Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Gaz yağı ile zift, yağ , kir ne istersen çıkartıyor ama gaz yağı nereden bulursun ? mazotta iş görüyor. Sert bir fırça olsa işini görür. motor kısmını mazotla kirlerinden arındır sonra yıkayıp kuru bezle geçersen yeterli.

Yakıt tüketimi konusunda yeni bir rekora koşuyoruz , cuma günü Muğladan - Denizliye gittim 500km bakımını yaptırıp REPSOL 10-40W 1,3Lt motor yağı koydurdum.Bugün Denizli çıkışında depoyu doldurdum , Muğla girişinde benzinlikte tekrar doldurdum 2.190Lt benzin aldı Km olarak 115 Kmden fazlası var eksiği yok
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    e_trkuz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha MT-09
    aga nası öle yakıyo sizin motorlar benimkini daha ölçmedim ama tahmini 15-16 kuruş yakıyo ama senin hesaba göre km de 8 kuruş yakıyo. yarı yarıya bu kadar fark olmaması lazım bi yanlışlık olmasın

ferad - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kawasaki Klx 250 D`Tracker
    Bu motorun sesi nasil acaba cok merak ettim ilk motorum olan mondial 150 ut crf 450 gibi ses cikariyordu valla bu modellerin cok daha iyi gurledigi kesin

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı e_trkuz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    aga nası öle yakıyo sizin motorlar benimkini daha ölçmedim ama tahmini 15-16 kuruş yakıyo ama senin hesaba göre km de 8 kuruş yakıyo. yarı yarıya bu kadar fark olmaması lazım bi yanlışlık olmasın
    iki pompa arasındaki mesafe

Alıntı ferad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorun sesi nasil acaba cok merak ettim ilk motorum olan mondial 150 ut crf 450 gibi ses cikariyordu valla bu modellerin cok daha iyi gurledigi kesin
    sesi çok, orjinal eksozu ile bile yeterince çok

tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    hatan olması lazım 8 kuruş imknsız bende hesap hatası yapmıştım 1 kere depoyu fulle sonra sonra göstergede kaç km gitiğine bak 100 km kusurda gir kaç litre aldığına bak ama ortalama 70 80 gidince alet gerçekten iktisatlı ben ortalama 2 3 günde 30 tl koyuyorum motora

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hatan olması lazım 8 kuruş imknsız bende hesap hatası yapmıştım 1 kere depoyu fulle sonra sonra göstergede kaç km gitiğine bak 100 km kusurda gir kaç litre aldığına bak ama ortalama 70 80 gidince alet gerçekten iktisatlı ben ortalama 2 3 günde 30 tl koyuyorum motora
    Bende inanamadım ama, elimde benzin fişleri var her ikisininde saatleri ile mevcut , gelelim hıza 80 km ile 100km (göstergeler yanıltıyor) hiç zorlamadan birde denizli-muğla arası rampa aşağı yerleri de var hani ama ortalama alırsak yollar çok rampa aşağı değil birde 5 -6 km stabil yol var oraladar hız düşürdüm

Motosikleti
    100 ün üstünü göre biliyormusun ben tek kişi iken göremiyorum alet ne hikmetse 97 99 km de çıkıyor tek kişi rampa aşa 105 filan tek kişi çift kişi 110 kusur anlamadım ben bu işi yani gösterge öyle söylüyor

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    @Mehmet 1.sorum senin tripmetrede yada km saatinde 2 pompa arasındaki mesafeyi kaç olarak ölçtü ?? 2.sorum iki seferde de aynı seviyede depoyu doldurduğuna emin misin? Düz yol için bile baya iyi bir tüketim değeri sonuçta.

Ben de dün akşam GPS ile hız kıyaslaması yaptım. Benim motordaki göstergenin %20~%25 kadar daha fazla gösterdiğini bizzat ispatlamış oldum. 30 ila 80 km/h hızlar arasında sürekli kontrol ettim ve bu bahsettiğim oranda fazla gösteriyor motor. Mesela motorda 75-76 kmh yazarken GPS de 62 felan yazıyor. Yada 65 ile giderken GPS'te ~52 yazıyordu. 30 la giderken GPS'te 24-25 yazıyordu. Şehir içi kısa sayılmayacak bir yolculuk yaptık bu sırada. Ben durduğumuzda tripmetreye bakıp mesafeyi de kontrol edecektim GPS den ama dalgınlığıma geldi kontağı kapattım.

