Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

Motosikleti
    Mondial Mh 125 Drift
    Alıntı RiDeR_2 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    mondial kredi kartına peşin fiyatına taksit kampanyası yapmış
    http://www.mondialmotor.com.tr/?p=co...ampanya&i=1363

inşallah bayilerde durumun aslı vardır yarın gidip bakma niyetindeyim ,öyle bişey varsa bir haftaya kalmaz alırım
    şuan driftle mcx roadracer arasında kaldım
    yarın bayide ikiside varsa görüp inceledigimde hangisine yönelecegim belli olur sanırım.
    gönlüm daha çok driftten yana ama bakalım
    herkese kazasız belasız sürüşler
    Evet bayilerde bu kredi sistemi uygulanıyor. Ben motoru mondial bayiinden finansbank kredisi ile aldım. Bir saat içinde krediniz onaylanıyor. İki saat içindede bankadaki tüm işlemleriniz bitiyor. Bankadaki imzaları attığınız andan sonra mondial bayiinden motoru teslim alabiliyorsunuz. Motorun şu anki peşin fiyatı 2818 TL. Bayii krediyi bu rakam üzerinden talep etti. 12 aylık faiz için ödeyeceğim toplam rakam 3100 TL. 260 TL civarında aylık taksitleri var. Dosya masrafı filan yok bir tek 50 TL sigorta primi kesiyorlar onuda krediyi dahil ettiler. Ben Ankarada oturmama rağmen motoru İstanbul daki bir bayiiden aldım. Hiç bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Şehir dışından kredi kullanmama rağmen 2 saat içinde tüm işlemlerim bitti. Aynı gün İstanbuldan kargoya verildi. Ertesi gün motoru teslim aldım. Aynı gün plaka ve ruhsat işlemlerini hallettim. Şu anda keyfini çıkartıyorum. Bir önceki sayfada söylemiştim resimlerimi koyacağım diye. İşte benim Ak Güvercin.

Kargoda gelirken sağ aynayı çatlatmışlar. O da nazarlık olsun. Onun dışında kargo nakliyesinde hiç bir sıkıntı ile karşılaşmadım. Ambalajından çıkardım. Marşa bastım ve devam ettim.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    hayırlı olsun.

Ankara da nerede oturuyorsunuz ? müsait zamanda hafta sonu felan buluşalım ;)

RiDeR_2 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MCX RoadraceR
    bilgiler için teşekkürler motorunuz hayırlı olsun maşallah kazasız belasız kullanın
    bende ögle saatinde motorlara bakmaya gittim bayilerin biriyle anlaşamadık digeriyle anlaştık , drift ve mcx arasındaydım ikisinide inceledim ikiside güzel, biraz boy oldugundan drift altımda küçük göründü kırmızı mcx aldım , şuan ötvsini yatırıyolar belgeleri hazırlıyolar aküsünü şarj edip testini yapıp verilerini inceleyecekler 2saate işlemleri biter sonra motoru almaya giderim inşallah yarında plaka ruhsat işlemlerini halletmiş olurum
    hepimize kazasız belasız sürüşler

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    iki arkadaşımıza da hayırlı uğurlu olsun tekerleriniz her daim düz bassın
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Motosikleti
    Mondial Mh 125 Drift
    Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    hayırlı olsun.

Ankara da nerede oturuyorsunuz ? müsait zamanda hafta sonu felan buluşalım ;)
    Ankara Elvankentteyim.
    suatdemiral@gmail.com adresinden ulaşabilirsin.

Motosikleti
    Rks Titanic 200
    tamam Suat inş. görüşrüz.

bu arada beyaz renk motosiklete çok yakışıyor yaw maşallah

Motosikleti
    Mondial Mh 125 Drift
    bilgiler için teşekkürler motorunuz hayırlı olsun maşallah kazasız belasız kullanın
    bende ögle saatinde motorlara bakmaya gittim bayilerin biriyle anlaşamadık digeriyle anlaştık , drift ve mcx arasındaydım ikisinide inceledim ikiside güzel, biraz boy oldugundan drift altımda küçük göründü kırmızı mcx aldım , şuan ötvsini yatırıyolar belgeleri hazırlıyolar aküsünü şarj edip testini yapıp verilerini inceleyecekler 2saate işlemleri biter sonra motoru almaya giderim inşallah yarında plaka ruhsat işlemlerini halletmiş olurum
    Şimdiden hayırlı uğurlu olsun. Kazasız belasız keyifli sürüşler diliyorum. Plaka ruhsat işlemleri artık çok hızlanmış. Ben öğleden sonra 13.30 da evrakları teslim ettim. Akşama doğlu 16.30 da plaka ve ruhsatı teslim almıştım.

