Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial X-Treme (Enduro/Super Moto/Moto cross) Kullanıcıları / Bilgi Paylaşımı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya motor alçaltılmış yada arkadaşın maşallahı var. 2.10 cm olmalı
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tunctepe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial extreme 250cc enduro & 150 ut enduro
    Alıntı Tolga Can adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ya motor alçaltılmış yada arkadaşın maşallahı var. 2.10 cm olmalı
    sorma sorma bende aynı fikirdeyim hem kilosu ile indirmiş motoru zargana gibi adam maşallah bisiklet gibi durmuş motor altında motorda heybetini kaybetmiş

GaCCaLL - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    KTM 1190-DR 350-Joyride 200-BMW R26-Jawa 250
    Yahu adam kuma yanaşmış hiç mi dikkat etmiyosunuz?
    Ayrıca öteki ayak havada ve yerde olan ayağında topuğu tam değmiyor..
    ANGARAJ

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yahu adam kuma yanaşmış hiç mi dikkat etmiyosunuz?
    Ayrıca öteki ayak havada ve yerde olan ayağında topuğu tam değmiyor..
    Senden olay yeri inceleme memuru olurmuş gaccal kardeş
    GaCCaLL bunu beğendi.

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Hocam bi el arabası kum yok ki yerde az bir şey kum var.
    Motoru belli ki alçaltmış ama gerçekten motor heybetini kaybetmiş. Benimde gözümde kocaman duran bir asya 250 vardı.
    Başka birinde alçaltılmış olarak gördüm. Benzinli çocuk motoru gibi duruyordu. Benim motorda 5 cm alçak ama bu kadar küçük durmuyor.
    Motorun Boyunu Baya bi düşürmüş galiba ?
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

mehmetmumtaz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alçatma yok, ben uzun boyluyum her iki ayağımda tam basıyor ağırlık olarakda 85 kiloyum
    İnna lillahi ve inna ileyhi raciun

Motosikleti
    Alıntı mehmetmumtaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Alçatma yok, ben uzun boyluyum her iki ayağımda tam basıyor ağırlık olarakda 85 kiloyum
    Hocam uzun boylusunda boyun kaç?
    Hani bende uzun boyluyum o bağlamda..
    ANGARAJ

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Valla ben 1.70 boyundayım. Motorum 5 cm alçaltıldı. Bir ayağım yere yarım basıyor.
    İddaam sen alçatmadıysan boyun 2.10 cm dir

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    1,93cm

Motosikleti
    3-4cm takıyorsun burda ama bende kilodan takıyorum sana
    ANGARAJ

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı GaCCaLL adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3-4cm takıyorsun burda ama bende kilodan takıyorum sana
    ramzanda 5 kilo vedik

Motosikleti
    oğlum karı gibi oldunuz bu neyin çekememezliği boyum 1.69 ama biniyorum cayır cayır biraz motor hikayesi duyalım nezamandan beri duymuyoruz kim kç km ye geldi yağ değişimi ne oldu aksaklık varmı motora ekledğiniz yeni bişeyler varmı mesela onlardan bahsedin bu arada egzos sıcaklığpını düşüren bir bantta rastladım tolga extrem max de görmüşsünü sende ama hala beygiri nasıl artırıyor onu anlamış değilim ısıya engel oluyordurda hp artırmak hikayesi şehir efsanesi gibi geldi bana

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Valla arkadaş alacak deneyecek bizde ona göre satın alırız. hp artısması tırışka bence. umarım sıcaklığı düşürmede etkilidir.
    Toz, toprak, yağmur, sıcak + Egzoz sıcaklığı derken ömrü ne kadar kalıyor o çok önemli, % 75 sıcaklığı kesiyorsa gerçekten hemen alırım.
    Kendi bacağımı geçtim. Arka koltuğa manita atıyoruz kız yandım diyor. Bende o zaman soyun diyorum. Aşk başlamadan bitiyor
    cenkito bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı tunctepe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    oğlum karı gibi oldunuz bu neyin çekememezliği boyum 1.69 ama biniyorum cayır cayır biraz motor hikayesi duyalım nezamandan beri duymuyoruz kim kç km ye geldi yağ değişimi ne oldu aksaklık varmı motora ekledğiniz yeni bişeyler varmı mesela onlardan bahsedin bu arada egzos sıcaklığpını düşüren bir bantta rastladım tolga extrem max de görmüşsünü sende ama hala beygiri nasıl artırıyor onu anlamış değilim ısıya engel oluyordurda hp artırmak hikayesi şehir efsanesi gibi geldi bana
    Sinirlenme sen bizde konuştuk dün çizik kestaneyle o mevzuyu zaten "garibim Tunç ne yapsın" dedi bizimkiside
    ANGARAJ

Syanur - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    DR-Zurna 400
    Ben biraz tatildeyim, yazmıyorum

Motorumuzun yağ filtresinin modelini bilen var mı? Hangi markanın hangi modeli uyuyor bizimkine? KN-112 modelinden şüpheleniyoruz ama bilemedik, bir de size soralım dedik

Egzoz bandı da şahaneymiş Ne olarak geçiyor bunlar, buraya yazıyonuz da ne bir isim, ne bir bilgi, resim, hiç bişey yok?

