Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Bajaj Discover
    daha 2 aylık motorda inşallah amortisör değiştirmeyiz, mondial sitesinde takım gösteriyor 135 TL parça fiyatı[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:19 ----------

Aynı fotoğrafı servise gönderdim, amortisör patlak dedi, garantiden değiştireceklerini söyledi.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Alıntı ahmetcam adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    daha 2 aylık motorda inşallah amortisör değiştirmeyiz, mondial sitesinde takım gösteriyor 135 TL parça fiyatı[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:21 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:19 ----------

Aynı fotoğrafı servise gönderdim, amortisör patlak dedi, garantiden değiştireceklerini söyledi.
    http://www.kalyoncumotor.com/mondial-125-mh-drift-yedek-parca-aksesuar/mondial-125-mh-drift-arka-amortisor-mavi-delta-force#.U6wgEpR_umE

http://www.kalyoncumotor.com/mondial-125-mh-drift-yedek-parca-aksesuar/mondial-125-mh-drift-kirmizi-arka-amortisor-takimi-delta-force#.U6wgT5R_umE

http://www.kalyoncumotor.com/mondial-125-mh-drift-yedek-parca-aksesuar/mondial-125-mh-drift-arka-amortisor-takimi-kirmizi-delta-force#.U6wgb5R_umE

http://www.cevizciogluyedekparca.com/urun/125-mh-drift-arka-amortisor-takimi-siyah/9876

http://www.motosiklet.net/forum/moto-sohbet/99379-motosiklet-amortisorleri-icin-genel-bilgi-paylasimi.html

---------- Mesajlar birleştirildi - 17:59 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:33 ----------

bunu duyduğuma sevindim.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    yok bu gevşeme sesi değil, sanki debriyaj gibi bir yerlerden geliyor
    sadece on freni sikinca geliyorsa diski bir kontrol et vidalari gevsek olabilir. Bende oldu. Freni sikinca tık yapiyodu.
    *Diski freni sıkıp on tekerleği ileri geri çevirmeye çalışsan yeter.

tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG
    Merhaba arkadaşlar...
    Benim motorda 100 km ye geldi.Rodaj dönemini kitapçığına göre geçiriyorum.İlk izlenimlerim güzel motor, fiyatına göre yorumlarsam süper.
    Bugün motora bindim ön amortisörden taak tak diye ses geliyor bir tümsekten geçerken falan daha önceki sürüşlerimde böyle birşey olmamıştı amartisörlerden memnundum , yani şu anda da memnunumda o ses beni korkutuyor sanki yukarıya vuruyormuş gibi oluyor amortisör her seferinde neden oluyor bu sizce ilk sizdede olmuşmuydu.

--Sigorta konusunda ben on gün önce aldım motoru 185 tl ye yaptım sigortayı (yaş24 şehir manisa ) HD sigorta en ucuzu o olduğunu söylediler bana.

Merhaba arkadaşlar..
    3 gün önce aldım motorum aşırı ısınma yapıyor ve vitesi boşa aldığımda titremesi gaz verdiğim zaman ki gibi bunun nedeni nedir ilk motorum ve hiç bir bilgim yok bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse çok memnun olurum

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Yağ sebep olabilir ama yeni almissin motoru. Sıfır mı almistin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:13 ----------

Titreme olmasin diye balansor denen bir parça var. Sorun buralara kadar gidebilir.

Motosikleti
    Alıntı cagriyildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba arkadaşlar..
    3 gün önce aldım motorum aşırı ısınma yapıyor ve vitesi boşa aldığımda titremesi gaz verdiğim zaman ki gibi bunun nedeni nedir ilk motorum ve hiç bir bilgim yok bilgisi olan arkadaşlar cevap verirse çok memnun olurum
    fazla mı devirli kullanıyorsunuz, vites geçişlerini motoru bağırtarak atarsanız fazla çalışacaktır ve ısınması fazla olur, motorun içindeki ince yağdır bulunduğun yerde sıcak sa eğer birazda bunun etkisi olabilir servise gitmenizde gostermenizde fayda var.
    Orkidor61

Motosikleti
    Bajaj Discover
    Hesabını yapmış arkadaşlar cevaplarsa sevinirim,
    Modifiyesiz orjinal bir motor ile, şehir içi normal kullanımda;
    km' de kaç kr yakıyor, 100km de kaç lt, 1 depo benzin ile kaç km gidiliyor?

linkinpark20 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha XJ6
    Arkadaslar ben arka frenden hic memnun degilim. Tum gucumle bastigim halde tekeri kitlemiyor diger durumlarda da cok zayif sizde durumlar nasil?

