Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI
    mehmetay18 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Hero Thriller
    Alıntı c90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    birde benim motordamı yoksa el ayak alışkanlığındanmı vites 1 den 2 ye geçerken hep boş vitese geçiyorum bu yüzden çok konturpiyede kalıyorum
    Al bendende o kadar ya birde benim motor bazen vites düşürürken vitesi geçmiyor, tabi normalde değilde birden yavaşlayınca yüksek vitesteyken bazen kitleniyo sanki, azcık hareket ettiriyorum sonra tıkır tıkır düşürüyorum yine..

---------- Post added at 22:31 ---------- Previous post was at 22:29 ----------

Alıntı semaerdem adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    durduğunda ses yok çalışıyor sorunsuz yürüken ses var bu ses normal olabilir bilmiyorum dedimya dün aldım huyunu suyunu bilmiyorum
    ısınınca sorun yok çalışmasında motorun huyunu suyunu bilen biri binse bi turda anlar ne var ne yok.
    zincirdendir o zincirden ;) siz alıştınız tabi scooterda varyatörlere kayışlara, şimdi zincir sesi size epey yabancı geldi
    Büyük sıçrayışı gerçekleştirmek isteyen, birkaç adım geriye gitmek zorundadır.

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    125 MH DRİFT
    Alıntı mehmetay18 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Al bendende o kadar ya birde benim motor bazen vites düşürürken vitesi geçmiyor, tabi normalde değilde birden yavaşlayınca yüksek vitesteyken bazen kitleniyo sanki, azcık hareket ettiriyorum sonra tıkır tıkır düşürüyorum yine..

---------- Post added at 22:31 ---------- Previous post was at 22:29 ----------

zincirdendir o zincirden ;) siz alıştınız tabi scooterda varyatörlere kayışlara, şimdi zincir sesi size epey yabancı geldi
    olabilir motoru elle götürürken zincir ayaklığa sürtüyor onu fark ettim bugün belki onun sesi
    scotterin gözünü seveyim 4 sene bindim bu bana şimdi çok zor geldi insallah zamanla alışırım vides değiştirmekten bıktım

ümit_150_zc - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    valaa geçem emin önü fatih biraz gezdim eve geldigimde sanki o yolu yürüyerek gitmiş gibi yorulmuşum..vites olayı harbi yoruyo ..aynı yolu scooterlede gezmiştim valla ne yorgunluk ne bişi keyifle geziodum..
    bu motorları kullanırken bütün dikkati motora vermek gerekiyo..scoterde öle deil dikkati dış etkenlere verebiliyodukk
    gezerken çevreye bakabiliyodumm..şimdi tamamem motor üstüne yogunlaşıyorum..

Motosikleti
    Hero Thriller
    olabilir motoru elle götürürken zincir ayaklığa sürtüyor onu fark ettim bugün belki onun sesi
    scotterin gözünü seveyim 4 sene bindim bu bana şimdi çok zor geldi insallah zamanla alışırım vides değiştirmekten bıktım
    zincirinizi biraz gerdirin, eğer sonuna kadar gerilmişse zincirinizin değişmesi gerekecektir, o-ring li bir zincir tavsiye ederim..
    ayaklıga sürttüğüne göre epey gevşemiş anlaşılan.. siz üzerine binince biraz daha gerilir ama yeterli olmaz sanırım, hareket ettiğiniz zamanda zincirin bolluğu aşağıda değil yukarıda olacaktır, oda giderken salıncağa sürtüyordur muhtemelen..
    4 yıl boyunca kafanız rahatmış ama merak etmeyin bunlar problem değil...örneğin önden çekişli ve arkadan itişli araba gibi düşünebilirsiniz bunu. birisinde diferansiyel var, digeri direk akslarla gücü tekerleklere veriyor..
    önden çekişliden indiniz ve arkadan itişliye geçiş yaptınız olsun buda iyi drift yapar sonuçta

---------- Post added at 22:53 ---------- Previous post was at 22:49 ----------

Alıntı ümit_150_zc adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valaa geçem emin önü fatih biraz gezdim eve geldigimde sanki o yolu yürüyerek gitmiş gibi yorulmuşum..vites olayı harbi yoruyo ..aynı yolu scooterlede gezmiştim valla ne yorgunluk ne bişi keyifle geziodum..
    bu motorları kullanırken bütün dikkati motora vermek gerekiyo..scoterde öle deil dikkati dış etkenlere verebiliyodukk
    zamanla alışırsınız.. daha çok seveceğinize emin olun..

