Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Discover
    Alıntı ahmetcam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar birşey fark ettim, bildiğiniz gibi arka stop lambası frene basınca parlak yanıyor. Ancak dikkat ettim, ön fren manetini sıkınca yanmıyor, arka fren pedalına basınca yanıyor. Doğrusu bu mu, mantıken hangi frene basarsan bas stop/fren lambası yanmalı
    Selam beyler, yukarıda yanlış yazmışım, ön frende stop lambası yanıyor ancak arka fren pedalına basınca stop/fren lambası yanmıyor, yardımcı olabilecek var mıdır?

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Selam beyler, yukarıda yanlış yazmışım, ön frende stop lambası yanıyor ancak arka fren pedalına basınca stop/fren lambası yanmıyor, yardımcı olabilecek var mıdır?
    sağ kısımda arka fren müşürü var yayı gevşemiş olabilir yayın yukarısında somunu var oraya bir bakın veya sele altında kablo bağlantı kısımları var çıkmış olabilir onlarıda kontrol edin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 10:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 10:31 ----------

bu hafta sonu balıkesirdeki geziye katılmak istiyorum ama cuma akşam çıkıp çanakkale ye varıp orda bir akşam kalıp pazar sabahıda balıkesirdeki motosiklet festivaline geçip öğleden sonra tekrar istanbula dönmeyi düşünüyorum fikir verecek olan varmı.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Bajaj Discover
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sağ kısımda arka fren müşürü var yayı gevşemiş olabilir yayın yukarısında somunu var oraya bir bakın veya sele altında kablo bağlantı kısımları var çıkmış olabilir onlarıda kontrol edin.[COLOR="Silver"]
    Kemal kardeşim, bahsettiğin kısmı fotoğraflama imkanın var mıdır, biliyorsun motorun acemisiyim..

Motosikleti
    Kemal kardeşim, bahsettiğin kısmı fotoğraflama imkanın var mıdır, biliyorsun motorun acemisiyim..
    yapmam mümkün ama iş yerinde bilgisayar aparat girişlerini tanımıyor o yüzden yapmam mümkün değil

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:28 ----------

bilgisayarda benim gibi bazen kafası çalışıyor bazen çalışmıyor. nedense gördü resmi şimdi yüklüyorum.
    ayak fren müşürü.

Motosikleti
    Bajaj Discover
    çok teşekkürler, motor yanımda olmadığı için ben bakamadım, baktırdım,
    ince yayın olduğu ve üzerindeki plastik somunlu kısım, pedala basıldığında yerinde sağ-sol oynuyormuş.

ne yapmalıyım?

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Fren pedalına bir kaç kez bas fren pedalının orda ufak bir yay olur pedalın esneyip tekrar eski haline gelmesini sağlar yayın bir ucu fren pedalına bir ucuda müşüre bağlıdır pedala basıp yay esnedikce fren müşürünüde çalıştırır

Kırmızı ile işaretlediğim yer müşüre bağlı olan yer yay pedalla birlikde aşağı doğru esnedikce müşürün içinde ince çıbık gibi zımbırtı var oda yayla birlikde aşağı yukarı doğru hareket eder

Motosikleti
    Bajaj Discover
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fren pedalına bir kaç kez bas fren pedalının orda ufak bir yay olur pedalın esneyip tekrar eski haline gelmesini sağlar yayın bir ucu fren pedalına bir ucuda müşüre bağlıdır pedala basıp yay esnedikce fren müşürünüde çalıştırır

Kırmızı ile işaretlediğim yer müşüre bağlı olan yer yay pedalla birlikde aşağı doğru esnedikce müşürün içinde ince çıbık gibi zımbırtı var oda yayla birlikde aşağı yukarı doğru hareket eder

http://s17.postimg.org/6qrakxwij/WP_...=1407927924020
    Siyah uzun etrafı somunlu plastik parça pedala basıldıkça oynuyor, acaba somunu iyice sıkıp sabitlemek mi gerek, 3 aylık motorda bozulma olmaz sanırım

Motosikleti
    Var

Yay normal durumda olduğu için müşürde kapalı

Buda müşürün açık olduğu pozisyon yayla birlikde müşürde devreye giriyor

Motosikleti
    http://s16.postimg.org/5ehtjzvol/20140813_141816.jpg

Yay normal durumda olduğu için müşürde kapalı

http://s24.postimg.org/kolhusigl/20140813_141905.jpg

Buda müşürün açık olduğu pozisyon yayla birlikde müşürde devreye giriyor

http://s14.postimg.org/5kmz10q29/20140813_142002.jpg
    bu bir işe yaramazki komple devre dişı kalmış.bu ayarları müşürden ve arka fren ayaklığında ayar yapabilirsiniz.
    Orkidor61

Motosikleti
    Bajaj Discover
    benimkinde siyah gövdenin içinden yayın üstü ucuna bağlı (3.resimdeki) sarı metal pim çıkmıyor sanırım, akşam bakacağım.

