Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı dadaş-bb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Belgrad da az koşmadım yarışmalarda motor ne yapsın o araziye dev gibi ormana ve yollara

Cumartesi hava açık görünüyor bir aksilik olmazsa Çanakkale şehitliğe gitmeyi düşünüyorum.
    Eğer hava iyi olursa veya idare eder ise Avrupa yakasında doğru bursaya geçmeyi düşünüyorum, pazar gunu geri donucem uğramak isterim fazla kalmamak şartı ile malum günler kısa.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Bajaj Discover 125
    Arkadaşlar tüm driftçilere merhabalar. Sizinle bir konuyu paylaşmak ve görüşlerinizi almak istiyorum motorsikletim mh125 drift 2013 model biraz yakıt sorunum var motorum 58 lira yakıtla 320 km yol gidebildi. Sizce nasıl bana fazla geliyor ne yapmamı önerirsiniz

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Alıntı kavakli55 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar tüm driftçilere merhabalar. Sizinle bir konuyu paylaşmak ve görüşlerinizi almak istiyorum motorsikletim mh125 drift 2013 model biraz yakıt sorunum var motorum 58 lira yakıtla 320 km yol gidebildi. Sizce nasıl bana fazla geliyor ne yapmamı önerirsiniz
    Motor kaç kilometre'de ? Evet fazla yakıyor kilometrede 18 kuruş civarı yakıyor motosikletiniz, halbuki son benzin indirimleri ile 11 - 12 kuruş yakması gerektiğini düşünüyorum.
    Her Şey Bir Gün Hayabusa İçin

almpoz - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Honda CB650F
    Rölanti ayarını düşürün biraz yüksekse

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 01:03 ----------

Baktım kimse resim paylaşmıyor biraz canlansın geçen hafta soma gezisinden bir kare

Motosikleti
    Dun ben istanbuldan pulsarla, dadaş ibo kardeşle keşan sapağında buluştuk sağ olsun bursaya kadar birlikte yol aldık nedense resim çekmedik sadece soğuk hava ve güzel gunun sefasını surduk, soğukta kalın giyinelim ve el parmaklarım dondu yav, videoyu yarın yuklerim çok iyi olmsada idare eder sanırsam.

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Beyler yakit durumu nedir sizlerin.

Ben pek duzgun hesap yapmadim ama kaba hesapla 276 km yol gittim tekrar doldurdum yine ayni doldu yani 9 litre doldu.

276 km de 9 litre yakmis oluyor.

Hiz olarak sabit 85-90 km gittim ve 6000-7000 arasi devirde gittim. Bir kac kere de 100 km falan sollamalarda gaz actim o kadar.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs

1 hafta yağmur hep yağdı allah bereket versin şimdide sis kalkmıyor

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Akşam karanlığında yolculuk ve 15-20 km boyunca sis vardı. Görüş mesafesi 20 metre bile değildi dörtlüleri yaktım 60-70km hızla devam ettim kaskın camını da açtım mecburen çünkü yol görünmüyor. Ellerim parmak uçlarım dondu soğuktan sisin vermiş olduğu çiğden dolayı daha kötü ediyor ve birde yolda olunca hız rüzgar falan daha fena oluyor.

Yakıt konusunda ne düşünüyorsunuz arkadaşlar ? Yukarıda yazdım bilgileri.

Motosikleti
    Honda CB650F
    dadaş bey sizin yakıt sarfiyatı çok fazla geldi bana göre.300km de aşağı yukarı 100-120 km hızlarla sabit gidip geldim 50 tl gibi bir yakıt sarfiyatı oldu.

Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Peki ne gibi sıkıntısı olabilir ki motorun, bu şekilde bir sarfiyatı var ?
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Alıntı dadaş-bb adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Peki ne gibi sıkıntısı olabilir ki motorun, bu şekilde bir sarfiyatı var ?
    Hava - yakıt ayarı ve rolanti ayarı bozuk olabilir.
    Hava - benzin filtresi tıkalı olabilir.
    Buji - buji kablosu eski olabilir.
    Devamlı redline'de kullanılıyor olabilir.
    Her Şey Bir Gün Hayabusa İçin

Motosikleti
    Bu hafta sonu yaptığımız gezi, görüntü iyi değil ama benim için yeterli, telif hakları müziği devre dışı bırakmış. videoyu çeken ben olduğum için kayıtlarda yokum.
    http://youtu.be/KL21_3TL3AU

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:08 ----------

https://plus.google.com/u/0/photos/1...73435899026358

tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    Arkadaşlar bana müsade ben gidiyorum altı ay buralarda yokum .
    Gider ayak size birkaç şey soracağım daha doğrusu tavsiyeleriniz varsa onları almak istiyorum motoru uzun süre kullanılmayacak .nasıl bırakayım aküyü söksem mi acaba depoyu dolumu bı-rakayım yoksa boşmu ,sizce paslanma yapması muhtemel muhtelif yerler nereleridir.

Motosikleti
    Mondial 100 Kh 2006. Honda CBF 150 2017
    Alıntı tayfungun45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaþlar bana müsade ben gidiyorum altý ay buralarda yokum .
    Gider ayak size birkaç þey soracaðým daha doðrusu tavsiyeleriniz varsa onlarý almak istiyorum motoru uzun süre kullanýlmayacak .nasýl býrakayým aküyü söksem mi acaba depoyu dolumu bý-rakayým yoksa boþmu ,sizce paslanma yapmasý muhtemel muhtelif yerler nereleridir.
    Depoyu fulle, aküyü sök lastiklerin yerden temasını kes. Tahta veya köpük olabilir Yağını değiştir.

Motosikleti
    yağını değiştirmene gerek yok yeni yağ hava ile temaz ediceği için 6 ay kullanmıycakmışınız oda bozulacak motoru kullancağınız zaman hiç çalıştırmadan yeni yağ koyun derim

arkadaşlar lastiklerin basıncı nasıl olmalı stock lastikler var üzerinde cst ön 30 arka 32 falan dedi birisi bilgisi olan varmı

Motosikleti
    öne 28 yada 30 basıyorum ben arkaya genellikle iki kişi binersem 34 tek kişi binersem 32 basıyorum

Motosikleti
    Honda CB650F
    Merhaba arkadaşlar sizlere birkaç görsel ve soru soracağım.Driftime yeni bir arka çanta ve yan çanta alacağım arka 45 litre yanlar 30-35 litre civarı olacak.Yan çanta demiri olarakda cbf 150 nin demirini ufak bir modifikasyonla benim motoruma uydurmayı düşünüyorum.Sizce nasıl olur.Bittiğinde bunun gibi olacak.

Alacağım arka çantada şöyle maxem 45 litre arkadaşınkini benim motora taktık hoş durdu gibi.Arka çanta için boynuzları çıkarıp 25 tlye sallantı yapmayan düzgün bir çanta demiri aldım şimdi çivi gibi sağlam oldu.

Motosikleti
    HYOSUNG GT250 EFİ
    driftin tanıtım yazısında kuryecilik ile ilgili bi cümle vardı ama ben daha hiç bir kurye motoru olarak drifti görmedim?

Motosikleti
    Honda CB650F
    Yalnız şunu söyleyeyim bu yapacağım işlem kuryecilikle pek alakası yok malesef.Yazın 10riders grubu olarak festivallere gideceğiz başka şehirlere ve benimde motorumla kamp eşyası taşıma sıkıntım vardı az malzeme alabiliyordum yanıma bende böyle birşey düşündüm.Bunu ilk ben yapacağım sanırım internetten araştırdım yapan gözükmüyor.Böyle tarzda.Yapım aşamasına başladıkça gelişmeleri buradan yazacağım.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)