Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    Tİme_shİft42 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Var
    Mh drift rüzgardan cok etkileniyormus nedir bu isin aslı astarı

Rüzgardan etkilenen sikayetci olan varmi uzun yol deneyimleri olanlar yardimci olurlarsa sevnrm

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    naked hangi motor etkilenmiyormuş.. wolf apache cbf ybr naked yanı ön camı olmayan hepsi etkilenir istersen takarsın buyuk bir ön cam ama tipi kötü gözüküyor ozamanda..

Motosikleti
    Var
    Ruzgar camı degil siperlik

Wolfde azda olsa ruzgrdan saklanacak yer var bunu onu fazla duz gibi geldi bana gostergelerin oralarından bahsediyorum

Motosikleti
    Alıntı Tİme_shİft42 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ruzgar camı degil siperlik

Wolfde azda olsa ruzgrdan saklanacak yer var bunu onu fazla duz gibi geldi bana gostergelerin oralarından bahsediyorum
    çok fark etmiyor aslına bakarsan 2 milim fazla az hem wolfla 50 ile gitmişin max 100 çıkdın 110 çıkdın diğelim o süratte okadar etkilemez zaten çok etkilenmek istemiyorsan endurolar tourningler haric yatıcaksın motorun üstüne öğle gitcen ama ozamanda belin ağrır .. dostum işin doğrusu bu motorlar screet motorları yani cadde motorları ruzgarla işleri yok genelde olduğunda sıkıntı çıkarmaz motor bakımından ama rahat rahat gezcem tozcam uzun yol yapcam dersen enduro tourning bunlar yormaz seni..

dcb86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 Mh Dirft
    özür dileyerek bir şey soracağım castrol 10w40 yağ aldım 500 bin bakımı için servisteki usta biz bu yağı koymayız garanti dışı kalır, sizce doğrumu.
    (ak1n arkadaş sen hariç tüm forum arkadaşlara soruyorum)

Crocuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 135 MH Drift
    Mh drift rüzgardan cok etkileniyormus nedir bu isin aslı astarı

Rüzgardan etkilenen sikayetci olan varmi uzun yol deneyimleri olanlar yardimci olurlarsa sevnrm
    Kardeşim ne kadar uzun denilebilir bilmem ama 3 gün içinde Bursa-Eskişehir git gel yaptım. Git 183 km , gel 183 km toplamda 366 km. Evet rüzgar biraz savuruyor. Boyum 1.78 kilom 65 , zayıf olduğumdan belki biraz daha fazla etkilenmiş olabilirim. Ama öyle şerit değiştirecek kadar hiç savrulmadım. 1 kere durdum oda benzin almaya bide totoyu rahatlatmaya çünkü 100-120 km yol yaptıktan sonra biraz toto yapışıyor koltuğa arkadaşların dediği gibi genelde şehir içi motorları bunlar ybr olsun apache olsun drift , wolf olsun. Dersen bana 500 km yol gidicen. 3-5 gun sonra geri dönücen bi 500 daha , otobüse atlar giderim. Genelde uzun yolda kullanıcam diyosan farklı tarzda bi motor almanı tavsiye ederim.

Motosikleti
    Var
    Alıntı Crocuta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kardeşim ne kadar uzun denilebilir bilmem ama 3 gün içinde Bursa-Eskişehir git gel yaptım. Git 183 km , gel 183 km toplamda 366 km. Evet rüzgar biraz savuruyor. Boyum 1.78 kilom 65 , zayıf olduğumdan belki biraz daha fazla etkilenmiş olabilirim. Ama öyle şerit değiştirecek kadar hiç savrulmadım. 1 kere durdum oda benzin almaya bide totoyu rahatlatmaya çünkü 100-120 km yol yaptıktan sonra biraz toto yapışıyor koltuğa arkadaşların dediği gibi genelde şehir içi motorları bunlar ybr olsun apache olsun drift , wolf olsun. Dersen bana 500 km yol gidicen. 3-5 gun sonra geri dönücen bi 500 daha , otobüse atlar giderim. Genelde uzun yolda kullanıcam diyosan farklı tarzda bi motor almanı tavsiye ederim.
    Uzun yoldan kastın ne bilmiyorum ama mahalle aralarında dolasacak degilim ne bileyim cevre yerlere kacarım illaki sanırım sehir icine fazla bile gelir bana bu motor arkaya mutlak topcase lastiklerde degisecek

Motosikleti
    Alıntı dcb86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    özür dileyerek bir şey soracağım castrol 10w40 yağ aldım 500 bin bakımı için servisteki usta biz bu yağı koymayız garanti dışı kalır, sizce doğrumu.
    niye ben hariç la :D mortul al dedim zamanında ondan mı bu arada servis elindeki yağı satmaya çalışıyor belliki ama neyse yorum yapmıcam uzun uzadısına ben hariç demişin bariz bi şekilde..
    eray_uluyazı bunu beğendi.

