Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı gazi. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Tork için arka dişliyi büyütmek doğrusu ama zaten kendi dişliside bayağı büyük dahada büyütünce kötü bir görüntü olur kanaatindeyim acaba cros modelindede bu teker sorunu varmı yoksa ön tarafı 21 inç yapıp lastikleride
    dişli yaparsam sorun çözülür bu seferde maddi sorun baş gösterir hayırlısı bakalım.
    Senin motor SM miydi, Enduro mu? Arka dişliyi büyütünce kötü bir görüntü oluşacağını sanmam, zira genelde "bigger is better" derler Ancak tork artışı olsa da vitesler daha çabuk tükeneceği için tam olarak o torkun tadını alamıyorsun. Yani motor seni itip itip bırakıyor gibi olacak çünkü habire vites değiştirmen gerekecek... Arazi de sürmediğini varsayıyorum...

Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aküyü bağlantısı yapınca ekran çalıştığına göre ters bağlanmamıştır. aküler bayat desene
    Büyük ihtimalle doğru cevap bu olabilir. Gerçi yanlış bilmiyorsam bunlar kuru akü ve az çok uzun ömürlü olmaları gerek. Ayrıca markası Yuasa değilmiydi bunların, kaliteli diye hatırlıyorum.
    Eğer iyi bir akü almayı/değiştirmeyi düşünen varsa aküden ziyade şunu tavsiye ederim; http://www.ebay.com/itm/310404615434...84.m1438.l2649

"Ballistic EVO2 4 Cell Lithium Battery" olarak geçiyor.

Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ekran şimdi çalışıyormu desem gözünle gördünmü kardeşim aküyü takarken ehe bende derim aküyü taktım bir ara görüntü geldi sonra gittti çamura yatar seni kandırırım yokuş aşa vurdurduğu zaman çalışması lazım akü bitik olsa bile ha ekran çalışır demekki akü bitmemiş tir ama motorun elektirik kısmına zarar vermiştir ben diyeyim en yakın zamanda bir akü ile dene eğer o aküde çalıştırmassa senin arkadaş sana masraf sokmuştur da iyi niyetli olalım akü problemi olsun keza sıfır motor üstünde ilk senin bağladığın akü bayat olsa bu güne kadar çoktan gebermişti akü bitik olsa ekran neden çalışsın
    Ne fesat adamsın ha Akü bitik olsa bile ekranı çalıştıracak kadar güç vardır elbet. Ama marşa basmak yürek ister, her bitik akünün harcı değildir ,,,,

Buarada katalizörler ile ilgili ispatını beklemekteyim hala... Resim, video felan filan ne bulursan artık... Sen anlat ben iptal ederim, sana da denek olmuş olurum işte
    #sürenadam

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Eğer iyi bir akü almayı/değiştirmeyi düşünen varsa aküden ziyade şunu tavsiye ederim; http://www.ebay.com/itm/310404615434...84.m1438.l2649
    "Ballistic EVO2 4 Cell Lithium Battery" olarak geçiyor...
    neden bunu tercih edecem artıları neyki ? 87 dolar fiyatıda iyi yani
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    İyi bir akü alacam diyenlere diye söylemiştim. İyi bir akünün fiyatı da yaklaşık ~150 TL gibi aklımda kalmış. Yanılıyorsam düzelt beni. Bu alet de biraz daha pahalıya geliyor ama çok daha hafif ve ufak. Bakım felan da yok. Komple kuru olduğu için baş aşağı bile bağlayabilirsin diyor, montaj ve yerleşimde de sıkıntı yok yani. Ayrıca en önemlisi ömrü de muadili bir aküye göre 2 ila 4 katı kadar fazla. Ona maksuben yani...
    #sürenadam

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    İyi bir akü alacam diyenlere diye söylemiştim. İyi bir akünün fiyatı da yaklaşık ~150 TL gibi aklımda kalmış. Yanılıyorsam düzelt beni. Bu alet de biraz daha pahalıya geliyor ama çok daha hafif ve ufak. Bakım felan da yok. Komple kuru olduğu için baş aşağı bile bağlayabilirsin diyor, montaj ve yerleşimde de sıkıntı yok yani. Ayrıca en önemlisi ömrü de muadili bir aküye göre 2 ila 4 katı kadar fazla. Ona maksuben yani...
    polat nette 12v 8ah (bizim akü 7lik) batarya kitleri var onları taksak 24$ uygun fiyatı onlar nasıl olur acaba ?

