Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Bisan Roadstar 250 Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    gv 650 cok guzelde egsoz kapalı ıken sesi nasıl
    TÜRK CHOPPER TÜRKİYE ESKİŞEHİR İL TEŞKİLATI - O ERRORDU DİSİPLİN OLDU

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    _SuLeYMaN_ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Alıntı vıceroy adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 km yi gördüğünüzde aniden durmanız gerektiğinde duramazsınız aman dikkat! Geç gitmek hiç gitmemekten iyidir.Bu motorun sağlıklı hızı 70-80 km/h dır. 135 yapabiliyor o ayrı...Arka fren malum kampana ve başarısız sert frende arka savruluyor.Ön tek disk sert frende malum boyun kırıyor.Risk almanın ne gereği var!
    Ben sürati pek seven birisi değilim ama motorun performansını görmek istedim. Acaba bu sürate rahat çıkabiliyormu diye yol müsaitken deneme yaptım. Vibrasyonunu merak ediyordum çok az bir vibrasyon oldu bu süratte oda normaldir zaten.

Dün gece kullanma klavuzunu inceledim depo hacmi 9,5 lt yedek depo hacmi ise 2,6 lt olarak gösterilmiş. Kullanma klavuzunu tamamen unutmuştum ben Geç de olsa aklıma geldi de depo hacmini öğrenmiş oldum.
    Tekirdağ-Çorlu

caracalstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    normalde izmirim tam 35 şimdilik istanbul...
    Motosikleti
    honda cbf 1000fa
    mterayes26 göz var nizem var arkadaşım bizim roadstarın komple motor kısmına bi bak silindırlere alttakı görunmuyen krank miline falan motorumu övmuyorum ama bide caracalınkıne bak bi avuç caracal motor olarakda silindir olarakda roadstardan küçük bu bi gerçek iki kişi 100 ü geçmez o motor buda bi gerçek roadstarla yapılan hız ve görsellik de ortada ağırlıklar da ortada yanı dogru olmayan bişeyi savunma

hayır bide anlamadığım v silindir motorla düz silindir arasında illaki bi fark olur arkadaşım v motor da silindirlerin birisi basar birisi çeker titreşim olmaz ve performans yüksek olur düz motorda iso piston silindire değer buda acayip mantak bi titreşim yapar ve performans az da olsa düşer bi kere nasip oldu arkasına oturdum caracalın ayaklarım uyuştu tir tir titriyo yahu bunlar doğrular yani birini övüp birini yerin dibine batırmak gibi bi amacım yok ama dogrular bunlar

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    selam arkadaşlar. uzun bir aradan sonra yine ben geldim...
    motosikleti kullanamadığım için siteye de uğramıyordum pek ama şu an motosikletimi memlekete getirdim ve artık her gün üzerindeyim.
    tekrardan burada olup bitenlerden haberdar olabilmek ve motosikletlerimizle ilgili paylaşımlarımızı sergileyebilmek güzel olacak...
    bu arada öok geriye gitmedim ama motopirate ve savaşkayan arkadaşlarımı da göremedim. hala takılıyoprlar mı siteye diye merak ettim doğrusu...
    Children of GRAVE...

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Arkadaşlar bizim topic ölmüş ne iş Roadstarcılar motorları kaldırdı garajamı koydu yoksa gezmekten yazmayamı vakit bulamıyorlar ?

Canlandıralım biraz topigi
    Tekirdağ-Çorlu

KID333 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    arkadaşlar ben istanbulda oturuyorm motorum suan 3500 km de yaklasık 1000 km de iken motor düşük dewirlerde ses cıkarmaya basladı pul şırıldaması gıbı bır ses istanbulda cok saglam dıye bılınen 3 4 ustaya gosterdım hepsı farklı seyler soyledı, bu şırıltı yuksek dewırlerde kesılmekte neden oldugu konusunda ceşıtlı teorıler sunmakta ustalar birisi ses yok demekte, birisi egzantrık zıncırı gewsektır dıo, bırısı debrıyaj balatasıdır dedı, hele bırısı motorun segmanlarında sorun war hemen pıston krank sıparısı wermelıyız motorun yag yakıyor dedı kı bunu motor 1000 kmdeyken demıstı motor 3500 de we cekısınden hıc bır sey kaybetmıs durumda değil. Ben bu motordan anlarım hangı ses ne dir ne değildir dicek bi ustayı tanımaktaysanız sewabına bi adresini neyimini werin

