Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    bizde bi söz vardır

başımıza icat çıkarma

oranı buranı yakma

sonrakini ben uydurdum.

tikatli ol genç. sora gastelerin üçüncü sayfalarında görmeyek seni

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ozgur325 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Prof.Dr.650
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaş sürekli ayakta gittiği için sendeki sürtünme kuvvatı onda olmuyo haliyle
    bana verse ben bir an bile benzinsiz bırakmam o caaanım çin harikası motoru, adam litre hesabı yapıp yolda kalıyor sürekli arkadaş yurdumuzda benzin sudan ucuz halbuki neden yaparlar böyle mezarcılık hiç anlamam.. o değil de geçen benim motor eve 5 kilometre kala teklemeye başladı dedim yürü olum gerekirse iterek de olsa eve götürecem seni bugün benzin almak yok, yani lafın kısası yalnız değilsin dostum

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Alıntı ozgur325 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana verse ben bir an bile benzinsiz bırakmam o caaanım çin harikası motoru, adam litre hesabı yapıp yolda kalıyor sürekli arkadaş yurdumuzda benzin sudan ucuz halbuki neden yaparlar böyle mezarcılık hiç anlamam.. o değil de geçen benim motor eve 5 kilometre kala teklemeye başladı dedim yürü olum gerekirse iterek de olsa eve götürecem seni bugün benzin almak yok, yani lafın kısası yalnız değilsin dostum
    işte garip halkımın çileşek öyküsü bir kez daha gözler önüne serilmiş

Sizin motorlar yine hafif,
    ben koskoca 200kiloyu kilometrelerce itelediğimi bilirim tayyip başgan sağolsun
    hem cebi hemde vucudu zinde tutmayı iyi biliyor,
    ee Büyüklerimiz boşa dememiş sağlam cüzdan sağlam vücütta bulunur diye
    ANGARAJ

tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    bide garibim 3 çocuk istiyor sen adama motor ittir sonra gitsin garıyı ittirsin nereye kadar
    GaCCaLL bunu beğendi.

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Geçenlerde besilinin birine motoru verdiydim, biraz fazla ağır gelmiş sanırım benim mondime zinciri bollaşmış motorun. Salkım salkım sallanıyor... Sabahtan bir ilgi bir şefkat göstereyim motoruma bakayım. Kardeşimin telefonuyla da birkaç video çekerim belkim...
    #sürenadam

Motosikleti
    çek çek bu arada bikere zincir bollanmaya başladımı tekrarı geliyor oringli zincir almak lazım fazla gerdnmide zincir bozuluyor :(

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    ben zinciri ne zaman yağladım , o zaman zincir koyuverdi kendini
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Motosikleti
    zinciri yağlamasanda bozuyor kendini üzerindeki stok zincir zaten yağladığın için bollamamıştır bu arada bide zincir yağlamasıda geceden yapılacakmış ve bekliyecekmiş biz zinciri yağlıyoruz direk biniyoruz böylelikle zincir üstündeki yağıda atıyor işlemeden her yere bana mantıklı geldi bide heryere sıçratıyor o yağı çizik kestane potininde vidyolarını bekliyorum face atı ver poti vidyoları

Birşeyi merak ediyorum benim str 250 yi rahatca tekere alabiliyordum, gelgelelim mondiyi kaldıramıyorum lastiktenmidir torkdanmıdır? çözemedim tork 22 Nm diye biliyorum teker için yeterli olması gerekiyor zira str de daha azdı bu konuda düşüncesi olanların belirmesini rica ediyorum bu arada jant sorununuda çözemedim çözenler varsada paylaşırsanız memmun olurum? Acaba sadece göbeği kullanarak büyük çembere telleri değiştirerek olabilirmi.

Motosikleti
    valla gazi şu teker konusunda hepimiz özürlüyüz ben motora asılmadan ancak diz hizama kadar kaldıra biliyorum oda herzaman değil kanımca str nin öntarafın kilosu hafifi olsa gerek oyüzden kaldırıyordur benimde bildiğim bizimkinin 20 nm olduğu tork unun yanlız hızdan kaybetmek problem diyil diyorsan sanırm ön dişiliyi bir iki diş büyütmek şahlandırı motoru bu arada poti bizim katalizör egzosta değil kardeş onuda öğrendim o norveçlilermi avustralyalılarmı egzostaki neyi kaldırıyorlar anlamadım

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla gazi şu teker konusunda hepimiz özürlüyüz ben motora asılmadan ancak diz hizama kadar kaldıra biliyorum oda herzaman değil kanımca str nin öntarafın kilosu hafifi olsa gerek oyüzden kaldırıyordur benimde bildiğim bizimkinin 20 nm olduğu tork unun yanlız hızdan kaybetmek problem diyil diyorsan sanırm ön dişiliyi bir iki diş büyütmek şahlandırı motoru bu arada poti bizim katalizör egzosta değil kardeş onuda öğrendim o norveçlilermi avustralyalılarmı egzostaki neyi kaldırıyorlar anlamadım
    Ön dişliyi büyütürse motor daha da hızlanır, teker yapmak da zorlaşır.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı gazi. adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Birşeyi merak ediyorum benim str 250 yi rahatca tekere alabiliyordum, gelgelelim mondiyi kaldıramıyorum lastiktenmidir torkdanmıdır? çözemedim tork 22 Nm diye biliyorum teker için yeterli olması gerekiyor zira str de daha azdı bu konuda düşüncesi olanların belirmesini rica ediyorum bu arada jant sorununuda çözemedim çözenler varsada paylaşırsanız memmun olurum? Acaba sadece göbeği kullanarak büyük çembere telleri değiştirerek olabilirmi.
    Xtremin dingil mesafesi daha uzun olması gerek yanlış görmüyorsam. Tekere getirmek için kötü bir özellik. Tork olarak STR den iyi, 2sini de kullandım. Ancak dişliler de çok önemli, sadece ön dişli - arka dişli oranı değil, 1. vitesin oranı da en az okadar önemli. Bir de Tunç'un dediği gibi ağırlık da çok etkiliyor. Yani herşey aynı olsa ama motorun ön tekeri +5, +6 kg daha ağır olsa bile çok etkilenir. Ben de teker konusunda özürlünün önde gideniyim, Gerçi bizim tekerler daha küçük(17"), fiziken daha zor tekere gelmesi gerek aletin...Ben demek ondan teker yapamıyorum