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    motorumuzun çok dikkat çekici yönü var diye düsünüyorumm..ne kadar çinli de olsa.buaksam durdugum bütün ışıklarda adam arabadan kafasını uzatıp bu otomatikmi diye soruyo..hatta biri seyir halindeyken düsük bi hızla giderken bunun fiyatı kaç lira diye sordu )biride sıfırmı aldın çok güzel duruyo dedi..yani motor beya bi dikkat çekiyo..
    ben bunu 2000 liraya aldım..japon alsaydım 2000 liraya ybr cbf an az km si 30 bin 40 bin olacaktı...okadar km li motor a ben güvenemem şahsen..bunların sıfırını alsan 4000 lirayı geçiyo..
    görüntü bakımından da hız bakımındanda çpk kaliter olmasada kalite bakımındanda 10 üzerinmden 10 veriyorum bu motora kend,i sınıfında

Motosikleti
    Hero Thriller
    motorumuzun çok dikkat çekici yönü var diye düsünüyorumm..ne kadar çinli de olsa.buaksam durdugum bütün ışıklarda adam arabadan kafasını uzatıp bu otomatikmi diye soruyo..hatta biri seyir halindeyken düsük bi hızla giderken bunun fiyatı kaç lira diye sordu )biride sıfırmı aldın çok güzel duruyo dedi..yani motor beya bi dikkat çekiyo..
    ben bunu 2000 liraya aldım..japon alsaydım 2000 liraya ybr cbf an az km si 30 bin 40 bin olacaktı...okadar km li motor a ben güvenemem şahsen..bunların sıfırını alsan 4000 lirayı geçiyo..
    görüntü bakımından da hız bakımındanda çpk kaliter olmasada kalite bakımındanda 10 üzerinmden 10 veriyorum bu motora kend,i sınıfında
    Valla ne yalan söyleyeyim benimki halen bana bisiklet gibi geliyor :( henüz alışamadığımdanmıdır nedir bilemiyorum..
    fakat ilgi çekmesi gerçekten doğru.. genelde transformerse benzetiyorlar ön kafayı

maxi97 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    '12 SYM GTS 250i '10 YBR125City, '10 Mondial 150ZC
    150 zcyi böyle ararsın işte . ben demiştim tüm zccilere; bu motosiklet fiyatına göre alınacak en iyi motosiklettir diye...

lastiğini, farını, amortisörlerini değişince on numara oluyor...

benim kerata 4.5 aydır kaloriferhanenin içinde mışıl mışıl yatıyor.

Motosikleti
    suzuki vstrom 250
    Alıntı maxi97 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    150 zcyi böyle ararsın işte . ben demiştim tüm zccilere; bu motosiklet fiyatına göre alınacak en iyi motosiklettir diye...

lastiğini, farını, amortisörlerini değişince on numara oluyor...

benim kerata 4.5 aydır kaloriferhanenin içinde mışıl mışıl yatıyor.
    maxi ben o jc yi her zaman özlüom..yanımdan geçse bitane dönüp bakıyorumm..hatta şuan lullandıgım motora göre daha iri görünüyor zc..
    ulen benim motorda bukadar iri miydi diyorum bazen )
    ama zc nin yeri bambaska ..