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    polat nette 12v 8ah (bizim akü 7lik) batarya kitleri var onları taksak 24$ uygun fiyatı onlar nasıl olur acaba ?
    Bizim akü 7Ah ise 7 den büyük her türlü Ah değeri sorun çıkarmaz, Akü 12v olduğu sürece. Yanlız fiyat olarak tabikide 24$ çok daha uygun. Ben tam olarak akü dünyasını bilmiyorum. Ne fiyatları ne özellikleri. Sadece +100 TL nin üzerinde aküler olduğunu görünce bir arkadaşımın bana tavsiye ettiği o ürün aklıma gelmişti. Hala da aklımdadır kendisi çünkü ~400gr felan sanırım
    #sürenadam

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Bizim akü 7Ah ise 7 den büyük her türlü Ah değeri sorun çıkarmaz, Akü 12v olduğu sürece. Yanlız fiyat olarak tabikide 24$ çok daha uygun. Ben tam olarak akü dünyasını bilmiyorum. Ne fiyatları ne özellikleri. Sadece +100 TL nin üzerinde aküler olduğunu görünce bir arkadaşımın bana tavsiye ettiği o ürün aklıma gelmişti. Hala da aklımdadır kendisi çünkü ~400gr felan sanırım
    Bi forumda konu açayım bilen vardır elbet sorak link filanda vereyim incelesinler bakalım.

tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    marş motorunu çevirecek kadar güç vardır en azından tık tık yapıcak ses tıkta etmiyorsa nedim ben size motoru yokuştan aşaittirin akü bağlıyken çalışırsa akü biraz dolsun sonra kantağı kapatın sonra yine tıklayın çalışmassa sandığım şeydir

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    marş motorunu çevirecek kadar güç vardır en azından tık tık yapıcak ses tıkta etmiyorsa nedim ben size motoru yokuştan aşaittirin akü bağlıyken çalışırsa akü biraz dolsun sonra kantağı kapatın sonra yine tıklayın çalışmassa sandığım şeydir
    vurdurarak çalışır zaten onda sıkıntı yok , enjeksiyonlu olsaydı problem olurduda , bizimkileri vurdurarark çalıştırabiliriz.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    vurdurarak çalışır zaten onda sıkıntı yok , enjeksiyonlu olsaydı problem olurduda , bizimkileri vurdurarark çalıştırabiliriz.
    Enjeksiyonlarda sıkıntı çıkardığını ben de duymuştum. Ne gibi bir sıkıntıya sebep olabiliyor biliyor musun?

Dur o konuyu da ben açayım foruma...
    #sürenadam

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    Enjeksiyonlarda sıkıntı çıkardığını ben de duymuştum. Ne gibi bir sıkıntıya sebep olabiliyor biliyor musun?

Dur o konuyu da ben açayım foruma...
    benim sattığım 250 MR de vurdurma ile çalışıyordu.

o da enjeksiyonlu idi ama vurduruluyordu.

heralde bunlar da iki nesil var veya da ucuz-dandikler, pahalı-kaliteliler. eski nesil gibim bişii olaiblir.

altın elbiseli kişi diyordu, enjeksiyonlular vurdurulmaz diye.

gezgin_33 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBF-150
    Aku ve Elektirik konusu cok uzamış. Yanlış degdirmesi veya baglaması mumkun degil. Diyelinki yanlış degdirdi ve sigortalar attı. Dogru bagladıgında da calışmaz. Gosterge ışıkları 12v ama dusuk amperle de saclışır fakat sonuk yanar. Pili bitmek üzere olan bir ellambası gibi. Ama mars motorunun calışması için akunun amper degerinin %50 den asagı dusmemesi gerekir diye biliyorum. Yani mars motoru ile gosterge lambalarının calışması için gerekli olan akım birbirinden cok farklıdır.
    Dostu-Düşmanı ayırdettik ve bıraktık bir ovaya. Dedik ki, gerçekten bilmiş miyiz.
    baktık ki, kime ne etiket yapıştırmışsak doğru çıkmış..

