Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    kdiner - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    14-16 200ns,16 Mt-25, 17 D400, 18 Mt25abs
    bugün itibari ile benzin musluğu kaçağını halletim bana sorun mu dayanır ya.
    damlatan yer cıvatanın girdiği yerdi soldaki civata.
    [IMG][/IMG]
    musluğu araç lastiğine dayadım benzin damlatmasın diye tamamen boşaltsamda kalabiliyor içinde.
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:31 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:27 ----------

depo altında sağda ve solda iki adet kulaksık vardı nasıl bir parça ise ikiside çatladı çok sıkmak gelmiyor sanırsam önemli bir parça da değil zaten. no problem.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:31 ----------

Bu forum olmus ya, ben motor alinca millet kacti galiba ne oldi size da.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Havaların sağı solu belli olmuyor daha sezonu açamadık bu gün bir rüzgar vardı o biçim

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Bizim burda hava 1 saat yağmurlu sonra bi yarım saat pas parlak güneş sonra yine yağmur. Regl kadınlar gibi.
    kdiner bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim burda hava 1 saat yağmurlu sonra bi yarım saat pas parlak güneş sonra yine yağmur. Regl kadınlar gibi.
    Kafasina gore takiliyor yani, oda guzel.

---------- Mesajlar birleştirildi - 14:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 09:42 ----------

arkdaşlar ses sistemi işlemi tamam, bilgisayar hopörlör sayesinde üşlem tamam sadece motosüklete yerleştirip denemesi kaldı, elektrik fişinde 12wolt denemesi yapıldı sistem çalışıyor, motor 12voltunda denemesi ve takılmasından sonra tüm işlemlerin birleştirilmesi ve yerleştirilmesi kalıcak resimleriyle birlikte. Herkeze kazasız sürürüşler dileğiyle sağlıcakla kalın.

Motosikleti
    Aynen. Eli becerikli insanlar var aramızda. Bazilarimizda olanaklar yok ama beceri var. Bazılarında olanak var beceri yok. Becerisi olanlar ufak firsatlarda neler yapılacağını gösteriyor. Herşey gönlünüzce olsun. Kabin olarak kullanacağınız çanta mdf olsun hoparlörleri vidalamadan önce vida yerlerine Oring veya ince lastik koyun. Iç duvarlarını elyaf benzeri bir malzemeyle yalitin. Ses kalitesi açısından.

Motosikleti
    çok fazla büyük olmicak silindir şeklin en fazla 20cm uzunluğunda 10-13cm genişliginde cevresinde koruma demiri sağlı sollu u şeklinde olucak hem yandan hemde arkadan gelen darbeyi engellıcek koruma demiri, yan yattığında ekzoz veya ayak pedlerine, arkadan dokundurmalarda koruma demirine dokundurcaklar tek sorum bizim motorlarda yanlara uygulayacağım alan sınırlı bakıciz artık, şimdilik ses sistemi geçici on kısımda bır yere veya benzin depo kısımlara düşünüyorum.

Motosikleti
    Bilmiyorum dayanır mi ama motorun deposunda iki tane plastik parça var küçük. Onların bağlandığı yer taşıyabilir mi bilmem başka bir yer benim aklıma gelmiyor.

Motosikleti
    Gecici takacagim hoporlor masaustu bilglsayar hoporloru oyuzden sorun yok, hoporloru plastik kilifindan cikarticam ona gore kutu yapicam yandaki plastiklerin oldugu kisma veya gosterge kisminda birseyler yapmaya calisacagim, dusundukce fikir cogaliyor.

Motosikleti
    Kesinlikle. Akıl akıldan üstündür demişler. Yardımcı olabileceğim, bilgi sahibi olduğum her konuda yardıma hazırım.
    Ben de bugün topcase isiklaimi yeniden yaptım. Mantar led kullandım bu sefer. Beklediğimden daha güzel oldu.

Motosikleti
    Merhaba arkadaslar birde sol kumanda kolunu degistirmeyi dusunuyorum, neden uzun kisa sellektor dugmesini sevmedim, genelde onceki motorlarimda kullandim gibi kolun arka kisminda olanlar daha kullanisli o yuzden degistirmek istiyorum asya elegant150 motosiklet kolu bu is icin uygun bu parcayi nerden bulabilirim, birde sinyalleri led olarak degistirmek istiyorum satin almicam sadece icine led sistem yerlestirip halletmek istiyorum. Devre plakasi bulup kendimde yaparim ama plakayi bulmak lazim, fikri buldum sert plastik delinerek ledleri yerlestirip sadece eski sinyal lambasinin icini cikartip sert plastik mekanizmayi yerlestirdimmi bitti gitti, kafa bu ya 12'gecmis olmasada calisiyorya.

Motosikleti
    Ben orjinal sinyal muhafazalarina dokunmadan içindeki ampilu cikardim. Sonra sarı(amber) şerit led aldım. Metresi 3 tl di. Bu ledleri beşer santimden kestim yani modül modül alırdım. Uc dört modülü yan yana ( paralel olarak) lehimledim. Sonuç harika toplamda 1.5 2w güç istiyor her sinyal. Resim atıyorum birazdan.

