Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Mertcan 7 aydir kullaniyorum akuyu ama zayif gibi geldi bana ilk calistirmada isiklar azaliyo biraz sonra normale donuyor calinca normalmi bu durum benimde ibre teli daha motor 100 kmde kopmustu

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    soulya - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Agility City 200i
    Selam arkadaşlar aranıza yeni katıldım bugün ilk motorum 125 mh yi aldım bayiden çıkarken usta birazcık benzin koydu oradan benzin almaya geçtim fulledim ama benzin göstergesi hiç oynamadı sebebi nedir ? yedek deponun bitmesini mi bekliyor orası anlamadım yardımcı olursanız sevinirim yarın sabah ilk işim tekrar bayiye gidip göstermek tabi

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    truck merhaba marşa basarken mecburen ışıklar azalcak sen aküden yük çekiyorsun çünkü normal birşey bu mesela kayna makinesi ile kaynak yaparken lambaya bak ondada ışıklar söner hafiften bu arada benimde ilk debraj telim 3 binde kopmuştu :D

Soulya A.s biz bunun drift olduğuna eminmiyiz :D sorunuza gelcek olursak benzin depısundaki şamandıra arızalı olabilir yada soketi takılmamış olabilir yada gösterge arızalı olabilir bence soketi takılmamıştır kesin

Motosikleti
    Kymco Agility City 200i
    Valla hocam adama sordum mondial drift değil mi bu diye evet dedi :D bir sıkıntı çıkarır mı peki ? full benzin var çünkü

Düzenlendi : Dante motormuş özür dilerim daha yeni öğrendim zaten kendim almadım babam almış adama mondial drift değil mi diye sorduğum da evet demişti

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    sağlık olsun fazla bi sorunu yoktur sanırım ya soketi bağlaya unuttular yada şamandıra arızalı en son göstergeye bakılır zaten garantiden değişir neyi varsa

Motosikleti
    Kymco Agility City 200i
    teşekkür ederim cevap verdiğiniz için sabah ilk işim bayiye uğramak

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Bu driftin göstergelerini ne zaman değiştirdi mondial ,gidonda nikelaj değil rengi siyah yapmışlar.

Kontak kapalı iken ibre nasıl hareket etsin ?

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    michelin pilot street takılı ybr de viraj denedim fakat ön teker kaydı şöyle bi attı motor götü başı neden acaba ? drifttte cst ler ile bunun iki katı yatırırdım zerre kayma olmazdı acaba biraz dişli mi kullanmak gerek ?

Motosikleti
    Mh Drift 125
    arkadaşlar merhaba benim drift dün yan ayaklıktayken düştü koruma demiri olmadığı için sağ arka ayak basamağı kırıldı motora bağlı olan aksamı sağlam ama basamak bağlantı yerinden kırılmış heralda bu kaynak tutmaz sadece basamağı ayrı tek olarak bulabilirmiyim,nerden bulurum bilgisi olan arkadaşlar yardımcı olursa sevinirim şimdiden teşekkürler

Motosikleti
    Kymco Agility City 200i
    Alıntı dadas607 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kontak kapalı iken ibre nasıl hareket etsin ?
    Selam. Motor 125 drift değil yanlış yere atmışım mesajı kusura bakmayın. Motor yolda giderken ibre çalışmıyordu bugün kendi kendine düzeldi

Motosikleti
    mondial drift 125
    Herkese merhabalar motorumun göstergesinde hız gösteren tarafı bozuldu yarın bayiye götürücem ama bunu garanti karşılarmı acaba ikinci olarakta biraz apaçi gibi durucak olsada istanbul trafiğinde ikidebir ona buna korna çalmaktan gına geldi ve bende egzoz değiştirmeyi düşünüyorum önerirmisiniz fazla bağırmayacak sesi güzel olacak bir egzoz şimdiden teşekkürler.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Eski nikelaj ybr egzozu taktıranlar var ancak sadece bizim egzozumuz bogazdan kesilerek kaynak olarak yapılıyor sesi ve performansının iyi olduğunu söylüyorlar