---------- Mesajlar birleştirildi - 16:27 ---------- bir önceki mesaj zamanı 16:25 ----------

Alıntı makseli adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    tamam Suat inş. görüşrüz.

bu arada beyaz renk motosiklete çok yakışıyor yaw maşallah
    Ya normalde motora siyahı yakıştırıyorum. Ama Drift te beyaza hayran kaldım. Taktım beyaza. Ankaradaki bayilerde fellik fellik beyaz aradım. Bulamadım. Bende istanbuldan getirttim.

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı Dr@kk@r adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Ankara Elvankentteyim.
    suatdemiral@gmail.com adresinden ulaşabilirsin.
    arkadasım hayırlı olsu yeni motorun..
    kazasız belasız kullan insallah..
    ayna nazarlık olasun..olması tanesi 15 lira o aynaların dün arkadasınkini degişti degiştirirsin..
    ben bu aralar siyahı sevmeye baslasdum eraydan aldıgımız motor çok güzel görünüo gözüme..
    benim motoru geçio arkadas sürekli bazen kapışıoz da )
    eray_uluyazı bunu beğendi.

Motosikleti
    MCX RoadraceR
    Teşekkürler, ankarada plaka kalmamış pazartesi yenilerini eklerler ozaman gitmeyi düşünüyorum plakaya
    bugun dışkapıdaki bayide içeri kısımda beyaz drift vardı , beyaz var diyince bende şaşırdım

Motosikleti
    Mondial Mh 125 Drift
    Arkadaşlar, ilginç bir sorunla karşılaştım. Gündüz motoru bir kaç saatliğine sitenin önüne çekmiştim. Çünkü tekrar bineceğim için akşamları çektiğim korumalı yere almamıştım. Mahallenin veletleri kontak anahtarı deliğine kürdan sokup kaçmışlar. Anahtarı soktum. Çevirmeye çalışıyorum dönmüyor. Milim kıpırdamadı kontak anahtarı. Haydi motoru bi mazdanın üstüne yükleyip servisin yolunu tuttuk. Ordaki usta kontak anahtarını komple sökerek içindeki kürdanı çıkarttı. Ama bir saate yakın uğraştı. Kontağın anahtar giren metal kısmı sökülmüyor. Orası yekpare. Altta toplu iğnenin gireceği kadar küçük bir delik var. Ordan iğne sokarak yukarıdan basınçlı hava püskürterek uğraşa uğraşa milim parçalara ayırarak çıkarttı kürdanı.

Bir daha böyle bir sorunla karşılaşmamak için bir çözüm öneriniz varmı. Bu konuda bi önlemi olan varmı. Paylaşırsa sevinirim.

Motosikleti
    Mondial 125 MH Drift
    arkadaşlar bende inşallah önümüzdeki ayın ortasında alıyorum 125 mh. ancak daha önce vitesli 1 kez kullandım. kısacası çok iyi bilmiyorum. nasıl öğrenebilirim? ne yapmam gerek? yardımcı olabilir misiniz

Motosikleti
    MCX RoadraceR
    kalleşçe bir durum olmuş geçmiş olsun
    sert plastikten bir parça oraya göre kesilebilir en azından kontak açıkta durmamış olur

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    bugün iki drift istanbulda dolastık arkadas daha yeni aldı motoru(erayin eski motor)bazen kapışıoz ama hep geçiye beni
    onun motor 19 binde ama çok seri gidiyo yaf

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    Arkadaşlar, ilginç bir sorunla karşılaştım. Gündüz motoru bir kaç saatliğine sitenin önüne çekmiştim. Çünkü tekrar bineceğim için akşamları çektiğim korumalı yere almamıştım. Mahallenin veletleri kontak anahtarı deliğine kürdan sokup kaçmışlar. Anahtarı soktum. Çevirmeye çalışıyorum dönmüyor. Milim kıpırdamadı kontak anahtarı. Haydi motoru bi mazdanın üstüne yükleyip servisin yolunu tuttuk. Ordaki usta kontak anahtarını komple sökerek içindeki kürdanı çıkarttı. Ama bir saate yakın uğraştı. Kontağın anahtar giren metal kısmı sökülmüyor. Orası yekpare. Altta toplu iğnenin gireceği kadar küçük bir delik var. Ordan iğne sokarak yukarıdan basınçlı hava püskürterek uğraşa uğraşa milim parçalara ayırarak çıkarttı kürdanı.

Bir daha böyle bir sorunla karşılaşmamak için bir çözüm öneriniz varmı. Bu konuda bi önlemi olan varmı. Paylaşırsa sevinirim.
    bu nasıl bi şerefsizliktir ya...

benim de kör nokta aynalarımı sürekli çalıyorlar. geçen de motorun üzerindeki mp3çaların açma kapama düğmesinin telini koparmışlardı. on dakika o dar yere lehim yapana kadar belim kırıldı.

bi bulsam çalanı ağzını burnunu dağıtacağım. ayna yüzünden oto aksesuarcıyla kanka olduk resmen.

yenı honda cb125lerde kontak bölümünü kapatan anahtara bağlı bir parça var. o iyiymiş.

tek çare egzozcuya gidip plaka kestirip alttan asma kilitle kilitleyebilecek şekilde bir parça yaptırmak.

