Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Ümit, ybr amortisörleri takınca arka taraf aşağımı indi yukarımı kalktı? kaça maloldu sana? bana çok sert geliyor drfitin amortisörleri ama 2 kişi binince tam kıvamında oluyor

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    ugrgnr - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    arkadas da cevap verır ama tutamadım kendımı bıldıgım ıcın

burda var. 62lira. Kuyrugu kaldırıyor bu arada. ama motosikletin dengisini bozar mı bozmaz mı bılmem onceden kuyruk cok kalkık olursa dengesı bozulur dıye bısey duymustum tam bılgım yok tabı.. Umıt senı bılgılendırır
    http://www.rialli.com/urunler/yamaha...125-ybr-ms235/
    gokhanbeyaz bunu beğendi.
    Think Nothing! Just Twist The Wrist

kuyruk kalkarsa ağırlık önde olacağından freni sıktığımızda ön tekerleğe gelen yük dahada artacak, zaten tekerlekler kötü. frenden yana endişem olduğu için sordum, teşekkürler cvp için.ümit arkadaş bu halde kullanıyor frenleme konusunda izlenimlerini yazarsa seviniriz
    bu arada garantiden çıkarırlar heralde

Motosikleti
    Mondial 125 Mh Drift
    plakayı aydınlatan ışık gaz verince yanip sönüyor cok hizli bi sekilde sorun ne olabilir daha yeni aldim 250kmdeyim birde yanik kokusu aliyorum ve yolda giderken bacaklarimi cok isitiyor silindir kismi daha onceki suruslerime gore?

alper bozok - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Mondial 125 Mh Drift
    havalar isiniyor motorun sogumasi sicak havada daha gec olur.vede daha cok hissedersin.baska bir sebebide olabilir

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    Motor daha yeni alısıyor..Silindir üstündeki plastikler yanıyor.
    Çözüm yolu var balansörlü çinli almak örnek su an kullandıgım drift , cbf 150 ye bile kafa tutabilirim titresimsizlik konusunda. Time Shift

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    ybr amortisörü yan sanayi sıfırını 50-60 liraya çok rahat bulursunuz ben 50 liraya almıştım.
    kuyryk ile teker arası açılıyo dediysek 10-15 cm açılmıyo 5 cm falan fark ediyo..
    sürüşte dengede hiç bi sorun olmuyor....
    ben ybr amortisörünü taktıgım ilk gün istanbul-bursa yapmıştım...
    yolculuktan büyük keyif almıştım..
    gokhanbeyaz bunu beğendi.

S.a ArkadaşLar Foruma Demin üye OLdum Mondial 125 urt scooter Kullanıcıyım Kendi motorumu 3 güne kadar satacam devirini verecem , MONDİAL 150 MCXROADRACER VE 150 MHDRİFT bu ikisinden birinin ikinci elini alacam bulunduğum yere yakın 2 motordanda var ikinci el fiyatları hemen hemen aynı sayılır pek bi fark yok gibi sizin önerebileceğiniz model hangisdir ikisi arasında seçim yapmam gerekirse MC yimi MH yimi seçmeliyim yardımcı olursanız sevinirim ve çekiş oalrka hangisi iyi yakıt olarka hangisi iyi ve mh 300 km yolu gidebilirmi ?

---------- Mesajlar birleştirildi - 13:41 ---------- bir önceki mesaj zamanı 13:34 ----------

Konjektörün Veya AKün Arızalanmı olabilir aynı olay benimde başıma gelmişti scooterde gaza yüklenince konjektör çok şarz ettiğinden farların ışığı artıyordu onu bi göster motorcuya elektirik tesisatına zarar vermesin bende 1 haftaya kadar mhdrift veya mc alacam sence hangisini tercih etmeliyim mh ile uzun yola çıkaibliyormusun veya en fazla kaç km gideibliyorsun ve km başına yakıtı nedir bilgilendirirsen sevnirim

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı barkley adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    S.a ArkadaşLar Foruma Demin üye OLdum Mondial 125 urt scooter Kullanıcıyım Kendi motorumu 3 güne kadar satacam devirini verecem , MONDİAL 150 MCXROADRACER VE 150 MHDRİFT bu ikisinden birinin ikinci elini alacam bulunduğum yere yakın 2 motordanda var ikinci el fiyatları hemen hemen aynı sayılır pek bi fark yok gibi sizin önerebileceğiniz model hangisdir ikisi arasında seçim yapmam gerekirse MC yimi MH yimi seçmeliyim yardımcı olursanız sevinirim ve çekiş oalrka hangisi iyi yakıt olarka hangisi iyi ve mh 300 km yolu gidebilirmi ?
    öncelikle kardeşim, 150 MH DRİFT değil, MH125 Drift'tir modelin adı. 135cc'dir kendisi. Drift 2850tl için alınabilecek en iyi motosikletler arasında. 2.eli de acayip fazla sahibinden.com'da. 300km degıl daha fazlasını bıle gıder drıft skıntı olmaz fakat her hava sogutmalı motosıklette oldugu gıbı dınlendırmek lazım. Drift'e ozel bısey degıl yanı bu dınlendırme ısı. 100km'de bir 10-15dka mola versenız rahatlıkla 300km gıdersınız. Sıkıntı cıkarmaz drift. Titreşim yok deniliyor. Yüksek devirlerdeyse yok denecek kadar az.

