Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    lickup - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Pulsar 200NS için gün sayıyor
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Geçmiş olsun öncelikle. Aynı durum benimde başıma gelmişiti.

Aynayı orjinal alırsan 50 tl ye satılıyor çift olarak. Tek bulamazsın. ama http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-mh-drift-modifiye-racing-ayna-black-siyah-8-10mm-ayarli-147652263/detay/ bu aynaların çifti 25 lira. Görünüş olarak daha iyi fakat arkayı nasıl gösteriyor yada titreşimi var mı bilmiyorum.

gidon nereden sallanıyor tam olarak tarif edermisiniz yada resim atın. Benimde gidonun sol takımların olduğu taraf yamulmuştu usta el yordamıyla düzeltti. Seninki nereden oynama yapıyor söylersen yardımcı olabiliriz.
    Naptınız 50 lira hocam... Ben superboyun çiftini 10 liraya aldım. O kadar fark var mı ya

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    atamert35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    135 MH Drift / 35 KB 4799
    Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Naptınız 50 lira hocam... Ben superboyun çiftini 10 liraya aldım. O kadar fark var mı ya
    Hocam ben de kırdım aynayı ktm marka idi hatırlamıyorum 25 akceye almıştım çiftini. Ama orjinali 50 akçe

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:59 ----------

Bugün gittim bizimkine xenon aldım bütün Çankaya çarşıyi dolaştım 6000k yok. 8000k aldım. Bakalım nasıl gösterecek yolu. Ufacık balasti var. En yakın zamanda takıp deneyip foto atacağım. Takmak isteyenlere fikir olur. H6 nedir bu arada üzerinde öyle yazıyor. Tekeriniz dik dönsün...

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı Darkfire adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    teşekkür ederim. Ortaya dip bağlantı yerinden sallanıyor kocaman vida gibi biyer varya orası gevşek gibi alta sallanan yerin resminide attım.

http://u1312.hizliresim.com/1j/t/vvfjc.jpg
    bende de yamulan o kısımdı ama sallanma yoktu sadece demır yamulmustu. Alt taraftan sıkılıp düzeltilebilir. yada ustalar kolayca yapabılır. Benden para bıle almamıslardı onu düzeltmek için.

Alıntı lickup adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bizim şerefli servislerimiz tabiki setini 15-20 lira gibi bir fiyata alıyorlar yan yanayiden ama fiyatladrma yaparken mondial yp denen siteyi kullanıyorlar. Aslında en iyisi yedek parçaları direk sipariş etmek ama fabrika ilgilenmiyor.

Alıntı atamert35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Hocam ben de kırdım aynayı ktm marka idi hatırlamıyorum 25 akceye almıştım çiftini. Ama orjinali 50 akçe

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:59 ----------

Bugün gittim bizimkine xenon aldım bütün Çankaya çarşıyi dolaştım 6000k yok. 8000k aldım. Bakalım nasıl gösterecek yolu. Ufacık balasti var. En yakın zamanda takıp deneyip foto atacağım. Takmak isteyenlere fikir olur. H6 nedir bu arada üzerinde öyle yazıyor. Tekeriniz dik dönsün...
    H6 aldıysanız yanlış almışsınız. H6 park ampulu hocam. H4 olması lazım diye biliyorum. Ayrıca 8000 K yağışlı ve kapalı havalarda yolu göstermez. 4300 K almalısınız ki yağışlı havalarda bile yolu net göstersin.