Motosikleti
    benimkinde siyah gövdenin içinden yayın üstü ucuna bağlı (3.resimdeki) sarı metal pim çıkmıyor sanırım, akşam bakacağım.
    orjinali benim koyduğum resimdeki gibi olmalı, arkadaşınki çok fazla kullandığı için ömrü bitmiş, herhangi bir yerden müşürün içi bozuk değil ise yay alıp değiştirebilirsiniz. müşür arızalı ise müşür almanız gerekli.
    Orkidor61

Motosikleti
    Var
    Yay uydurmalıktır yolda giderken hiç fren pedalı yayınızın kancası koptumu benimki koptu yayla dozajlama olmadığından pedala dokandığın an arka lastik kitliyor .

Parçacıdan yay aldım boyları uymadı kancaların uçlarını düzeltip pense karga burnu ile uçlarını eydim ( kablo cırtlarını oraya boşuna atmadım )boşluğu ayarladım bu seferde müşür hep açık gösterdiğinden fren lambası yanıyordu ( biraz uğraştım olmayınca heyheylerim üzerime geldi ), yayın ucunu eyip büktüğümdenmidir nedir o yaydan hayır göremedim

Olmadımı oldu frende müşürde tıkırında çalışıyor , olmassa işte öyle uydururum Fren dozajlamasında sıkıntı yok dozajlama

dengesiz olsaydı o zaman rahatsız olur o ara hallederdim Elim boşalınca ince ayar çekecekdim unuttum resmi görünce aklıma geldi

Motosikleti
    Yay uydurmalıktır yolda giderken hiç fren pedalı yayınızın kancası koptumu benimki koptu yayla dozajlama olmadığından pedala dokandığın an arka lastik kitliyor .

Parçacıdan yay aldım boyları uymadı kancaların uçlarını düzeltip pense karga burnu ile uçlarını eydim ( kablo cırtlarını oraya boşuna atmadım )boşluğu ayarladım bu seferde müşür hep açık gösterdiğinden fren lambası yanıyordu ( biraz uğraştım olmayınca heyheylerim üzerime geldi ), yayın ucunu eyip büktüğümdenmidir nedir o yaydan hayır göremedim

Olmadımı oldu frende müşürde tıkırında çalışıyor , olmassa işte öyle uydururum Fren dozajlamasında sıkıntı yok dozajlama

dengesiz olsaydı o zaman rahatsız olur o ara hallederdim Elim boşalınca ince ayar çekecekdim unuttum resmi görünce aklıma geldi
    güzel herşeyi kendimize göre ayarlıyoruz, hiç yoktan iyi. iş görüyormu görüyor, bitti gitti.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Arkadaşlar ben tam gaz veriyorum mesela boştayken devir saati bir süre sonra 10600 ü buluyor motor huzunla ayn değil herkeste böylemi daha yeni yaptık acaba psikolojikkmi anlamadım ama saat düzgün çalışıyor

Motosikleti
    Bajaj Discover
    Ok ile gösterdiğim ve altındaki siyah somun kaç anahtar ile sıkılır arkadaşlar, deneyen oldu mu?

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Seleden rahatsız olan var mı acaba daha konforlu bir sele nasıl yapılır? Ben günlük gezilerde 100 km sonrası rahatsız oluyorum mola versemde kesmiyor.

Motosikleti
    burdan 14-15-16-17 o aralık gözüküyor ama 16 daha yakın geldi bana 15 te olaiblir kararsızım :D[COLOR="Silver"]

Motosikleti
    2800km ye kadar vitesler sesli geçiyordu şimdi vites geçişlerim daha rahat oldu, sanırsam şu anda her şey yerli yerine oturdu. yağ değişimi yaptığımda sert mi yumşak mı geçtiği rahat bir şekilde belli olucaktır diye düşünüyorum ve 2400'de değiştirmiştim 3200km de büyük bir ihtimalle değiştiririm.

Motosikleti

ruhsatı alırken parayı unutursan böyle beninsiz kalırsın.. :D

Motosikleti
    Var
    Shell advance ax5 15-50 nasıl bir yağdır özellikler kısmına bir sürü yazmışlar şöyle böyle bir sürü sıkmışlar Motulda yazmıyor o kadar özellik

Motul alsak kargosuyla beraber 40 tl yi bulacak castrol 10-50 var burda 35 tlye satıyorlar önceden kullandım bunu tam sentetikti bana 10-50 , 15-50 yarı sentetik lazım ._)

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)