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı caracalstar adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mterayes26 göz var nizem var arkadaşım bizim roadstarın komple motor kısmına bi bak silindırlere alttakı görunmuyen krank miline falan motorumu övmuyorum ama bide caracalınkıne bak bi avuç caracal motor olarakda silindir olarakda roadstardan küçük bu bi gerçek iki kişi 100 ü geçmez o motor buda bi gerçek roadstarla yapılan hız ve görsellik de ortada ağırlıklar da ortada yanı dogru olmayan bişeyi savunma

hayır bide anlamadığım v silindir motorla düz silindir arasında illaki bi fark olur arkadaşım v motor da silindirlerin birisi basar birisi çeker titreşim olmaz ve performans yüksek olur düz motorda iso piston silindire değer buda acayip mantak bi titreşim yapar ve performans az da olsa düşer bi kere nasip oldu arkasına oturdum caracalın ayaklarım uyuştu tir tir titriyo yahu bunlar doğrular yani birini övüp birini yerin dibine batırmak gibi bi amacım yok ama dogrular bunlar

krank mili gorunen motor ilginç pardon sen kapalı motorda krak mılını nasıl gorebılıyorsun enteresan

evet silindir sayısı olarak ve hacım olarak 50 cc küçük

2 iki kişi eskişehir bursa yolunda kestelde 140 km-h . düz yolda 110 -115 arası gıttıgımı sana ıspatlayabılırım ve sen bu motora hız için biniyorsan hiç binme çünkü amacına aykırı

roadstara ben cok bındım on teker ıncecık yagmurlu havada ne kadar tutundugunu ıyı bılıyorum ..... v motorda titreşim olmaz dogru tek sılındılıde oldugu kadar ......agırlıklar ortada roadstar , caracal ın yanında sinek kadar hafif kalır roadstar ıle yaptıgın donuslerı caracal ıle yap 1 aylık benzının benden ben roasstarı trafıkteyken honda cbf 150 kullanır gıbı kullanıyordum...... sunu da unutmaki biraz saçmalamışsın tek sılındırlıde pistin silindire değer demıssın cıft sılındırlı v motor roadstar ın calısma sıstemı farklımı 2. si ise pıston eger sılındıre değerse motor kilitler bunu unutma

babacan titreşim konusundada yapma sanki japon makıneye bınıyorsun sıfır titreşim yamaha viragoya bınıyorsun sanacak goren biri roadstarda 80 ı gec bakalım azer bülbül gibi nasıl titriyorsun

Alıntı KID333 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar ben istanbulda oturuyorm motorum suan 3500 km de yaklasık 1000 km de iken motor düşük dewirlerde ses cıkarmaya basladı pul şırıldaması gıbı bır ses istanbulda cok saglam dıye bılınen 3 4 ustaya gosterdım hepsı farklı seyler soyledı, bu şırıltı yuksek dewırlerde kesılmekte neden oldugu konusunda ceşıtlı teorıler sunmakta ustalar birisi ses yok demekte, birisi egzantrık zıncırı gewsektır dıo, bırısı debrıyaj balatasıdır dedı, hele bırısı motorun segmanlarında sorun war hemen pıston krank sıparısı wermelıyız motorun yag yakıyor dedı kı bunu motor 1000 kmdeyken demıstı motor 3500 de we cekısınden hıc bır sey kaybetmıs durumda değil. Ben bu motordan anlarım hangı ses ne dir ne değildir dicek bi ustayı tanımaktaysanız sewabına bi adresini neyimini werin
    1. motor aksamından mı gelıyor
    2. sabıt olarak sesın geldıgı vites varmı
    3. motora bırı hafıf hafıf gaz versın motorun sase aksamını dınle plastık veya metal parcalarda gevseme veya kırılma olabılır

saygılar

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Alıntı mterayes26 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    babacan titreşim konusundada yapma sanki japon makıneye bınıyorsun sıfır titreşim yamaha viragoya bınıyorsun sanacak goren biri roadstarda 80 ı gec bakalım azer bülbül gibi nasıl titriyorsun
    Hocam yakın illerde olsaydık motoru denemeni ve titreşimi kendin görmeni isterdim. Forumda titreşim konusunda mesajlaştıktan sonra tekrar 100 km de deneme yaptım ve yine gördüm ki titreşim minimum da.