Motosikleti
    Haklısınız hem de sonuna kadar ama piyasada ne 6000 ne de 4300 k bulamadım. Zaten 4300 k ya pek sıcak bakmıyorum. E 6000k bulunmaz hint kumaşı mübarek. Anlayacağınız el mahkum. Biraz böyle kullanalım ilerki zamanlarda ampulu siparis edeceğim yaza doğru.
    Park ampulu nasıl xenon olcak onu anlamadım ama seçkin motor diye bir yer var orda h4 ampulle karsilastirdim. Adaptör kısmı uyuyor. Henüz denemedim motorsiklet köyde. Haftasonu inşallah deneyip bizzat paylaşayım sonuçları.
    Yanında smd park ampulu verdi promosyon olarak. Dilenmeyi bilmek bazen işe yarıyor

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    Bnm farda 8000k gayet iyi bnce

Motosikleti
    Derbi ETX
    benim motor suanda 505 km de ilk motorum olduğu ıcın 2 den bos a 1 den direk 2 e atıyor, vitesler tam oturmuyor, 1000 bakımı beklemeden servise gitmem gerekir mi. viteslere yeni yeni adepte oluyorum, ilk sürüşlerimde zorladım büyük ihtimalle. 1. viteste 20km hız 4bin devir 2. vites 6bin devir 40km anca 3. vites 6bin deviri geçince zorluyor 60ı 4. vites 6bin devir rahat ama 80 km hızı bulmuyor 5. vites de 100 u geçmiyor. gerçi pek bilmem ama yine de yazayım dedim.
    önerilerinizi bekliyorum.

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bnm farda 8000k gayet iyi bnce
    Şu an 18 lik kız gibi demi ? Zamanla hayatın yükleri omuzlarına binecek. Çoluk çocuk pazarı marketi koca kahrı derken bi bakacaksın senin filinta gibi hatun göçmüş gitmiş. Hele birde hayatın ters yüzünü görmüş ise ( Yağmur ve sis'ten bahsediyor şair ) o zaman yolu nahh aydınlatacak Bundan sonra senin her işini yapan hatun sana muhtaç olacak, yatalak hasta olacak. Sanki zifiri karanlığa kafa atmaya gidiyormuşsun gibi olacak geceler senin için ( Şair bir kez daha kapalı ve yağmurlu havalara değinmeyi borç bilir. )

eğer aldığınız ampulün götü burdaki ampule benziyorsa o park lambasıdır. Normal ampul yuvasına oturmaz.

Motosikleti
    Hayır normal h4 ampul gtü var kutuda h6 yazıyor. Şu plazmanin olduğu cam tüp hareketli o şekilde uzun kısa yapıyor.
    Zaten niye park ampulunu balastli xenon yapsınlar ki

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:29 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:17 ----------

Ürün G6 motorcyle hıd diye bir şey üzerine German teknology yazıyor fakat prc değişik bir şey h6 ama h4 de oluyor anlamadım gitti anca gidicem denicem öyle kesin bir sonuç elde edicem

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:02 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:29 ----------

4300k falan bulsam belkı alırım ama biraz bilinçli olmak lazım. Far kayarlarınızı düşük yaptırın. Kimseyi rahatsız etmeyin trafikte.[COLOR="Silver"]

---------- Mesajlar birleştirildi - 01:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:55 ----------

http://www.ebay.com/itm/35W-12V-Moto...p=mtr#shpCntId

4300 k 50 tl kargo dahil. Sadece 1 ayda geliyor :D Acaba böyle birşey alsak uyumlu mudur bizim motora ?

Motosikleti
    Yagmmurda aydinlatiyorda siste allah kerim icimi kararttin yaw :D yagmurda gezerken ayakkabilarin ici su doluyo hep :D bi kere siste cift serit yolda onume esek ckmisti yolun ortasinda druyo zor farkettim :D

Motosikleti
    Hayırlı sabahlar herkese.
    Sis için sorun değil gece önümü göreyim tek temennim bu. sis için 20 ledlik lensi ve 2 tane de kendi yapimim delici var.
    Mertcan arkadaşım hangi şehirde alahsen merak ettim doğrusu. İyi yapistirmamişsin.

Motosikleti
    Ben kirklareliden yapistirmamissin derken tam olarak anlamadim

Alıntı Mertcan39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ben kirklareliden yapistirmamissin derken tam olarak anlamadim
    Eşşeğin dudaklarına yapışmamışsın iyiki diyor.

