Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisan Roadstar 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Bence aylık atölye günü belirleyip biriken işlerin hepsini bir seferde hep beraber çıkartabiliriz aradan. Keyifli de olur aynı zamanda...
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]
    [B][I][U][COLOR="Red"]Canan Taş[/COLOR][/U][/I][/B]

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bence aylık atölye günü belirleyip biriken işlerin hepsini bir seferde hep beraber çıkartabiliriz aradan. Keyifli de olur aynı zamanda...
    önümüz kış,havalar soğuyup bir yere gidemez olunca atölye günleri başlar.

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Süperrr...
    [B][COLOR="Navy"]Dünyanın sorunu, akıllılar hep kuşku içindeyken aptalların küstahça kendilerinden emin olmalarıdır... Bertrand Russel[/COLOR][/B]

Forumdan Uzaklaştırıldı
    üstelik bizim atölyede kahve beleş

Motosikleti
    Trafik Hayattır.....
    Merhaba ; size sormak istiyorum yeni başlayacağım bisan roadstar 250 düşünüyorum gördüğüm kadarıyla sizlerde kullanıyorsunuz . bana Yeni başlayan birine tavsiye edermisiniz. Çok fazla anlamam . Birde bu modellerin üretimi devam ediyormu parça problemi nasıl .
    Şimdiden teşekkürler.

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı savaskayan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    üstelik bizim atölyede kahve beleş
    herkese merhabalar...

şu atölye işi olsunda,bir gün hepinizle tanışmaya geleceğim... herkesle bu şekilde tek seferde tanışabilirim sanırım

tabiki elim boş gelmem... çiğköftelerde benden

kendinize çoook iyi bakın;havalar malum bozmak üzere...

AMAN DİKKAT EDELİM

narkozcu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    bisan roadstar 250
    Alıntı erhdec adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba ; size sormak istiyorum yeni başlayacağım bisan roadstar 250 düşünüyorum gördüğüm kadarıyla sizlerde kullanıyorsunuz . bana Yeni başlayan birine tavsiye edermisiniz. Çok fazla anlamam . Birde bu modellerin üretimi devam ediyormu parça problemi nasıl .
    Şimdiden teşekkürler.
    kardeş tabiki beklentiler farklı olabilir ama ben 1 yıldır kullanıyorum 5631 km deyim çok memnunum tavsiye ederim

_SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Benim motor 11000 km oldu. Arka fren balatasını yeniledim çünki arasına su kaçıp taşlaşmıştı artık. Bu km den sonra zincir değişimi istiyor. Debriaj ve gaz tellerini de değiştirirsen iyi olur yani buzamana kadar rutin değişimler dışında birşey yaşamadım.
    Tekirdağ-Çorlu

ots - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    merhaba arkadaşlar benim zincir bitmişti artık yenisini taktırdım çekoslavak malı 60 tl bide sık sık zinciriniz gevşiyorsa ve yağladığınız halde ses yapıyorsa bu arka teker kaçık olduğu için oluyormuş uzun süre böyle kullanılırsa dişliler aşınıyormuş bilginize

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Arka teker kaçık ne demek ben anlayamadım onu ?
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    Suzuki VL800 Volusia
    Arka teker rulmanı dağılmışsa ya da tekerin şaseye montajını yapıldığı mildeki ezilme, eğilme ya da boşluk tekerin vuruntulu/balanslı dönmesine sebep olur, bu durum zinciri de olumsuz etkiler... Sanırım arka teker kaçık ın anlamı bu olsa gerek!

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı AYBERK adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    herkese merhabalar...

şu atölye işi olsunda,bir gün hepinizle tanışmaya geleceğim... herkesle bu şekilde tek seferde tanışabilirim sanırım

tabiki elim boş gelmem... çiğköftelerde benden

kendinize çoook iyi bakın;havalar malum bozmak üzere...

AMAN DİKKAT EDELİM
    Bizim atölyemiz yok be ayberk,alet edevat büroda dolaplarda duruyor
    inip garajda işimizi yapıyoruz.
    Ama her zaman bekleriz.Çig köfteye hayır demeyiz üstelik.

