Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Kawasaki VN 800 Kullanıcıları / Bilgi ve Paylaşım

Motovento
    REKLAM ALANI
    Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Arkadaşlar, malüm, motorlarımız güzel, dayanıklı ancak, yolda giderken bilhassa toprak yollarda giderken, çivi ve cam kırıkları beni endişelendiyor.

Bizim motorlara tubeless lastik olur mu ?

Sanırım jantı değiştirmek gerekecek, jant nasıl bulunur?

Bileniniz veya böyle bir değişiklik yapanınız var mı ?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ARBETUS - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '93 Kawasaki EN 500 Vulcan
    merhaba,

Lastik oalrak tubelless kullanabilirsin fakat jant buna uygun olmadığı için iç lastiksiz kullanamazsın. Jant olayına gelince; Şu modelin jantı bize uya diyebildiğimiz türden bir jant olmadığı için sanırım custom jant bakacaksın ve bence maliyetinden ötürü değmez. Tubelles lastik kullandığında yapısından dolayı lastiğin ani patlamasını engellemiş olursun.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    VN 800 Classic
    Selam,

2 adet sorum olacak daha dogrusu öneri isteyecegim...

1) Lastik olarak ne tercih ediyorsunuz ve nereden alıyorsunuz ? Mıchelen ve pirelli 220€ fiyat verdi 140/90/16 ya. Hudsonderi.com da dunlop a 350 TL civarı.

2) Benzin olarak hangi markayı tercih ediyorsunuz ?

Bu soruma ek olarak söyle bir şey paylaşayım geçen gün 80 - 90km hızla yol alırken öyle bir sessizlesti ve titresimsiz oldu ki motor stop etti zannettim. Inanılmaz guzel bir duyguydu. Yol deseniz hergun gectigim yoldu.
    Yol aynı, sürat aynı, ağırlık aynı vs... Aklıma sadece benzinden kaynaklanabilecegi geldi.
    Sizin de basınıza geldi mi boyle bir sey ?

Motosikleti
    Merhaba,

Sanırım sadece arka alstiği değiştireceksin. Ben yaklaşık 1 ay oldu lastikleri değiştireli. Michelin Commander aldım. Ön arka ve iç lastiklerle birlikte. Lastik bulmakta bayağı zorlandım açıkcası. Kişisel tercih oalrak Metzeller, Michelin ve Pirelli tercih edecektim. Metzeller fiyat olarak bana uymadı. Pirelli de bulamadım. Bu sebepten Michelin aldım. Dunlop tercih etmiyorum. Çünkü sert hamurlu lastik kullanıyor. Bu da Bizim yollarımızda sıkıntı çıkarabiliyor. Lastik belirli bir ısıya ulaşana kadar tutunma sorunu yaşıyor. Bu sebepten ötürü HD de artık pirelli kullandığını duydum. Lastik araştırırken Tr ye yeni parti lastiklerin ekim gibi geleceğini de öğrendim DOT tarihi yeni lastik bulmak cidden zor olmakta şu anda Ben DOT tarihi 2010 olan lastik aldım. piyasada uygun fiyatla bulduğunuz lastiklerin dot tarihini sormayı unutmayın. gerçekten sürüş olarak ciddi farklar var. (Eski lastiğim bridgestone du ve DOT tarihi 2004 idi. Lastik fiziksel olarak sağlamdı fakat hamurunun ömrü bittiği için 3 hatta 4 viteste bile patinaj yapabiliyordu) Michelin nisbeten yumuşak hamurlu bir lastik ve yol tutuşu güven verici. ALLAH kısmet eder ve bu motora binemye devam edersem arka lastik bittiği için değiştirmiş olacağım. Lastik için metzeller pirelli ve michlen lastik için 0212 2724983 nolu telefondan Merkez Motor 'u arayabilirsin. Kendisi bu 3 markanın da bayisidir. Daha uygun fiyat vereceğini düşünüyorum.