Motosikleti
    Hea aynen breket yapistirmadk :D

Motosikleti
    Arkadaşlar hiç mi birsey gelmiyor basiniza hadi benim motor koyde bi anlatın da sohbet çıksın yahu :D
    Yapistirmamissinsan kastım carpmamissin di iyi ki carpmamisissin bide çifte yerdin sisin içinde :D

Motosikleti
    Kaskın camına daha doğrusu ustten 4-5 santim kadar cam Filmi ceksem sizce nasıl olur sabah giderken pleksi üstten parlıyor önümü göremiyorum. Sizin başka oneriniz varmı. Güneş vizoru yok ama güneş gözlüğü işe yaramıyor Kaskın dış camı parlıyor.

Kaskın camına daha doğrusu ustten 4-5 santim kadar cam Filmi ceksem sizce nasıl olur sabah giderken pleksi üstten parlıyor önümü göremiyorum. Sizin başka oneriniz varmı. Güneş vizoru yok ama güneş gözlüğü işe yaramıyor Kaskın dış camı parlıyor.
    Gece motor kullanıyor isen görüş kalitesini ciddi oranda düşürür. Hele farları falan yanmayan bir aracı hiç fark etmesin Allah cCc korusun.

Bu arada, benim motorun uzun far yanmıyor ama kısa yanıyor. ZAnnı ihtimalimce ampul zortladı. Kaliteli, beni bir daha yolda bırakmayacak bir ampul önerir misiniz ?

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Geçmiş olsun öncelikle. Aynı durum benimde başıma gelmişiti.

Aynayı orjinal alırsan 50 tl ye satılıyor çift olarak. Tek bulamazsın. ama http://www.sahibinden.com/ilan/yedek-parca-aksesuar-donanim-tuning-aksesuar-tuning-motosiklet-mh-drift-modifiye-racing-ayna-black-siyah-8-10mm-ayarli-147652263/detay/ bu aynaların çifti 25 lira. Görünüş olarak daha iyi fakat arkayı nasıl gösteriyor yada titreşimi var mı bilmiyorum.

gidon nereden sallanıyor tam olarak tarif edermisiniz yada resim atın. Benimde gidonun sol takımların olduğu taraf yamulmuştu usta el yordamıyla düzeltti. Seninki nereden oynama yapıyor söylersen yardımcı olabiliriz.
    Ben bu aynayı aldım resimdeki gibi değil ufak tefek bildiğin recing aynası ama daha spor olduğu kesin orjinal aynaya göre görüş açısı 3 de 2 oranında düşük tam istediğim gibi ama görüş açısı biraz daha iyi olsa iyi olurmuş

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:30 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:27 ----------

Güneş gözlüğü olan bi kaska geçme zamanı geldi vizöre film çekme

Güneş olmayan yerde rüzgardan etkilenirsin vizörü kapatmak istersin o olur bu olur sorun olur hele akşam vakti sürekli vizörün açık gitmek durumundasın

Güneş gözlüğü olan vizör en pratik olanı indirirsin güneş gözlüğü vizörünü tek harekettede kapatıp açarsın

Motosikleti
    Gece motor kullanıyor isen görüş kalitesini ciddi oranda düşürür. Hele farları falan yanmayan bir aracı hiç fark etmesin Allah cCc korusun.

Bu arada, benim motorun uzun far yanmıyor ama kısa yanıyor. ZAnnı ihtimalimce ampul zortladı. Kaliteli, beni bir daha yolda bırakmayacak bir ampul önerir misiniz ?
    Mümkünse narva veya osram alın. Hatta bulabilirseniz LED öneririm arabada kullanıyorum. 20 veya 30 watt 100 watt Halojen e es

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:54 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:49 ----------

Tamamen film cekmem zaten hani arabalarda guneslik denen aparata benzer bir şey yapılabilir mi acaba diye merak etmiştim teşekkür ederim cevap icin

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    yqavuzhyan bunu beğendi.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)