@Mhmt Boy boy resimlerin geziyor nette, motor üstündeyken yakalamışlar seni... Nazar değdireceksin kendine, dikkat et
    #sürenadam

Motosikleti
    Aha doğumgünü bebeside gelmiş
    ANGARAJ

Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Alın size link :
    http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...87883118/detay
    http://www.eliftuning.com/Dei-Egzost...h_37958.html#0

memnun kalırsanız yazın. Kalmazsanız üreten firmaya yazın

Motosikleti
    X-treme Motard 250cc
    Alıntı Syanur adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben biraz tatildeyim, yazmıyorum

Motorumuzun yağ filtresinin modelini bilen var mı? Hangi markanın hangi modeli uyuyor bizimkine? KN-112 modelinden şüpheleniyoruz ama bilemedik, bir de size soralım dedik

Egzoz bandı da şahaneymiş Ne olarak geçiyor bunlar, buraya yazıyonuz da ne bir isim, ne bir bilgi, resim, hiç bişey yok?

@Mhmt Boy boy resimlerin geziyor nette, motor üstündeyken yakalamışlar seni... Nazar değdireceksin kendine, dikkat et
    yağ filtresini bilmiyorum hiç sökmeye ihtiyaç olmadı, egzoz bandından alalım hacı yakıyor melet her yeri sakat yani, boy boy resimler derken bende merak ettim ne resmi la

aklıma gelmişken arıza dedik de benim sinyaller gitti flaşör de soğuk lehim var , garantiden istedik ustaya dedim ben bunu yaparım ,sen yine sipariş geç ama söktüm bende
    3 bacaklı darlington transistör TIP 147 yerine lehim olacak ama alt tarafını vernik gibi birşeyle doldurmuşlar açılmıyor bakalım uğraşıyorum

Evet arkadaşlar bilgi paylaşmak güzel bende dün amasörlerle ilgili bir araştırma yaptım servisin bu konuda bır bılgısı olmadıgını ogrendım. kullanma kılavuzunda da boyle bır bılgı yok. Bende uretıcı fırmada teknık servıs sorumlusunu aradım telefonla zor zar ulaştıktan sonra arka amasörde bulunan gazlı bolumunde altta bır cıvata oldugunu ve bunu gevşetip 4km gıttıkten sonra surucunun kılosuna otomatık olarak ayarlanıp tekrar sıkıldıgını ogrendım ön amasörlerde bulunan alyanlı cıvataların ne işey yaradıgını sordugumda bır bılgı alamadım.Araştırıp doneceklerını soyledıler.Biz bu gibi bilgileri forumlardanmı öğrenicez diye sitem ettim.Daha önce arkadaşlar alyanlı cıvatalarla ilgili paylaşım olmuştu. Sağ olsun paylaşanlardan.

EMEĞE SAYGI..

Motosikleti
    Alıntı deli kad adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Evet arkadaşlar bilgi paylaşmak güzel bende dün amasörlerle ilgili bir araştırma yaptım servisin bu konuda bır bılgısı olmadıgını ogrendım. kullanma kılavuzunda da boyle bır bılgı yok. Bende uretıcı fırmada teknık servıs sorumlusunu aradım telefonla zor zar ulaştıktan sonra arka amasörde bulunan gazlı bolumunde altta bır cıvata oldugunu ve bunu gevşetip 4km gıttıkten sonra surucunun kılosuna otomatık olarak ayarlanıp tekrar sıkıldıgını ogrendım ön amasörlerde bulunan alyanlı cıvataların ne işey yaradıgını sordugumda bır bılgı alamadım.Araştırıp doneceklerını soyledıler.Biz bu gibi bilgileri forumlardanmı öğrenicez diye sitem ettim.Daha önce arkadaşlar alyanlı cıvatalarla ilgili paylaşım olmuştu. Sağ olsun paylaşanlardan.

EMEĞE SAYGI..
    evet arkadaş genelde arazi şartların da sürüyorsan belirli sertleşme anlaşılıyorsa o civatalar hafifi sökülüp havası alınıyor sertleşme gideriliyor bu sistem amortisör yapısı huseberg ktm je japonlarda sıklıkla göre bilirisin ama şase ve amartisörler ktm kopyası bilgin olsun bir amartisörün değeri mondialde 950 tl gibi bir fiyat ktm de kimbilir ne kadardır şimdi haftaya ben o civatlardan kurtuluyorum havasını alan düğmelerden yerleştireceğim 45 tl gibi bir ücreti var bide elcik koruma alıcağım ama daha önce burda gösterilen elcik korumlar güzel görünüyor ama araştırma yaptığımda düşme esnasında ayaklarının çabuk kırıldığını öğrendim pro başlayan bir markayı tavsiye etti burdaki arkadaşlar onunda eğeri 100 tl yani kışın arziye çıktığımda devirdiğimde yada çarptığımda ayakları kırılırsa yazık.

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:56 ----------

ozamn motordan inip direk yalıyacaksın söze kaçıyorlarsa %50 şansın var demektir en azından bacak yalamışlığın olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:07 ----------

yağ filitresi temizleniyor değiştirmeniz geremiyor heleki ilk bakımlarda temizlenmesi lazım büsürü metal çapağı üstünde oluyor yağı boşaltıktan sonra yıkayıp kopresörlü hava ile temizletin yada mazotla yıkanması dah iyidir bilemem yani siz değiştireceğim diyorsanız hiç gerek yok diyorum gaccal asıl burda benden kısa bir herif var sky teemle yarışa katılmıştı 2007 de idi galiba birinci olmuştu bodrum ayağında düşün tutmayın küçük enişteyi

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)