belo - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    gt250 liyi kapınıza sokmayın ne parçası kaldı nede başka şeyi st kanuni deseniz yedek parça fiyatlarını görmek bile istemezsiniz mr250 kullanan görmedim bu konuda bir şey diyemem ama ybr 250 lileri polislere satmasaydılar aynen elde kalmışlardı
    One Turk .. Against The World .. !!..
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    Hero Thriller
    Alıntı belo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    gt250 liyi kapınıza sokmayın ne parçası kaldı nede başka şeyi st kanuni deseniz yedek parça fiyatlarını görmek bile istemezsiniz mr250 kullanan görmedim bu konuda bir şey diyemem ama ybr 250 lileri polislere satmasaydılar aynen elde kalmışlardı
    250 naked kategorisinde piyasa malı olarak bulabileceğiniz en iyi motor gt250 dir. (ybr,cbf,mr vs.)
    Parçalarının pahalı olması söz konusu değildir, mondial driftten tabiiki pahalıdır parçası fakat cbf 250 ile arasında uçurum yoktur..
    bendede hyosung varken debriyaj balataları 230 tl gibi bir rakamdı, hep korkmuştum değiştirsem 350 den aşağı mal olmaz diye,
    30.000 km.bindim hiçte bitmedi. şu an o balata kuralkan sitesinde 34 tl
    gt250yi kullandığınızda egerki bedevi değilseniz ve kaza yapmadıysanız parça ihtiyacı duymazsınız..
    ihtiyac duyduğunuz parçayı www.kuralkan.net adresinden online alabilirsiniz.
    bulamazsanız servisten alabilirsiniz, servistede bulamazsanız sipariş ettirip 1 hafta içinde temin edebilirsiniz.
    yine parçayı bulamazsanız www.hyosungsource adresinden sipariş verip yurt dışından ucuza getirebilirsiniz..
    (Fiyatı uygun olduğu için kargo-gümrük gibi masraflar dahil buradaki fiyatları bulmuyor )

Motosikleti
    125 MH DRİFT
    yukarıda bahsetmiştim motoru yeni aldım 2011 model 14000 de garanti olayı nasıl oluyor garanti kapsamında bakım vs yaptırabilirmiyim_? garanti kağıdı vs yok

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    250 naked kategorisinde piyasa malı olarak bulabileceğiniz en iyi motor gt250 dir. (ybr,cbf,mr vs.)
    Parçalarının pahalı olması söz konusu değildir, mondial driftten tabiiki pahalıdır parçası fakat cbf 250 ile arasında uçurum yoktur..
    bendede hyosung varken debriyaj balataları 230 tl gibi bir rakamdı, hep korkmuştum değiştirsem 350 den aşağı mal olmaz diye,
    30.000 km.bindim hiçte bitmedi. şu an o balata kuralkan sitesinde 34 tl
    gt250yi kullandığınızda egerki bedevi değilseniz ve kaza yapmadıysanız parça ihtiyacı duymazsınız..
    ihtiyac duyduğunuz parçayı www.kuralkan.net adresinden online alabilirsiniz.
    bulamazsanız servisten alabilirsiniz, servistede bulamazsanız sipariş ettirip 1 hafta içinde temin edebilirsiniz.
    yine parçayı bulamazsanız www.hyosungsource adresinden sipariş verip yurt dışından ucuza getirebilirsiniz..
    (Fiyatı uygun olduğu için kargo-gümrük gibi masraflar dahil buradaki fiyatları bulmuyor )
    Valla agzından bal damlamış ama gecen burnumuzdan geldi o balatayı bulasıya kadar birdebir parçasını daha aradık onu çabuk bulduk diye birde sevindik ama kanuninin sitesine özellikle bakacagım senin dediğin gibi varmı çünkü boş zamanlarımı geçirdiğim servis aynı zamanda kanuni serviside birde verdiğin linke ben hemen hemen hergün girerim parça almak için sana yedek parça bayisi özelliğide vermeleri gerekiyor
    demirkask bunu beğendi.
    elverengin@gmail.com

Motosikleti
    Hero Thriller
    yukarıda bahsetmiştim motoru yeni aldım 2011 model 14000 de garanti olayı nasıl oluyor garanti kapsamında bakım vs yaptırabilirmiyim_? garanti kağıdı vs yok
    bir servise gidip bi ögren bakalım bakımları serviste yapılmışmı daha önce, garanti kağıdı kayıpta olsa bilgisayara işleniyor diye biliyorum, eğer öyle bir durum varsa tabiki motorun garanti kapsamına girecektir..