Motosikleti
    Alıntı linkinpark20 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar ben arka frenden hic memnun degilim. Tum gucumle bastigim halde tekeri kitlemiyor diger durumlarda da cok zayif sizde durumlar nasil?
    bendede aynı memnun değilim ama kitlemesi motorun kaymasına ve düşmenize ıslak zeminde yeri öpmenize neden olabilir, kitlemesin fakat biraz tutuşu iyi olsaydı sorun olmazdı önle dengelemeye çalışıyorum o şekilde sorunu hallediyorum.
    Orkidor61

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Lastik hava basıncını ölçen zımbırtım geldi ebaydan 2 haftada ayakla basmalı ufak lastik pompaları var bisikletlerde kullanılan onlardan alsam bizim lastikleri sisirirmi ebaydada fiyatlar aynı burdan almayı düşünüyorum her hafta lastikciye gitmekten usandım

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:46 ----------

[/COLOR]
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    fazla mı devirli kullanıyorsunuz, vites geçişlerini motoru bağırtarak atarsanız fazla çalışacaktır ve ısınması fazla olur, motorun içindeki ince yağdır bulunduğun yerde sıcak sa eğer birazda bunun etkisi olabilir servise gitmenizde gostermenizde fayda var.
    devir 5 bine geldiğinde vites atıyorum garanti belgesinde yazdığı gibi yaşadığım yer her gün 40 dereceyi görüyor yeni aldığım için de yağ değişimi yapmadım. Servise götürme motoru anasını ağlatıyorlar diyorlar o yüzden biraz tereddütteyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:48 ----------

Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ sebep olabilir ama yeni almissin motoru. Sıfır mı almistin.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:16 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:13 ----------

Titreme olmasin diye balansor denen bir parça var. Sorun buralara kadar gidebilir.
    evet sıfır aldım motoru. Yeni aldığım için Rölantisi yüksektir o yüzden titreme yapıyordur kalsın öyle dediler

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Lastik hava basıncını ölçen zımbırtım geldi ebaydan 2 haftada ayakla basmalı ufak lastik pompaları var bisikletlerde kullanılan onlardan alsam bizim lastikleri sisirirmi ebaydada fiyatlar aynı burdan almayı düşünüyorum her hafta lastikciye gitmekten usandım
    Merhaba,

Petrollerdeki hava istasyonlarında lastiği sisiremiyor musunuz?

Selamlar.

Motosikleti
    Alıntı cagriyildiz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ---------- Mesajlar birleştirildi - 13:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:46 ----------

[/COLOR]
    devir 5 bine geldiğinde vites atıyorum garanti belgesinde yazdığı gibi yaşadığım yer her gün 40 dereceyi görüyor yeni aldığım için de yağ değişimi yapmadım. Servise götürme motoru anasını ağlatıyorlar diyorlar o yüzden biraz tereddütteyim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:50 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:48 ----------

evet sıfır aldım motoru. Yeni aldığım için Rölantisi yüksektir o yüzden titreme yapıyordur kalsın öyle dediler
    rolanti kaçlarda yüksek ise biraz düşür, servisler anasın ağlatıyor derken sadece yağ değiştiriyorlar başka bir işlem yaptıkları yok ve aldıkları ücret 50tl bu koyuyor adama, ne yaptın diye sorsan çok şey yaptık derler ben zaten bunları yapıyorum. yedek parça desen bol şu garantiye giriyormu yok bu giriyormu yok eeee ne garantiye giriyor sadece motor kısmımı kalsın ben almim kendi işimi kendim görebilirim.
    Orkidor61

Motosikleti
    Var
    Alıntı uçnkaplumbğa adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merhaba,

Petrollerdeki hava istasyonlarında lastiği sisiremiyor musunuz?

Selamlar.
    Elimin altında olabilen bir sey istiyorum aslında

Montun cebinr koydum ufak tefek bir sey zaten avandalıga koyarım belki yol üzerinde petrollerden havayı kontrol ederim artık

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bendede aynı memnun değilim ama kitlemesi motorun kaymasına ve düşmenize ıslak zeminde yeri öpmenize neden olabilir, kitlemesin fakat biraz tutuşu iyi olsaydı sorun olmazdı önle dengelemeye çalışıyorum o şekilde sorunu hallediyorum.
    benimde ark frenim iyi değildi burda benim ustam güzel bi balata getircem dedi 2 güne gelcek falan filan neyse geldi 20 tl miş aldım taktım abi ön diskten yemin ediyorum daha iyi tutuyor

edit balatanın markası yazmıyordu :S

Motosikleti
    Bajaj Discover
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Elimin altında olabilen bir sey istiyorum aslında

Montun cebinr koydum ufak tefek bir sey zaten avandalıga koyarım belki yol üzerinde petrollerden havayı kontrol ederim artık
    Dostum avadanlık dediğin yer nerede ve içinde neler var acaba, tarif edersen memnun olurum.
    2. el aldığımdan satan kişi hiç bahsetmedi de..

Motosikleti
    Var
    Akünün altında koltugu sökmen gerekebilir

Merak edipde avandalıga hic bakmamıstım

Motosikleti
    normalde buji anaktarı, tornavida, anahtar olur ama bunlarda boş geliyor veya mondi bayileri alıyor içinden.koltuğun altında arka stop kısmındada guccuk bir yer var birde ayaklık marşı kısmındaki selenin altındaki yan kapak onun hemen birleştiği yerde .

[IMG][/IMG]

Motosikleti
    Bajaj Discover
    Fotoğraf için teşekkürler

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)