Söyledigin iki motosiklet de Mondial'in. MCX Drift'ten daha hızlı ve daha torklu. Sonucta MCX 162cc. fakat ben olsam Drift alırdım ki MCX'in cross tarzı bi selesi yine cross'u andıracak bi yüksekligi var. Bu yükseklige kafa grenajı lazım bence. cunku motosıklet karsıdan gelen ruzgarı dırek kendıne zarar olarak alıyor. bi aerodinamıgı kalmıyor. Mcx benım hosuma gıtmıyor fakat Drift'ten hızlı ve torklu buna denılecek yok. he bu arada MCX uzun yolda seleden sorun cıkarır totonuzu cok agrıtır bence. Drift'in selesi MCX'e gore daha iyi ve rahat diye biliyorum.

arkadaşlar benim driftte aşırı şekilde vibrasyon var devir 3000 i geçtimi ellerden başlayarak devirle orantılı bacaklar ve artçı vibrasyona maruz kalıyor bu sorun neden kaynaklanmaktadır
    bu arada motor 850 kmde.

2012 mh drift beyaz 5000 km temiz plakalı 2015 e kadar muayanesi 2014 temmuza kadar sigortası var en son kaç paraya alınır bu kardeşim bu motora müşteriyimde ? artı olarak sadece arka çanta var sanırım

---------- Mesajlar birleştirildi - 18:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 18:12 ----------

ve mh drift kullanan bi arakadaşımız kilometrede ne akdar yaktıgını söyleyebilirmi şehir içi kullanımda birde var ise mcx kullanıcısı bi arkadaşımızda mcx in şehir içi kullanımda kilometre başına ne kadar yaktıgı hakkında bilgilendirebilirmi ?

Motosikleti
    Ramzey QM200 GY
    Alıntı barkley adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    2012 mh drift beyaz 5000 km temiz plakalı 2015 e kadar muayanesi 2014 temmuza kadar sigortası var en son kaç paraya alınır bu kardeşim bu motora müşteriyimde ? artı olarak sadece arka çanta var sanırım..
    ve mh drift kullanan bi arakadaşımız kilometrede ne akdar yaktıgını söyleyebilirmi şehir içi kullanımda birde var ise mcx kullanıcısı bi arkadaşımızda mcx in şehir içi kullanımda kilometre başına ne kadar yaktıgı hakkında bilgilendirebilirmi ?
    2.el fiyatları hakkında bi bilgim yok kardesım kusuruma bakma. MCX yakıt tüketimi konusunda ise MCX Drift'ten tabiiki fazla yakacaktır fakat misal Drift 100km'de 2.5litre yakarsa MCX 2.7-2.9 arasında yakacaktır dıye dusunuyorum. Tam bilgim yok ama MCX'in sayfasında da bilgi edinebilirsin. buradan Drift ile ilgili MCX'in bölümündense MCX hakkında yeterince hatta fazlasıyla bilgi alırsın

Alıntı mehmet_61 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar benim driftte aşırı şekilde vibrasyon var devir 3000 i geçtimi ellerden başlayarak devirle orantılı bacaklar ve artçı vibrasyona maruz kalıyor bu sorun neden kaynaklanmaktadır
    bu arada motor 850 kmde.
    hatasız kul olmadıgı gıbı motosiklet de olmaz kardesım vardır bi çaresi. Götürdün mü servisine ? Götürmediysen biran önce götür burdan sadece bilgi alırsın motosiklete yapabılecegın bırsey yok

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Bugün motosikletimi bir kere daha sevdim :D Hava güzeldi manisada geziniyordum öyle ışıklarda duruyorum soluma ybr esd geldi sağıma motoran comanche ikisininde egzos'u orjial değildi her neyse benim arkadamda 1 arkadaşım vardı 2 kişiydik motorda onlar yalnızdı yarışa başladık öyle ybryi hiç göremedim arkamda kaldı comanche den 1 kafa farkı öndeydim yanımdaydı nerdeyse ıkındı anırdı geçemedi drift çok güçlü bir makine ve daha 1500 km dayım açılmadı tamamen...

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    bugün drift e performans egzozu taktırdım. (performansta artış olmuyor)
    geçenlerde ön dişliyi 17 ile değiştirmiştim tekrar değiştirterek 16 taktırdım. 17 fazla geliyor motorun 5 vitesi neredeyse kayboluyor. 16 lı haliyle pek deneme fırsatım olmadı. egzozun sesine gelince orjinalinden çok farklı daha tok ses elde edebiliyorsunuz. buda egzozun takılmış hali.

Uploaded with ImageShack.us
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

dftuzlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kentkart
    orijinali 15 dişli midir?
    Bazıları hızlı gitmeyi seçer, siz yaşamayı seçin.

Motosikleti
    Helal gokalp taniyormuyuz bu ybr ci ve comancheyi varsa niyetin ara bizimkileri bu aksam motor toplantisi var manisada

Ekzoz cok iyi durmus bosver performansı görünüş yeterli. .

astorojna - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Yamaha Mt09
    Alıntı dftuzlu adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orijinali 15 dişli midir?
    evet orjinali 15 diş
    kadeh! karşındakine kaldırılır, aklındakine içilir...

---------- Mesajlar birleştirildi - 22:05 ---------- bir önceki mesaj zamanı 21:52 ----------

http://www.facebook.com/photo.php?v=453530268048288&set=vb.100001739564022 &type=2&theater

Motosikleti
    Hemserim nerdensin gormedim hic bu motoru biz?

dftuzlu - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    kentkart
    depo ve karenajları turuncu ve sızın turuncuya boyadıgınız yerlerı sıyaha boyansa belkı ktm ye benzeyebılır. hayal gucu ++++
    Bazıları hızlı gitmeyi seçer, siz yaşamayı seçin.

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 2 kullanıcı var. (0 üye ve 2 misafir)