---------- Post added at 16:30 ---------- Previous post was at 16:14 ----------

Alıntı belo adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    Valla agzından bal damlamış ama gecen burnumuzdan geldi o balatayı bulasıya kadar birdebir parçasını daha aradık onu çabuk bulduk diye birde sevindik ama kanuninin sitesine özellikle bakacagım senin dediğin gibi varmı çünkü boş zamanlarımı geçirdiğim servis aynı zamanda kanuni serviside birde verdiğin linke ben hemen hemen hergün girerim parça almak için sana yedek parça bayisi özelliğide vermeleri gerekiyor
    valla ben yedek parça bayisi falan değilim normal bildigin t.c. vatandaşıyım
    Birde bulana kadar burnumuzdan geldi demişsin ya, demekki aramaya yanlış yerden başlamışsın diye düşündüm
    bazen bende arıyorum bazı şeyleri,birkeresinde araba için mesela fren merkezi bulamamıştım, bütün istanbulu dolaştım nerdeyse ama yoktu sonra burnumun dibindeki bi yedek parçacıda çıkıverdi o parça, sonra dedimki ahh keşke ilk buraya baksaymışım

demirkask bunu beğendi.

Motosikleti
    125 MH DRİFT
    üstat daha önce serviste bakım vs yapılmamamıstır servisi telden arayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

sevise gittim tahmin ettiğim gibi garantiye girmiyormuş ortalama 250 tl masraf tutuyor zincir dişliler denge burcu bakım vs şansa belo arkadaşla da tanıştık seviste sağolsun oda inceledi motoru.

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    slm
    başına gelen varmı bilmiyorum ama
    bu drift ile viraja girince çalkalıyor
    bunun nedeni amortisörün havalı olmasımı daha önce bende 125ukt vardı böyle bir sorun yaşadığımı hatırlamıyorum
    daha önce lastiklerdendir dedim lastikleri IRC NR 50 yaptım yinede aynı şeyi yapıyor özellikle rampa yukarı 60 km ve ütünde yatışlarda yapıyor birde bu motor hiç rüzgar sevmiyor benim bu motorla işim
    biraz zor ben ne hayaller gütmüştüm bu yazın amasya kastamonu yapmayı düşünüyordum bunu bir servise sorsam iyi olacak
    demirkask bunu beğendi.
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

Motosikleti
    Hero Thriller
    Alıntı c90 adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    slm
    başına gelen varmı bilmiyorum ama
    bu drift ile viraja girince çalkalıyor
    bunun nedeni amortisörün havalı olmasımı daha önce bende 125ukt vardı böyle bir sorun yaşadığımı hatırlamıyorum
    daha önce lastiklerdendir dedim lastikleri IRC NR 50 yaptım yinede aynı şeyi yapıyor özellikle rampa yukarı 60 km ve ütünde yatışlarda yapıyor birde bu motor hiç rüzgar sevmiyor benim bu motorla işim
    biraz zor ben ne hayaller gütmüştüm bu yazın amasya kastamonu yapmayı düşünüyordum bunu bir servise sorsam iyi olacak
    Lastik havalarından yada amortisörlerinin ayarlarından olabilir, arka amortisörler havalı olduğu için, belki birinin havası kaçmıştır, birinde hava vardır diye tahmin ediyorum.. belkide helezonda çentikle ayarlanan yerlerin ayarları farklı olablir.. sanırım sen motoru sıfır almıştın ? o yüzden aklıma başka bişe gelmiyor, eski bi motorun olsa ikinci el falan almış olsaydın belki şaside yamukluk yada salıncaklarda problem var diyesim geldi ama, sıfır aldığın için onun gibi şeyleri göz ardı ediyorum..
    demirkask bunu beğendi.

