Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial 135 MH Drift
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fazla satan yer yok sahibinden sanalpazar gibi yerlerde belki vardır birde kargo parası

Montajı kendim yaptım el yordamı ile
    hocam peki her başlık uyar mı motora ? ben pek anlamam bi motorcuya götürürüm o montajı halleder ama uyumsuzluk sorunu olurmu ?

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shipping-Brand-New-Dirt-bike-Motorcycle-Universal-Vision-Headlight-motorcycle-headlight-blue-lightting-Guaranteed-100/713915810.html

mesela bu hocam :D bunu alsam uyar mı drifte?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Başlık sert plastikden bağlantı direk olmuyor üst bağlantı demirini ( motordaki demiri ) ayarlı pense ile düzledim fardaki bağlantı yeride sert plastikden olduğundan biraz eymeyle üst tarafı normal vida somun ile sıktım ( vida ve somun altlarına pul atmalısın yoksa vida başı ve somun kendi başına plastiği ezer )

Alt taraf hiç uymadı zaten üst taraf yetiyor alt tarafı bağlamaya gerek yok ben kablo bağıyla alt tarafı bağladım geçtim taş gibi olmasada üst taraf yetiyor

Farla birlikde yanında bazı plastiklerde geliyor bağlayabilirsen onlarlada bağla ama ben ne olduklarını çözemedim

Satıcının puanı düşük gibi geldi siz bilirsiniz genede ama çokda düşük değil 97.7

Motosikleti
    Mondial 135 MH Drift
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Başlık sert plastikden bağlantı direk olmuyor üst bağlantı demirini ( motordaki demiri ) ayarlı pense ile düzledim fardaki bağlantı yeride sert plastikden olduğundan biraz eymeyle üst tarafı normal vida somun ile sıktım ( vida ve somun altlarına pul atmalısın yoksa vida başı ve somun kendi başına plastiği ezer )

Alt taraf hiç uymadı zaten üst taraf yetiyor alt tarafı bağlamaya gerek yok ben kablo bağıyla alt tarafı bağladım geçtim taş gibi olmasada üst taraf yetiyor

Farla birlikde yanında bazı plastiklerde geliyor bağlayabilirsen onlarlada bağla ama ben ne olduklarını çözemedim

Satıcının puanı düşük gibi geldi siz bilirsiniz genede ama çokda düşük değil 97.7
    peki herhangi bir motorcuya götürsem dediğiniz gibi kafayı uydurabilir mi ?

http://www.aliexpress.com/item/Free-...713915810.html

Bu satıcının puanı nasıl ?

Motosikleti
    Var
    Burdan al biraz indirimde var

http://www.aliexpress.com/item/Dirt-...704361468.html

Usta ayarlarmı bilemem olmassa benimki gibi bağlarsın

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:37 ----------

Renk seçme seçeneği yok sipariş verirken not kısmına istediğin rengide yaz

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Bu kafa muayenede sorun olmasın aydınlatması falan. Birde yuvarlak far ve ruzgarlikla cok karimatik olur.

Motosikleti
    Var
    Alıntı Emre Berr adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    peki herhangi bir motorcuya götürsem dediğiniz gibi kafayı uydurabilir mi ?

http://www.aliexpress.com/item/Free-...713915810.html

Bu satıcının puanı nasıl ?
    http://www.aliexpress.com/item/Dirt-...704361468.html

İlk resimde farın yanında 2 tane plastik parça görünüyor onlar montajda kullanılıyor ama nasıl kullanılacağını bilmiyorum inşlh ustan bu plastik parçaların ne işe yaradığını biliyordur

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:53 ----------

Alıntı SlimShady1 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu kafa muayenede sorun olmasın aydınlatması falan. Birde yuvarlak far ve ruzgarlikla cok karimatik olur.
    Rüzgarı kesmede işe yaramıyor ama varmı var :p Muayene 3 senede bir oluyor muayene zamanı geldiği zaman orjinal farı tekrar uydururum :D

