Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yazdıklarından anladığım kadarıyla deponun içinde ekstradan bir depo olduğunu zannediyorsun herhalde ama öyle değil bütün işlemi benzin musluğu yapıyor ana depoda iken deponun içine giren borunun üst kısmından benzin alıyor musluğu aşağı çevirdiğin zaman o borunun alt kısmından benzin alıyor. yani eğer musluğu söktüğün halde depodan benzin gelmiyorsa benzinin bitmiştir. ayrıca benzin haznesi yok
    Musluğu söküp bir daha bakayım ona göre yazarım şimdi ezbere iş yapmış gibi olurum

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    Bugün biraz gezim dedim Üsküdar kız kulesi cıvarında fethi paşa korusuna gelmeden önümde mersedes var sola sinyal vermeden kafayı sola verdi tak diye durmasıyla on freni sıkmam lastik sesi duymam ve on freni bırakmam 1-3 saniyede oldu Allahtan düşmedim motoru toparladım adam içerden elini kaldırıyor kusura bakmayın diye, bendede şuç var yakın takip edersen yaşamaya vaktin yok demektir eyvallah deyip yoluma devam ettim, mesafemizi koruyalım.

Motosikleti
    Var
    Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar iyi akşamlar bugün katalizör hortumlarını tıkadım motorun gidişi güzelleşti sanki 2den 3 e vites aralığında azalma var hoşuma gittii egsoz patlatma sesi en aza indi çok seyrekleşti
    Yakıta etkisi olmadığını söyle son hız değil ama serilik arttı diyorsan oda olur bende düşünüyorum bu katalizör iptalini ne işe yarar euro 3 fasa fisosumu bunlar katalizr iptalinden sonra neler.degisdi nasıl iptal edilir

%5 yakıt tüketimi artar deniliyor ne derece doğruysa artk

sSameT - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Dün ilk bakimimi yaptırdım 50 tl tuttu. Castrol 10-40 iyisi : 25 tl , 25 tl'de işçilik aldılar. Motor gidişi bile değişti çok rahat gidiyo

Motosikleti
    125 Mh Drift
    Bende bir saat önce driftimi satışa çıkarmış bulunuyorum.Elimi , ayağımı satıyorum resmen içim biraz buruklaştı.

Motosikleti
    Merhaba arkadaşlar bugün baya bir arkadaşla gezdik Shell den yağ aldım ve 1620km de yağını değiştirdim filtreyi ve alt tıpa civatasının demir tozlarını da sildim yağ 20/50 kullandım vites atması bile değişti yağ gibi maşallah, önceki ilk servis yağı mondial markaydı viteste takılma yapıyordu şimdi tık diye vitese geçiyor bol gezmeler dikkatli olun

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:35 ----------

Birde gösterge camı sanki çatlıcak gibi havası var sol kısım vakit bulursam sokup plastik bir malzeme yerleştireceğim yoksa cam kırılacak.

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:38 ----------

hafta sonu arkadaşla yaptığım geziden resimler.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Buda arkadaşın baxer' ı
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    turkish39 ve talip333 bunu beğendiler.

Motosikleti
    mondial 125 mh drift
    Arkadaslar motorumla carsamba gununden beri geziyorum arkadasimla motora benzin aldik yedekteydi benzin az bi sey kalmisti tekliyodu bitti sayilirdi 40 tl lik benzin aldik 50.50 tl den motor 327 km gitti o benzinle yakiti nasil sizce

IsmetCan86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift
    Alıntı sSameT adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Dün ilk bakimimi yaptırdım 50 tl tuttu. Castrol 10-40 iyisi : 25 tl , 25 tl'de işçilik aldılar. Motor gidişi bile değişti çok rahat gidiyo
    Bizim Burada İşçilik 10 TL Alıyorlar Öyle Baştan Savmada Değil Motorun Her Bir Civatasını Bile Kontrol Ediyorlar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:03 ----------

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İlk bakımda sadece yağ degisimi var 25 tl servislere ezdirmeyelim kendimizi neyse o bi yag degisimi 50 tl olurmu yw
    İlk Bakımda Motorun Bütün Sekmanları Kontrol Edilir Motor Sahibine Motorla İlgili Sıkıntısı Var mı Diye Sorulur Sonraki Bakımlarda Sadece Yağ Değişimi Olur.
    Kaza En Ağır Cezadır...

Motosikleti
    Dun 1600 kusurde ben yağını değiştirdiim yağ hariç hiçbir ücret ödemedim.

