Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    buda çanakkale anıtlar mezarlığı videom.
    https://www.facebook.com/photo.php?v...type=2&theater

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:35 ----------

Alıntı pompei adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kdiner Facebook ta görünmüyor direk profilin çıkıyor herkese açık yap görüntüleri.

Kaza atlatmışsınız geçmiş olsun.Bende festivaldeydim ancak forumda denk gelmedim konunuza, yeni gördüm bir tanışırdık neyse başka sefere.
    festivale yetişemedim, sabah saat 10 a çeyrek kala çanakkale küçükkuyu mevkinden çıktım festival sapağına geldiğimde saat 12:30 du, arkadaş vardı salcano wolf kullanıcısı adil bey aradım festival bitti sayılır dedi herkez dönüş yolunda olduğunu söyledi bende festivale gitmeyip istanbul istikametine devam ettim.. Tşk ederim. tamamem benden kaynaklanan kaza ihtimali idi sorunsuz durabildim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:39 ----------

Alıntı pompei adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kdiner Facebook ta görünmüyor direk profilin çıkıyor herkese açık yap görüntüleri.

Kaza atlatmışsınız geçmiş olsun.Bende festivaldeydim ancak forumda denk gelmedim konunuza, yeni gördüm bir tanışırdık neyse başka sefere.
    videolarım ve resimlerim herkeze açık ama bende baktım dediğiniz gibi profil sayfası çıkıyor, nasıl yapılacağını bilmiyorum. bilginiz varsa söylemeniz yeterli tşk ederim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:49 ----------

Birde dönüşte bursa gursu üzerinden gelmek istediğim için bursa otobanına girmeden durdum birkaç resim çekim diye iki motorcu geçti uçuncusude geçerken baktı bir şeymi var diye az ileride durdu bir sorun mu var dedi yok dedim tşk ederim dedim öylesine durdum dedim, Allah razı olsun sonuçta iki teker kullanıyoruz ıssız yerler o anda mutlu oldum. Cbf veya yzf kullanıcısıydı. Allah razı olsun.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Mertcan subap ayarı yaptirdin mi? Bir fark oldu mu? Sesi nasıl yine sakirdama cisirdama var mi?
    şakırtı çok az var ben katalizörü iptal etmiştim bide içine slikon sıkmıştım ama biraz tıkanmış açtım sanmıştım tam havvayı atamıyormuş o yüzden tuhaf tuhaf ötüyomuş motor şuan sesle ilgili sorun yok ama şakırtı yapması gereir çünkü çok az bi boşluk mecbur olucak şık şık o yapar bence
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

Motosikleti
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    bu mezar taşında trabzon şalpazarlı bir şehidimizin ismi var ve trabzonluların mezar taşı, girişte sağda kalıyor, alfabetik sıraya göre dizlim yapmışlar.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Bu dikili taş anzakların, yeni zelanda vatandaşların olduğu abide.
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:07 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:01 ----------

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:07 ----------

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:20 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:14 ----------

Burasıda ilk şehitlin anıtı yani (SEDDULBAHIR)
    [IMG][/IMG]
    57.Alay komutanlığına giderken sanırsam yolun sağında böyle bir oyma taş heykel vardı çekme ihtiyacı duydum.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    anıta uzaktan bir bakış.
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:20 ----------

Seyit Onbaşı
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:22 ----------

[IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:30 ----------

Buda Eceabat'tan ayrılırken.
    [IMG][/IMG]
    Vapura bindiğimde vapurun etrafında çok fazla balık vardı, ne balığı olduğunu bilmiyorum ama oltayı istediğin kadar tut.
    [IMG][/IMG]
    bunlarda festivale giderken yol üstünde hediyelik eşya satılan yerde çektim.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Balıkesirden geçerken, Balıkesiri beğendim içinden transit geçsemde hoşuma gitti.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    rüzgar türbünleri, çekme isteği duydum.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:24 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:45 ----------

Birde videoyu izlemeyi burdan deneyin.
    1. Link - https://plus.google.com/u/0/

2. Link - https://www.facebook.com/photo.php?v...type=2&theater
    turkish39 ve gezginmotor bunu beğendiler.

Motosikleti
    Bajaj Discover
    Dostlar, bugün itibariyle ilk vitesli motorum olan Driftimi satmış bulunuyorum.
    İlk motorum 125cc scooterdi 6 ay kullanıp vitesliye geçmiştim. Şehir için kullanımı zor olsa da birkaç günde alışmıştım vitesliye, benim için rahat, seri ve tatlı bir motordu, hayatımızın bu bölümünden geçmiş oldu o da.
    Bakalım hayırlısıyla 3.motorumuz ne olacak?
    Kendinize iyi bakın, kazasız belasız...