Gelelim benzin sorunuza;

Şahsen marka tercihi artık yapmıyorum. Fiyatı uygun olan istasyonları tercih ediyorum. Şu ana kadar da bir sıkıntı yaşamadım. Hile hurda olayını bir istasyon sahibine sordum. verdiği cevap şuydu; Bu istasyon 6 trilyon değerinde ve artık kimse bu riski göze alamaz. Eskiden denetimsizlikten dolayı yapılıyormuş ama şu anda gecenin bir yarısında bile analiz için gelip örnek alıyorlarmış. Bunun dışında kaçak benzinin önüne geçmek için de EPDK her ay farklı renk tonunda boyar madde ile renklendiriliyormuş benzini. Şu anda hileli benzinden ziyade kaçak benzin riski olacağını söyledi. Beni şaşırtan diğer bir ayrıntı ise TR deki tüm firmalar TOTAL in rafinerisinden alıyormuş akaryakıtı. Alındıktan sonra reklamlarını yaptıkları katkı maddelerini katıyorlarmış. Şu anda yollarda aldığım en ucuz benzin Pacific petrol dendi. Bazı arkadaşlar daha kısa mesafe gittiklerini söylemişlerdi ama. Ben full depo ile 320 km yol gidip benzin aldğımda 13 litre aldı. Yani depoda 2 litre daha benzin var demek oluyor bu. Motorun sessizleşmesi olayına tam bir anlam veremedim ama muhtemelen uygun hız ve devir aralığını tutturduğun için böyle stabil bir duyguya kapılmış olabilirsin.

Sağlıcakla.
    '04 Yamaha Nuovo - '56 BMW R25 - '06 Mondial 250 MCT - '94 BMW F650 - '99 Kawasaki ER 5 - '06 Bisan Roadstar 250 - '97 Kawasaki VN800 - '08 Suzuki VL 800 Intruder - '04 Suzuki VL 800 Voluisa - '01 Honda XL 650 V Transalp -'00 BMW F 650 GS

Motosikleti
    VN 800 Classic
    Alıntı ARBETUS adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Sanırım sadece arka alstiği değiştireceksin. Ben yaklaşık 1 ay oldu lastikleri değiştireli. Michelin Commander aldım. Ön arka ve iç lastiklerle birlikte. Lastik bulmakta bayağı zorlandım açıkcası. Kişisel tercih oalrak Metzeller, Michelin ve Pirelli tercih edecektim. Metzeller fiyat olarak bana uymadı. Pirelli de bulamadım. Bu sebepten Michelin aldım. Dunlop tercih etmiyorum. Çünkü sert hamurlu lastik kullanıyor. Bu da Bizim yollarımızda sıkıntı çıkarabiliyor. Lastik belirli bir ısıya ulaşana kadar tutunma sorunu yaşıyor. Bu sebepten ötürü HD de artık pirelli kullandığını duydum. Lastik araştırırken Tr ye yeni parti lastiklerin ekim gibi geleceğini de öğrendim DOT tarihi yeni lastik bulmak cidden zor olmakta şu anda Ben DOT tarihi 2010 olan lastik aldım. piyasada uygun fiyatla bulduğunuz lastiklerin dot tarihini sormayı unutmayın. gerçekten sürüş olarak ciddi farklar var. (Eski lastiğim bridgestone du ve DOT tarihi 2004 idi. Lastik fiziksel olarak sağlamdı fakat hamurunun ömrü bittiği için 3 hatta 4 viteste bile patinaj yapabiliyordu) Michelin nisbeten yumuşak hamurlu bir lastik ve yol tutuşu güven verici. ALLAH kısmet eder ve bu motora binemye devam edersem arka lastik bittiği için değiştirmiş olacağım. Lastik için metzeller pirelli ve michlen lastik için 0212 2724983 nolu telefondan Merkez Motor 'u arayabilirsin. Kendisi bu 3 markanın da bayisidir. Daha uygun fiyat vereceğini düşünüyorum.

Gelelim benzin sorunuza;

Şahsen marka tercihi artık yapmıyorum. Fiyatı uygun olan istasyonları tercih ediyorum. Şu ana kadar da bir sıkıntı yaşamadım. Hile hurda olayını bir istasyon sahibine sordum. verdiği cevap şuydu; Bu istasyon 6 trilyon değerinde ve artık kimse bu riski göze alamaz. Eskiden denetimsizlikten dolayı yapılıyormuş ama şu anda gecenin bir yarısında bile analiz için gelip örnek alıyorlarmış. Bunun dışında kaçak benzinin önüne geçmek için de EPDK her ay farklı renk tonunda boyar madde ile renklendiriliyormuş benzini. Şu anda hileli benzinden ziyade kaçak benzin riski olacağını söyledi. Beni şaşırtan diğer bir ayrıntı ise TR deki tüm firmalar TOTAL in rafinerisinden alıyormuş akaryakıtı. Alındıktan sonra reklamlarını yaptıkları katkı maddelerini katıyorlarmış. Şu anda yollarda aldığım en ucuz benzin Pacific petrol dendi. Bazı arkadaşlar daha kısa mesafe gittiklerini söylemişlerdi ama. Ben full depo ile 320 km yol gidip benzin aldğımda 13 litre aldı. Yani depoda 2 litre daha benzin var demek oluyor bu. Motorun sessizleşmesi olayına tam bir anlam veremedim ama muhtemelen uygun hız ve devir aralığını tutturduğun için böyle stabil bir duyguya kapılmış olabilirsin.

