Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    zincir için ustaya gitmeye gerek yok bnce bn kendim geriyorum ustalar gerçekten usta olsa giderim belki...

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı gokhanbeyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    dostum ne marka,kaça taktırdın ,yüksekliği aynı mı ?
    markası aklımda yok. arka tüp yeri sarı olanlardan kargo vs. işcilik almadı usta hepsi 90tl. yüksekliği diğer amartisörden az bişey fazla.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

yqavuzhyan - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    e öğrenciyiz, bi pense 2 tornavida var evde, takım çantam memlekette olunca mecburen sanayiye gidiyoz. Arka top case takarkende alyen yerine düz tornavida sokup alttan pense ile civatayı sıkmıştım :D

benim koruma demirini taktırdığım yerdeki adam ''bana göre'' servisten daha ilgili ve bilgili ki keza bizim ustaya bakım harici motor geldiğini ben görmedim ama öteki adam sürekli olarak 3-5 motor bekletiyor sırada bi sıkıntı olsa ben şahsen ona giderim. (Dipnot: ustanın kızına yazmıyom, akraba falanda değil, gelen motor başına prim hiç almıyom :D)

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    e öğrenciyiz, bi pense 2 tornavida var evde, takım çantam memlekette olunca mecburen sanayiye gidiyoz. Arka top case takarkende alyen yerine düz tornavida sokup alttan pense ile civatayı sıkmıştım :D

benim koruma demirini taktırdığım yerdeki adam ''bana göre'' servisten daha ilgili ve bilgili ki keza bizim ustaya bakım harici motor geldiğini ben görmedim ama öteki adam sürekli olarak 3-5 motor bekletiyor sırada bi sıkıntı olsa ben şahsen ona giderim. (Dipnot: ustanın kızına yazmıyom, akraba falanda değil, gelen motor başına prim hiç almıyom :D)
    mondialin urladaki servisi de iyi 2 ustada iyi urlada sen normal bakımı için mondialin servisine goturup garantiye işletiyormusun ?

---------- Post added at 17:54 ---------- Previous post was at 17:49 ----------

Alıntı murat0742 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar merhaba bende yaklaşık 1 aydır forumu baştan sona okudum. geçen hafta içinde bende br tane kırmızı drift aldım. şu an 54 km de. kafama takılan bir kaç soru var yardımcı olursanız..
    1 direksiyon kilidi kullanım klavuzunda kontağın üstüne bastırıp sağa doğru çevirin diyor. ne kadar uğraştıysam olmadı. tarif edebilrmisiniz. yada kontakmı arızalı.
    2 motoru sürerken yoldaki çukurlara girdiğimde ön teker veya amörtisörden vuruntu gibi ses geliyor. nedeni sizce ne olabilir. ön tekerden birde sürtme sesi geliyor sanırım fren balatasından zamanla alışır diye pek önemsemiyorum. şimdilik bu kadar. selamlar.

aynı ses bendede war fren sıkmasakta gelio ben diske küçük taş veya kum gibi birşey kaçtıgından bole oldugunu sandım fren sıkmasakta böyle yapıyor normalmi birde boşta filan giderken ön frende ses geliyor butun driftlerde war bu sorun disk ısınıyor filan ondanmı yada balata

Motosikleti
    Mh Drift 125>Rx3i Evo Abs
    balata sert balata olduğu için ses yapar o sorun değil 20 liralık yumuşak kaliteli bi balata alırsan ses gider bn öle yaptım we ses yok

Alıntı utkan35 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondialin urladaki servisi de iyi 2 ustada iyi urlada sen normal bakımı için mondialin servisine goturup garantiye işletiyormusun ?