Motosikleti
    Alıntı ahmetcam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk motorum 125cc scooterdi 6 ay kullanıp vitesliye geçmiştim. Şehir için kullanımı zor olsa da birkaç günde alışmıştım vitesliye, benim için rahat, seri ve tatlı bir motordu, hayatımızın bu bölümünden geçmiş oldu o da.
    hayırlı olsun.inşallah alacagın motordada kaza bela vermeden kullanmayı nasip etsin.

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı ahmetcam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun bende bayram sonu satmayı düsünüyorum

Motosikleti
    Bajaj Discover
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hayırlısı olsun bende bayram sonu satmayı düsünüyorum
    Teşekkürler

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:43 ----------

Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun.inşallah alacagın motordada kaza bela vermeden kullanmayı nasip etsin.
    Kemal kardeşim teşekkür ederim, ayrıca gerek forumdan gerekse telefon ile verdiğin bilgilerden ve yardımlarından ötürü sana ayrıca çok teşekkürler.

Kemal bey güzel gezi olmuş tekerinize sağlık.Bir kaza atlatmışsınız fakat Allaha şükür birşey olmamış,yüzyüze tanışmak kısmet olmadı inşallah başka bir sefer...

Motosikleti
    drift
    Cumartesi günü bende aranıza katıldım,küba cuptan sonra bu drift mercedes gibi geldi :D

Motosikleti
    125 mh drift
    Beyler arka lastik michelin 90 90 18 sport taksak sürme falan yaparımi bilgisi olan varmi

fatek95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Aramıza yeni gelenler hoşgeldiniz, ayrılanlar da yolunuz açık olsun

Alıntı whiteday adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Cumartesi günü bende aranıza katıldım,küba cuptan sonra bu drift mercedes gibi geldi :D

http://i.hizliresim.com/EQMPQq.jpg
    Hehe ben de mondial snappyx'ten geçtim drifte. Yaşadığınız o mutluluğu ve hazzı tahmin edebiliyorum drift sınırları bilindiği müddetçe çok güzel bir motor. Allah kazasız belasız kullanmayı nasip etsin..

Alıntı Göker 22 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler arka lastik michelin 90 90 18 sport taksak sürme falan yaparımi bilgisi olan varmi
    Sürme derken neyi kastettiniz ? Eğer uyumlu olup olmadığını soruyorsanız arka lastiğin ebatları 90-90-18. Yani tam olarak uyacaktır taktığınız lastik..

Motosikleti
    bayadır forumda yazamadım subap ayarını yaptırdım tam ayar tutturdu usta sentil ile emme yi 0.08 egsoztu 0.10mm yaptı fakat (bu arada gözümün önünde yaptı) motor ilk çalıştırmadan sonra bi 3 km stop edip durmaya başladı bende göz kararı kendim ayar çektim egsozt çok kısık geldi onu çok az açtım emmeye dokunmadım şuan ne stop etme ne başka sorun çok az şıkırtı var fakat benim katalizör tıkalı ordan fıtı fıtı hava akçırıyor kanımca arkama babamı almıştım arka frenim gerikti baya çok az bastımı tutuyordu babam oturunca amortisörlerde yumuşaktaydı arka çöktü gece motor 60 ı geçmiyor bende ne oluyor diyene kadar arka fren balatasını yakmışım onu değiştirdim şuan çok iyi tutuyor ön fren balatası bulamıyorum rialli var bi tek oda gacur gucur ses yapıp duruyor çok sert balata istedim gibide verimli değil şuan üstündekide aynı marka
    kdiner bunu beğendi.

dadaş-bb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    'ni Sattı. Arayışlarda
    Bende bugün öğleden sonra stop lambası bağlamak için motorla uğraştım biraz bağladım fakat koordinasyonu sağlayamadım sonra çıkardım. Forumdan baktım yazılanlara tarif edilenlere göre de yarın denerim bağlarım.

