Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    mh drift, phamtom-inazuma250-calibre250
    valla sen ustası olmuşun motoru iyi açmışındır nasıl açtığın önemli ilk bine gelene kadar zorlamamak sonrasında apanmak felan vs vs... 110 yapamadığını söyleyen mh ciler var anlam veremiyorum yemin ederim yoluş yukarı deniyolar heralde diyorum bunu diyince km saatin yanlış diyolar götürüyorum digitalden geçerken gösteriyorum ama arkadaştada var mcx güzel motor gel görki tip olarak mh bana daha hoş geliyo bide daha ekonomik aga

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Drifti bilmem de benim km saatini çok farklı şekillerde test ettim, Arabalardan fazla göstermiyor. Gps ve hız tabelalarından kontrol ettim. 100'le giderken gps 95, hızınız şudur YAVAŞ diyen tabelalar da 94 km hız gösteriyo. Yüzde 5-6 fazla gösterme her araçta var. Bide benim motor mcx değil mx grumble.

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    motoru çalışmayan arkadaşlar..
    yan ayaklık müşürü bozulmuş olabilir.
    bide müşürü çıkartıp deneyiniz..
    başıma gelmişti 1 kere ne yaptıysam çalıştıramadım
    ustayı aradım dedi yan ayaklıktaki müşürü çıkar dedi..
    çıkarttım tık demeden aldı
    memurmb bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mantıklı sanırım senden duymuştum ben motoru ilk servise götürdüğümde dırek onu devre dışı bıraktırmıştım yağmurda bir arkadaş sorun yaşamıştı

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:01 ---------- bir önceki mesaj zamanı 22:55 ----------

Alıntı Mengu16 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Drifti bilmem de benim km saatini çok farklı şekillerde test ettim, Arabalardan fazla göstermiyor. Gps ve hız tabelalarından kontrol ettim. 100'le giderken gps 95, hızınız şudur YAVAŞ diyen tabelalar da 94 km hız gösteriyo. Yüzde 5-6 fazla gösterme her araçta var. Bide benim motor mcx değil mx grumble.
    150 mx yazıyor onu arıyorum 125 mx sanırım ben gps den değil ama tabeladan 98 99 ken orda 100 yavaş yazıyordu bayraklı tünel çıkışı tabelalarda izmirdeki arkadaşlar bilir dıgıtandede aynı sı olmuştu 100 de 102 okuyor şuana kadar 3 kere 135 136 ya çıkdım tek sıkıntım ben motor 5 viteste 8 bin devri geçmiyor 6 bine iniyor 110 çıkınca 120de 7 bin 130 da 8 bin ve orda duruyo nekadar basarsam nekadar yokuş olursa olsun fark etmiyor 4. 3. vitesde ve diğerlerinde bu olmuyor ustaya söyledim soruya verdiği cevapdan sonra bidaha o ustaya gitmedim sesden anlıyomuş zaten gereksizmiş :D

Motosikleti
    Mondial 125 Mh Drift
    Yaklaşık olarak 1aydır motorumdan bi sürtünme sesi duyuyorum ve cok rahatsizlik veriyor bana motorum 800 km'de ve daha hic yaği faln degismedi bakimada girmedi sorun sizce ne olabilir? simdiden tesekkürler

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Alıntı ak1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    garip şeyler 4bin kilometreye yaklaştım ve şuana kadar bu motorla yaşadiklarımı sıralarsam izmiri sel götürürken arabalar sağa çekmiş stop etmişken 2 saat kulandım sıkıntı yaşamadım ve bu 1 2 kerede olmadı bi ara ozelikle açık öğretim sınavları varken tam bir kabustu yollar en ufacık bir sorun dahi yaratmadı aydın izmir arası 6 kere gittim ve döndüm 120 sabit hiç düşmeden gittim kimi yerlerde 135 civarı çıkdım ama anlık 1 dk felandır max gık demedi gecenin saat 1 2 civarı aydın dönüşü ben nerdeyse felç geçiriyordum motor gık demedı pazar günü oss sınavı vardı kız arkadaşımı dersanesine yetiştirmem gerekiyordu dur kalk o trafikde yarım saat te yetiştirdir buca dan konak pierin orda ki ismini hatırlamadığım bir kpss dersanesine gık demedi sorun dahi hissetmedim araziye gittim çamurlu yollarda kulandım gık demedi tek yaptıgım 1 2 haftada bir vidalarına bakmak gevşeme var mı diye ve yağını zamanında değiştirmek o yüzden 2 3 yıl bu motorun üstünden inceğimi sacmıyorum değiştirirsem tek sebebi bir ust model almak olur er 6 veya endryo dışında alcağımı sacmıyorum bu arada şuanda yakıt hesabı yapıyorum 2 gun önce depoyu fullettim şuan 80 km civarında yarın fulletcem nekadar aldıysa km ye bolup değeri size yazarım hatta detaylı bir rapor hazırlarım uzun haftaya felanda uzun yol hesabını paylaşırım..
    Akın kardeş izmirin neresindensin ygs'ye girdiğine göre yaşıtız sanırım görüşmek isterim bir ara? Denemek isterim yan yana motorlarımızı :D

nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    Alıntı edirne_lee adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Yaklaşık olarak 1aydır motorumdan bi sürtünme sesi duyuyorum ve cok rahatsizlik veriyor bana motorum 800 km'de ve daha hic yaği faln degismedi bakimada girmedi sorun sizce ne olabilir? simdiden tesekkürler
    500 bakımına gitmesin yani. Bence servise rol icabida olsa götür de garanti belgenin doldurulması gereken noktalari var. yoksa garantiden cikabilir motorun. Sürtünme ise frenlerden geliyor olabilir. Ama tabiki bir ustanın görmesi daha mantikli.

