Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    10 lirayada 100 km iyiymiş 2 lt gibi bir sey yapıyor

Sehir icinde 80 ni gecmemeye dikkat ediyorum sehir icine fazla bile geliybu hız 85 km hızdan sonra bir miktar daha fazla yakmıya baslıyor arabalardada düz mantık 90 dan sonra yakmıya baslıyor

Şehir dısında felan hic acımam sollamalarda felan basarım ne var ne yok

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    victor_35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    10 lirayada 100 km iyiymiş 2 lt gibi bir sey yapıyor

Sehir icinde 80 ni gecmemeye dikkat ediyorum sehir icine fazla bile geliybu hız 85 km hızdan sonra bir miktar daha fazla yakmıya baslıyor arabalardada düz mantık 90 dan sonra yakmıya baslıyor

Şehir dısında felan hic acımam sollamalarda felan basarım ne var ne yok
    aynen dostum kontrullü basacaksın ama motor bu sonuçta kaporta sensin
    yakıt dert değil kasarakta kullansan dipgaz da gitsen yapacağın tasarruf 100 km de en fazla bir su bardağıdır bunu aşmaz yani basmayınca 1 litre basınca 5 litre yakma ihtimali yok bizim motorların.. sakin kullanımda taş çatlasın 2.8 - 3.0 yakar basarsanda en fazla 3.2 - 3.5 arası yakar yani.. daha fazla yaktırmak için karbüratör ve ateşleme sistemini güçlendirmek gerek..

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Drift ile 10 liraya 100 km giden varsa deposunu fullerim.
    Ölçümünüzde kesinlikle hata var.

Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    Alıntı madlive adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Drift ile 10 liraya 100 km giden varsa deposunu fullerim.
    Ölçümünüzde kesinlikle hata var.
    Valla distum bende yalan yok motoru ilk aldigimda rodaj suresince yavas gittigimden midir bilmiyorum km yi sifirladim on liraya 100 km yaptim sehir ici sehir disi karisik daha sonra bende inanamadim icimdeki benzini tamamen bitirdim ve 20 liralik benzin attim 200 km yi godum fakat suan bu degerlerden eser yok

madlive - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Vespa SLX 250 ie.
    Orta sehpada motorun depoyu ağzına kadar doldurup km yi sıfırlayıp 200-300 km yaptıktan sonra yine aynı şekilde doldurup hesap yapmadıkça ölçümünüz yanlış olması muhtemel.

Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    Orta sehpada motorun depoyu ağzına kadar doldurup km yi sıfırlayıp 200-300 km yaptıktan sonra yine aynı şekilde doldurup hesap yapmadıkça ölçümünüz yanlış olması muhtemel.
    dostum depoyu fulleyerek ölçmekle depoda hiç mi hiç bi damla bile benzin bırakmadan 10 lira 20 lira atıp onu bitirmeklede aynı hesabı yapmış olursun.. km sayacı yanlış gösterecek hali yok yaa.. dedim az öncede tekrar söylüyorum bende inanamadım bu şekilde çıkmasına ve depoyu boşaltıp tekrar denedim.. fulleyerek aynı sonuç çıkardı o zamanlar emin ol ben 50 liralık attımmı ne zaman aldığımı unutuyodum benzini.. şuan yakıt değerlerim bu şekilde değil.. ben aragaz yapmadım rodaj süresince ve kitapçığa uygun yaptım rodajı şimdi dip gaz gittiğim için bu değerlerle alakası yok ki geçen yıl ki ölçümdü bu geçen yıl benzin ne kadardı şimdi nekadar onca zam geldi.. ;)
    madlive bunu beğendi.

IsmetCan86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift
    Alıntı rs_guven adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Daha önce de burda yazdım. O zaman kimse itiraz etmemişti. Bende benzin masrafından dolayı başka motosiklet almıştım.
    O zaman da böyle karşı çıksaydınız, şimdi bende de drift vardı. Ne ise sağlık olsun. Bir sonraki motosikletimiz drift olur inşAllah.