Sonra motor yolda giderken zangırtılı ses oluyor dizlerimle depoyu sıkıştırınca biraz düzeliyor gibi neyse aldım elime anahtarları ve ilk önce motor bloğundaki vidaları sıktım sonra iskeletteki vidaları sıktım sonra deponun bağlı olduğu vidaları sıktım yani önüme gelen anahtarın girdiği bütün vidaları kontrol ettim sıktım hemde bakım yapmış oldum çünkü geçen hafta sonu 650 km yol yapmıştım ve kontrol ve bakım yapamamıştım.

Sadece egzos krom kapağın tek vidası düşmüş onuda gittim başka uyumlu vida buldum ikisini de değiştim sıktım iyice sorun kalmadı.

Yarın sadece stop lambasını bağlayacağım ve göstergeyi söküp lambalarına bakacağım nasıl birşey ona göre değişeceğim farklı renkli lambalar takacağım.

Şuan sadece gündüz ledi veya sis farı eksiğim kaldı onu da ilerleyen günlerde halledeceğim.

Birde arkadaşlar benim koltuk yani sele biraz esnek yani oynama var aşağı yukarı tık tık ediyor boşluk var altına lastik takoz yapan var mı veya başka çözümler yapan var mı ?

Ha bir de egzoz boyayacağım fakat aradım taradım hiç bir yerde ısıya dayanıklı boya bulamadım. İnternetten alacağım artık yapacak birşey yok. Peki bir kutu sprey boya yeterli olur mu ? Resn olarak mat siyah mı alayım düz siyah mı ?
    BİZ; KANINI VE CANINI BU VATAN İÇİN FEDA EDENLER VE GÖZÜ YAŞLI ANALAR İÇİN SAVAŞIRIZ...!

"AKINCILAR..."

Maşallah bizim drift tayfası bir şeyler yapmak için baya uğraşıyor

Mertcan kardeşim arka fren balatasını değiştireceğim önerdiğin bir marka var mıdır ? Şimdilik motorcunun birine gidip değiştirme planlarım vardı. Adam 15 lira istedi değiştirmeye. Kendim alsam kargo parasıyla yine en az 15 lira tutar. Markasını hiç bilmiyorum yalnız. Şimdiki balataya yanlışlıkla wd40 sıkıldı sanırım. Ya da zincir yağı oraya kadar sıçradı ama arka fren kilitlenme derecesine kadar tutmuyor.

Motosikleti
    kjt mi ne marka balata takıyorum ben can usta yaklaşık 40 senedir usta o onu takıyor ve hiçbi sorun yaşamıyorum bu balata beni hiç bi motorda utandırmadı diyor gerçektende sağlam balata benim arka fren kendi mallığıma gitti amortisörleri yumuşatmıştım bide freni germiştim bastığım gbi çok az ççökünde frenliyodu peder binince arkaya gerilmiş bi 3 km fren yapmış durduğumda frenden mavi dumanlar geliyodu sonra nannay )bu arada sağlam bi ön fren balatası bende arıyorum arayanlara söyleyim RİALLİ yee bulaşmayın tutmuyor arkadaş

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:57 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:46 ----------

Alıntı fatek95 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Maşallah bizim drift tayfası bir şeyler yapmak için baya uğraşıyor

Mertcan kardeşim arka fren balatasını değiştireceğim önerdiğin bir marka var mıdır ? Şimdilik motorcunun birine gidip değiştirme planlarım vardı. Adam 15 lira istedi değiştirmeye. Kendim alsam kargo parasıyla yine en az 15 lira tutar. Markasını hiç bilmiyorum yalnız. Şimdiki balataya yanlışlıkla wd40 sıkıldı sanırım. Ya da zincir yağı oraya kadar sıçradı ama arka fren kilitlenme derecesine kadar tutmuyor.
    mat kanımca daha iyi durur akçalının galiba ısıya dayanıklı vardı

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:57 ----------

bu boş uzunlar ve sinyaller dipsiz

bu gösterge paneli içindeki

Tamamdır teşekkür ederim 1 hafta sonra üniye kayıt için gideceğim. Sonrasında motor Kurban Bayramı'na kadar yatacak. Kurban bayramından sonra da yaza kadar yatacak sanırım :( motorumla son günlerim.. Gitmeden önce motorun eksiklerini gidereyim diyorum.