Benim bu hesaplarıma göre şehir içindeki yakıt tüketimim 3,2~3,3 litre felan.

e-trkuz, sende şu hesabı yaparken verdiğin TL ye değilde aldığın LT ye bakarsan birdahaki sefere daha iyi olur Bırakın artık şu kuruş muhabbetlerini
    #sürenadam

Motosikleti
    arkadaşlar bakalım göre bilecekmisiniz resmlerin buluğunduğu klasörü herkese açık yaptım

https://www.facebook.com/media/set/?...6843304&type=3

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    @Mehmet 1.sorum senin tripmetrede yada km saatinde 2 pompa arasındaki mesafeyi kaç olarak ölçtü ?? 2.sorum iki seferde de aynı seviyede depoyu doldurduğuna emin misin? Düz yol için bile baya iyi bir tüketim değeri sonuçta... ...Benim bu hesaplarıma göre şehir içindeki yakıt tüketimim 3,2~3,3 litre felan.
    Depoyu doldurduğuma eminim çünkü her ikisindede benzini direk depo kapağından görebiliyordum kapak seviyesinden 2 cm altına kadar doldurdular.Göstergenin kmsine bakmadım siz gerçek değerleri vermiyor diye bahsedince , google maps verdiği değerlere göre baktım iki benzinlik arası mesafe o kadar, ayrıca yolda 2 kere durdum ,çeşmelerde yüzümü yıkadım.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Hani 2 seferde de aynı seviye mi diye sormak istedim. Ölçümde yanlış olmasın diye. Neyse, senin hesaba göre -daha doğrusu google'ın hesabına göre- 2,2 litre ile 110 km (hadi biraz benzini artırıp menzili düşürdüm...) yol gitmişsin. Yanni 2,2 / 110 * 100 = 2 litre yakmışsın uzun yolda. Çok çok çok iyi hatta biraz fazla iyi bir rakam. Benim de dün yaptığım hesaplarda dikkatimi çekti %20-%25 fazla gösteriyor hızı demiştim. Ön teker ebatlarına takıldığım için bir daha baktım da, benim teker 21" olsaydı sanırım tam gösterecekti sürat. Çünkü 21" / 17" = 1,235 yani %23,5 felan ediyor. Tabi bu hesaba lastik yanaklarını katmıyoruz, biraz yanlış gibi ama motordaki ölçüm cihazının yazılımını da bilmiyoruz.

Neyse, göstergeyi değiştirmeyi düşünüyorum zaten, çok sorun değil. Yanlız garantiden çıkmadan nasıl yapacaz onu bilmiyorum. 2 yıl da beklemek istemiyorum değişiklik yapmak için... Bir de gösterge olayını bir kenara bırakıp şu yakıt tüketimini netliğe kavuşturmak lazım gibi. Sen şehir içi kullanımda kaç yakıyorsun peki, hiç dikkat ettin mi ?
    #sürenadam

Motosikleti
    Hani 2 seferde de aynı seviye mi diye sormak istedim. Ölçümde yanlış olmasın diye. Neyse, senin hesaba göre -daha doğrusu google'ın hesabına göre- 2,2 litre ile 110 km (hadi biraz benzini artırıp menzili düşürdüm...) yol gitmişsin. Yanni 2,2 / 110 * 100 = 2 litre yakmışsın uzun yolda. Çok çok çok iyi hatta biraz fazla iyi bir rakam. Benim de dün yaptığım hesaplarda dikkatimi çekti %20-%25 fazla gösteriyor hızı demiştim. Ön teker ebatlarına takıldığım için bir daha baktım da, benim teker 21" olsaydı sanırım tam gösterecekti sürat. Çünkü 21" / 17" = 1,235 yani %23,5 felan ediyor. Tabi bu hesaba lastik yanaklarını katmıyoruz, biraz yanlış gibi ama motordaki ölçüm cihazının yazılımını da bilmiyoruz.

Neyse, göstergeyi değiştirmeyi düşünüyorum zaten, çok sorun değil. Yanlız garantiden çıkmadan nasıl yapacaz onu bilmiyorum. 2 yıl da beklemek istemiyorum değişiklik yapmak için... Bir de gösterge olayını bir kenara bırakıp şu yakıt tüketimini netliğe kavuşturmak lazım gibi. Sen şehir içi kullanımda kaç yakıyorsun peki, hiç dikkat ettin mi ?
    kesin bir ayarı vardır o göstergelerin sonuç olarak ontekerleğin çapı değişince ayarınında değişmesi lazım ki gösterdiğin sitede bu göstergenin satıldığını gördük demekki ayarlana biliyordur yada bir arkadaşınla yolda giderken hızlarınızı denkleyerek gidin onla aynı hızda giderken onun kaç senin kaç