c90 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    CBR 500R 2014 HONDA
    bi pazartesi günü servis hasan kısaya sormalı
    demirkask bunu beğendi.
    KASKINI TAK ki DOSTLUĞUMUZ UZUN OLSUN
    Taşları Bağlamışlar , Köpekler Serbest
    Eşkiya Düze İnmiş , Yiğitler Derdest

Motosikleti
    MONDİAL DRİFT L
    üstat daha önce serviste bakım vs yapılmamamıstır servisi telden arayım

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:14 ---------- bir önceki mesaj zamanı 17:40 ----------

sevise gittim tahmin ettiğim gibi garantiye girmiyormuş ortalama 250 tl masraf tutuyor zincir dişliler denge burcu bakım vs şansa belo arkadaşla da tanıştık seviste sağolsun oda inceledi motoru.
    evcet motorda sadece ilk montaj ve iki tane kutsal toprakları öpme formu var ve geçen sene 3. aydan beridir hiç giriş yok ve hatta bakım girişi bile yok

---------- Mesajlar birleştirildi - 23:23 ---------- bir önceki mesaj zamanı 23:20 ----------

bir servise gidip bi ögren bakalım bakımları serviste yapılmışmı daha önce, garanti kağıdı kayıpta olsa bilgisayara işleniyor diye biliyorum, eğer öyle bir durum varsa tabiki motorun garanti kapsamına girecektir..

---------- Post added at 16:30 ---------- Previous post was at 16:14 ----------

valla ben yedek parça bayisi falan değilim normal bildigin t.c. vatandaşıyım
    Birde bulana kadar burnumuzdan geldi demişsin ya, demekki aramaya yanlış yerden başlamışsın diye düşündüm
    bazen bende arıyorum bazı şeyleri,birkeresinde araba için mesela fren merkezi bulamamıştım, bütün istanbulu dolaştım nerdeyse ama yoktu sonra burnumun dibindeki bi yedek parçacıda çıkıverdi o parça, sonra dedimki ahh keşke ilk buraya baksaymışım
    http://img3.ressim.net/out.php/i5628...led-1-copy-jpg

http://img3.ressim.net/out.php/i5628...ed-1-copy7-jpg
    Sen normal portaldan giriyorsun ben ise servis portalından ama işin tuhafı sen parça alabiliyorsun ama biz aalamıyoruz anlaşılan

yok arkadaşlar driftin virajı maalesef zayıf tutupta ybrleyle beraber viraja girmeyin derim ben amortisörleri sertleştirdiğim halde banamısın demedi

bir aksilik olmazsa drifte modifiyeye başlayacagız tabiki ilk denemler sınırlı olacaktır daha sonra herhalde işi abartırız
    demirkask bunu beğendi.
    elverengin@gmail.com

mrb arkadaslar. motorda 4.viteste 5000devirde mi yoksa 5.viteste 5000 devirde cok yakar ?yani yakıs devire baglı ama dişliye de baglı mı?

Motosikleti
    YAMAHA NMAX 155
    mrb arkadaşlar dün bende drift aldım iymi yaptım kötümü yaptım zaman gösterecek
    14000 km de2011 model 1750 tl ye aldım km fazla biliyorum
    bi sorum olacak karburotör de benzin musluğu tarafında jikle var galiba siyah bi parçası var üç konumlu yukarı orta aşağı hangi konumda olması gerekli.en üst konumda motor stop ediyor.
    hayirli olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 00:11 ---------- bir önceki mesaj zamanı 00:07 ----------

valaa geçem emin önü fatih biraz gezdim eve geldigimde sanki o yolu yürüyerek gitmiş gibi yorulmuşum..vites olayı harbi yoruyo ..aynı yolu scooterlede gezmiştim valla ne yorgunluk ne bişi keyifle geziodum.
    umit bazen bende ayni dertten muzdaribim vitesli motor kullanirken zevk aliyorum ama scutir da sehir ici dolasmak da ayri bi keyif belki birdaki sefere scootir aliriz belkide ne dersin

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 4 kullanıcı var. (0 üye ve 4 misafir)