Bugün kappa 35lt topcase alacağım bi aksilik çıkmazsa. Arka çanta demirlerinde 2 çeşit ürün var. İkisi de tam uyumlu diye geçiyor. Bazı baktıklarım şimdiki port bagajın takıldığı yerlere takılıyor. Kamyoncu motorda gördüğümün ise bir demiri biraz daha uzun. Yan plastiklerin takıldığı yere takılıyor sanırım. Hangisini tavsiye edersiniz ?

Motosikleti
    şuan topcasenin cezası var bliyorsunuzdur inşallah

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    şuan topcasenin cezası var bliyorsunuzdur inşallah
    Evet biliyorum Yaşadığım yerde ve çevresinde bu cezayı yazacaklarını pek sanmıyorum. Küçük ilçede yaşıyorum. Arada sahile vs gidiyorum. Ekipmanları taşıması çok zahmetli oluyor. Bu gezdiğim mekanlarda polis çoğu zaman kasksız, plakasız sürücülerle bile uğraşmıyor. Benim topcase'e ceza yazmazlar herhalde milletin ehliyetsiz, plakasız motor sürdüğü yerde , belgelerim tam, full ekipmanım ve topcaseden ceza yersem isyan çıkartırım zaten..

Motosikleti
    merhaba arkadaşlar daha öncede yazdığım gibi, ilk başlarda birden fazla yağ deneyerek vitesler sert geçiyordu anladım ki yağdan değil motor sıfır olduğu için, motor parçalarının alışma sürecinden kaynaklanıyormuş ve şu anda vitesler sert değil olması gerektiği şekilde tık diye geçiyor. 2800 km den sonra bu bu şekilde bu hale geldi. yağ konusundada bilgi vermiştim benim kullanımıma göre 10/40 benim motorumda her zaman kullanacağım bir yağdır. 20/50 - 15/50 de kullandım son hızı düşürüyor ama 10/40 da böyle bir sorun yaşamıyorum, bundan sonra yaz kış 10/40'a devam edeceğim. Şu an üzerinde Petrol ofisi 15/50 var 4500-4600 de shell 10/40 la değiştireceğim. Topcas' le ilgili şu ana kadar bir sorun yaşamadım her zaman'da kullanmıyorum, geçen hafta istanbu-çanakkale-balıkesir-bursa-istanbul yaptım topcasla allaha çok şükür çevirme falan bir sorun yaşamadım, inşallah böyle devam eder yoksa adama kor yani. işyerine gelen kurye arkadaş var topcas' ı sökmüş şimdi sırt çantasıyla dolaşıyor yoksa motoru bağlamaya kadar gidiyormuş bilginiz olsun.

Motosikleti
    kdiner e katılıyorum 10/40 yaz ış bende kullanırım 15/50 sanki titreşimli çalıştırıyor top case ilk yakalanışta ceza 2.de 30 gün bağlama mı ne var sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:38 ----------

bende küçük ilçede yaşıyorum eskiden hiç motorları durdurmazlardı ne plaka ne birşey geçensene 2 kaza oldu motorlara şuan pusu kuruyorlar bi mobylete 3 küsür ceza yazışlardı sinyal ayna kask adamda ehliyet yok plakada yok adama yazık oldu bende ehliyetsizlikten ceza yemiştim ama geçti o bereket ödemedim :D geçen gün arkadaşın sigorta 3 gün geçmiş motorunu bağlamışlar ehliyet yok onda ehliyete ceza kesmemişler bende anlamadım 1600 tl cezası vardı 1407 ehliyetsizlikten motor başkasının üstüne 1407 de öle olması lazım ee sigortada yok neye ceza kesti bu polis kafasına göre anlamıyorum
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)