Orjinal acerbis değil bu fiyata bu var çok fazla bir şey beklememek gerekiyor

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Bende'ki şansa bakarmısınız motor Balıkesir'e gelecekken hata ile İstanbul'a gönderilmiş bugün teslim alamadım
    Neyse vardır bir hayır.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende'ki þansa bakarmýsýnýz motor Balýkesir'e gelecekken hata ile Ýstanbul'a gönderilmiþ bugün teslim alamadým
    Neyse vardýr bir hayýr.
    İptal et istemiyom ulan de :D koskoca Balikesirde mondial bayi mi yok :D

Motosikleti
    mondial mh drift 125

buradakini mi aciyoruz yagi bosaltmak icin ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:56 ----------

Şu far ayari yapmayi biri resimli anlatabilir mi lütfen ?

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    ordan degil orda tel yag filtresi var karterin rn altinda 16 no anahtar ile sokulen var hatta onunde koruma olarak bi parca uzamislar

kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı by_mobylette adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    http://i.hizliresim.com/04Rk7R.jpg
    buradakini mi aciyoruz yagi bosaltmak icin ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:56 ----------

Şu far ayari yapmayi biri resimli anlatabilir mi lütfen ?
    515. sayfaya bakın orda birçok aydınlatıcı resim var size yardımcı olacaktır.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    mondial mh drift 125
    Cok tesekkür ederim öğrenmiş oldum sağolun

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:43 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:16 ----------

Kısa farlarım asagiyi degil dik karşimi aydinlatiyor civatayi sıktm gevselttim degismedi ben mi yapamiyorum?

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    sıktığın zaman farın aşağı doğru inmesi lazım.

Motosikleti
    mondial mh drift 125
    Belli bi yere kadar iniyor sıkmaya devam ediyorm civata yalama olmusta olabilir hala far karsiya vuruyor

Motosikleti
    far tasinin icinde o dalganin tuttugu plastik yer vat sert cukurlardan geciyorsaniz kirilmis olabilir brnim kirilmisti o yuzden ayarlanmiyodu

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Foto manyakı yapayım biraz sizi

cenkito ve memurmb bunu beğendiler.

Motosikleti
    abi motorun maşallah tertemiz

rolatide tuhaf bir ses yok bana göre ama tam tork verdiği devirlerde bir zınlama oluyor sizce sorun nedir

4 ten 10. saniyeye kadar bir zınlama var

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    abi motorun maşallah tertemiz

http://www.youtube.com/watch?v=HC_v2XJqBs4

rolatide tuhaf bir ses yok bana göre ama tam tork verdiği devirlerde bir zınlama oluyor sizce sorun nedir

http://www.youtube.com/watch?v=KmntzcLvpDM

4 ten 10. saniyeye kadar bir zınlama var
    Sessiz bi ortamda dinleyemedim ama ilk aklıma gelen egsoz korumaların tam sıkı mı?ilk aklıma gelen o şu an
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    evet usta kontrol etti arkasından eve gelip ulaşabildiğim tüm vidaları kontrol ettim gevşek bi yer bulamadım hep çıkmıyor o ses 6000 bin ile 8000 devir arası zınlama oluyor ve titreşimde biraz artma var ilk duyduğumda o sesi kenara çektim dinledim hala vardı yürüyen aksamı eledim o yüzden

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Turkish39 abi sana birşey soracağım ön dişlinin olduğu yeri ne ile temizledin zincirden fırlayan atık yağlar çok kötü yaptı benim orasını.Ayrıca motor blok kısmı çok temiz ne ile temizliyorsunuz sadece tazikli su ve deterjan işine benzemiyor aralarda illaki pislik kalıyor fırçayla falan mı temizliyorsunuz?

Mertcan39 bizim motorlar 8bin ila 9 bin devirlerde fıttırıyor zaten o devire çıktığı zaman 110-120 yi görmüş oluyorsun.Yüksek cc motorlar gibi bağırıyor makina

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 10 kullanıcı var. (0 üye ve 10 misafir)