Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    victor_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    Alıntı hsyncls adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bana yardımcı olabılıcek varmı acaba

---------- Mesajlar birleştirildi - 21:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:06 ----------

yardımızına ıhtıyacım var sorumu tekrarlıyım. drıft alma kararı aldım bıde uzun yol planım var 600 km falan nasıl olur acaba sıkıntı cıkartırmı ve yakıt olarak ne kadar tuketır o yolda acaba ortalam 80 km hızla falan yolda kalmam demı ne kadar surede motoru dınlendırmem gerekır acaba.
    dostum ben tek marşla şehir içine de girip çıkarak yani sabit 80 yada 90 la gidemediğim yerlerde oldu ancak şehir dışı tam gaz 250 km gittim 250 km geldim 500 kmlik bi gezi yaptım toplamda zevkli de geçti koltuk biraz daha rahat olsaydı tabi.. sen tek marş 600 km gidebilir miyim diyosan eğer evet motor müsait mevsim zaten kışa dönük havalar serin motor tıkanmaz ama sen kendine güveniyo musun 600 km dayanılmaz.. yerinde olsam en az üç nokta belirlerim yola çıkmadan önce oralarda durur dinlenir öyle devam ederim yakıt tüketimi 100 km de 3.0 - 3.5 litre arası tüketirsin belkide daha az kullanımına bağlı o da ;)

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    tozluklu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj pulsar ns 200
    Yağ değişimlerini vakti gelmeden yapıyorum. Motorumun 100 km. yi geçmesi için sizce sübap lara mı baktırmalıyım ki burada ayar çakısı yok adamların. Kafamıza göre yapıyoruz diyorlar. Acaba karbüratör mü ellenmeli sizce. Hem işten anlamıyorlar ustalar hemde bakarız şu kadara malolur gibi bir sürü para istiyorlar. Keşan civarında bir usta bilen varsa söylesin lütfen..

Devir saatim 8000 i görüyor ondan sonra ileri doğru kırmızıya doğru ani ataklar yaparak 8000 de kalıyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:08 ----------

Ben en uzun 100 km. (Keşan Babaeski arası) yaptım motorla iki kişi toplam 160 kiloyduk. Tek mola verdim. Seleye ince bir battaniyeyi katlayıp serdim. o şekilde yol yaptık. Şansa hava rüzgarlıydı. Ara sıra devrilme tehlikesi atlattık.

Keşanda motor yeri olarak enezli var da pek gitmeni tavsiye etmem

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı tozluklu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yağ değişimlerini vakti gelmeden yapıyorum. Motorumun 100 km. yi geçmesi için sizce sübap lara mı baktırmalıyım ki burada ayar çakısı yok adamların. Kafamıza göre yapıyoruz diyorlar. Acaba karbüratör mü ellenmeli sizce. Hem işten anlamıyorlar ustalar hemde bakarız şu kadara malolur gibi bir sürü para istiyorlar. Keşan civarında bir usta bilen varsa söylesin lütfen..

Devir saatim 8000 i görüyor ondan sonra ileri doğru kırmızıya doğru ani ataklar yaparak 8000 de kalıyor..

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:12 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:08 ----------

Ben en uzun 100 km. (Keşan Babaeski arası) yaptım motorla iki kişi toplam 160 kiloyduk. Tek mola verdim. Seleye ince bir battaniyeyi katlayıp serdim. o şekilde yol yaptık. Şansa hava rüzgarlıydı. Ara sıra devrilme tehlikesi atlattık.
    Arkadaşın birisi yüklemiş izle bi birde ön dişlini bir numara büyüğü ile değiştir

http://www.youtube.com/watch?v=8ZGSU2FVI2A

Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    Alıntı tozluklu adlı üyeden alıntı Mesajı göster

2300 km deydi sanırım motorun sübapları kontrol ettir eğer ayar istiyorsa yaptır sübaplar sıkıysa çalışmada zorluk çeker motor çok gevşekse de yakıt artar. motorun çok ısındığında şakır şakır demiri demire vururmuşsun gibi ses geliyor mu eğer geliyorsa sübap ayarı ister. karbüratörle pek alakalı olacağını düşünmüyorum ama dip gaz yaptığında motor tekler gibi devir alıyosa karbüratörde tıkalı olabilir temizletmekte fayda olur ama sıkıntı olacağını hiç sanmıyorum. devir saatim 8000i görüyor sonra ileri kırmızıya doğru ani ataklar yaparak 8000 de kalıyor demişsin burdan bişey anlamadım yani 8000 den 9000 e gelip 9000 dvrde kesilip 8000 devirde sabit mi devam ediyor böyleyse sorun yok ama tekler gibi git gel yaparak motor kasıp açılıp gidiş sergiliyorsa statör arızalıdır.

kanarya57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    drift 125 mh
    arkadaşım benim motor daha 800 km de ama 120 rahat rahat görüyor sen bir hava filitresini temizle derim benim 2 ci drift tim öncekiyle 135 km yi görüyodum düz yolda seninkinde birsıkıntı mı var acaba

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı kanarya57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşım benim motor daha 800 km de ama 120 rahat rahat görüyor sen bir hava filitresini temizle derim benim 2 ci drift tim öncekiyle 135 km yi görüyodum düz yolda seninkinde birsıkıntı mı var acaba
    Kanım dondu şerefsizim :[

Motosikleti
    Vitello Life 80
    arkadaslar anlasılan ben uzun yola gıdebılırım drıftle korkmadan zaten bakımını yaptırıp oyle cıkıcam yol gıdıs gelıs 600 km ılk ıstıkamet olarak alanya kumluca arası yanı 250 km falan en fazla uc kez mola vererk gıdıcem yakıt 3 3.5 yaksa guzel olur tesekkurler.

Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    kış geldi drift kullanıcıları bir sessizleşti

agrasiwe - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha mt09
    Abi yeminle ehliyeti almayi bekliyorum simdi branda uzerinde yatiyor motor ehliyeti bayramdan sonra alicam kismetse ondan sonra bak ise felan onla gidicem o zaman bol bol malzeme olur kafanizi agritcak )

Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Abi yeminle ehliyeti almayi bekliyorum simdi branda uzerinde yatiyor motor ehliyeti bayramdan sonra alicam kismetse ondan sonra bak ise felan onla gidicem o zaman bol bol malzeme olur kafanizi agritcak )
    hehe aynen canım sıkılıyo günde on kez sayfa yenile yapıyorum :D kimse yok..

Alıcam bende yav şu ehliyet gelsin driftimi ondan sonra bol bol paylasım yaparız

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Bu motorlara 600 luk sesi cikarcak bi eksoz olsa satmam binerim valla youtube de super ses diye verilenlerde bariz zart zart otuyor yok yok beni tatmin etmiyor

Alıntı agrasiwe adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bu motorlara 600 luk sesi cikarcak bi eksoz olsa satmam binerim valla youtube de super ses diye verilenlerde bariz zart zart otuyor yok yok beni tatmin etmiyor
    :D O nasıl olucaksa.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı dadas607 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    :D O nasıl olucaksa.
    yapsınlar abi onuda benmi düşüneyim :D

kanarya57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    drift 125 mh
    caner kardeş bence sen çok şey istiyosun

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı kanarya57 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    caner kardeş bence sen çok şey istiyosun
    abi azcık ses ya :D ama 600 lük sesi çokmu gözünü seveyim...

turkish39 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    RX3 İ EVO
    Yaw fısır fısır giden motorunuz var daha ne istiyonuz.Hem etraftan küfür yiyeceksiniz,hem uzun yolda kafanız şişecek,yakıt sarfiyatınız artacak vs.Orjinal 600 lük sesi ile çakmanın sesi bir olurmu.
    nokiaxxx bunu beğendi.

Motosikleti
    Yamaha mt09
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaw fısır fısır giden motorunuz var daha ne istiyonuz.Hem etraftan küfür yiyeceksiniz,hem uzun yolda kafanız şişecek,yakıt sarfiyatınız artacak vs.Orjinal 600 lük sesi ile çakmanın sesi bir olurmu.
    olsa iyi olmaz mı ama

dr.asc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    BMW R1200 GS ADVENTURE
    havanın soğumasına inat 250 km lik yola gitcem bayram dönüşü çorum dan ankara ya.hatta sıkıntı çıkmazsa kırıkkalede mustafa abinin (astorojna) yanına ugrayacağım. orda ki driftci arkadaşlar da isterse görüşebiliriz

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 1 kullanıcı var. (0 üye ve 1 misafir)