Motosikleti
    bir akü bul dene be güzel kardeşim merakla bekliyoruz

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Evet bende merakla bekliyorum. Bir arkadaş katalizör ile ilgili bizi bilgilendirecekti göya...
    #sürenadam

Motosikleti
    dimi dimi öğrendiğim tek şey katalizör egzos borusuna gelmeden önce oluşu egzostaki katalizör dedikleri şey nedir ne işe yarar bilemiyorum onun içinde atölyeye uğrayayıp resimlerini çekip bilgleri aktarmam lazım şu sorala benzin 5 tl olmuşken kıpırdamıyayım diyorum

Motosikleti
    YAMAHA WR125R, UTV150
    buna para vermem sahsen bendee wr125 vardı 16 hp gzel cok kıvrak bir motordu virajı oldukca saglam kaydıgı zaman toparlaya biliyor birde bu motorlar rersimlerdeki kadar guzel deil misal asya rx250 resimlerde harika druyordu ama yanına geidim cok dandik duruyo kalitesiz oldugunu belli ediyo bn wr125 tavsiye ederım 4valve elektronk enjeksyon yakıtta cimri tork mukemmel...
    Çevir Gazı Yanlasın..:queen:[570][/570]

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    @Tunç elini öpeyim bekletme bizi yav, özellikle beni... Neresi olduğunu tahmin ediyorum, büyük ihtimalle de doğru tahmin ediyorum. Ancak bugün şöyle bir baktım da, nasıl iptal edebileceğimizi çözemedim... pıss diye amortisörün havasını alan aparatlar için çok bekletmiştin bari bunun için okadar bekletme

Alıntı usta_dzce adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    buna para vermem sahsen bendee wr125 vardı 16 hp...
    +1hp yide reklam için hediye ettiler galiba Biz bu motora para verecek adam arıyorduk bu topikte. Seni kaybettiğimize çok üzüldük şimdi. Ve şuanki fiyatıyla 8.950 TL olan bir 125cc yi tercih etmek kişisel bir tercihtir ama bize tavsiye etmek nasıl akıl onu anlamıyorum,,, altımızdaki alet WR'nin 1.5 katından daha fazla tork üretirken misal...
    #sürenadam

Motosikleti
    eheh banada bizimkiler iyiki wr 125 almamışsını altını çizerek belirtmişlerdi araziye girdiğinde pıss burda 125 wr li çok elaman var abi bu kaçlık ne bu sağlam alete benziyor sesini de duyduktan sonra oha filan ben de zamanında bu topikte wr 125 için iyi şeyler yazmıştım ama hep fiyat hem motor olarak hemde tork olarak cılız kalıyor hp bizde ufak bir oynama ile değişiyor bitek arka dişliyi küçültmek yeterli keza karbüratör ve egzos da değiştiğin de çok bişey farkeder bide arazide enjeksyonlu alet bulamazsın hepsi karbüratörlüdür olsa bile araziye çıkacak eleman karbüratörü tercih eder keza baktığım zaman manevra kabiliyetleri bir biri ile aynı dip not ktm in şase si ile 1 e 1 motorda normal sohc olucağına doch diğer bütün özeliklerini geçersek senin birtek enjeksiyondan benzin kaarın vardır belki ama servis ve yedek parça da zararın çok olur

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    olay yerine ulaştım, sayın birant eeeeiiiiieeeee.. akü coffff demiş durumda servisle yaptığımız görüşmede , akünün bir kere şarj edilmesi ve kullanılması eğer olmazsa değişim talebinde bulunması gerektiğini belirttiler . HAAAA söylemeyi unuttum nasıl çalıştırdık derseniz 4. vitese takıp bayır aşağı vurdurun 1,2,3 yemiyor çüğnküğ tekeri kızaklıyor o viteslerde
    sonuç : baba akü yog , baba akü gompile yog

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    HAAAA söylemeyi unuttum nasıl çalıştırdık derseniz 4. vitese takıp bayır aşağı vurdurun 1,2,3 yemiyor çünkü tekeri kızaklıyor o viteslerde
    Sen motorun üzerindeyken 2 veya 3. viteste de mi kitliyor tekeri ? +1,90 adamsın, en az 90 kilo da ağırlığın vardır, okadar nasıl kitliyor yav....
    #sürenadam

Motosikleti
    bende motor çalışmadığında 2 3 le denemiştim banamısın demedi baya dik yokuşaşağı motor üstünde inerken 3 yada 4 te çalışmıştı

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:17 ----------

patlak kestane polatcım bu gün üşenmedim gittim bildiğim kadarı ile katalizörün bulunduğu yerlerin resmini çekip facede bizim gruba koydum https://www.facebook.com/media/set/?...0367520&type=3 geçtiğimde atölyeye belki görüntülü yorum alıp eklerim yada detaylı bir şekilde anlatıklarını yazarım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)