Sağlıcakla.
    Tesekkurler Üstad,

350 TL ye Michellen buldum ama tarihini sorunca konuyu degistirmeye calistilar. Sanırım beklemis lastik bu yuzden 350 ye veriyor. Cunku baska bayiler en az 220 € fiyat verdiler.

Tekrar tesekkurler... kazasız belasız sürüsler dilerim...

Motosikleti
    Yazımda verdiğim telefon nuamrasını ara bence. Ben lastiği ordan aldım ve 2010 DOT tarihli. Bence şansını dene derim.

Sağlıcakla.

Motosikleti
    VN 800 Classic
    Dün sinyal'e sesli ikaz bagladım. Insan her ne kadar unutmam dese de acık unutuyor sinyali (en azından ben) Kask'tan falan da gorunmuyor. 2 TL'ye maloldu. İlgilenen olursa yardımcı olmaya calisirim. Yakında fotograflarını ve videosunu upload edecegim...

Motosikleti
    VN 800 Classic

Alıntı phoenix99 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün sinyal'e sesli ikaz bagladım. Insan her ne kadar unutmam dese de acık unutuyor sinyali (en azından ben) Kask'tan falan da gorunmuyor. 2 TL'ye maloldu. İlgilenen olursa yardımcı olmaya calisirim. Yakında fotograflarını ve videosunu upload edecegim...
    --- Bu bilgileri internette buldum yani alıntıdır. Gerilim regulatoru 8 volt'luk tu ben onu 12 lige cevirince daha iyi ses verdi ---

1) Buzer, 12 volt a bağlandığında tekdüze ses ( sürekli biiiip ) veren türden dir.

2) 7812, 12 Voltluk gerilim regulatorü entegresidir ve soğutucuya bağlamaya gerek yoktur. (buzere voltaj geldiğinde bu gerilimin 8 voltun üzerine çıkmasını yada dalgalanmasını engellemek içindir.)

3) 1N4001 diodu, ters gerilim yanlışlığına karşı devremizi korumak içindir. ( devreyi takacak kişiye karşı önlem ! )

4) Filtre amaçlı 1 µF ( bir mikrofarad ) lık kondansatör.

http://i73.photobucket.com/albums/i2...nyalsesi-1.jpg bu da devrenin nasıl yapılacağı. Yapanın eline saglık.

Motosikleti
    Eline sağlık dostum. Lakin sesli ikaz bana göre değil. Ben sinyallerimi custom yaptığım için orijinal rölede sıkıntı olmuştu 21W ampülden ötürü. Ben de başka bi flaşör taktım tesisatı bozmadan. Şimdi aslında istesem sesli ikazı olan flaşör takabilirim. Ama gerenk yok çünkü ön sinyallerimi gidon tipi olanlarıyla değiştirdim. Flaşörü değiştirmemin sebebi ise; ön sinyallerin silindirik ampüllerinin max 10w lığının piyasada olmasıydı. orijinal flaşöründe yusuf yusuf modunda yanıp sönüyordu bu da benim hoşuma gitmiyordu. Bu arada Ebayde görüpte hoşuma giden akssuarların bir kısmını burda imal etmeye başladım. İlk çıakcak ürünler Krom yan kaplamalar, hararet ve yağ basınç lambalarını tutan metal parçanın krom olanı, marş motorunu da içine alan radyatör muhafaza. 40 ve 55 cm lik Ape hanger gidon, 2 farklı tip koruma demiri, light bar, uzun yol arak dayama. yaptığım her ürünü buraya ekleyeceğim.

Sağlıcakla.