---------- Post added at 15:17 ---------- Previous post was at 15:13 ----------

Internette drift inceleme yazısı var. Ordaki kullanıcı 4 litre yaktıgını yazmıştı. Bende ordan duydum.
    Sakın Drift Alma Dün Arkadaşlarla Anayola Çıktık Motorun Gaz Teli Koptu Düşün Sonra Motoru Elimizle Götürürken Trafik Poliside Geldi Az Kalsın Cezayıda Yiyiyorduk + Drift İlk Aldığında Güzel Alma Belli Kmden Sonra Motor Dökülüyor Mondialin En İyi Motoru Ama Genede Belli Bir Süre Sonra Dökülüyor Hele Driften Düşersen Yandın.

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı IsmetCan86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Sakın Drift Alma Dün Arkadaşlarla Anayola Çıktık Motorun Gaz Teli Koptu Düşün Sonra Motoru Elimizle Götürürken Trafik Poliside Geldi Az Kalsın Cezayıda Yiyiyorduk + Drift İlk Aldığında Güzel Alma Belli Kmden Sonra Motor Dökülüyor Mondialin En İyi Motoru Ama Genede Belli Bir Süre Sonra Dökülüyor Hele Driften Düşersen Yandın.
    kardeşim ybr de gaz teli kopmuyomu debriyaj teli kopmuyomu sanıon sen benımde debriyaj telı koptu ama ben keşke almasaydım demedim neyse sen arkadaşım 165 cc yapmış demiştin kime yaptırmış kardeşim izmirde

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    sen iyiden iyiye güzel saçmalamışın. kopmayan gaz teli varsa getir alalım. drift kaç km den sonra dökülüyormuş??? dökülmeyen motor göster.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

boora - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    yamaha ybr 125 esd
    gaz teli koptu öööö kaka motor abığğğ alınmaz şimdi o ) kopmasını istemiyorsan uzun ömürlü olsun istiyorsan belli aralıklarla debriyaj ve gaz telini yerinden çıkar telin üzerine gres yağı sür. yağmur yıkama derken zamanla paslanıp çürüyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

nasıl 4 litre yakmıyor anlamış değilim 125 lik cg uzun yol dip gaz da 4 litreyi çok rahat yakıyor. sizdeki motorun hacmi fazla ve benım motordaki karbüratörün aynısı var.

Motosikleti
    Var
    Hicmi iyi tarafı olmaz bu motorun bu gün iyi yarın kötü bir anda düsman kesilirler yaranamassın bir türlü

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:23 ----------

Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gaz teli koptu öööö kaka motor abığğğ alınmaz şimdi o ) kopmasını istemiyorsan uzun ömürlü olsun istiyorsan belli aralıklarla debriyaj ve gaz telini yerinden çıkar telin üzerine gres yağı sür. yağmur yıkama derken zamanla paslanıp çürüyor

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:13 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:08 ----------

nasıl 4 litre yakmıyor anlamış değilim 125 lik cg uzun yol dip gaz da 4 litreyi çok rahat yakıyor. sizdeki motorun hacmi fazla ve benım motordaki karbüratörün aynısı var.

Bizden baska herkes biliyor bunun yakıt tüketimini artık biz sustuk kullanmayanlar yorum yapıyor

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    Alıntı endoplazma adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    İyi akşamlar.Hyosung 250 cometimi verdikten sonra 2013 model 600 kmde bir drift aldım.İlk önce hyodan sonra sinek gibi geldi.200 kmden sonra alıştım gitti.Gayet başarılı. Kaç litre hesabı yapmadım ama 165 km gittim tam tamına 22 Tl benzinle. İzmir şehir içi. Bence harika.Yada hyodan sonra bana çok azmı geldi ? Ölçüm tamdır.Çok dikkat ettim.
    2.8 litre yapıyo gazı az vermişin 70 felanla yol almışındır normal dediğim gibi 2.8 3.2 arası 90 la gidersen

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:37 ----------

dediğiniz ölçümle ben yaptım hafif tek kişi kulanımda 100 kmde 13.4tl yani 2.84 litre 110-130 arası kulanımda 15tl iki kişi agresif kulanımda 16 hatta bazen 17 ye doğru çıkmışlığı bile oldu.. ama mumkun değiş 20 yakması en agresif şekilde 2 kişi max 17 ye yaklaştı asla geçmedi rs_guven kardeş karbüratör aynımı bilmem ama baka parçalar farklıdır veya dizaynının getirdiği avantajlar vardır ama sonuçlar bunlar ustelik balansörlü motor yani titreşim olmasın diye performans ve yakıt artışı var senin cg ne göre.. senin motorda varmıdır bilmiyorum senin motorun özeliklerini ama şunu söyleyebilirim yakıt verimi olarak ybr den wolfdan bence daha verimli arada bir guç farklı var ama apacheden verimsiz olmasına karşın ondan rahat ve sorunsuz

---------- Mesajlar birleştirildi - 12:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 12:45 ----------

bir önceki mesajda yanlış yazmışım performans düşüşü yakıt artışı.. var balansör yüzünden

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Sagolun, ben cevabımı aldım. 80-90 km civarı hızla gidildiği zaman, ortalama 3 litre falan yakar diyelim, düz hesap olsun.
    Motosikleti sattım ama onsuz yapamıyorum. Çok tembelleştirmiş beni. Allah kısmet ederse, önümüzdeki ayın sonlarında bir motosiklet almayı düşünüyorum.
    Drift'i listeden çıkarmıştım. Sayenizde tekrar ekledim. Kısmet artık, o zamanki bütçe ve ruh haline göre karar vereceğim.

Motosikleti
    Var
    Titresimi hızlanması yokusu bayırı cekisi felan nasıldı sattıgınız motorun ..

rs_guven - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    2011 Salcano Wolf
    Son sattığım motosiklet 100 mg prince idi. Çekişi ve hızlanması doğal olarak zayıf, yüksek devirlerde el ve ayak uyuşturacak kadar titreşimli bir aletti.

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    http://www.youtube.com/watch?v=YFVOwCNAn90&feature=youtu.be nası olmus vidiom az forumumuz canlansın.. :D

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:00 ---------- bir önceki mesaj zamanı 14:46 ----------

talip333 bunu beğendi.

IsmetCan86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    125 MH Drift
    Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    sen iyiden iyiye güzel saçmalamışın. kopmayan gaz teli varsa getir alalım. drift kaç km den sonra dökülüyormuş??? dökülmeyen motor göster.
    Tama Bilader Sen Savun Driftini Belli Bir Süre Sonra Dökülecek Bi Kere Sağlam Motor Olsa Çin Malı Olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:44 ----------

Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeşim ybr de gaz teli kopmuyomu debriyaj teli kopmuyomu sanıon sen benımde debriyaj telı koptu ama ben keşke almasaydım demedim neyse sen arkadaşım 165 cc yapmış demiştin kime yaptırmış kardeşim izmirde
    Aliağa'da Kardeş

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:46 ----------

Alıntı boora adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Kardeş Sorun Gaz Telindede Değilki Karbüratör Tıkanmış Gene Bayağı Masraf Açtı Motor.

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    geçmiş olsun olayı biraz daha açarmısın hayır olsun ne oldu?

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:38 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:30 ----------

Tama Bilader Sen Savun Driftini Belli Bir Süre Sonra Dökülecek Bi Kere Sağlam Motor Olsa Çin Malı Olmaz.

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:46 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:44 ----------

Aliağa'da Kardeş

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:48 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:46 ----------

Kardeş Sorun Gaz Telindede Değilki Karbüratör Tıkanmış Gene Bayağı Masraf Açtı Motor.
    dostum biz sana drift kusursuz makina demiyoruz fiyatına göre kaliteli motor diyoruz. gaz teli kopabilir, karbüratör tıkanabilir bunlar sıradan ve her motorda oluşabilecek arızalar. ve dökülmeyen motor yoktur hepsi dökülür ama kullanıcıdan kullanıcıya fark vardır bak aşşağıdaki resime o gördüğün motor 11000 km de dökükmü duruyor? yoksa sıfırdan dahamı iyi duruyor kararı sen ver.

Uploaded with ImageShack.us
    talip333 bunu beğendi.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

Motosikleti
    Var
    Ehliyetin yokmuydu 1407 tl 3 ehliyet alınır o paraya naptın sn yw

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)