Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Derbi ETX
    benzin açma-kapamayı, kısa olan taraf belirliyor değil mi?

birde arkadaşlar benzin çubuğu ortada kapalı oluyor, yan şekilde yani, kullanılmadığı zaman kapalı tutulması daha makbulmüş.
    öyle bir şeyler okumuştum gecen bir yerde, var mı bilginiz ? kapalı kalsa daha mı iyi olur.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    yani daha iyi olablir kitapçıktada öyle yazıyor ama kapamıyorum ben

h2rx - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    sadece plastik mi yoksa farıylan birliktemi?

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Kapasan bile karburatorde benzin kalıyor ben odaya koydugumdan kapatıp calistiriyorum. Iyice bitirip öyle bırakıyorum aksi takdirde içersi benzin kokuyor. Umarım yanlış yapmıyorum.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

http://m.ebay.com/itm/150945180225?nav=SEARCH
    Bizim motora bu linkteki olur mu?

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)

Her türlü km düşürme işlemi itina ile yapılır arkadaşlar

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kapasan bile karburatorde benzin kalıyor ben odaya koydugumdan kapatıp calistiriyorum. Iyice bitirip öyle bırakıyorum aksi takdirde içersi benzin kokuyor. Umarım yanlış yapmıyorum.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:49 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:30 ----------

http://m.ebay.com/itm/150945180225?nav=SEARCH
    Bizim motora bu linkteki olur mu?
    Kargoyla beraber 209 tl

beyler hayallerime ulaşmama az kaldı. ama hala kararsızım ne alsam diye. 3000- 3500 arası biriktirebildim. size memnunmusunuz diye soracam. zira bana en yakın gelen 125 mh drift... yada bu paraya önereciğiniz başka motor?

C.Kaan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift - 2015
    Merhabalar 100 Km'de Ortalama Yakıtınız Ne Kadar Acaba ?

Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α
    Alıntı C.Kaan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3.5 litre.

Motosikleti
    Alıntı h2rx adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    3.5 litre.
    Sizce Biraz Fazla Değil'mi Bu Rakam ?

Malum Emsalleri 2.5 Civarında Geziyor Hele Birde Sert Kullanırsak 3.5 Olur 4.5 Araba İle Aynı Yakıta Denk Düşer.

Motosikleti
    Var
    3.5 litre.
    Hangi durumda 3,5 lt yakıyor ?

tyfn1985 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial Mh Drift 2013
    2013 Model,2500 km'de rodajı ADABINLA yapılmış motorumla şehir içi kullanımda 2,5 litre yakıt tüketimi var kardeşim.

Motosikleti
    Var

Malum Emsalleri 2.5 Civarında Geziyor Hele Birde Sert Kullanırsak 3.5 Olur 4.5 Araba İle Aynı Yakıta Denk Düşer.
    Hangi şartlarda yakıyorlar hangi hızda bu 2,5 lt yi yakıyorlar onlarıda bir araştır

Rider95 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YAMAHA XJ6 DİVERSİON F
    Benim Mcx te 3-3.5 yakıyor
    Bi depoya ile 440 km gittim ölçtüğümde kullanım 240 km si 90-100-110 hızlarda durmadan-geri kalan 200 km karışık şehir içi.

atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Ben bir depoyla 450 ettim kmyi devirleri sonuna kadar kullanirim. kirmizinin ikinci çizgisinde 450 ydi. Yine yaklaşık 3.5 falan ediyor.
    Para hallolur biriktirilir de nasıl gösterir. Tasin içine uyar mı?

Motosikleti
    Hyena 100 X / Spacy α

tapagaz istanbul-keşan git gel yaptım 1 günde. ozaman bu rakamı hatta 3,66ları görmüştüm. ön dişli 16 ,egsoz açık, buji ngk, lastikler orjinal boyutlarda pirelli dura traction. benden önceki sahibi büyük ihtimal subap ayarını yapmamıştır.

egzozun etkisi fazla olmuştur diye düşünüyorum. değiştirince orjinal egzoz ilede denerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:43 ----------

Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hangi durumda 3,5 lt yakıyor ?
    yukarıda yazdığım şartlarda.