---------- Mesaj ekleme zamanı: 16:40 PM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 16:38 PM ----------

Alıntı canantas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arka teker rulmanı dağılmışsa ya da tekerin şaseye montajını yapıldığı mildeki ezilme, eğilme ya da boşluk tekerin vuruntulu/balanslı dönmesine sebep olur, bu durum zinciri de olumsuz etkiler... Sanırım arka teker kaçık ın anlamı bu olsa gerek!
    ayrıca Arka teker ön teker ile aynı izden gitmiyorsa yada aynı istikamette değilse(sağa ya da sola dönük ise)olabilir.
    Bazı motorcular" zinciri gerdireyim" derken gergileri tek taraflı sıktığında tekerlek sağa yada sola dönük olur.

ots - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CRF 250 Rally
    savaş abinin dediği gibi zincir zamanla gevşeyince zinciri gerdirmek için sadece zincirin olduğu yöndeki gergiyi sıkarsak arka teker düzgün şekilde geriye gitmiyor buda ön ve arka zincir dişlilerinin ve zincirin daha kısa zamanda aşınmasına sebep oluyor

farıda değiştirdim xenon taktım hava filtresinin solundaki nikelajlı damlanın içi boş xenonun beynini oraya monte ettim tek xenon garantili kamasonik marka 70 tl

Motosikleti
    bisan road star black devıl

slm

selam arkadaşalar ben bişey sormak istiyordum bende road starı alalı 2 ay oldu pek anlamıyorum bi arkadaş var kanuni seyhanı var 150cc lik benim motordan üstün oldunu geçebileceğini söylüyor ne derseniz sizce geçermi veya benim motodan iyimidir sizce birde ayak marşı bu motorda çok zorluk çekecemi sölüyor cvp yazarsanız sevinirim

Motosikleti
    bisan roadstar 250
    ben bir hasetlik,fesatlık,çekememezlik kokusu alıyorum

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Alıntı ots adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    savaş abinin dediği gibi zincir zamanla gevşeyince zinciri gerdirmek için sadece zincirin olduğu yöndeki gergiyi sıkarsak arka teker düzgün şekilde geriye gitmiyor buda ön ve arka zincir dişlilerinin ve zincirin daha kısa zamanda aşınmasına sebep oluyor

farıda değiştirdim xenon taktım hava filtresinin solundaki nikelajlı damlanın içi boş xenonun beynini oraya monte ettim tek xenon garantili kamasonik marka 70 tl
    iyi de o xenon far muayeneden geçmeyebilir,ileride sökmek zorunda kalabilirsin

---------- Mesaj ekleme zamanı: 11:35 AM ---------- İlk mesajı ekleme zamanı 11:33 AM ----------

Alıntı süleyman1983 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    selam arkadaşalar ben bişey sormak istiyordum bende road starı alalı 2 ay oldu pek anlamıyorum bi arkadaş var kanuni seyhanı var 150cc lik benim motordan üstün oldunu geçebileceğini söylüyor ne derseniz sizce geçermi veya benim motodan iyimidir sizce birde ayak marşı bu motorda çok zorluk çekecemi sölüyor cvp yazarsanız sevinirim
    senin motoru geçip geçmemesi önemli değil,modifiyeli mobylett'le 170 yapan da var.
    Önemli olan senin motorunun 120-140 km aralığına ulaşabilmesi
    diğer motorun senin motordan daha iyi olması iddiası ise sadece bir saçmalıktır.Biri 20 hp diğeri 9-10 hp,biri tek silindir,diğeri V motor nasıl kıyaslanabilir ki?

Motosikleti
    bisan road star black devıl

slm

ben road stara nkg cr 7 hsa buji aldım çifti 30 ytl iyisi olsun dedik bujinin orjinalinde cr 6 olması gerekiyormuş sorun olurmu birde bizim buralarda kapalı yağ zor bulunuyor açık yağ alsam nasıl olur kapalı al diyorda bazı arkadaşlar siteyede yeni üye oldum cvp yazdığınız içinde teşekkürler

Motosikleti
    bisan roadstar 250
    ben 110 km yi bilerek hiç geçmedim. koktum. ama bassam gidecek gibi

AYBERK - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    süleyman kardeşim aramıza hoşgeldn...

ilk önce buji'den anlam... bu biiir
    sonra... mutlaka kapalı yağ almalısın!!!! açık olupta ne idiğü belirsiz şeyler kullanma.... pişman olma....

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Aynı bujiyi bende kullandım bir sıkıntı yaşamadım ama şu an orjinal bujiyi arıyorum. Ne olursa olsun orjinalden şaşmamak gerekir diye düşünüyorum.

Açık yap konusuna gelince motorlar ıslak şanzıman olduğu için açık yağlar genelde arabalar için oluyor ve motora uymuyor. Bence iyi bir motorsiklet yağı almalısın. Kipa da bile Castrol Power 1 satılıyor fiyatı 22,5 tl
    Tekirdağ-Çorlu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)

Bu Konudaki Etiketler