Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Sizin motorların parçaları mondialin sitesinde hep 0 tl gözüküyo, ya sahiden bedavaya verecekler yada parasıyla bile getirmiyoruz biz bunun parçalarını demek istiyolar

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    cenkito - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL X-TREME MAXX 200
    Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sizin motorların parçaları mondialin sitesinde hep 0 tl gözüküyo, ya sahiden bedavaya verecekler yada parasıyla bile getirmiyoruz biz bunun parçalarını demek istiyolar
    parcalar daha hiç sipariş verilmediğinden 0 TL gözüküyor
    ne zaman birileri bir parcayı sipariş etse oturup bu parcayı kaca kakalamalı diye düşünüp sonra fiyat biçiyorlar

mengu16 bu arada bizim sayfaya yazmıssında motoru 200 luk yapan arkadasımın dediğine göre debriyaj resimde görüldüğü gibi 6 lı değilde 4 lü imiş bende anlamadım
    Adım CEM
    MOTOSİKLET = ÖZGÜRLÜK
    Motora ölmek için değil, Yaşamdan daha fazla zevk almak için binmeliyiz

Motosikleti
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ne zaman birileri bir parcayı sipariş etse oturup bu parcayı kaca kakalamalı diye düşünüp sonra fiyat biçiyorlar

mengu16 bu arada bizim sayfaya yazmıssında motoru 200 luk yapan arkadasımın dediğine göre debriyaj resimde görüldüğü gibi 6 lı değilde 4 lü imiş bende anlamadım
    Ben de mondialin yedek parça sitesindeki resme ve listeye göre konuşuyorum tabi, motorun içini açıp bakmadım. Ama sitede 6 balatalı gösterip gerçeğine 4 balatalı 4 yaylı debriyaj koymak hiç etik olmaz doğrusu.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı cenkito adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Onu bile yapmıyorlardır, sen kullanıcı olarak mondialle iletişime geçsen(tlf yada mail) ya geri dönüş yapmazlar yada parça yok cevabı alırsın. Halbuki yasal olarak ellerinde hazır bulundurmaları gerek... Ama nereye ne şikayeti edeceksin ki...
    #sürenadam

tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    beni delendirmesinler dava açarım

pegasso - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Suzuki Burgman An400 (Satıldı)
    Arkadaslar sitesine bir girip sizin motor ne kadar diye bakayım dedim. O da ne Flas Flash mondialin sitesinden kaldırmışlar motoru. sadece 150 lik cross var, YA sitede daha once vardı gibime geldi daha bu motor yeni satışa koymadılar mı, hemen piyasadan cekiler mi? Sizin haberiniz var mı diye sorayım dedim.

Motosikleti
    Alıntı pegasso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar sitesine bir girip sizin motor ne kadar diye bakayım dedim. O da ne Flas Flash mondialin sitesinden kaldırmışlar motoru. sadece 150 lik cross var, YA sitede daha once vardı gibime geldi daha bu motor yeni satışa koymadılar mı, hemen piyasadan cekiler mi? Sizin haberiniz var mı diye sorayım dedim.
    Ben de göremedim siteye bakınca şuan. valla ayıp etti mondi

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Yetim kaldık iyi mi... Böyle bişey bekliyordum ama çok erken oldu doğrusu. Üfürdüğümün mondiali bir de gerine gerine getirdiklerimizin hepsini sattık tükettik diye başarı sağlamışlarcasına konuşuyorlardı... Bir dahaki seriyi getirmeyeceklerse yazıklar olsun. Bizim halimiz ne olacak diye değil, harbiden 2 tane düzgün, pahalı, kaliteli motoru satmayı beceremedikleri için. Diğer parti gelene kadar ilandan kaldırmışlarsa eğer(ki hiç sanmıyorum) tam bir salaklık cidden.
    makseli bunu beğendi.
    #sürenadam

Motosikleti
    Bu çinlilerden cg ve cub serisi harici motor alınmaz. Hiç değilse onların yedek parçası her yerde mevcut ve genelde çok ucuz. Bide bu mondial bu sene çok şekilli gerçek 4 çeker atv'ler buggy'ler getirdi. Onlardan alacakların ilerdeki halini düşünmek bile istemiyorum. Bisiklet tamircisinden bozma servisler bu cihazların bakımını bile doğru düzgün yapamaz. Bir de yedek parçalarının temin edilebileceğinin şüpheli olması var.
    makseli bunu beğendi.

