Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Fatih17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    04.04.2013 itibariyle Mondial Mh Drift 125 ;)
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Fiyatı nasılmıs pilot streetin

sporty ile aynı gibi dedi bugün arkadaşım onda ybr var sporty alıcak fotosunu gosterdı bana yenı cıkmıs bılmıyorum.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Pilot sporty ile yanakları aynı gibi desenlerde çok az fark var ama fiyatı aynı ise pek bi fark olmaz gibi o da yumuşak hamur

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:10 ----------

http://www.feyizoglu.com/2-75-18-Pil...k_47967.html#2

Feyizoğlunda varmış kredi kartına 2 taksitle alsammı faizde vermiyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 08:22 ---------- bir önceki mesaj zamanı 08:14 ----------

Yagmurda daha basarılı diyor pilot sportyden esinlenerek yapılmıstır felan

Hem asfalt hem yagmur lastigi gibi

atasun10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kanuni-Elite 40000 Km / Mondial-Mh Drift 15000 Km
    Beyler 2013 model temmuz sonu gelen driftlerden aldım eski driftlerden farklı dedi servis. 9 binde kesiciye giriyormuş ve çift egzantrikli olduğu söylendi ve daha sağlam dediler. Daha önce böyle bişey duyan varmı ? Doğruluk payı nedir ?

COMTAN - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    YBR
    Alıntı atasun10 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Beyler 2013 model temmuz sonu gelen driftlerden aldım eski driftlerden farklı dedi servis. 9 binde kesiciye giriyormuş ve çift egzantrikli olduğu söylendi ve daha sağlam dediler. Daha önce böyle bişey duyan varmı ? Doğruluk payı nedir ?
    hayırlıı olsun motorun driftte yenilik olacağını sanmıyorum fakat cdı la oynayıp deviri 9000dd da sabit tutmuş olabilirler.motorunun fotoğrafını ve özellikle motor kısmını çekip atabilirsen yapısında bir değişiklik varmı az çok kestirebiliriz..
    BİR DÜŞMANI AFFETMEK ,BİR DOSTU AFFETMEKTEN DAHA KOLAYDIR.

Motosikleti
    Alıntı COMTAN adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlıı olsun motorun driftte yenilik olacağını sanmıyorum fakat cdı la oynayıp deviri 9000dd da sabit tutmuş olabilirler.motorunun fotoğrafını ve özellikle motor kısmını çekip atabilirsen yapısında bir değişiklik varmı az çok kestirebiliriz..
    Bizde siyahı vardı sattık. Beyaz aldık şimdi bir fark göremedim ben makinası falan komple aynı bir far muhafazasını tutan vidalar coğalmış 9 amper siyah bir akü koyulmuş. Başkada fark göremedim açıkçası komple aynı gözüküyor tepkileride aynı gibi geldi ama daha rodajda diye zorlamıyorum. Servisin söylediği kafamı karıştırdı. çok şikayet olmuş sözde çok hızlı gidiyor kazaya sebep oluyor diye onlarda kesiciyi daha erkene almışlar. Pek inandırıcı gelmedi ama sizlerede sormak istedim.

Motosikleti
    YBR
    Bizde siyahı vardı sattık. Beyaz aldık şimdi bir fark göremedim ben makinası falan komple aynı bir far muhafazasını tutan vidalar coğalmış 9 amper siyah bir akü koyulmuş. Başkada fark göremedim açıkçası komple aynı gözüküyor tepkileride aynı gibi geldi ama daha rodajda diye zorlamıyorum. Servisin söylediği kafamı karıştırdı. çok şikayet olmuş sözde çok hızlı gidiyor kazaya sebep oluyor diye onlarda kesiciyi daha erkene almışlar. Pek inandırıcı gelmedi ama sizlerede sormak istedim.
    bence iki subaplı motora çift ekzantirik koymazlar ha 4 subaplı olsa 2emme 2eksoz o zaman ayırırlar servis biraz sallamasyon konuşmuş gibi geldi.akü olayına gelince iyi bir akü koydularsa ne ala zira bizimdi mübarek çaydanlık gibi kaynıyor ne zaman binsek sürekli farlar açık anca teselli oluyor.