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    şehir içinde anlayabilmek için gösterge'ye güvenmek lazım onu sapması ne kadar bulursak şehir içi yakıt değerlerini anlayabiliriz.Garanti dışı bırakmadan göstergeni değiştir garantilik bir durum olursa eski göstergeyi takar götürürsün servise zor değil.
    birde ön lamba için denizli servisi ile görüştüm.55W philips nightbreaker takabilirsin dedi.Elektrik tesisatı kaldırırmış.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kesin bir ayarı vardır o göstergelerin sonuç olarak ontekerleğin çapı değişince ayarınında değişmesi lazım ki gösterdiğin sitede bu göstergenin satıldığını gördük demekki ayarlana biliyordur yada bir arkadaşınla yolda giderken hızlarınızı denkleyerek gidin onla aynı hızda giderken onun kaç senin kaç
    Vardır bence de, herhalde bir içini açmamız gerekecek. Bir de o söylediğin gibi yan yana gitmeye hiç gerek yok, GPS'i taktık gidona, gayet net bir şekilde kıyaslama yapıyoruz. Hani yunusun motorla deneyelim desek ayrı bir dert çünkü 2 motorunda rahat sürüş yapacağı tenha bir yol lazım, vs, vs,,,

Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şehir içinde anlayabilmek için gösterge'ye güvenmek lazım onu sapması ne kadar bulursak şehir içi yakıt değerlerini anlayabiliriz.Garanti dışı bırakmadan göstergeni değiştir garantilik bir durum olursa eski göstergeyi takar götürürsün servise zor değil.
    birde ön lamba için denizli servisi ile görüştüm.55W philips nightbreaker takabilirsin dedi.Elektrik tesisatı kaldırırmış.
    Evet, haklısın. Buarada sen yolculuğu ortalama ne sürat ile yaptın? Yani en azından gösterge kaç diyordu?

Bir de sorduğun kişi kim bilmiyorum ama ben 55w ampulun tesisat tarafından güvenli bir şekilde destekleneceğinden emin değilim. Emin olmadan da böyle bişeye girişmek bana ters biraz. Sorsaydın tesisatın kaldıracağını nereden biliyormuş. Hani belki bizim bilmediğimiz bişey biliyordur...
    #sürenadam

Motosikleti
    Vardır bence de, herhalde bir içini açmamız gerekecek. Bir de o söylediğin gibi yan yana gitmeye hiç gerek yok, GPS'i taktık gidona, gayet net bir şekilde kıyaslama yapıyoruz. Hani yunusun motorla deneyelim desek ayrı bir dert çünkü 2 motorunda rahat sürüş yapacağı tenha bir yol lazım, vs, vs
    BANA KALIRSADA İÇİNİ AÇMAYA GEREK YOKTUR YA TEKERE TAKILAN KISIMDA YADA ALETİN ÜSTÜNDE YADA GİRİŞİNDE BİR AYAR CİVATASI YADA MİLİ TARZINDA BİR ŞEY VARDIR DİĞERİ HİÇ PRATİK DEĞİL

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    ...Bu arada sen yolculuğu ortalama ne sürat ile yaptın? Yani en azından gösterge kaç diyordu?
    Bir de sorduğun kişi kim bilmiyorum ama ben 55w ampulun tesisat tarafından güvenli bir şekilde destekleneceğinden emin değilim. Emin olmadan da böyle bişeye girişmek bana ters biraz. Sorsaydın tesisatın kaldıracağını nereden biliyormuş. Hani belki bizim bilmediğimiz bişey biliyordur...
    yolculuğu 80-100km arası süratte (6 viteste genelde) düşük gaz ile gittim , 55w kaldıracağını söyledi çünkü dandik mondinin 150cc motosikletine 55lik ampül takıyoruz dedi. Birde göstergenin içinde bir ayar varmı bilmiyorum ama belki üzerindeki düğmelere 5-6sn basılı tutunca farklı bir fonksiyonu vardır.

Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yolculuğu 80-100km arası süratte (6 viteste genelde) düşük gaz ile gittim , 55w kaldıracağını söyledi çünkü dandik mondinin 150cc motosikletine 55lik ampül takıyoruz dedi. Birde göstergenin içinde bir ayar varmı bilmiyorum ama belki üzerindeki düğmelere 5-6sn basılı tutunca farklı bir fonksiyonu vardır.
    Hımmm, ozaman bize de bir nightbreaker yolu gözüktü

Bu arada o tuşlarda fonksiyon olduğunu sanmıyorum. Ya zaten ben o geçen konuştuğumuz göstergelerden sipariş etmeyi düşünüyorum. Uğraşmıycam bu gösterge ile... Ama bulursam yazarım tabi
    #sürenadam

Motosikleti
    eğer takarsan göstergeyi syanur mehmetin resimlerini paylaştığı siteden paylaş onunkiler gözüküyor diğerlerini açmıyor otelin serverı

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    sta.sh üye olun hem çok hızlı hemde pratik, üye olmadan resim yükleyemezsiniz.

Motosikleti
    http://youtu.be/xLO6lUf_SD8
    http://youtu.be/xLO6lUf_SD8" width=320 height=288 type=application/x-mplayer2 controller="true" loop="0" transparentstart="1" autostart="false">

http://www.youtube.com/watch?v=xLO6l...eature=related

gösterge paneline dikkat

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)