Motosikleti
    valla benim bildiğim ellerinde hiç bir tanesi kalamadığı demmekki son kalan cross larıda kakaladılar ve listeden sildiler sipariş olmasın diye . ya 2012 lerivarsa onlardan getirecekler yada getirmiyecekler olmayana motorunda sitede durması da yanlış düşünün ben burdan sahbinden malzeme koyuyorum ama yok mantık doğru yedek parçadan kaldırırlarsa ozaman problemli

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    merak etmeyin arkadaşlar. yedek parçalardan dolayı kanunen 10 yıl içinde kaldıramazlar.

http://www.mondialyp.com/?part=yedekparcalar adresinden touring e tıklayın.

listenin en altında "MR 350 derrace" diye bir motor var.

ama bu motoru ben hiç görmedim.

niye ufaktan 1 - 2 satmışlar motoru hemen geri çekmişler piyasadan.

Ama kanuni zorunluluk gereği 10 yıl boyunca malzeme temini şart. O yüzden ordaki listede adı duruyor.

bazı parçalarında fiyat var bazılarında yok. neredeyse yarı yarıya.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merak etmeyin arkadaşlar. yedek parçalardan dolayı kanunen 10 yıl içinde kaldıramazlar.

http://www.mondialyp.com/?part=yedekparcalar adresinden touring e tıklayın.

listenin en altında "MR 350 derrace" diye bir motor var.

ama bu motoru ben hiç görmedim.

niye ufaktan 1 - 2 satmışlar motoru hemen geri çekmişler piyasadan.

Ama kanuni zorunluluk gereği 10 yıl boyunca malzeme temini şart. O yüzden ordaki listede adı duruyor.

bazı parçalarında fiyat var bazılarında yok. neredeyse yarı yarıya.
    İyi de sorun orada zaten. Extreme'de de parçaların %10 u kadarının fiyatı görünüyor sitede. Ancak hiçbir parça ellerinde yok(fiyatı olanlar dahil). Ee, şimdi bu şekilde 10 yıl boyunca listeyi muhafaza etseler, hatta tüm parçaların fiyatlarını yazarak muhafaza etseler,,,hiç bir tanesini temin etmedikten sonra ne anlamı kaldı... İşin yoksa şikayet et, uğraşırsan haklı çıkarsın, yedek parçayı temin için mondial girişimde bulunacağını kabul eder, şanslıysan birakaç ay içerisinde sana parçayı dünya fiyatına temin ederler ve birdahaki ihtiyacında aynı serüveni bir daha yaşarsın. Yada bunların hiç biri olmaz, yedek parçayı çin sitelerinde kendin ararsın...

Biz de anahtarlığını taşıyoruz elemanların, hani getirdiler şöyle bir motoru, aferim taktir ettik muhabbetine... Eğer bukadar satış yapıtıkları bir motoru bir daha getirmeyeceklerse... bilmiyorum diyecek sözüm yok cidden, bukadar korkak insanları anlamıyorum.
    #sürenadam

Motosikleti
    aga 2 sene garantiden parçaları sağlasınlarda zaten siyanürün söylem leri doğruysa bir çok japonun parçları da uyar demektir

Motosikleti
    Herhangibir sebepten dolayı firma bu modeli getirmeyi durdurmus olabilir. Ama bence konuyla ilgili varsayımlar one surmek yerine motor sahipleri arkadaslarin firmaya danışmasında yarar var. İnternete yedek parca kayıtları girmememis olabilir. İlginc olan sey ise kullanmamama ragmen goruntu ve ozellik itibarı ile bence simdiye kadar ithal edilmis en iyi uzak dogulu motorlarlardan bir tanesiydi. Eger ithal edilmeyecekse gercekten uzucu bir durum. Yedek parcası ellerinde yoksa cok daha uzucu bir durum olur. Cunku gordugum kadarıyla acenta satışları devam ediyor internette bile sıfır ilanlar var.