---------- Post added at 17:54 ---------- Previous post was at 17:49 ----------

aynı ses bendede war fren sıkmasakta gelio ben diske küçük taş veya kum gibi birşey kaçtıgından bole oldugunu sandım fren sıkmasakta böyle yapıyor normalmi birde boşta filan giderken ön frende ses geliyor butun driftlerde war bu sorun disk ısınıyor filan ondanmı yada balata
    Evet götürdüm, hatta montajı işlememişler, 500 bakımında önce montajı girdi sonra bakımı giriyo internete, garanti belgesine de kaşe vuruyo

ön disk yerinden oynuyo benım, sıktıgım zaman ileri dogru bı gıdıyo gerı gelıyo tek kişi iken sorun yokta 2 kişi ön freni sağlam sıkarsan sanki balata diskle birlikte gidecekmiş gibi, bakımda sıktıydı usta gercı dıskı ama su an yağ camında yağ gözükmüyor benim, bitmiş yağ bakıyom akıntı da yok. alacam bi tane dot3 ama nerden dolduracaz?

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Evet götürdüm, hatta montajı işlememişler, 500 bakımında önce montajı girdi sonra bakımı giriyo internete, garanti belgesine de kaşe vuruyo

ön disk yerinden oynuyo benım, sıktıgım zaman ileri dogru bı gıdıyo gerı gelıyo tek kişi iken sorun yokta 2 kişi ön freni sağlam sıkarsan sanki balata diskle birlikte gidecekmiş gibi, bakımda sıktıydı usta gercı dıskı ama su an yağ camında yağ gözükmüyor benim, bitmiş yağ bakıyom akıntı da yok. alacam bi tane dot3 ama nerden dolduracaz?
    bu motulu urlada nerden aldın ve kaça aldın ?

[/COLOR]

10w50 30 lira

ama benim fikrimi sorarsan alma. 30 lira yağ, 15 lira ngk buji 25 te servise versen eder sana 70 lira. ben pimpirikli insanım 2000 de bir değiştiririm bunları dersen her 2000 km de sana 70 lira maaliyet olacak. geçen bana ustanında dediği gibi 70/2000 sana km basına 3,5 kurus maaliyet cıkıyor
    yanı 15 kurus yakıyorsa 18,5 kurus yakacak sen bunları kullandıgın surece. bekle serviste başka motordan çıkma yağı kaptan al senın motora dök :D, buyide bozuldukça fırınla fırınla kullan. 3 kurusluk motora 5kurus masraf etmenın mantıgı yok hakıkaten

şaka maka al 10 liralık yağ dök, nasıl olsa 2000 de birdeğişecek. benım cıkan 500 lük yağ evdeki ayçiçek yağından daha berraktı vallaha. keske onu bı kaba alsaymısım bi 2000 de oradan gıderdık :D bi dahakine kızartma yağını bile dökebilirim. Ben eşşek gibi sayfalarca yazı okuyacam tüm motor yağları ve kullanım coğrafyalarını öğrenecem, sentetik ile full sentetik arasındaki carbon bağları ve kondüsyonlarını bilecem, adam 600 km de drifti araba alacam diye 2250 ye versin, benim şimdiden 4000 lira masraf ettiğim gara gızım da 2250 ye gidecek nasıl olsa. El alem eşşek niyetine 40 bin km ybr cbf biner aldığı fiyata plaka ruhsat masrafınıda ekler satar. Mondiale lüksten kaçacaksın bence.
    TATLIHIZ ve ak1n bunu beğendiler.

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    aynen 1000 km ye kadar 4 kere yağını değiştirdim ben rodajı iyi olsun binden sonra 2 bine kadar 97 oktan kulandım felan derken şimdi aparatıyla bilmem neyiyle 2600 e satamıyom.. ulen sırf rodajda 100 lıra dan fazla bakımına vermişim lastikleri ruhsatı.. insanın daha aşağasına vermeyi gönlü yermi benim yemiyor şahsen..

bagımlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150(2010)
    Arkadaşlar tvs apacheye param yetmezse bu motordan almak istiyorum sormak istediğim şey km'de kaç kuruş yakıyor.