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    Alıntı Crocuta adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    biri 162 cc diğeri 135 cc ikiside balansörlü dizayn olarak güzel motorlar bence ikisininde üstüne bi bin çünkü drift biraz daha ufak onun dışında mc-x roadracer bildiğim kadarıyla driftten daha fazla yakıyor ki normal olarak 27cc fark var arada , boyun uzunsa mcx roadracer sana daha iyi gider tabi motosikletlerin nasıl kullanıldığı çok önemli iyice incele derim.

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:45 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:40 ----------

Arkadaşlar benım bi sorum olucak , driftin arka sol tarafında bildiğiniz üzere kask için kilit yeri var ama sıkıntı şu ki benim kaskım ls2 ff351 fullface modeli ve ordaki çeneliği oraya taksam ne takmasam ne zaten o çenelik takma kısmı demir değil ki oraya taksan ne olur ben anlıyamadım ayrıca bi parmak hareketiyle açılıyor çene kilidi. Başka bi yerinden mi kitliycez diye baktım vizörün ordan takacak halimiz yok biri beni bilgilendirsin
    kaskta eğer mevcut metal bi halka yoksa takamazsınız. benim HJC kaskımda vardı halka kitliyodum. LS2 de yok elimde taşıyorum.gerçi benim motor da kanca da yok yaa
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Motosikleti
    Alıntı yqavuzhyan adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ARkadaşlar merhaba,
    yaklaşık 4 aydır drift forumunuzu takip ediyorum. Bu hafta içi ehliyet çıkartmamla birlikte drift almak istiyorum.

Sizce bu yaz mondial yeni modeller piyasaya sürer mi? yada plaka ruhsat dahil 4000 liraya kadar bana başka motor önerir misiniz?

Izmir içinde 2.el mondial bulursam onuda alabilirim.(Drift) Şayet olurda 2.el mondial almaya kalkarsam bana ne önerirsiniz, nelere dikkat etmeliyim. Tanıdığım hiçbir usta veya motordan anlayan arkadaş yok.
    Arkadaşım öncelikle hangi kararı veririsen ver Bilinçli kullanıcı olmayı aklından çıkarma.
    Benim dusunceme gelirsek. Drift al plaka ruhsat herşey dahil sonra git güzelce kıyafetlerini al. Eldiven, mont, pantolon ve en önemlisi senin ve illaki artci olacağından dolayı ara sıra 2 tane kask(LS2 den aşağısı olmaz üstü sana kalmış) alman gerekecek. Yazları pantolon giymek sıkıcı olabilir kısa mesafelerde ama korumasizda olmaz bu yüzden venom dizlik. Uzun yolculuklarda artci dizlik sen pantolon kullanabilirsin. Zaten saydiklarimi temin etmek için belki 4000 bile az gelebilir. Bu yüzden aklini farklı şeylerle bulandirma ve kendi can guvenliinden de ödün vermeden rüzgârın keyfini çıkar. Ben motosiklet almadan 900 TL sadece korumalara verdim. Birde lastikleri yaz bitince değiştirmenin faydasi olacaktır. Önümüz yaz olduğu için şu an değiştirmeden de dikkatli kullanmanda sorun çıkmayabilir. Buda sana kalmış. Yani kısacası 4000 dediğin para zaten ancak 0 model kız gibi bir drift alır geri kalanada yetmeyebilir bile. Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Rüzgâr keyif versin inşallah.
    eray_uluyazı bunu beğendi.

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    kaskta eğer mevcut metal bi halka yoksa takamazsınız. benim HJC kaskımda vardı halka kitliyodum. LS2 de yok elimde taşıyorum.gerçi benim motor da kanca da yok yaa
    Bende wiwi kask var çeneden açılır 85 liraya almıştım onu benim drifte kitleyebilir miyim fotoğrafını atarım bir gün foruma ? :D

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı gklp45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bende wiwi kask var çeneden açılır 85 liraya almıştım onu benim drifte kitleyebilir miyim fotoğrafını atarım bir gün foruma ? :D
    Çene açılır hem de wiwi, kask diye güvenip onunla motor sürme bence, üzgünüm ama dost acı söyler 85 lira ona vereceğine 20-25 lira daha verip LS2 kask alsaydın keşke.
    viper17 bunu beğendi.

