunada bakmak lazım. Belkide filtre ıslanıp motorun su emmesi sağlanıyorsa motorun teklemesi bundan da olabilir.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:40 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:20 ----------

Birsüredir sinyallerde yaşadığım bir sorun vardı. Motor kapalı iken sinyalleri yaktığımda düzgün çalışıyor motor çalışırken gaz verdiğimde hızlı hızlı yanmaya başlıyordu. Süratli giderken sinyal verdiğimde ise direk yanıyor hiç sönmeye fırsatı olmuyordu.

Bu sorunu sinyalleri değiştirdiğimde yaşamaya başlamıştım. Haftasonu bu sorunu çözmek için arkadaşın dükkanına uğradım. Sorunun flaşör rölesinden kaynaklanabileceğini söyledi. Sanayiden 8 w lık bir röle alıp değiştirdim ve sonunda bu sorundan kurtuldum. Artık sinyallerimde ve 4 lü lerimde hiçbir sorun yok

Bu arada bu motorun muayenesi nekadar diye bir soru sormuştum. Motorumun muayene tarihi 1 ay geçti çünki. Bu hafta için muayene randevusu aldım ve muayenesinin 65 tl tuttuğunu buradaki arkadaşlara söyleyebilirim. Benim 10 tl de gecikme faizim var tabi.

Muayene için tek korkum açık olan egsozların sorun olması. Egsozları açık olduğu için motor oldukça gürültülü çalışıyor bakalım muayeneden sorunsuz geçebilecekmiyiz.
    benimde bikaç ay var muayeneye sonuçlarını bekliyorum

---------- Mesaj ekleme zamanı: 09:59 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 09:54 ----------

bizim anestezide kullandığımız bakteri filtreleri var onlardan çıkma olanını ayırdım motora hava filtresi olarak uygulayacağım. hem bakterileri bile süzüyor hemde sanki hiç yokmuş gibi hava rahat geçiyor denediğimde sonucu söylerim ...

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Bende bizim ayakkabıların içinde kullandığımız bir süngerden 2 adet filtre yaptım. Yapımı gayet basit zaten filtrelerin. Hava onda da çok rahat geçiyor ve incecik deliklerle güzel bir filtreleme yapıyor. Bu filtre sonrası motorun hızlanmasında olumlu bir artık oldu. Motor kendine geldi. Eski filtreyi yağladığım için balçık gibi olmuştu. Havadaki tozu tutsun diye makina yağı ile ince bir tabaka yağlama yapmıştım. Sakın siz denemeyin
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    Bende bizim ayakkabıların içinde kullandığımız bir süngerden 2 adet filtre yaptım. Yapımı gayet basit zaten filtrelerin. Hava onda da çok rahat geçiyor ve incecik deliklerle güzel bir filtreleme yapıyor. Bu filtre sonrası motorun hızlanmasında olumlu bir artık oldu. Motor kendine geldi. Eski filtreyi yağladığım için balçık gibi olmuştu. Havadaki tozu tutsun diye makina yağı ile ince bir tabaka yağlama yapmıştım. Sakın siz denemeyin
    Ben kağıt filtre taraftarıyım. Ona yönelik bir çalışma yapıcam.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    İyi valla ortalık sessiz kalmaştı epeydir...
    Kardeş seninlede bir görüşemedik ...
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    o zamans enin roadstarın pipolarında sorun var. Ben sağanak yağmur altında Gebze'den Yenibosna'ya sürdüm bayramdan önceki haftasonu ve hiç birşey olmadı. N e bir tekleme ne başka bir sıkıntı.
    Buji piposu diyorsun heralde bilmiyordum ne olduğunu ama bakındım biraz ne yapmak lazım ...

---------- Mesaj ekleme zamanı: 20:44 ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 20:37 ----------
    [/COLOR]Birsüredir sinyallerde yaşadığım bir sorun vardı. Motor kapalı iken sinyalleri yaktığımda düzgün çalışıyor motor çalışırken gaz verdiğimde hızlı hızlı yanmaya başlıyordu. Süratli giderken sinyal verdiğimde ise direk yanıyor hiç sönmeye fırsatı olmuyordu.

Aynı sorun bende de başladı hızlı gidince sinyal verdiğim zaman çok hızlı yanıp sönüyor, yavaşlayınca normal zamanlamasına geçiyor...
    Hafta sonu gelin arabası arkadan hafifçe çarptı plaka yamuldu zannettim sadece araçtakilerde telaşa verince yok birşey diye gönderdim... daha sonra anladımki susturucu ile egzost arasındaki bağlantı kopmak üzere neyseki kaynakla kapattık...
    Muayene konusuna gelince bende airbrush uygulaması var sorun olmaz diye düşünüyorum ama belli olmaz heralde...
    Acaba egzost fiyatları nasıl arkadaşlar burda ercan motor var geçen sene sordum 300 tl demişti ve krom kaplama korkuluk ile yanlarada korumalıklı sehpa koyayım diyorum bilgisi olan paylaşırsa sevinirim...

ots - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Selam Bugün Bende filtreyi temizlemek için söktüm yıkarken elimde dağılmaya başladı artık sügeri filtre özelliğini yitirmiş ARBETUS senin ustanın Atölyesinde performans filtreleri vardı onlardan bizim motorlara uyarlama yapılabilirmi acaba

Motosikleti
    Alıntı ots adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam Bugün Bende filtreyi temizlemek için söktüm yıkarken elimde dağılmaya başladı artık sügeri filtre özelliğini yitirmiş ARBETUS senin ustanın Atölyesinde performans filtreleri vardı onlardan bizim motorlara uyarlama yapılabilirmi acaba

performans ve honda activa filtresi arasında gidip gelmekteyim. en kısa zamanda çözücem bu sorunu

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Barış kış oldu valla sen çözene kadar
    Tekirdağ-Çorlu

ots - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    performans ve honda activa filtresi arasında gidip gelmekteyim. en kısa zamanda çözücem bu sorunu
    Honda activa , Bisan senatör , Mondial zat ve bazı modellerin filtreleride bizimki gibi ama 150 cc için yapılmışlar içlerinde 1 katda beyaz filtre var bizim makineyi yüksek süratte boğabilir sen performansa yönelsen daha iyi sonuç alırız gibime geliyor filtre kutusunu söktüm senden haber bekliyorum bi sonuca varda bende ona göre yeni filtre ayarlayıp kapatayım senden aldığım yeni kapağı yeni filtreyle birlikte takayım.

Birşey daha var şimdi bizim makine ngk cr6hsa Bujiyle yazın sorunsuz çalışıyor hatta cr7hsa yla bile sıcak havalarda problem yok şimdi havalar soğuyunca cr5hsa taksak nasıl olur acaba

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler