Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Geçen gün 110 la giderken yolda kocaman çukur gördüm kafam kadar vardı az daha ön teker giriyordu içine

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar bu gün arkadaşım driftinin arka lastiğini değiştirmiş irc wintergrip takmış motoru her yonden olumlu etkiledi diyor bu 110 120 li hızlarda savurma filan çok azaldı diyor yoltutuşu filan on numara olmuş kim bilir michelin taksa ne olcak motor :D
    100-110 da bende çok hissetmiyom hatta 130 a kadar pek bir savrulma yok lastik michelin de okadar etkiler mi bilmiyom ilk lastiklerini tam hatırlamıyorum

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    arkadaşlar bu gün arkadaşım driftinin arka lastiğini değiştirmiş irc wintergrip takmış motoru her yonden olumlu etkiledi diyor bu 110 120 li hızlarda savurma filan çok azaldı diyor yoltutuşu filan on numara olmuş kim bilir michelin taksa ne olcak motor :D
    Bende mishell var.
    gavur parasıyla beş para etmez benim gözümde. frenleme de normal bir naylon lastikle durma mesafesi birebir aynı son hızla mishelin bi alakası yok. savrulma lastikten olmaz motor bütün olarak savrulur.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

KenPachiSama - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HONDA CBR 125 R - HYOSUNG GT 250 R a Kasıyor...:DS
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yan canta ve depo üstü cantaya gerek yok bosuna masraf

Ne büyük nede kücük top case isimi fazlası ile görür hem artcımda yok

Canta demiri alıp sabitliyecen hem depo üstü canyayı felan yanımda gezdiremem

Hem drift mryi gecer
    Dostum benim icin onemli olan gorunus ses ve konfor hiz onemli degil ki iyide gidyor mr bi mr ile kpisin istersen :-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:32 ----------

Ama soyle bi durum var mr ile driftin yplis amaclri frkli biri dha cok bu amerika ruyasi trzinda chopperimsi hiz nereye kdar bklenir bilemem ama kimsnin de kendi motoruna gelipte burda kotu dyecegini znnetmiyorum zten siz hiz icin alirsiniz ben hzi svmem sesi grunusu o yvas giderkenki asaleti bitirir snucta zevkler ve renkler trtsilmaz hocam :-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:39 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:36 ----------

Alıntı astorojna adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende mishell var.
    gavur parasıyla beş para etmez benim gözümde. frenleme de normal bir naylon lastikle durma mesafesi birebir aynı son hızla mishelin bi alakası yok. savrulma lastikten olmaz motor bütün olarak savrulur.
    Pirelli tvsiye ediliyor dstum kullananlar gyet memnun dnemekte fyda var

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:42 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:39 ----------

Butun arkadaslara iyi geceler bol gazlı canavar motorlu ruyalar yarin erkenden 6 gibi sabah sporum var bi kac arkds gdyoruz malum forma girmek lazim spor ysami uzatir derler ne drece dgru blemem tkrar iyi geceler ;)
    Asla unutmayın ki otomobil ve araçların motorlari en çok taciz ettiği ülkelerden birinde yaşıyoruz motorsiklet kullanmak her ne kadar güzel olsa da hiç bir şekilde tedbiri elden bırakmayın trafikte dikkat hayat kurtarır "Tekeriniz Düz Bassın ! "

pompei - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    APRILLA ATR-7011
    Selam arkşadaşlar bende ikinci el bir drift aldım ancak motor 8 bin deviri geçmiyor hız olarakta max 100 km/h hız yapıyor bu normal mi daha motor 1500 km de birde 6 bin devirde bir zırıtltı sesi geliyor yardımcı olan olursa sevinirim.

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Alıntı ak1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kardeş o çanak sesi subab ayarının bozuk olduğunu gösterir hava ayarıda devrin çıkmaması ve fazla yakmana sebeb olur ben bugun hava ayarımı yaptım rolantinin yanında yere dogru bakan vida karbratörün orda rolantiyi önce 2.5 bin devire al sonra rolanti vidasinin 3 4 cm yanında aşağı doğru bakan bir vida hava ayarı subab ayarı çok çeşakatlı bikaç alet gerekli onu yapmaya sıkıntı yaratmaz ama ses yapar titreşimi artırır okadar...
    sende olmasan kımse beni iplemeyecek. :D

daha geeçcen subap ayarı yaptırmıştım. Başta güzeldi ama yine motor çanak sesine boğuldu. Egzos patlaması vardı, usta geri dönüşüm borusunu kapatınca kesildi. Ama dediğim gibi yakıt 3,6 lt sakin kullanımda. 70 km/h ortalama. HEmde devir 9 bini görmüyor. Ustaya hava ayarı da yap dedim. Tornavida ile braz ugrastı o asagıya bakan vidayı ceviremeynce gerek yok zaten dedi. Staj için yurtdışındayım. Ekim gibi izmirde olmayı umuyorum. Bana oralarda bu hava ve subap ayarı için önerebileceğin birisi varmı. Varsa söylersen not ederim. Hadi iyi günler.

