Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Alıntı TATLIHIZ adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gklo nbr len 9 da dısarı ckcz.. Gelcenmii?
    Nereye gitçeniz , Teşekkür ederim turkish deneyeceğim

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax
    TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    bilmiyom sizn oraya camiye geliriz..anılla cıkcazz zaten ararım senii.

nebri_1986 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    HERO HUNK 150 mucize alet
    Alıntı turkish39 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Kirlenince yıkıyom ben.Bazen o bile zor geliyo.Allahtan benim çocuk var ona yıkattırıyomDepo kapak kısmına,akü ve buji taraflarına b.kunu çıkarana kadar su tutma yeter.
    Peki çok teşekkürler. Ben onu temizler silerim bir güzel akaryakıt aldığım. Yerde hatta köpük oluyorla köpükler sonra suyla sellerim biter.

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı nebri_1986 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Arkadaşlar. Motorunuzu kaç kmde bir yada nasıl bir programda yıkama yapıyorsunuz. Ve heryerine su tutuyormusunuz. Sonrasında nasıl kurulama yapıyoruz. Herkes bir fikir verebilirmi.
    Küçük bi tazyikli yıkama makinemiz var, motora önce baştan aşağı tazyikli su tutuyorum, sonra sabunlu suya fırçayı batıra çıkara fırçayla her yerini köpüklüyorum, durularken tazyikli suyla yukarıdan aşağı köpükleri akıta akıta temizliyorum. Arka janta özellikle fazla fazla su tutuyorum yağlandığı ve çok kir tuttuğu için. Su tutmadığım yerler ön far kafasının arkası, göstergeler ve gidon kumandaları. Motoru 5-10 dakka kurumaya bırakıyorum sonra çalıştırıp 15-20 dakika geziyorum motosikletin her yerinden sular aksın çıksın kurusun diye.

DarkSeleCT93 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Rks rocca 100 max
    arkadaşlar bu motora debriyaj balatanız bitince orjinal ybr balatası takmanızı tavsiye ederim arkadaş taktırdı motor 10 numara her viteste ön kaldırıyo nerdeyse

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    orjinalin dede ön kaldırıyo ..bence orjinalinden şaşmayın
    eray_uluyazı bunu beğendi.

Motosikleti
    Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    orjinalin dede ön kaldırıyo ..bence orjinalinden şaşmayın
    Bence de debriyaj kaçırmıyosa motorun kafa kaldıracağı varsa kaldırır zaten.

Motosikleti
    Mondial sizin drift'ten robot yapmış bizden de adını koymamızı istiyor. Ben adını feriha koydum bu arada yeni scooterları da yakıyo doğrusu, biri yeni yamaha bws kopyası ama çok güzel olmuş, diğeri 14 jant şekilli bi scooter, fiyatlar da gayet uygun bence. Mondial iyi götürüyo bu işi.
    memurmb bunu beğendi.

kanarya57 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    drift 125 mh
    selam arkadaslar arka amortusorlere hava basaniniz varmi faydasi oluyomu yardimci olurmusunuz

memurmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MH DRİFT 125
    sayfa 200 olmuş

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    arkadaşlar herkese merhaba. benim motor bildiğiniz üzere su soğutmalı. dün nazilli fabrikadan istanbula gelen bi usta ile fikir alış-verişinde bulundum. motorun soğutma sistemi hakkında. ben kendi motoruma hararet saati taktım sürekli takip ediyorum hararet durumunu. ve makinenin soğumadığını farkettim. ustayla konuşurken de nedeninin radyatörün tam olarak tekerleğin arkasında kaldığını ve tekerleğin karşıdan gelen rüzgarı yararak gittiği için radyatörün yeteri kadar soğuk hava almadığını söyledi.

ve bir fikir verdi. bir fiber glass imalatçısına ön çamurluğun üstünden küçükde olsa bi hava kanalı yaptır o zaman daha iyi soğutma olur dedi. siz ne dersiniz bu konu hakkında???
    fikirlerinizi bekliyorum...