Motosikleti
    VN 800 Classic
    Eline sağlık dostum. Lakin sesli ikaz bana göre değil. Ben sinyallerimi custom yaptığım için orijinal rölede sıkıntı olmuştu 21W ampülden ötürü. Ben de başka bi flaşör taktım tesisatı bozmadan. Şimdi aslında istesem sesli ikazı olan flaşör takabilirim. Ama gerenk yok çünkü ön sinyallerimi gidon tipi olanlarıyla değiştirdim. Flaşörü değiştirmemin sebebi ise; ön sinyallerin silindirik ampüllerinin max 10w lığının piyasada olmasıydı. orijinal flaşöründe yusuf yusuf modunda yanıp sönüyordu bu da benim hoşuma gitmiyordu. Bu arada Ebayde görüpte hoşuma giden akssuarların bir kısmını burda imal etmeye başladım. İlk çıakcak ürünler Krom yan kaplamalar, hararet ve yağ basınç lambalarını tutan metal parçanın krom olanı, marş motorunu da içine alan radyatör muhafaza. 40 ve 55 cm lik Ape hanger gidon, 2 farklı tip koruma demiri, light bar, uzun yol arak dayama. yaptığım her ürünü buraya ekleyeceğim.

Sağlıcakla.
    Esas senin eline saglık üstad, bizimkiler üfürükten şeyler. Stoplara da LED yaptım ama dedigim gibi dandik seyler bunlar

Eline saglık. Müşterin oluruz belki neden olmasın ? Merakla bekliyoruz...

Motosikleti
    Benim VN 97 model olduğu için arkadan çok sinir bozucu görünüyor. VN900 deki türden bir stop alıp çamurluğa gömmeyi düşünüyorum. LED oalyına gelince LED li stop ampulleri gelmiş TR ye bizim motorcuda gördüm. Almayı düşünüyorum. fikrimi burada paylaşırım. Bu arada mümkün olduğunca sık birşeyler yazmaya çalışalım buraya. Kendimi yalnız hissediyorum

Sağlıcakla.

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Merhabalar,
    Bende nihayet hayalime kavuştum, bir vn800 aldım, 2 günde 800 km. yol yaptım, ben motor kullanmıyormuşum ya dedim kendi kendime, inanılmaz keyifli inanılmaz güzel inanılmaz bir motor, boşuna hayallerimi süslemiyormuş =)

carsvegas - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yenisi bekleniyor
    hayırlı olsun deneyimlerini bu başlığa bekliyoruz vn 800 kullanıcıları çok ilgisiz bu başlığa @arbetus u tenzi ederim
    Yaratan rabbinin ismi ile oku!

Motosikleti
    VN 800 Classic
    Alıntı RamuthRa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhabalar,
    Bende nihayet hayalime kavuştum, bir vn800 aldım, 2 günde 800 km. yol yaptım, ben motor kullanmıyormuşum ya dedim kendi kendime, inanılmaz keyifli inanılmaz güzel inanılmaz bir motor, boşuna hayallerimi süslemiyormuş =)
    Hayırlı olsun RamuthRa,

VN800 almana sevindim Batıkent'te olmana ayrı sevindim Ben de Eryaman Goksu dayım. Goruselim mutlaka... Hatta bugun hava cok guzel, zor tutuyorum kendimi... ogluma sozum olmasaydı coktan atmıstım kendimi yollara :(

Benimki de 2004 ... ama iyi bakarsak 2024 e kadar binerim gibime geliyor (Allah'tan kaza bela yasamazsak eger (cümlemize) Arkadasların da motoru var, ara sıra temizlik icin falan sokuyoruz, benimki nin parcaları yerinden kalkmıyor digerlerinin ki ise (Çin işi) ruzgarda ucacak gibi duruyor

O farkı gormek bile insana cesaret ve guven veriyor....

Tekrar aramıza hosgeldin... Kazasız belasız sürüsler dilerim...

mehmet tufan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BURGMAN
    evet fena halde taktım bu bebeğe, satmak isteyen olursa lütfen benimle irtibat'a geçsin.
    What goes around, Comes back arround...

Motosikleti
    @RamuthRA Motorun hayırlı olsun kazasız km ler.

@Carsvegas yazmıyordum çünkü üretiyordum.

İşte şu an için ürettiğim aksesuarlar;

Ape Hanger gidon

Fren Hidrolik Hortumu

Sis Farı bağlantı Aparatı (VN900)

proje aşamasında olanlar ;

Radyatör muhafaza, Standart dışında üstünde istediğiniz resim ve yazı da yazabileceğiz,

Koruma demiri şu an birkaç numune temin etme aşamasındayım.

Lightbar VN800

veeeee Egzos!!!

Yazdıklarımın hepsinin teknik fizibilitesi yapıldı. Sadece uygun zamanı bekliyoruz

ürünler ve çılgın projeler için benimle irtibata geçebilirsiniz

bw_gebze@windowslive.com

Sağlıcakla.