Motosikleti
    Çene açılır hem de wiwi, kask diye güvenip onunla motor sürme bence, üzgünüm ama dost acı söyler 85 lira ona vereceğine 20-25 lira daha verip LS2 kask alsaydın keşke.
    Belki adamın beynine verdiği önem o kadardır neden öyle soyluyorsun ki. Maksat polis kask görsün.

MONDİAL 150 MCX İÇİN GÜZEL SES YAPAN Bİ PERFORMANS EGZOSU HANGİ SİTEDEN ALABİLİRİM LİNK ATABİLİRMİSİNİZ DİREK EGZOZUN LİNKİ OLURSA DAHA MAKBUL OLUR TEŞEKKÜRLER . .

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Satacağım için motosikletimi çok fazla para vermek istemedim açıkçası çene açılır kullanmıyorum zaten fullface takıyorum ayrıca ls2'yle arasında çok fazla fark olduğunu sanmıyorum...

memurmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MH DRİFT 125
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Bencede yan ayaklık müşürünün fişini çıkartın. Ben ne zaman motoru yıkasam çalışmıyordu. Meğer yan ayaklık müşüründenmiş problem. şimdi iptal ettim müşürü. Hiç sorun yaşamıyorum şükür.

Motosikleti
    Alıntı gklp45 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Akın kardeş izmirin neresindensin ygs'ye girdiğine göre yaşıtız sanırım görüşmek isterim bir ara? Denemek isterim yan yana motorlarımızı :D
    ygs ye girdiğimi nerden çıkardın kardeş doküz eylül madende 5 . senem yaş 25 o gün kız arkadaşımı dersaneye yetiştirmem gerekiyordu kpss dersanesi oda ygs değil ama görüşelim bucadayım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:15 ----------

arkadaşlar bugun yakıt testimi yapyım depoyu fulleyip 94 km gittim 16/94 den = 17 kusur çıkdı şehir içi bana biraz fazla geldi şehir dışı testimide yapınca bilgilendiririm bu arada 100 kmde litre hesabı isteyenler için

100km =3.74 litre benzin
    1km = 17 kuruş

aranızda başka test eden varsa oğrenmek isterim fazla yakıyorsa hava filtresini yeni değiştirdim bujiyi değiştiririm gerekirse en uygun yakmamı sağlıcak buji önerilerinizede açığım

handsome3272 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 100 MFH 2010
    100 km de 3,74 litremi o ne yaa çok yakıyor be kardeşim 4 litre nerdeyse
    Ne Mutlu Türküm Diyene

utkan35 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    Alıntı ak1n adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ygs ye girdiğimi nerden çıkardın kardeş doküz eylül madende 5 . senem yaş 25 o gün kız arkadaşımı dersaneye yetiştirmem gerekiyordu kpss dersanesi oda ygs değil ama görüşelim bucadayım..

---------- Mesajlar birleştirildi - 15:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 15:15 ----------

arkadaşlar bugun yakıt testimi yapyım depoyu fulleyip 94 km gittim 16/94 den = 17 kusur çıkdı şehir içi bana biraz fazla geldi şehir dışı testimide yapınca bilgilendiririm bu arada 100 kmde litre hesabı isteyenler için

100km =3.74 litre benzin
    1km = 17 kuruş

aranızda başka test eden varsa oğrenmek isterim fazla yakıyorsa hava filtresini yeni değiştirdim bujiyi değiştiririm gerekirse en uygun yakmamı sağlıcak buji önerilerinizede açığım
    kardeş depoyu fulleyip 94 km nası gittin bide mh driftle demi 3.74 litre yaktı 100 km de

alper bozok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 Mh Drift
    merhaba arkadaslar drifle yari yolda kaldim 4.viteste gidiyordum.motor stop etti.cektim kenara bastim bastim calismadi bujilerini bir gun onceden degistirmistim..ve taktigim buji kisa bujiydi..bujiye elektrik gelmiyot b orjinal bujiyi taktim yine elektrik gelmedi sizce sigortami atti buji farkli oldugundan yoksa baska biseydenmi beyni yanmis olabilirmi ?tavsitelerinize ihtiyacim var lutfen yardim.
    Sorun ayaklık müşirinden değil :( bujiye elektrik gelmiyor.beyin arızası olabilirmi veya sigorta atmış olabilirmi ?

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    Alıntı alper bozok adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    merhaba arkadaslar drifle yari yolda kaldim 4.viteste gidiyordum.motor stop etti.cektim kenara bastim bastim calismadi bujilerini bir gun onceden degistirmistim..ve taktigim buji kisa bujiydi..bujiye elektrik gelmiyot b orjinal bujiyi taktim yine elektrik gelmedi sizce sigortami atti buji farkli oldugundan yoksa baska biseydenmi beyni yanmis olabilirmi ?tavsitelerinize ihtiyacim var lutfen yardim.
    Sorun ayaklık müşirinden değil :( bujiye elektrik gelmiyor.beyin arızası olabilirmi veya sigorta atmış olabilirmi ?
    önce sigortaya bak sonra buji kablosunu takip edip ateşleme bobinine bak...
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 7 kullanıcı var. (0 üye ve 7 misafir)