ayrıca drifte sakal takmayı düşünenler yada takanlar bi kere daha düşünsünler...
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

bende drift kullanıyorum motor genel olrak cok ıyı far sıkıntılı sadece aydınlatma kotu gerı kalan hersey guzel ozellıkle yakıt yok kadar az yakıyor arkada oturan ıcın sele bıraz sert uzun yolda kıranp gırıyor bı yerlere :D max su ana kadar 120 gordum zorlamadan 120 cok fazla yakıtı etkılemıyor bu arada dıreksıyonu bırakınca saga kaçıyor stabıl degıl frenler ıyı ostergeler ıyı stop 10 numara oturmus arka camurlukta cok ıyı yan kapakların kalıtesı ybr nın kınden ıyı cıtır cıtır acınca elınde kalmıyor yumusak plastık kafa granejı cok hassas catlıyor guneste farı ybr farı ıle degısılebılır. apachı ve ybr den ustun bı motor genel olrak tıtresım cok az ılgı cekıcı yapısı var genel olrak gorusum bunlar. ılerıde sym wolf 250 nı favorım cok hosuma gıttı bu motor
    memurmb bunu beğendi.

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    bende pahalı olmasaydı SYM wolf 250 alacaktım ama arada neredeyse 2 katı fark vardı
    bir önce ki sayfada bi konu danıştım fikrinize yok mu fikir verecek yada yorum yapacak olan???
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Arkadaşlar stop etme sorununu çözdüm fakat motordan arada böyle uçak gibi ses çıkıyor hrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrrr diye neden olabilir

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Eray ustanin dedigi gibi radyotorde fan yok sogutmak icin
    bence bu radyator hava sogutmanin biraz gelismis versiyonu
    delik delme elbette faydali olacaktir ama ne oranda nasil delinecek. Kucuk bir delikse onun verecegi goruntu kirliligi yerine uzun kullanimlarda bi kenarda bes dakika soluklanir bi sigara molasi veririm motor sogur hic olmazsa icinde suphe kalmaz.
    Radyatorun yerinde oynama yapilsa diyecegim olmayacak
    belki bigisayar fanlari gibi kucuk bi fan uydurulabilir gibime geliyor ama zahmetli bir is ugrasan olmaz..
    Eray hakkaten zor bi durum yukari tukursem biyik asasi sakal

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:12 ----------

Bu arada fan yok diye biliyorum yanlis hatirlamiyorumdur umarim

Motosikleti
    http://www.feyizoglu.com/Motosiklet-...i_45381.html#0
    arkadaşlar bizim motosikletlere hangi beden cuk diye oturuyor bu üründen alan varmı hiç. Topcase ile birlikte düşünürsek iyi olur küçük kalmasın

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:36 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:32 ----------

Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    arkadaşlar herkese merhaba. benim motor bildiğiniz üzere su soğutmalı. dün nazilli fabrikadan istanbula gelen bi usta ile fikir alış-verişinde bulundum. motorun soğutma sistemi hakkında. ben kendi motoruma hararet saati taktım sürekli takip ediyorum hararet durumunu. ve makinenin soğumadığını farkettim. ustayla konuşurken de nedeninin radyatörün tam olarak tekerleğin arkasında kaldığını ve tekerleğin karşıdan gelen rüzgarı yararak gittiği için radyatörün yeteri kadar soğuk hava almadığını söyledi.

ve bir fikir verdi. bir fiber glass imalatçısına ön çamurluğun üstünden küçükde olsa bi hava kanalı yaptır o zaman daha iyi soğutma olur dedi. siz ne dersiniz bu konu hakkında???
    fikirlerinizi bekliyorum...

ayrıca drifte sakal takmayı düşünenler yada takanlar bi kere daha düşünsünler...
    Eray abi bence güzel fikir vermiş çamurluğun üst tarafıda müsaitse bence iş görür. Çünkü otomobillerde bile on kaporta rüzgara göre öyle şekiller verilerek üretiliyor ki artık yakıttan bu şekilde bile faydalanmaya çalışıyorlar. Arka ile birleştiriyorlar bu dizaynı ve arka taraftan aynı rüzgarla itme kuvveti kazanıyorlar. Bir belgeselde izlemiştim. Sende çok küçük bir yönlendirici ile o radyatörü buz tutturabilirsin ama fizik hesaplarından anlamam ona göre.
    eray_uluyazı bunu beğendi.

Motosikleti
    Nerde bu millet günaydın bari

TATLIHIZ - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    (14) Yamaha Ybr (16) Yamaha Ybr
    tünaydın öglen olduu gariii.

Safahat - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Öğlen 12 den sonra

Motosikleti
    Mondial MH 125 Drift
    Gittim servise ana depodayken stop ediyordu motor çalışmıyordu falan böyle böyle dedim 5-10 liralık benzin yetmiyormuş ana depoya anca yedek depoyu dolduruyormuş yedekte kullan ya da en az 20 tl at dedi...

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)