Motosikleti
    bence iki subaplı motora çift ekzantirik koymazlar ha 4 subaplı olsa 2emme 2eksoz o zaman ayırırlar servis biraz sallamasyon konuşmuş gibi geldi.akü olayına gelince iyi bir akü koydularsa ne ala zira bizimdi mübarek çaydanlık gibi kaynıyor ne zaman binsek sürekli farlar açık anca teselli oluyor.
    Akü konusu iyí olmuş bence. Geri kalanda bir değişiklik görmedim ben bencede 2 valfli bir motora çift egzantrik saçma gibime geldi inanmadım bende. Bir yenilik var depo şamandırası artık kopmuyo her zaman görebiliyoruz ibrede ne kadar benzin olduğunu yağ değişiminde 15-50 mobil koymak istediğimi söyledim ama servisim yüksek devirli motosikletler için olduğunu söyledi motosikletimin gürültülü çalışacağını tavsiye etmediğini söyledi ve shell 15-50 yağ koydu bu koyduğu yağın kalitesi sizce iyimi?

Motosikleti
    YBR
    Akü konusu iyí olmuş bence. Geri kalanda bir değişiklik görmedim ben bencede 2 valfli bir motora çift egzantrik saçma gibime geldi inanmadım bende. Bir yenilik var depo şamandırası artık kopmuyo her zaman görebiliyoruz ibrede ne kadar benzin olduğunu yağ değişiminde 15-50 mobil koymak istediğimi söyledim ama servisim yüksek devirli motosikletler için olduğunu söyledi motosikletimin gürültülü çalışacağını tavsiye etmediğini söyledi ve shell 15-50 yağ koydu bu koyduğu yağın kalitesi sizce iyimi?
    koyduğun yağ en azından tanınmış bir marka nice servisler adı sanı belli olmayan litresi 5tl belki dasha ucuz yağ koyuyor 10-40 yağ yazın biraz ince geliyor uzun yolda çok ısndığı zaman viteste çok az serleşme oluyor 15-50 de bu olacağını sanmam ben şamandıraya ellemedim hala çalışıyor sorun yok yazın 15-50 sıcakta iyidir fakat kışa bineceksen değiştir bence zaten değerine göre koyu olan yağ soğukla birlikle iyice katılaşır ilk çaılmada yağlama sıkıntısı olurha bulunduğun bölge aşırı soğuk değilse sorunyok

Motosikleti
    Var
    Alıntı dr.asc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    iridyum buji de modifiye için tavsiye edilen birşey.ben değiştirmedim ama değiştirildiğinde de çok bişey farkettiğini düşünmüyorum.bu haftasonu benim motor gibi 16lık dişlisi ve açık hava filtresi ve benimkinden farklı olarak bujiside değişmiş bir drift le çorum dan amasya ya gideceğiz.o yolculuktan sonra sonuç daha gerçekci olacaktır.isterseniz o zmn da yazabilirim.herkes bilgilenmiş olur

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:09 ----------

lastik konusunda da michelin i kesinlikle tavsiye ediyorum.orjinal lastikler cidden çok kötü.michelin e de o kdr para verilir mi diye düşünen varsa 130 la yatarak girdiğim virajı nasıl aldığını görüp parasını hakettiğine emin olabilir.ayrıca bizim motorda ön lastik orjinal ebatlar 3-18.bu da gidonun çok ağır olmasına sebep olmuş.michelinde 2.75-18.değiştirdikten sonra motosiklet kullandığımı anladım resmen.motor hafifliyor daha rahat hareket ediliyor.şu an yeni seri çıktı.pilot street 200 tl.tavsiye ederim...
    Ön dişliyi 16 t ile değiştirdim 5 lira

4 ve 5 vitesteki çekiş arttı en az 6 kmh lik hız artışı oldu yani eskisine göre hız artmadı ama aynı hızda iken daha düşük devir çeviriyor artık 5 vitesteki çekişte baya bi değişti ama yokuşlarda devir ve hız düşüyor gibi geldi bana pek ayrıntılı gözlemleyemedim

Herkese tavsiye ederim ön 16 t dişliyi

Açık hava filtresi aldım 10 lira

Hava filtresi bundan

Usta bir sürü masraf çıkardı bana

Yeniden subap ayarı yapılacak

Egzoz açılacak ben açtırdım dedim egzozu zati sen ucundaki susturucuyu söktürmüşsündür dedi bende sesten rahatsız olduğum için egzozu komple açtırmıyorum dedim