Motosikleti
    tapagaz istanbul-keşan git gel yaptım 1 günde. ozaman bu rakamı hatta 3,66ları görmüştüm. ön dişli 16 ,egsoz açık, buji ngk, lastikler orjinal boyutlarda pirelli dura traction. benden önceki sahibi büyük ihtimal subap ayarını yapmamıştır.

egzozun etkisi fazla olmuştur diye düşünüyorum. değiştirince orjinal egzoz ilede denerim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:43 ----------

yukarıda yazdığım şartlarda.
    Egzoz Çok Fark Yaratmıştır Tahminimce Orjinal Egzoz İle 3 Litre Civarlarına Düşer Sakin Kullanımda İse 2.7 Civarlarına, 3 Litre ve Üzerine Çıkarsa Vaz Geçerim Çünkü Bu Motorlardan.

öncelikle bu motoru aldığım için zerre kadar pişman değilim. 125 kategorisinde en iyi tercihlerden biri bence budur. yakıta gelirsek ben kimi zaman hızlı ama genelde sakin kullanan biriyim ve sürekli şehir içi kullanıyorum. ışıklarda falan ani kalkarım. hatta geçen istemeden tekere geldi motor ilginç, tırstım da biraz. demem o ki durum buyken 30 tl ile 209 kilometre gitmişim. benzin bitti yedeğe aldım 7 kilometre gittim benzinciden 30 tllik doldurdum litre fiyatı 5,11 (opet) tekrar benzin bitti yedekle 12 km gittim benzin aldım. bu şekilde hesapladım aşağı yukarı 200 - 210 kilometre arasını 5,85 lt benzinle gitmişim. bu da 100 kilometrede yaklaşık 2,9 litre yapar ki bence iyi hatta şu an evimin önünde yatan arabadan sonra süper geldi bana.

yeni alacak arkadaşlar temiz ikinci elleri de düşünün derim. hem yükseltmek isterseniz fazla zarar etmezsiniz.

son olarak yakıtta önemlidir de bir motoru sana verdiği sürüş zevki için alırsın, sıkıntıları az diye alırsın. bu zalımda yakıt belki biraz fazla olabilir ama sıkıntısı derdi az ve hatta yok. zevk olarak da idare eder. sülçü lisan ettiysek affola. herkese iyi geceler.
    C.Kaan ve aslanyunus bunu beğendiler.

Motosikleti
    Alıntı mksdrift adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    öncelikle bu motoru aldığım için zerre kadar pişman değilim. 125 kategorisinde en iyi tercihlerden biri bence budur. yakıta gelirsek ben kimi zaman hızlı ama genelde sakin kullanan biriyim ve sürekli şehir içi kullanıyorum. ışıklarda falan ani kalkarım. hatta geçen istemeden tekere geldi motor ilginç, tırstım da biraz. demem o ki durum buyken 30 tl ile 209 kilometre gitmişim. benzin bitti yedeğe aldım 7 kilometre gittim benzinciden 30 tllik doldurdum litre fiyatı 5,11 (opet) tekrar benzin bitti yedekle 12 km gittim benzin aldım. bu şekilde hesapladım aşağı yukarı 200 - 210 kilometre arasını 5,85 lt benzinle gitmişim. bu da 100 kilometrede yaklaşık 2,9 litre yapar ki bence iyi hatta şu an evimin önünde yatan arabadan sonra süper geldi bana.

yeni alacak arkadaşlar temiz ikinci elleri de düşünün derim. hem yükseltmek isterseniz fazla zarar etmezsiniz.

son olarak yakıtta önemlidir de bir motoru sana verdiği sürüş zevki için alırsın, sıkıntıları az diye alırsın. bu zalımda yakıt belki biraz fazla olabilir ama sıkıntısı derdi az ve hatta yok. zevk olarak da idare eder. sülçü lisan ettiysek affola. herkese iyi geceler.
    Gerçekten Mükemmel Akıcı ve Güzel Bir Anlatım Okurken Zevk Aldım, Çok Teşekkür Ederim Belki'de Bu Yazı Beni Drift'e 1 Adım Daha Yaklaştırdı Ama Tabi Daha Çok Vakit Var Önümde Yaklaşık 10 Aylık Bitmek Bilmez Bir Süreç Neyse o Zamana Kadar Babamın Almak Üzere Olduğu Yamaha Crypton İle İdare Edeceğiz
    mksdrift bunu beğendi.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    [IMG][/IMG]

dot 3 hidrolik yağının yaptına bakın :D kullanıcak arkadaşlar dikkat etsin
    Bitmeyen tutkudur,özgürlüktür,her piston vuruşunda yürekte artan Aşk'tır motosiklet...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 9 kullanıcı var. (0 üye ve 9 misafir)