Kanuni seyhan cı bi arkadaş geldi yanıma geçen haftasonu konuştuk biraz adam motoru çalıştırdı motor çalıştığı yerde bile titreşimi hissettiriyor. Aynalar sallanıyor. Ben 100 km hızda bile aynalardan rahat arkamı görüyorum motorumu aldım alalı yaklaşık 1000 km ye yakın yol yaptım. Savaş abi motora gerçekten çok iyi bakmış.

Hocam birde benim arka lastik pirelli yol tutuşu mükemmel ama bilemem titreşim konusunda etkili olurmu
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    Kymco Xtown 125

3. motora bırı hafıf hafıf gaz versın motorun sase aksamını dınle plastık veya metal parcalarda gevseme veya kırılma olabılır

saygılar
    ses motor aksamından gelmekte , sabıt olarak geldıgı vıtes aralıgı yok her vıtes aralıgında duyulmakta sadece dusuk dewırlerde dewır artınca ses gıtmekte , yolda gıderken ses geldıgı esnada debrıyajı sıkınca ses yıne gıtmekte , we motor dururken ses duyulmamakta.

Motosikleti
    Kawasaki VN 800
    Alıntı _SuLeYMaN_ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam yakın illerde olsaydık motoru denemeni ve titreşimi kendin görmeni isterdim. Forumda titreşim konusunda mesajlaştıktan sonra tekrar 100 km de deneme yaptım ve yine gördüm ki titreşim minimum da.

Kanuni seyhan cı bi arkadaş geldi yanıma geçen haftasonu konuştuk biraz adam motoru çalıştırdı motor çalıştığı yerde bile titreşimi hissettiriyor. Aynalar sallanıyor. Ben 100 km hızda bile aynalardan rahat arkamı görüyorum motorumu aldım alalı yaklaşık 1000 km ye yakın yol yaptım. Savaş abi motora gerçekten çok iyi bakmış.

Hocam birde benim arka lastik pirelli yol tutuşu mükemmel ama bilemem titreşim konusunda etkili olurmu
    hocam ben roadstar alacaktım hafif olması beni caydırdı. titreşim v motorda daha az olacaktır . ama bu 0 a kadarda ınmez .

biri kanuni seyhan biri caracal aralarında 5 sene var neredeyse bırakalım da gelişen teknolojı tıtresımı azaltsın

pirelli iyi tekerdır . titresım krank mılının yarattıgı merkez kaç kuvvetınden gelır tekerlekle alakası yoktur

Motosikleti
    Bisan Roadstar
    arkadaş aynı soun bende bi kaç ün önce oldu... aynen dediğin ses. civataları kontrol ettim ve plakalığın iki vidasının da gevşediğini gördüm. sıktım ve sorun düzeldi. yani plaklık değildir prolem senin muhtemelen ama civatalarını bi elden geçir. gevşek civata olabilir. sonra yeniden bin ve bak. sorun basit bir şey oluyor çoğunlukla...

bu arada roadstarın vibrasyon konusunda yapılan tartışmaları okludum da... yani motoru kullanmayan birisi nasıl titreşim var diye ısrarla üzerinde durur bu konunun anlmıyorum. arkadaşlar... roadstarın vibrasyonunu çin motorlarla değil jpon motorlarla kıyaslanacak kdr az. hatta motorum kargoyla gelmeden önce 2 kişi 130 km hıza çıktık. sıfıra yakındı adeta vibrasyon. diğer çinlerle karıştırmayın. motoru almadan önce de çok araştırdım. roadstar bence en güzel seçim çinlerin içinden. şu anda da motorumda hemen hemen hiç problem yok. gçen gün sigortaları kurcaladım ne var ne yok diye. frenlambasını bozdum onun dışında motorum 3000'de ve sadece 2 kere buji yaktı. başka sorun yok. maşallah diyeyim de... ben bişeyi översem başına mutlaka bişi gelir
    Children of GRAVE...

Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    Alıntı fenoktadenokta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaş aynı soun bende bi kaç ün önce oldu... aynen dediğin ses. civataları kontrol ettim ve plakalığın iki vidasının da gevşediğini gördüm. sıktım ve sorun düzeldi. yani plaklık değildir prolem senin muhtemelen ama civatalarını bi elden geçir. gevşek civata olabilir. sonra yeniden bin ve bak. sorun basit bir şey oluyor çoğunlukla...

bu arada roadstarın vibrasyon konusunda yapılan tartışmaları okludum da... yani motoru kullanmayan birisi nasıl titreşim var diye ısrarla üzerinde durur bu konunun anlmıyorum. arkadaşlar... roadstarın vibrasyonunu çin motorlarla değil jpon motorlarla kıyaslanacak kdr az. hatta motorum kargoyla gelmeden önce 2 kişi 130 km hıza çıktık. sıfıra yakındı adeta vibrasyon. diğer çinlerle karıştırmayın. motoru almadan önce de çok araştırdım. roadstar bence en güzel seçim çinlerin içinden. şu anda da motorumda hemen hemen hiç problem yok. gçen gün sigortaları kurcaladım ne var ne yok diye. frenlambasını bozdum onun dışında motorum 3000'de ve sadece 2 kere buji yaktı. başka sorun yok. maşallah diyeyim de... ben bişeyi översem başına mutlaka bişi gelir
    bende çok dusundum ciwatalardandır diye hatta o kadar çok civata sesine benziyoki çıkan ses ılk basta ınsan dırek oyle zannedebilr ama 3500 km ustunde olunca anlaşılıyor nerden geldiği ve bugunlerde ses sanki biraz daha fazla arttı eskıden artcılar duymuyolardı fakat onlarda duymaya basladılar cıwata olsa debrıyajı sıkınca gecmez ve dururkende ses gelmesı gerekır sadece gıderken dusuk dewırlerde gelmekte yuksek dewırde ses kesılıyor

arkadaşlar şu çıkan sesi kaydetme imkanınız var mı. dinleme imkanı bulup aynı ses bizde var mı yok mu karar verelim

Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    telefonumda ses kayıt cihazı war fakat buraya nasıl koyabilirim sesi kaytedikten sora? yada telefon sesin ne kadarını kaydedebilir bilmiyorum. ki diğer motorlarda böyle bi ses olmicagna emınım

Motosikleti
    bisan lifan roadstar 250
    arkadaşım o ses egsozlardan geliyo ustaları boşver hiçbiri bişey bilmiyo
    motor çalışmazken elini yumruk haline getir egsoza biraz sert bi şekilde
    vur o sesi duyacaksın, içindeki bağlantılar kopuyo ve ses yapıyor
    benim başıma geldiğinden biliyorum ve sesi motorcu değil kendim
    buldum kaportacı olduğum içinde kendim tamir ettim
    baktıktan sonrada buraya yazarsan iyi olur başına gelen arkadaşları
    bilgilendirmiş oluruz

Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    Alıntı roadstar55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım o ses egsozlardan geliyo ustaları boşver hiçbiri bişey bilmiyo
    motor çalışmazken elini yumruk haline getir egsoza biraz sert bi şekilde
    vur o sesi duyacaksın, içindeki bağlantılar kopuyo ve ses yapıyor
    benim başıma geldiğinden biliyorum ve sesi motorcu değil kendim
    buldum kaportacı olduğum içinde kendim tamir ettim
    baktıktan sonrada buraya yazarsan iyi olur başına gelen arkadaşları
    bilgilendirmiş oluruz
    denedim ama değişmedi egzoztan gelme ihtimali biraz düşüktü zaten çünkü debriyaj ve devirle bağlantılı olarak ses gidip gelmekte sadece egzoztan olsa sanırım süreklilik göstermesi gerekirdi

caracalstar - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    normalde izmirim tam 35 şimdilik istanbul...
    Motosikleti
    honda cbf 1000fa