Araya saç kaynatılacak

Açık hava filtresi aküye değecek değmemsi için aradan hortumla uzatılacak dedi

Yakıtında o biçim artar dedi

Pek inanmadım ama kavat öyle dedi

60 lira gibi masraf çıkardı

Motosikleti
    koyduğun yağ en azından tanınmış bir marka nice servisler adı sanı belli olmayan litresi 5tl belki dasha ucuz yağ koyuyor 10-40 yağ yazın biraz ince geliyor uzun yolda çok ısndığı zaman viteste çok az serleşme oluyor 15-50 de bu olacağını sanmam ben şamandıraya ellemedim hala çalışıyor sorun yok yazın 15-50 sıcakta iyidir fakat kışa bineceksen değiştir bence zaten değerine göre koyu olan yağ soğukla birlikle iyice katılaşır ilk çaılmada yağlama sıkıntısı olurha bulunduğun bölge aşırı soğuk değilse sorunyok
    Daha 850 km de zaten 2000 de 10-40 koyucam ama ne koymalıyım ? Vitesler yumuşak olsun istiyorum

Motosikleti
    Var
    Egzozun ucundaki susturucuyu söktürdüm egzozun ağzına pul kaynattı usta

Ses biraz yükseldi rölantide felan aslan hırlamasına benzer ses çıkıyor hareket halinde iken çok az duyuluyor bu ses

Titreşime acayip etkisi oldu ayaklıklardakii rahatsız etmeyecek derecedeki titreşimi emdi çekişte arttı

O egzoz borusunun ağzını biraz daha genişletecem ses biraz daha gür çıkması için

Egzoz borusunun ağzını ne kadar genişletirse seste o kadar artıyor herkese tawsiye ederim

Motosikleti
    YBR
    [QUOTE=atasun10;3137231]Daha 850 km de zaten 2000 de 10-40 koyucam ama ne koymalıyım ? Vitesler yumuşak olsun istiyorum[/QUOT
    castrol 10/40koydum hep sıkıntı yok

Motosikleti
    castrol 10/40koydum hep sıkıntı yok
    Verdiğin bilgiler ve yardım ettiğin için teşekkür ederim arkadaşım

Motosikleti
    YBR
    Egzozun ucundaki susturucuyu söktürdüm egzozun ağzına pul kaynattı usta

Ses biraz yükseldi rölantide felan aslan hırlamasına benzer ses çıkıyor hareket halinde iken çok az duyuluyor bu ses

Titreşime acayip etkisi oldu ayaklıklardakii rahatsız etmeyecek derecedeki titreşimi emdi çekişte arttı

O egzoz borusunun ağzını biraz daha genişletecem ses biraz daha gür çıkması için

Egzoz borusunun ağzını ne kadar genişletirse seste o kadar artıyor herkese tawsiye ederim
    16t de çekiş biraz düşebilir fakat aynı devirdeki hız artar uzun yolda fazla bağırmaz motor.ben yeni ön dişliyle zinciri değiştirdim fakat malzeme yokluğundan bulunduğum yerde aynısını taktık. zincirdeki gerilip gevşeme kayboldu hava yakıt subap ayarı yapıldıysa daha performanslı olacaktır motor

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:53 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:51 ----------

Verdiğin bilgiler ve yardım ettiğin için teşekkür ederim arkadaşım
    eyvallah elimden geldiğince vakit buldukca cevaplamaya çalışırım

Motosikleti
    Var
    O kesicinin nasıl iptal edileceginide söyledimi servis.

Motosikleti
    O kesicinin nasıl iptal edileceginide söyledimi servis.
    Ya kolay o bu cglerin beynini takınca hiç kesici olmuyor öyle

Fatih17 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    04.04.2013 itibariyle Mondial Mh Drift 125 ;)
    Arkadaşlar lastik konusunda sizce hangisi?

http://www.feyizoglu.com/2-75-18-on-...y_46626.html#0

yoksa,

http://www.feyizoglu.com/2-75-18-Pil...k_47967.html#0

yorumlarınızı bekliyorum.

Motosikleti
    Var
    Ya kolay o bu cglerin beynini takınca hiç kesici olmuyor öyle
    Bu kadar basitse neden yapmıyoruz ?

Mondiale mail atacam varmı bunun kolay yolu diye

arkadaşlar performans egzoztu gerçekten performans veriyo mu ?

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    cg de kesici driftten daha iyi oluyor drifte cg beyni takınca kesici nasıl iptal oluyor birde timeshift sen egzoza tam olarak ne yaptın komplemi boşalttın yoksa son susturucu filanmı tam söylermsn ben de düşünüyorum birde orjinal egzozmu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)