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı Driftmh adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaslar motorumla carsamba gununden beri geziyorum arkadasimla motora benzin aldik yedekteydi benzin az bi sey kalmisti tekliyodu bitti sayilirdi 40 tl lik benzin aldik 50.50 tl den motor 327 km gitti o benzinle yakiti nasil sizce
    Gayet iyi,sıkıntı yok
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Merceği taktım uc gün oluyor. Aydınlatma mükemmel oldu. Motorun tipi değişti.bir bakan bir daha bakıyorum. Gece beni görmeden ışığı gören arbalar bir arabalık yol veriyorlar. Fotoğraf atıcam ama bulunduğum yerde internet sıkıntı biraz. Resim yüklerken sorun çıkarıyor. Bu arada 1050 km oldu motor. Castrol veya motul yag buldummu değiştirmek istiyorum. Yag suzgecini cikartirken herhangi bir sorun olmus muydu?

Motosikleti
    Var
    Vida metal degil aliminyum gibi hafif bişey fazla zorlamadan vidayı sökersin elinde kalacağını zannetmiyorum wd40 felan varsa bir kac dakka önceden sık boru anahtarıyla felan girişme açık ağız anahtar kullan

Benim farlarda çok güzel aydınlatıyor ama farlar hemen ön tekerin önüne doğru bakıyor gibi geldi kafayı söküp içerdeki vidalardan farı biraz daha kaldırırsam far istedigim gibi aydınlatır mercek candır ufak olmasına ragmen cok iyi is yapıyor

Motosikleti
    Kisalarda duvara döndürüp yaklaşık motordaki yüksekliği gibi bir değere getirin çizgiyi. Biraz aşağı bakabilir. Arabalardan daha yüksekte olduğu için daha uzagi aydinlatabiliyor bizim mercekler.

Motosikleti
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Vida metal degil aliminyum gibi hafif bişey fazla zorlamadan vidayı sökersin elinde kalacağını zannetmiyorum wd40 felan varsa bir kac dakka önceden sık boru anahtarıyla felan girişme açık ağız anahtar kullan

Benim farlarda çok güzel aydınlatıyor ama farlar hemen ön tekerin önüne doğru bakıyor gibi geldi kafayı söküp içerdeki vidalardan farı biraz daha kaldırırsam far istedigim gibi aydınlatır mercek candır ufak olmasına ragmen cok iyi is yapıyor
    yağ fitre vidası dökümde olabilir bana öyle geldi sakın ha sıkarken fazla zorlamayın, far ayarı ise farı sökmenize gerek yok motoru arta sehpaya alın motorun önüne geçin ve sağ kısımda yıldızlı anahtarla oynan kısımı göreceksiniz ordan çevirerek aşağı yukarı ayar yapabiliyorsunuz.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Benim motorda solda o vida. Büyük ihtimalle de alüminyum alaşım. Motor blogunda olduğu gibi. Eğer vida sert olursa blok tarafindan siyirma yapar

Motosikleti
    Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Benim motorda solda o vida. Büyük ihtimalle de alüminyum alaşım. Motor blogunda olduğu gibi. Eğer vida sert olursa blok tarafindan siyirma yapar
    motorun selesine oturduğunuz zaman sol kısımda, aliminyum da olabilir. Yağını değiştirdim ya müthiş ya yağ gibi yağ. On farla uğraşmıştım bugün debriyajıda yağladım tam ayar yapamadım sanırsam geç kavrıyor yarın sabahleyin tekrar ayar yapıcam, yağını değiştirdim ya motor bir başka gidiyor ya rölantide motorun sesi yok gibi okadar sessiz yani.

tayfungun45 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BS6 Dominar 400 UG

turkish39 bunu beğendi.

Motosikleti
    hayırlı olsun, allah kaza bela vermesin. güle güle kullanmayı nasip etsin.
    tayfungun45 bunu beğendi.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

Motosikleti
    Kdiner pardon o solda dedigim vida farın vidasiydi. Sonraki cümle suzgecle alakali. Arada bir kaç birsey daha vardı onlari dalginligima geldi herhalde yazmamisim. Allahtan bilgi yanlışlığı yok. Telefondan yazınca atliyorum bazen.

EKONOMİ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MOTORU SATTIM GİTTİ
    Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Merceği taktım uc gün oluyor. Aydınlatma mükemmel oldu. Motorun tipi değişti.bir bakan bir daha bakıyorum. Gece beni görmeden ışığı gören arbalar bir arabalık yol veriyorlar. Fotoğraf atıcam ama bulunduğum yerde internet sıkıntı biraz. Resim yüklerken sorun çıkarıyor. Bu arada 1050 km oldu motor. Castrol veya motul yag buldummu değiştirmek istiyorum. Yag suzgecini cikartirken herhangi bir sorun olmus muydu?
    motul kullanan arkadaşlar,
    yağı kac km de bir degistiriyorsunuz?

sentetik yağ kullanıyorum 10 40 po
    1500 2000 km kullanabilir miyim bu yağı

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 8 kullanıcı var. (0 üye ve 8 misafir)