slm

krank mili gorunen motor ilginç pardon sen kapalı motorda krak mılını nasıl gorebılıyorsun enteresan

evet silindir sayısı olarak ve hacım olarak 50 cc küçük

2 iki kişi eskişehir bursa yolunda kestelde 140 km-h . düz yolda 110 -115 arası gıttıgımı sana ıspatlayabılırım ve sen bu motora hız için biniyorsan hiç binme çünkü amacına aykırı

roadstara ben cok bındım on teker ıncecık yagmurlu havada ne kadar tutundugunu ıyı bılıyorum ..... v motorda titreşim olmaz dogru tek sılındılıde oldugu kadar ......agırlıklar ortada roadstar , caracal ın yanında sinek kadar hafif kalır roadstar ıle yaptıgın donuslerı caracal ıle yap 1 aylık benzının benden ben roasstarı trafıkteyken honda cbf 150 kullanır gıbı kullanıyordum...... sunu da unutmaki biraz saçmalamışsın tek sılındırlıde pistin silindire değer demıssın cıft sılındırlı v motor roadstar ın calısma sıstemı farklımı 2. si ise pıston eger sılındıre değerse motor kilitler bunu unutma

saygılar
    öncelikle sana GÖRÜNMEYEN krank milinden bahsettim bu bir ikincisi ön tekerkeğin ince olması dönüş rahatlığı ve şehir içinde daha rahat kullanım sağlar caracal roadstardan daha hafiftir ve ben hiçde titreşim hissetmiyom bi kere bindim caracala ayaklarım uyuştu abartmıyorum ama durum böle yanı kötülemek değil bu gerçekler arkadaşım 80 deil 130 nin üstünde bile titreşim olmuyo nerdeyse bunu bütün roadstarcılar bilir zaten

denedim ama değişmedi egzoztan gelme ihtimali biraz düşüktü zaten çünkü debriyaj ve devirle bağlantılı olarak ses gidip gelmekte sadece egzoztan olsa sanırım süreklilik göstermesi gerekirdi
    ewet arkadaşım onun sesi eksozun içindeki iç içe geçmiş eksoz demirlerının bir kaçının gevşemesınden meydana geliyo yapımı gayet kolay kardeş bilen bi usta rahatlıkla tamir edebilir

Motosikleti
    Honda XL 650 V Transalp
    Arkadaşlar benim sinyallerde sesle uyaran sistemim birden bile çalmamaya başladı. Sorun neden olabilir acaba ?

Bütün roadstarcılar motorlarında yaptıkları modifiyelerle birlikte motorlarının son halinin resmini yollayabilirlermi acaba. Belki bize ışık tutanlar olur böylece.
    Tekirdağ-Çorlu

Motosikleti
    Kymco Xtown 125
    egzozlara gecenlerde iice wurdum , bugunlerde ses anlasılır olcude azaldı tam olarak nasıl bı ıslem yapmam lazım acaba egzoza ?

Alıntı logaritma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    her şey emek ister ama işin içine bisan lafı girdimi çinliye güvenirimde onlara güvenmem küçükken bisan pinokyo bisikleti vardı arkadaşın yolda giderken tekerlek kopmuşdu :D
    eyer bu firma gelenek ve göreneklerine bağlı özüne bağlı bir firma ise dostum yakında emitasyon viragonla yolda giderken ön tekerleğin arkandan geldiğini görebilirisn dikkat et :D :D
    arkadaşım yanlış hatırlıyorsun... pinokyoyu beldeyama üretirdi... Bisanın modeli sindirellaydı. Ve benimle aynı tarihlerde bir arkadaşım pinokyo bende sindirella almıştık... Arkadaşım pinokyosunu hurdaya verdiğinde benim sindirella adı gibiydi... Kız gibydi yani... Ve o deneyimden sonra bisan demek güven ve sağlamlık demek olmuştu benim için... tabii o sıralar taş çatlasın 7-8 yaşlarındaydım... Ama dediğin gibi iki firmada hala aynı ise (beldeyama ve bisan [pinokyo ve sindirella] ) yamahacılara allah kolaylık versin...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)

Bu Konudaki Etiketler