100 kmde 3.5 litre yakıyor

crayz_metin - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial MH Drift
    Ben en son 2.5 litre yaktırmıştım

dcb86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 Mh Dirft
    arkadaşlar motoruma yan çanta düşünüyorum aşağıdakiler olurmu çok acil ? yada sizin tavsiyeniz.

http://www.feyizoglu.com/Tex-Yan-canta_46864.html#0

http://www.sahibinden.com/ilan/yedek...18526955/detay

http://www.motosuperstore.net/TEX-IM...MI,PR-371.html

http://www.motosuperstore.net/VEXO-Y...A,PR-1653.html

bende bunlardan birini almayı düşünüyorum ama biraz tuzlular yada kemeraltından 2 tane spor çanta :D koltuk altından düğümlerim birbirine

100 km'de 3.25 litre gibi birşey yakacak. Ben depoyu kapağın contasına kadar doldurdum hatta üstten taşıyordui şimdilik 250 km gittim benzin şamandırası 3/5 gösteriyor. bir tam depo ile yaklaşık 525 - 550 km arası gidecek gibi, arkaya da bir şişe benzin aldım. bakalım ne kadar gidecek.

Motosikleti
    Mondial 180 Z-one S
    Alıntı gokhanbeyaz adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    100 kmde 3.5 litre yakıyor
    Peki rodaj öncesi ve sonrası kaç yakıyor

dcb86 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 Mh Dirft
    [QUOTE=yqavuzhyan;3046697]http://www.motosuperstore.net/TEX-IM...MI,PR-371.html

bende bunlardan birini almayı düşünüyorum ama biraz tuzlular yada kemeraltından 2 tane spor çanta :D koltuk altından düğümlerim birbirine

sence hangisi yakışır bizim motora, ayrıca şehir içinde sorun yaratırmı bilgisayar teknik malzemeleri için düşünüyorum,bağaj çantası takılı motorda görenler kurye sanıyorlar, hiçte kibar davranmıyorlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:54 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...01983300/detay

bu linkteki heybe bizim motora yakışırmı ekstra aparat almak gerekiyormu 2. defa soruyorum kusura bakmayın, heves işte naparsın

350 km deyim 6 bin devri geçmiyorum,peki vites geçişleri kaç devirde değiştirmek gerekiyor- 1/2/3/4/5 vites aralıkları , devirsiz kullanmakta sanırım iyi değil,detaylı yazarsanız çok makbule geçer.

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    [QUOTE=dcb86;3046713]
    http://www.motosuperstore.net/TEX-IM...MI,PR-371.html

sence hangisi yakışır bizim motora, ayrıca şehir içinde sorun yaratırmı bilgisayar teknik malzemeleri için düşünüyorum,bağaj çantası takılı motorda görenler kurye sanıyorlar, hiçte kibar davranmıyorlar...

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:56 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:54 ----------

http://www.sahibinden.com/ilan/vasit...01983300/detay

bu linkteki heybe bizim motora yakışırmı ekstra aparat almak gerekiyormu 2. defa soruyorum kusura bakmayın, heves işte naparsın

350 km deyim 6 bin devri geçmiyorum,peki vites geçişleri kaç devirde değiştirmek gerekiyor- 1/2/3/4/5 vites aralıkları , devirsiz kullanmakta sanırım iyi değil,detaylı yazarsanız çok makbule geçer.
    devirsiz kulanmak rodajda iyi dostum az kalmış 150 k sonra devirli kulanırsın viteside 6 bin de felan değiştir işte...

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    [QUOTE=ak1n;3046844]
    Alıntı dcb86 adlı üyeden alıntı Mesajı göster

devirsiz kulanmak rodajda iyi dostum az kalmış 150 k sonra devirli kulanırsın viteside 6 bin de felan değiştir işte...
    Akın abi sen beni ne takmıyorsun aaa ayıp ama bak :D Arkadaşlar 30 liraya kaç km gidiyorsunuz ?

bagımlı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Cbf 150(2010)
    Arkadaşlar bu yakıt değerleri biraz fazla değil mi?

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    [QUOTE=gklp45;3046868]
    Alıntı ak1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster

Akın abi sen beni ne takmıyorsun aaa ayıp ama bak :D Arkadaşlar 30 liraya kaç km gidiyorsunuz ?
    183 km gidip bitiyor.
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 5 kullanıcı var. (0 üye ve 5 misafir)