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    evet arkadaşlar bugün motorumun parasını verdim sadece plaka ruhsat işlemlerini bekliyorum onları da hallettiğim zaman atlicam demir atıma rodaj için yardırcam sabırla
    rodaj bitince de yapıştııııııırrrrrrr
    bakalım ECU lu enjeksiyonlı soğutma sıvılı bi motor nasıl gidiyo
    Allah hiç bir motorcuyu motorundan ayrı koymasın inşallah ne zormuş yahu geçmek bilmedi günler
    hayirli olsun kardesim allah kaza bela gostermesin
    bu arada kaca aldin bu gidisle motor elimde durmayacak soran cok satacan mi diye:-):-):-)

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:04 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:01 ----------

Alıntı c90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    drifte 3. viteste 90 km yaptıran varmı
    ben yaptirdim ama motor patlayacak gibi idi

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:04 ----------

hayirli olsun kazasiz surusler

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:08 ----------

gecmis olsun velet iste ne yaptigini bilmiyor

Tolga Can - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Kymco Xciting 250i
    Bazı motorlarda bu var. En çok da cup tarzı motorbisikletler de, kontağa yabancı madde sokamıyorlar.
    Anahtarın arka kısmında 4 gen bir alyan oluyor. bunla kontak kısmına girişi kapatıp açabiliyorsunuz. çok harika, bence tüm motorlarda olması gerekir.
    2006 Peugot -2010Kenbo125 - 2011Racer 200s- 2012GT250R -2014Xtreme Max- 2015: Snappy x Cub
    2016 Asya Shark 150- 2017Cbf150 -2018 BMW F650GS / Snapyy x- 2019 Kymco Xciting250i

eray_uluyazı - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '07 HONDA CBF 500 (adriana ;)
    ben 12000 devir gördüm drift ile bişey olmaz merak etmeyin ama uzun süre yapmayın bunu anlık olsun ve sürekli tekrarlamayın.
    bakımlarınızı da aksatmayın...
    ben motoru plaka ruhsat hariç 5500 TL ye aldım. plaka ruhsat işlemleri de aşağı yukarı 350 lira falan tutuyo sanırım...
    KUL FANİDİR YOL MUKADDES, ELBET VERİLECEK BU SON NEFES,
    NE MAKAM KALICI NE HEVES,
    ORTA SAHADA TEK ADRES MANUEL FERNANDES

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu nasıl bi şerefsizliktir ya...

benim de kör nokta aynalarımı sürekli çalıyorlar. geçen de motorun üzerindeki mp3çaların açma kapama düğmesinin telini koparmışlardı. on dakika o dar yere lehim yapana kadar belim kırıldı.

bi bulsam çalanı ağzını burnunu dağıtacağım. ayna yüzünden oto aksesuarcıyla kanka olduk resmen.

yenı honda cb125lerde kontak bölümünü kapatan anahtara bağlı bir parça var. o iyiymiş.

tek çare egzozcuya gidip plaka kestirip alttan asma kilitle kilitleyebilecek şekilde bir parça yaptırmak.
    kardesim sanada gecmis olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 11:17 ---------- bir önceki mesaj zamanı 11:13 ----------

Alıntı eray_uluyazı adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    ben 12000 devir gördüm drift ile bişey olmaz merak etmeyin ama uzun süre yapmayın bunu anlık olsun ve sürekli tekrarlamayın.
    bakımlarınızı da aksatmayın...
    ben motoru plaka ruhsat hariç 5500 TL ye aldım. plaka ruhsat işlemleri de aşağı yukarı 350 lira falan tutuyo sanırım...
    eray tekrar hayirli olsun kazasiz belasiz gunlerde kullanirsin insallah
    bu motora da ii bak belki satacagin zaman bu sefer ben alirim
    eray_uluyazı bunu beğendi.

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    günaydın arkadaslar..
    benim motorun ön ffiren koluna basınca elcige deymesine 2-3 cm kalıyo çok yumusak.
    frende bi sorun yok dün servis havasini aldi ama hala ayni sanki basınca içeri göçüyo
    acaba fren kolundami bi sorun var??
    birde ön frene basınca degişik bi ses gelio balatadan gelmiyo ama nerden çözemedim..

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    Arkadaslar ben de motora cakmaklik ekledim arka cantaya
    yakin zamanda da fotolari yukleyecegim
    dun telefonun sarji bitince eve donup sarj aletini alasim gelmedi
    hemen bekir abimin yanina gittim on numara iscilikle cok guzel oldu

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)