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı ENİGMA adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    michelin pilot street takılı ybr de viraj denedim fakat ön teker kaydı şöyle bi attı motor götü başı neden acaba ? drifttte cst ler ile bunun iki katı yatırırdım zerre kayma olmazdı acaba biraz dişli mi kullanmak gerek ?
    Dişsiz lastik olduğundan kayıyor, Michelin işe yaramaz demiştim

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Lastiğin sınırını aştıysanız kayar.yanak ucuna 1 cm kala dan fazla yatırmayın bu motorda yanak çapı çok ince fazla yatırmaya gelmez o lastiğinde bir sınırı var.benim bir arkadaşım var viraj çok sever şehir içinde öyle sonuna kadar yatırmayı denedi sonucunda düştü michelinlerle marka farketmez rosso 2 bile olsa kayar.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı almpoz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastiğin sınırını aştıysanız kayar.yanak ucuna 1 cm kala dan fazla yatırmayın bu motorda yanak çapı çok ince fazla yatırmaya gelmez o lastiğinde bir sınırı var.benim bir arkadaşım var viraj çok sever şehir içinde öyle sonuna kadar yatırmayı denedi sonucunda düştü michelinlerle marka farketmez rosso 2 bile olsa kayar.
    Sınırına gelemedim ki doğru düzgün yatmadan hemen ön kaydı sonra aynı yol driftle cst marka lastikle dediğim gibi 2 katı daha fazla yatırırdım yani bırak sınırı daha gidonu sağa ittirmemle kaydı

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dişsiz lastik olduğundan kayıyor, Michelin işe yaramaz demiştim
    hocam peki ne önerirsiniz drifte takmak için michelinler manyak kayıyor ybrde

Motosikleti
    Sınırına gelemedim ki doğru düzgün yatmadan hemen ön kaydı sonra aynı yol driftle cst marka lastikle dediğim gibi 2 katı daha fazla yatırırdım yani bırak sınırı daha gidonu sağa ittirmemle kaydı

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:35 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:32 ----------

hocam peki ne önerirsiniz drifte takmak için michelinler manyak kayıyor ybrde
    http://www.hudsonmotosiklet.com/unilli-275-18-un-7109
    http://www.hudsonmotosiklet.com/unilli-9090-18-un-7301
    Şunları tavsiye ederim, Tubeless mi lastikler sorun ama. 10 santim karda dağa tırmandım bunlarla Virajı da tahmin edemeyeceğin kadar iyi.
    ENİGMA bunu beğendi.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    http://www.hudsonmotosiklet.com/unilli-275-18-un-7109
    http://www.hudsonmotosiklet.com/unilli-9090-18-un-7301
    Şunları tavsiye ederim, Tubeless mi lastikler sorun ama. 10 santim karda dağa tırmandım bunlarla Virajı da tahmin edemeyeceğin kadar iyi.
    Hocam emin misiniz bu lastiklerin kaliteli olduğuna

Motosikleti
    Hocam emin misiniz bu lastiklerin kaliteli olduğuna
    Ben hiç kaydıramadım ıslakta bunları. Arka lastik IRC'nin NR50 kışlık lastiğinden bile iyi ıslakta. Ön zaten süper ötesi, 13000km oldu hâla yeni gibi yol tutuyo.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Ben hiç kaydıramadım ıslakta bunları. Arka lastik IRC'nin NR50 kışlık lastiğinden bile iyi ıslakta. Ön zaten süper ötesi, 13000km oldu hâla yeni gibi yol tutuyo.
    nylon diye geçiyormuş bunlar doğru mu ? bide virajlarda elimden geldiği kadar yatırmaya çalışıyorum yani cst lerle bugüne kadar o konuda bi problem yaşamadım sadec ıslakta acayip kayıyor.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)