Yavrum tunç... Bayramda sırf seni sopalamaya gelicem oralara bak gör... Eh öğrendin peki katalizör orada değilmiş, peki neredeymiş?? Niye yazmıyosun Para mı istiyon ne istiyon... Şimdi benim de şüphelendiğim birşey var ama egzozun içinde olmadığı için emin olamamıştım. Motorun sol ön grenajının uç kısmında kalan(grenajın sonunun arkasına konumlanmış) bir kutu gibi bişey var. Kablolar felan gelip gidiyor oraya. Geçen servisteyken adama sormuştum, bu ne biliyor musun diye. Adam da "o katalizör işte, onla alakalı hatta sele altındaki ucu açık hortumlardan birisi de ondan geliyor" felan demişti. Sonra ne alaka anlat hele felan filan derken herif arada kaynattı gitti, unuttum bende tekrar sormayı. Zaten motoru 4-5 saatte zor teslim almıştım...

Şimdi de bakayım, katalizör susturucuda değilse neredeymiş? Benim bildiğim kadarıyla susturucuda değilse egzoz borusunda olması gerek ve iptalini de şu örnekteki gibi yapabilmemiz gerek ; RKS200 katalizör iptali
    Ama bizim egzoz borusu üzerinde de öyle bir boğum yok.... Ee nerde bu katalizör ?
    #sürenadam

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    bizim bilader bursadan izne gelmiş memlekete , hemen motora atlamış çevirmiş kontağı başmış düğmeye tık yok. akü boşalmış (1 ay oldu yada olmadı). arabadan kablo çekip deneyecek bakalım bugün.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bizim bilader bursadan izne gelmiş memlekete , hemen motora atlamış çevirmiş kontağı başmış düğmeye tık yok. akü boşalmış (1 ay oldu yada olmadı). arabadan kablo çekip deneyecek bakalım bugün.
    Debriyaj müşürü felan olmasın...? 1 ay da tık olmaması düşündürücü de biraz.. Bukadar iktidarsızlık çinliler için bile abartılı gibi
    #sürenadam

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    [QUOTE=Syanur;2836668]Debriyaj müşürü felan olmasın...? 1 ay da tık olmaması düşündürücü de biraz.. Bukadar iktidarsızlık çinliler için bile abartılı gibi [/QUOTE6668]

ben bırakırken aküyü söktüm ki bitmesin diye ama ne fayda , müşürden değil kontağı çevirdiğinde göstergede viteş boş lambasının yandığını marşa dokunduğunda ışığın söndüğünü söyledi. Akü boşalmış yani

Motosikleti
    poti cim fotorafla belgeleyeceğim servisin gösterdği yer doğru ama engin kısmında soltarafta egzosa giden bir boru var oranın iptali sözkonusu katalizörü koyma sebebeler emisyon
    muhabeti şimdi eleman iptal edelim istersen dedi servisten vede sonrada tüv den problem yaşamamk için hiç yapasım gelmdi
    bu arada linki gördüm güzel muhabet çekişi ve gücü artırması süper ama işte bizimkisi egzosta değilse ve yerine kona bilecek bişeyse iptali nasıl yapılır gerişi olmayan bir yola giresim hiç yok araptır poticim

Tork için arka dişliyi büyütmek doğrusu ama zaten kendi dişliside bayağı büyük dahada büyütünce kötü bir görüntü olur kanaatindeyim acaba cros modelindede bu teker sorunu varmı yoksa ön tarafı 21 inç yapıp lastikleride
    dişli yaparsam sorun çözülür bu seferde maddi sorun baş gösterir hayırlısı bakalım.

Motosikleti
    mehmet aküyü eleman yanlışlıkla yanlış değdirdiyse soketleri sigortası artmış olmasın onu bırak sargılarıda yakar mazallah :(

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    mehmet aküyü eleman yanlışlıkla yanlış değdirdiyse soketleri sigortası artmış olmasın onu bırak sargılarıda yakar mazallah :(
    aküyü bağlantısı yapınca ekran çalıştığına göre ters bağlanmamıştır. aküler bayat desene

Motosikleti
    ekran şimdi çalışıyormu desem gözünle gördünmü kardeşim aküyü takarken ehe bende derim aküyü taktım bir ara görüntü geldi sonra gittti çamura yatar seni kandırırım yokuş aşa vurdurduğu zaman çalışması lazım akü bitik olsa bile ha ekran çalışır demekki akü bitmemiş tir ama motorun elektirik kısmına zarar vermiştir ben diyeyim en yakın zamanda bir akü ile dene eğer o aküde çalıştırmassa senin arkadaş sana masraf sokmuştur da iyi niyetli olalım akü problemi olsun keza sıfır motor üstünde ilk senin bağladığın akü bayat olsa bu güne kadar çoktan gebermişti akü bitik olsa ekran neden çalışsın

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)