Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı fatih581 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şu zincirin gevşememesi için fiberli somun takan kişiler vardı o somunları nereye takacağız resim atar mısınız ? Ayrıca yakın zamanda arka dişliyi 38den 36 yapıyorum 75tlye monero marka zincir aldım inşallah kalitelidir
    Zincir O-ring'li ise 75 lira eder ama normal zincirse monero marka olması bişey ifade etmez.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    Alıntı fatih581 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar şu zincirin gevşememesi için fiberli somun takan kişiler vardı o somunları nereye takacağız resim atar mısınız ? Ayrıca yakın zamanda arka dişliyi 38den 36 yapıyorum 75tlye monero marka zincir aldım inşallah kalitelidir
    monero bilmiyorum ama sfr ve arch çok önerdiler bende bu ikisinden birini alıcam fiberli somunları bence takabildiğiniz her yere takın değiştirin eskileri derim

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    mobilden giriyorum ama artık nasıl gözüküyor bilmiyorum işte zincir http://hizliresim.com/d5VVjL

Egee22 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MG Prince
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Drift için egzoz önerisi bekliyorum arkadaşlar, fiyatı çok yüksek olmayan ama king vb. markalardan kaliteli olan - kaliteli duran bir egzoz.
    King egzozu tavsiye ederim diğer shark larla flan kıyaslanamaz bende almayı dusunuyorum kaça buldunuz siz

truck123 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mh Drift 125
    Driftin zinciri iyi degil sanirim surekli saliyo kendini zincir

malumbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift

arkadaşlar bu renkli manetler bizim driftlere uyar mı?

driftle 500 600kmlik uzun yola çıkmadan ortalama kaç km sürmek lazım sizce ? bide ilk motorsa

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Alıntı rynith adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    driftle 500 600kmlik uzun yola çıkmadan ortalama kaç km sürmek lazım sizce ? bide ilk motorsa
    Motorun yenisiyle cikma 1000 km gecsin en az mecbursanda fazla zorlama kac km motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:21 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motor 10 liralık yağla 17 bin km'ye geldi. Para kaptırmayın Motul gibi yağlara. Yağ filtresi
    olmayan motorlarda 1000km'de bir yağ değişimi şarttır. 1000km'de ucuz yağ da pahalı yağ da bozulmaz. Yağı zaten debriyaj tozları yağı çamur gibi yaptığı için değiştirmek gerekiyor.
    Mengu 17 bin km kadar ne gibi sorunlar oldu ortalama kac km hiz arasinda kullandin

Motosikleti
    Alıntı truck123 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mengu 17 bin km kadar ne gibi sorunlar oldu ortalama kac km hiz arasinda kullandin
    Motorun canını çıkardım, uzun yolda ne kadar basıyosa o kadar gittim. Sürekli tapagaz sürdüm, ani hızlanmalar yaptım. 15 bin km'de egzantrik dişlisinin arasına ve şanzıman dişlilerine bikaç parça metal sıkıştı. Motorun düzensiz ve takur tukur çalışmasını fark edip hemen kapadım eve 3 km ittim. Motoru yardım sorunlu parçaları değiştirdim geri topladım. 130 lira masrafım oldu. Motoru hor kullanmamla dişlilere sıkışan metal parçalarının bir ilgisi varmı hâla anlamış değilim.

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Motorun canını çıkardım, uzun yolda ne kadar basıyosa o kadar gittim. Sürekli tapagaz sürdüm, ani
    hızlanmalar yaptım. 15 bin km'de egzantrik dişlisinin arasına ve şanzıman dişlilerine bikaç parça metal sıkıştı. Motorun düzensiz ve takur tukur çalışmasını fark edip hemen
    kapadım eve 3 km ittim. Motoru yardım
    sorunlu parçaları değiştirdim geri topladım.
    130 lira masrafım oldu. Motoru hor
    kullanmamla dişlilere sıkışan metal parçalarının bir ilgisi varmı hâla anlamış
    değilim.
    Olabilir belki alakasi ama birazda sans herslde benim arkadasimds senin gibi kullaniyor tapagaz siboplari kesti 1 kere oda 16 binde bende arada kullaniyorum oyle ama motor 110 gecmiyor ruzgar yanlis bu motoru cok etkiliyor sanirim ruzgar yatttimi motora 120 de yapiyor rampa assagisa 130 yaptim ama normal kullanikda 100 110 sanirim bu motorlarin sen kac yaptin 2700 km de oldu benim motorda )