Ziya10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer > CBR600RR
    Alıntı mehmet_61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar linkteki koruma demiri bizim motorlara uyarmı??
    http://www.rialli.com/urunler/262_tampon/9475__tampon-ybr-125cc-siyah-orjinal-tip/
    Bu tip değilde ybr esd orjinal demiri yakışıyor bizim motorlara onlardan araştır
    98' Honda CBR600 F3 Repsol

07' Fz6 Fazer -> 08' Cbr600 RR -> 98' Cbr600 F3

Crocuta - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 135 MH Drift
    Uzun yoldan kastın ne bilmiyorum ama mahalle aralarında dolasacak degilim ne bileyim cevre yerlere kacarım illaki sanırım sehir icine fazla bile gelir bana bu motor arkaya mutlak topcase lastiklerde degisecek
    Uzun yoldan kastım kardeş sen diyosan ben 10 günde bir 200 km yol gider gelirim . Kendim için söyliyim beni ipseler gitmem , yoksa motorun sıkıntısı yok. Gitmem demiyor ama toton başın ağrıyor. Bizde mahalle arasında gezmiyoruz merak etme üniversiteye git gel zaten günde 10 km bankosu var he bide oraya buraya şuraya gideyim. Ne bilim mesela ben bursada okuyorum. Bi mudanyaya gidiyim bi gemliğe gideyim on numara ama dediğim gibi sürekli 200-300 km yollara çıkacam dersen ben önermem .

Motosikleti
    Var
    Alıntı Crocuta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Uzun yoldan kastım kardeş sen diyosan ben 10 günde bir 200 km yol gider gelirim . Kendim için söyliyim beni ipseler gitmem , yoksa motorun sıkıntısı yok. Gitmem demiyor ama toton başın ağrıyor. Bizde mahalle arasında gezmiyoruz merak etme üniversiteye git gel zaten günde 10 km bankosu var he bide oraya buraya şuraya gideyim. Ne bilim mesela ben bursada okuyorum. Bi mudanyaya gidiyim bi gemliğe gideyim on numara ama dediğim gibi sürekli 200-300 km yollara çıkacam dersen ben önermem .
    Mola vererekten giderim bende

Uzu yoldan kastım 99 km felan hem 200 km 300 kmler fazla gibi yıllık izinlerde felan belki oda yılda bir kez felan macera felan yapmak icin giderim

Bayiye gidip yakından bakayım ben buna en iyisi

Totoşlada tanıstırmış oluruz motoru

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Mola vererekten giderim bende

Uzu yoldan kastım 99 km felan hem 200 km 300 kmler fazla gibi yıllık izinlerde felan belki oda yılda bir kez felan macera felan yapmak icin giderim

Bayiye gidip yakından bakayım ben buna en iyisi

Totoşlada tanıstırmış oluruz motoru
    100 km den bir şey olmaz bende 100 km yol yaptım yormuyor o kadar çok seni ama motor yoruluyor biraz çok zorlarsan ben zorluyorum :D

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    Alıntı dcb86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    akına katılıyorum hemen o servisten uzaklaş seni kazıklamaya çalışıyo. kendi elinde ki yağı satmak için söylenen söz bu. sonuçta her servis farklı yağ firmasıyla anlaşmalı yani fabrikanın gönderdiği yağlar değil bunlar. fabrika belirli bi yağ markasını kullanmazsanız motorunuz garanti dışı kalır demiyo. ben kış boyunca castrol kullandım yazın motul e döndüm bundan kelli motul kullanırım...
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

N Emre - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    honca cb125 e
    plaka masrafı nedir kaç tl tutar

Motosikleti
    Var
    Plaka 200 tl sigortada degisir sigortacıdan sigortacıya

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Arkadaşlar 30 tlye kaç km gidiyorsunuz herkes cevaplarsa sevinirim...

Motosikleti
    honca cb125 e
    gittiği kadar gidiyoruz :D

Ziya10 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    FZ6 Fazer > CBR600RR
    Alıntı gklp45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar 30 tlye kaç km gidiyorsunuz herkes cevaplarsa sevinirim...
    İlk koyduğum 20 lira ile 120 km gittim daha bitmemişti 20 liralık daha koydum şuan 140 km oldu 3te1 i dolu deponun (kırmızı bölgenin dışında). 20 Lira kırmızı bölge kadar oluyor yani çeyrek depo

Kısaca 20 lira ile 130~140 km gidiyor. 30 lira ile de 200 km'yi rahat devirir 220 yi zorlar.
    98' Honda CBR600 F3 Repsol

07' Fz6 Fazer -> 08' Cbr600 RR -> 98' Cbr600 F3

KAYA018 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL 125 MH DRİFT BEYAZ ANKA KUŞU
    km de 110-120 sehır ıcı yakıyor bundan hesaplayabılırsınız bu lastıkler amma dandık dun ankara da bır yagmur atısdırdı yerler tam ıslanmadı motor kayıyor resmen bende ılk seferde servıste bosch marka motor yagı koydurdum bes para etmez sonra hep castrol kullandım suan 6400 km de masallah onun dısında ılk aldıgınızda zıncırı orıng ıle degıstırın fazla yol yapmadan sunuyor

Motosikleti
    honca cb125 e
    deltaforce nasıl bi bujidir bilgi alabilirmiyim

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 6 kullanıcı var. (0 üye ve 6 misafir)