Motosikleti
    poticiğim dün fabrika daki bu işlerle ilgilenen şahısla irtibata geçilmiş fiyatları almak için malzemeler ocak ayında gelicekmiş malzmeler gelmedende fiyat veremiyorlarmış sieeeee yani ocak ayına kadar düşmeyin patlamayın derim ben size belki ocak ayında 2011 2012 modelleri gelir yada 2013 modelleri tekrar sokarlar siteye bilemiyeceğim

Motosikleti
    mondial sahibi arkadaslar simdi bu durumda ne dersiniz. Bu motorun 2. eli ya da sıfırı alınır mı grenaj parçası , fren magneti falan bulmak sorun olur mu?

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı pegasso adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial sahibi arkadaslar simdi bu durumda ne dersiniz. Bu motorun 2. eli ya da sıfırı alınır mı grenaj parçası , fren magneti falan bulmak sorun olur mu?
    Ben açıkcası bu topiği incelemeni tavsiye ederim, satılık motosikletim olduğu için sana söylediklerim yanıltıcı gelebilir, son 25 sayfayı incelersen fikir sahibi olursun, parçaları ucuz olduğunu söyleyebilirim.
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Motosikleti
    Mehmet bey bu topikte dahil olmak uzere rakiplerinin incelemelerini okudum. Monialin Enduro modeli ile ilgileniyorum, satılık 10bin km de bir tane var.Asıl aklımı kurcalayan motorun parçası bulunup bulunmadıgı. Resmi sitesinde bu model yok, parça bolumunde ise fiyat bolumu cogunda yazmıyor. Birkac parca fiyatı ogrenmek icin Mondial cagrı merkezini aradım geri donceklerini soylediler donmediler. Eski motorum bu konuda bana cok cektirdi. Enduro amacli kullanicam, o yuzden sagında solunda kırılma meydana gelebilir.
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben açıkcası bu topiği incelemeni tavsiye ederim, satılık motosikletim olduğu için sana söylediklerim yanıltıcı gelebilir, son 25 sayfayı incelersen fikir sahibi olursun, parçaları ucuz olduğunu söyleyebilirim.

Motosikleti
    biraz fikir vereyim motor hakkında motor enduro olarak normal bir ağırlıktama ama cross olarak düşünürsen 15 20 kg daha ağır araziye rahatlıkla gre bileceğin bir motor ama çokta fazla bir şey beklmeni gerektirecek bişey yok upside amortisör ve arka gazlı amartisör oluşu bu çinliler arasında direk fark yaratırıyor türkiyeye sınırlandırmalı geldiği kesin çünki normalde 20 hp değerinde giriş yapmış olması lazım ken 16.5 hp olarak türkiyede satılıyor bir çok neden düşündük polatın sunduğu ve öğrendiği fikirleri düşünmeni isterim şase amartisör olarak ktm le bire bir motor kawasaki ile honda dominator kırması birşey frenmagneti biraz problemli o yüzden kırılmaz magnetlerle değişmek gerekir kırılmaz magnetler 150 euro filan bide elcik korma yapman lazımki kaza anında magnetin üstüne düştüğünde magnetlerin kırılmasın ben plastik acerbiss aldım 125 tl ye filan geldi bide ktm in bizimkisine benzeyen modeli ile parçaları uyumlu benim cain guide parçalanıştı ktm ki ile değiştirdim benimkide büyük arıza diye bileceğimiz birşey çıkmıştı onuda 3 hafta da halletirmiştim garantiden o günden beri rutin servis ziyaretinden başka bişey olmadı şuanki km si 10800 kusur km de yağ değişim zamnını 800 km değiştim bu hafta inşalla yaptıracağım
    face den bu sayfayı da takip etmeni tavsiye ederim
    https://www.facebook.com/pages/Mondi...0367520?ref=hl

Motosikleti
    sayfayı like ettim, hatta birkac soru sordum bile Antalya'da bir tane olsa da gidip bakabilsem uzaktan sor sor nereye kadar..

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)