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Alıntı carsvegas adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun deneyimlerini bu başlığa bekliyoruz vn 800 kullanıcıları çok ilgisiz bu başlığa @arbetus u tenzi ederim
    Deneyimler süper yaa, daha önce regal vardı 250cc, yozgattan aldım motoru ankaraya getirdim, dedim ben motora binmemişim yaa cidden hissettim o duyguyu =)

Hayırlı olsun RamuthRa,

VN800 almana sevindim Batıkent'te olmana ayrı sevindim Ben de Eryaman Goksu dayım. Goruselim mutlaka... Hatta bugun hava cok guzel, zor tutuyorum kendimi... ogluma sozum olmasaydı coktan atmıstım kendimi yollara :(

Benimki de 2004 ... ama iyi bakarsak 2024 e kadar binerim gibime geliyor (Allah'tan kaza bela yasamazsak eger (cümlemize) Arkadasların da motoru var, ara sıra temizlik icin falan sokuyoruz, benimki nin parcaları yerinden kalkmıyor digerlerinin ki ise (Çin işi) ruzgarda ucacak gibi duruyor

O farkı gormek bile insana cesaret ve guven veriyor....

Tekrar aramıza hosgeldin... Kazasız belasız sürüsler dilerim...
    Teşekkür ederim dostum hoşbuldum, seninde eryamanda olmana, bu hafta sonu falan görüşebiliriz, bende aynı duygular içerisinde aldım motoru ve daha o duygularımı kaybetmedim bende 2020ye kadar düşünüyordum ama duruma göre biraz daha atabiliriz ileriye =)=) Çok başka birşey bu ya çok başka acayip farklı hissettiriyor adama kendini =)=)

Tekrar teşekkür ederim bu arada adım kenan hoşbuldum tekrar tekrar =)

@RamuthRA Motorun hayırlı olsun kazasız km ler.

@Carsvegas yazmıyordum çünkü üretiyordum.

İşte şu an için ürettiğim aksesuarlar;

Ape Hanger gidon

Fren Hidrolik Hortumu

Sis Farı bağlantı Aparatı (VN900)

proje aşamasında olanlar ;

Radyatör muhafaza, Standart dışında üstünde istediğiniz resim ve yazı da yazabileceğiz,

Koruma demiri şu an birkaç numune temin etme aşamasındayım.

Lightbar VN800

veeeee Egzos!!!

Yazdıklarımın hepsinin teknik fizibilitesi yapıldı. Sadece uygun zamanı bekliyoruz

ürünler ve çılgın projeler için benimle irtibata geçebilirsiniz

bw_gebze@windowslive.com

Sağlıcakla.
    Teşekkür ederim öncelikle, aksesuarlı almasaydım direk yakana yapışabilirdim abi şu yok bu yok falan ama gidonu gözüm kesti, onu alabilirim, ama önce biraz maddi olarak rahatlamam lazım cebimdeki son parayıda notere vermiştim =) Malzemeler cidden güzel ve sağlam görünüyor ellerine sağlık abi umarım alıp deneme şansımda olur =)

Motosikleti
    VN 800 Classic
    Ramuthra, Kenan Kardes,

Bu hafta sonu eger bizim oglanı bırakacak bir yer bulabilirsek Beypazarına festivale gidicez. 80-90 km heralde 1 veya 1:20 dk da falan gideriz. Gunune gore haber veririm gitmedigim gun gorusuz mutlaka...

Motosikleti
    2011 Triumph Tiger 800
    Ramuthra, Kenan Kardes,

Bu hafta sonu eger bizim oglanı bırakacak bir yer bulabilirsek Beypazarına festivale gidicez. 80-90 km heralde 1 veya 1:20 dk da falan gideriz. Gunune gore haber veririm gitmedigim gun gorusuz mutlaka...
    Valla olabilir abi, oğlanıda ben alırım abi arkama sorun değil =)=) Şaka bi yana da eğer çocuğu bırakabilirsen biryere kaçarız abi de bu beypazarındaki festivalden bihaberim ben =)

Maverick35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki VN800- 2003
    Arkadaşlar, çok sevdiğim motorumu, park sorunu yüzünden satıyorum...Artık "PES" dedim.İlgilenen olursa, pazarlığa açığım, motorum kazasız ve orjinal km.de...

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...6508310/detay/

REKLAM ALANI
10. sayfa BirinciBirinci ... 8910111220 ... SonuncuSonuncu

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)