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:28 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:14 ----------

[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:34 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:30 ----------

Dört tanesinin ışığı gerçekten yeterli. Ben üçlü kullanıyorum memnunum bundan yola çıkarak pişman olmazsınız.
    kdiner bunu beğendi.

Yardım

Arkadaşlar öncelikle merhaba konu hakkında bilgi sahibi olmak için bayağı okudum ancak çok kararsızım bir arkadaşım drift motor aldı ancak tayin sebebiyle istanbul dışına çıkacak almayı düşünüyorum ve kurye motoru olarak kullanacağım ama uzun mesafe kurye değil günde en fazla 70 km civarı yol yapacağım.Ybr kullanan bir kurye motorcuya sordum sakın alma 10 binde dökülür temiz 2. el ybr veya cbf al dedi ancak benim aklım driftte çok beğendim yardımınızı bekliyorum

Motosikleti
    10000de bozulur diyen arkadaşın kullanmış mi bu motoru o kadar sormak lazım. Bir sürü isan var 15 16 bin devirmis. Sen bakımını yaparsan yağını pasını kontrol edersen motorun haddini bilirsen sorun olmaz. Ama öbür tarafta kendini kanıtlamış capon var. Burası Çinli gurubu. Henüz 1000km yapıcam ben ama henüz beni uzmedi.

Motosikleti
    Merhaba arkadaslar bugun itibari ile ses sistemini bitirmis bulunuyorum resim cektim fakat tablet telefondan ugrasmak istemiyorum yarin resim ve aciklamali sekilde paylasicam, telefonla hem muzik hemde video cekimi yapamadigim icin video ekleyemeyecegim. İnsanlar sevdikce, bilgi paylastikca artar.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:47 ----------

Alıntı fumaser adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar öncelikle merhaba konu hakkında bilgi sahibi olmak için bayağı okudum ancak çok kararsızım bir arkadaşım drift motor aldı ancak tayin sebebiyle istanbul dışına çıkacak almayı düşünüyorum ve kurye motoru olarak kullanacağım ama uzun mesafe kurye değil günde en fazla 70 km civarı yol yapacağım.Ybr kullanan bir kurye motorcuya sordum sakın alma 10 binde dökülür temiz 2. el ybr veya cbf al dedi ancak benim aklım driftte çok beğendim yardımınızı bekliyorum
    Merhaba kardes size sunu soylim ben 2011 yilinda cin mali olan mct250 ile istanbul-trabzon yaptim 1128 km tik dahi demedi bir onlar konussun dursun. Artik bu onlar icin hastalik oldu, sizin de hosunuza gidiyorsa hemen alin. Dedikleri gibi agzi olan konusuyor.
    Orkidor61

Adı: Kemal 0546 416 86 00

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Bugün hava yağmurluydu dindikten sonra benim veletle biraz show dünyası yapalım dedik

E tabi korumalar olmadan yapmak olmaz

rebel_punto, PysLre, murat0742 ve 1 diğerleri bunu beğendiler..

Motosikleti
    turkish39 bunu beğendi.
    Orkidor61

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Alıntı kdiner adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben bu sekilde hareket yapilmasina dayanamam gicmi iciniz ciz etmiyor ya.
    Bu motorda Sürekli yaptığım bi şey değil,oğlum çoktandır istiyodu kırmayalım dedik.Yarın doğum günü veletin
    Hani böyle aniden karşına çıkıyor ve göz göze geliyorsun ya, o an çok kötü oluyor insan. Heyecandan ne yapacağını şaşırıyor, ayakları titriyor...Sonuçta köpek bu ısırır falan...

Motosikleti
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorda Sürekli yaptığım bi şey değil,oğlum çoktandır istiyodu kırmayalım dedik.Yarın doğum günü veletin
    Doğum günü kutlu olsun.

---------- Mesajlar birleştirildi - 09:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:49 ----------

Merhaba arkadaşlar ses sisteminde kullanacağım devre masa üstü bilgisayar hopörlör devresi 9voltluk ama ben 12voltta çalıştırdım sorun yok
    [IMG][/IMG]
    koltuk altında bulunan soketten enerji çıkışı alıyorum kırmızı kablodan kontak açık kapalı devamlı 12volt elektrik var.[IMG][/IMG]
    soketten aldığım enerçi çıkışına 10amperlik sigorta takıyorum.
    [IMG][/IMG]
    soketin kırmızı kablosu devamlı elektrik çıkışı olduğu için bir adet anahtar yerleştiriyorum aç kapa misali, devamlı elektrik çekmesin.
    [IMG][/IMG]
    Bunlarda tamamlanmış hali
    [IMG][/IMG]
    [IMG][/IMG]
    Buda navigasyon tutacağı henüz elektrik bağlantısı yapılmadı.
    [IMG][/IMG]
    Buda benden olsun.
    [IMG][/IMG]
    turkish39, restherock ve murat0742 bunu beğendiler.
    Orkidor61

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)