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

daha geeçcen subap ayarı yaptırmıştım. Başta güzeldi ama yine motor çanak sesine boğuldu. Egzos patlaması vardı, usta geri dönüşüm borusunu kapatınca kesildi. Ama dediğim gibi yakıt 3,6 lt sakin kullanımda. 70 km/h ortalama. HEmde devir 9 bini görmüyor. Ustaya hava ayarı da yap dedim. Tornavida ile braz ugrastı o asagıya bakan vidayı ceviremeynce gerek yok zaten dedi. Staj için yurtdışındayım. Ekim gibi izmirde olmayı umuyorum. Bana oralarda bu hava ve subap ayarı için önerebileceğin birisi varmı. Varsa söylersen not ederim. Hadi iyi günler.
    ya abi merhaba ya sorma benim motorda egzoz patlatıyor çok yakıyor ve son günlerde gidişi düştü motorun subap ayarı yaptırayım demi ? özellikle çok egzoz patlatıyor ilk aldıgımda 1.300 km egzoz patlatma diye birşey yoktu

Motosikleti
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster

herzaman kardeşim valla aga ben kendim yaptım hava ayarını geçenlerde ama sanırım havayı fazla açtım performansı düştü bu seferde :D yakıtı dah ölçmedim geldiğimde ölçerim bende staja gidicem motoru 10 gun içinde sattım satım yoksa satmam satmazsamda ölçer söylerim sana o vida için hurdacıda eğri duz başlı bir torna vida var ondan al kendin yap derim.. şuan garanti için gerekli bakımını yaptım satılmazsa döndüğümde artık kendim yapcam bakımını..

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:47 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:45 ----------

ya abi merhaba ya sorma benim motorda egzoz patlatıyor çok yakıyor ve son günlerde gidişi düştü motorun subap ayarı yaptırayım demi ? özellikle çok egzoz patlatıyor ilk aldıgımda 1.300 km egzoz patlatma diye birşey yoktu
    patlatıyo hava ayarındandır son gunlerde çok oluyor sanırım sıcaklardan.. hava ayarı değişmeli..
    utkan35 bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial Drift 125
    Arkadaşlar performans egzoz takmak motorun ömrünü yermi, rodaj bitti bu modifiyeli performans egzozlardan takiyim diyorum motorun ömrüne, yakıt durumuna vs ne gibi etkileri olur acaba ?

Motosikleti
    kymco agility city 125
    arkadaşlar sizce kırmızı mı , beyazmı sizce ben genç olduğum için kırmıızı diyorum ama sizede sormak istedim hangi renk acaba ???????????????????

Darkfire - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH125 Drift
    Herzaman beyaz tercihim ama zevk meselesi

Motosikleti
    Mondial Drift 125
    Arkadaşlar performans egzoz takmak motorun ömrünü yermi, rodaj bitti bu modifiyeli performans egzozlardan takiyim diyorum motorun ömrüne, yakıt durumuna vs ne gibi etkileri olur acaba ?

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Ömrü hakkında bilgim yok ama yakıt artar sonucta performans istiyosun ne kadar yakıt o kadar performans

Motosikleti
    Alıntı selim61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    yok yemez zaten o performans hikaye yalan sesi değişiyor belki biraz fazla yiyo ama pek bi güç artışı bekleme..

Kaangngr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CharlesFenOB
    Motor 130 yapıyosa 135 yapar fazla yakar bide 5 kmh daha gitmek istersen tak bence gerek yok çok istiyosa egsozun oraya iki deli at ama ilerde pisman olabilirsin keske yapmasaydim diye..

ERCİYESERDEM - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    mondial mh 125 drift
    Arkadaşlar driftmi sattım bugün ben cidden çok korunmak lazım dizlerim felan artık namaz da felan çıtır çıtır ses gelmeye başlamıştı ha ben kayseride biniyorum tabi bununda çok büyük etkisi var haftada bi gün binip gezecekseniz müthiş birşey ama dikkat edin , damar genişlemesi oluyormuş ve sancılar oluyor, apartmanda k bir amca düşmanın varsa motor al ver derlermiş dedi eskiden böyleymiş, dikkat edin korunun arada sürekli takip ediyordum burayı sanırım artık çok takip edemicem Tekeriniz düz bassın herkese iyi günler

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:03 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:00 ----------

ha 2 adet ls2 kask var biri siyah biri beyaz :D boşa çıktı alan olursa driftçi arkadaşlardan haber etsinler

Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Alıntı pompei adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Selam arkşadaşlar bende ikinci el bir drift aldım ancak motor 8 bin deviri geçmiyor hız olarakta max 100 km/h hız yapıyor bu normal mi daha motor 1500 km de birde 6 bin devirde bir zırıtltı sesi geliyor yardımcı olan olursa sevinirim.
    Motorun dah acılmamıs benim motorda aynı 4 de 9 u

5 de 8 ddyi gecmiyor ama 110 la gidiyor 8 dde iken

Bujiyi degis ngk ile yagıda kalitesi ile degis

1 vites haric her viteste redlere kadar motoru zorla sonra vites düsürerek aynısını yap

Zırıltı gelmemesi lazım ön camın kenarındaki plastikler cama tam sabitlenmemis orası zırıltı yapar

Benim depo kapagının ordaki alyan vidaları gevsemis sıkılınca düzeldi vibrasyon gibi bi sey yapıyor gevseyen yerler

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    bu gün 3200 km oldu motor daha hiç bi arızası olmadı çok şükür Gösterge hariç devir saati gene sapıttı bu fabrikadan göstergede gelmek bilmedi yaw :D

Motosikleti
    Mondial Drift 125
    motor ikinci viteste ani gaz kesince veya ani gaza yüklenmelerde çıt çıt bi ses geliyor arkadaşlar nedir ne değildir bilgisi olan varmı

N Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honca cb125 e
    benim honda cb 125e nin yagını değiştirmeyi düşünüyorum kaç numara koymalıyım

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)