Motosikleti
    Olabilir belki alakasi ama birazda sans herslde benim arkadasimds senin gibi kullaniyor tapagaz siboplari kesti 1 kere oda 16 binde bende arada kullaniyorum oyle ama motor 110 gecmiyor ruzgar yanlis bu motoru cok etkiliyor sanirim ruzgar yatttimi motora 120 de yapiyor rampa assagisa 130 yaptim ama normal kullanikda 100 110 sanirim bu motorlarin sen kac yaptin 2700 km de oldu benim motorda )
    Ben 128 km hız yaptım en fazla. 1-2 hafta sonra motoru 210cc yapıcam o zaman 145km hızı görme hedefim var. Tabi rodajdan sonra. Ama KM saati konusunda bir sorunum olacak 125km hızda bitiyo

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Ben 128 km hız yaptım en fazla. 1-2 hafta sonra motoru 210cc yapıcam o zaman 145km hızı görme
    hedefim var. Tabi rodajdan sonra. Ama KM saati konusunda bir sorunum olacak 125km hızda bitiyo
    250 cc yaptirqnlar var ole yap daha iyi olur da bu motor kaldirirmiki acaba sorun cikarmasin

Motosikleti
    250 cc yaptirqnlar var ole yap daha iyi olur da bu motor kaldirirmiki acaba sorun cikarmasin
    250cc yapmak için aşırı masraf yapmak lazım, hem de çok uzun ömürlü olmuyor. 220cc de yapabilirdim ama uzun yol yapabilen verimli bir performans için 210cc'yi seçtim. Hem de hâla balansör var, aşırı bir titreşim olacağını sanmıyorum. 220cc için 67cc silindir kullanıyosun onda silindir gömleği aşırı ince. Uzun yolda kolay şişiyo diyolar.

Motosikleti
    Mh Drift 125
    250cc yapmak için aşırı masraf yapmak lazım, hem de çok uzun ömürlü olmuyor. 220cc de yapabilirdim ama uzun yol yapabilen verimli bir performans için 210cc'yi seçtim. Hem de hâla balansör var, aşırı bir titreşim olacağını sanmıyorum. 220cc için 67cc silindir kullanıyosun onda silindir gömleği aşırı ince. Uzun yolda kolay şişiyo diyolar.
    162cc nasil olur acaba en uygunu o olur heralde uzun yolda falanda sorun cikarmaz stabil 130 yapar belki

Motosikleti
    162cc nasil olur acaba en uygunu o olur heralde uzun yolda falanda sorun cikarmaz stabil 130 yapar belki
    Motoruna Mcx'in silindirini takıp 162cc yapabilirsin. Hiçbir sorun yaşamazsın. Çok ekonomik bir şekilde performansını artırırsın. Ama yakıt tüketiminin yüzde 15-20 artacağını unutma. 162cc yaptığında bile uzun yolda sorunsuz hızın 100-110 arası olur mucize bekleme

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Motoruna Mcx'in silindirini takıp 162cc yapabilirsin. Hiçbir sorun yaşamazsın. Çok ekonomik bir şekilde performansını artırırsın. Ama yakıt tüketiminin yüzde 15-20 artacağını unutma. 162cc yaptığında bile uzun yolda sorunsuz hızın 100-110 arası olur mucize bekleme
    Bisey farketmiyo o zaman yakit artiyo biraz daha iyi cabuk cikar o hizlara belki 2 kisi falan biraz daha farkeder fazla bi fark olmaz sanirim dedigin gibi

Motosikleti
    Bisey farketmiyo o zaman yakit artiyo biraz daha iyi cabuk cikar o hizlara belki 2 kisi falan biraz daha farkeder fazla bi fark olmaz sanirim dedigin gibi
    Yokuşlarda çok fark eder 70'e düştüğün yokuşu 90'la çıkarsın. Uzun yolda rahat sürmek için önemli bir fark.

malumbiri - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı malumbiri adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://image5.sahibinden.com/photos/...53613882ae.jpg
    arkadaşlar bu renkli manetler bizim driftlere uyar mı?
    bilen var mı???

Motosikleti
    Mh Drift 125
    Yokuşlarda çok fark eder 70'e düştüğün yokuşu 90'la çıkarsın. Uzun yolda rahat sürmek için önemli bir fark.
    Aynen dedigin gibi farkedebilir birde motorda herhangi bi paslanma oluyomu uzun kullanimda ufak tefek oluyo kaynak yerlerinde sanki bide cok yikiyom heralde tozlaniyo diye fazla ozen gosteriyom ondanda olabilir

Motosikleti
    Aynen dedigin gibi farkedebilir birde motorda herhangi bi paslanma oluyomu uzun kullanimda ufak tefek oluyo kaynak yerlerinde sanki bide cok yikiyom heralde tozlaniyo diye fazla ozen gosteriyom ondanda olabilir
    Benimki 3 yaşını doldurdu egzoz hariç hiç pas yok. Orjinal egzozda da pas yok onu söktüm sakladım Benim motor garaj motoru ama sokakta kalıp yağmuru yiyosa biraz paslanabilir. Bendeki Drift değil Mondial MX Grumble bu arada.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)