Kapat
Üye Girişi
Motovento
Reklam Alanı
Motomax
Reklam Alanı

Mondial 125 MH Drift Kullanıcıları / Bilgi Paylaşım Başlığı

Motovento
    REKLAM ALANI

topcase bağlama yeri kırıldıysa gidip yine aynısından alma çok çabuk kırılıyo gerçi benimki henüz kırılmadı ama tüm yorumlar bu yönde...bence demirini al taktır bi kere olsun tam olsun

---------- Mesajlar birleştirildi - 20:52 ---------- bir önceki mesaj zamanı 20:31 ----------

http://www.facebook.com/media/albums/?id=1807155369

yorumları beklıyorum arkadaslar neler ilave edebilirim kötü görünen bisey varmı....isteyen ekleyebilirde...fikir alışverişi yaparız

REKLAM ALANI
    Oktay Motor CF Moto Polaris Mondial
    Motomax

Motosikleti
    Cbr250R
    1000 km yaptım kazasız belasız. motorumda meydana gelen en büyük sıkıntı benzin kaçırması oldu. buda lokal bi problem bakımdan sonra problem ortadan kalktı. titreşim insanı rahatsız edecek boyutta değil. bazen kırmızı ışıkta motorun çalışıp çalışmadığını anlamam için gaz vermem gerekiyo :D o derece yani . sürekli şehir içi kullandım yakıt 14 - 15 kuruş yüksek devirde kullanmama rağmen. farlar yeterli. korna standart :D motor sesi belki çok merak edilen nokta gara java dan sonra beğendiğim en güzel motor sesi :D denge konusunda biçok arkadaşa katılmıyorum dengeli motor sadece lastikleri biraz daha kalın olabilirmiş. (mucura girmeyin sakın) hız konusuna gelirsek hız felakettir 140 yaptım bayır aşşağı kasmadan 120 yapıo ibrenin yalancısıyım belki az belki çok olabilir bence çok ta önemli deil sonuçta yarış motoru deil. şürüş keyfi mükemmel. ben verdiğim her kuruşa değdiğine inanıyorum gönül isterdiki honda yamaha falan alalım ama o paraya araba alırım be gülüm.

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    MONDİAL MH DRİFT125
    sana katılıyorum kardesim ybr ymis hondaymıs o kadr para verilmez hem hemde ben ybr salcano bildiğiniz 125 lik motorlara honda cbf ye fark atıyorıum tek cbr 125 le kapsmadım oda 140 civarı ypıyo diolar

arkadaşlar motosiklet konusunda tecrübeli değilim ama 125 mh kullanıcısı olarak söyleyebileceklerim; performansı gayet iyi,kalkış özellikle çok hızlı. benzin şamandırasında kronik sıkıntı var anladığım kadarıyla. lastiklerinin özellikle de yağışlı havalarda güven vermediğini belirtmek isterim,siz siz olun ilk fırsatta adam gibi lastik alın yoksa allah korusun kazaya sebebiyet verebilir.benzin tüketimi makul seviyeklerde gibi. parçaları zaten ucuz.. fiyatına göre makul, ufak tefek eksikleri olan güzel görünümlü bir motor bence...

memurmb - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDİAL MH DRİFT 125
    LS2 kask aldım nihayet böyle bir konfor olamaz. Daha önce kullandığım şey kask değil poşetmiş çok konforlu, rüzgar uğultusu, soğuk hava esintisi artık yok en önemlisi güvenlik. 130TL ama bence değer.

notti35 motor 100 km de ne kadar yakıt yakıyor
    birde benzin şamandırasındaki sorun nedir bende bu motordan almaya düşünüyorumda

Arkadaşlar benim kafamda drift ile ilgili her şey aydınlandı...Fakat 2 tane sorum olacak...Ardından içim rahat edecek...
    1-)Pirelli mt65 tam olarak fiyatı nedir?Ve ben bu motoru alırsam lastikleri bayii de daha değiştirmek istiyorum yani hiç gezmeden...Diyeceğim odur ki orjinal lastiklerine kaç para verirler.?
    2-)Motorun önü hafif bu bir rahatsızlık yaratıyor mu?Yani 1 viteste düşük gazlarda kaldırdığınızda bile sekme oluyor mu veya vites değiştirirken?

2 soruya da tam olarak cevap alırsam çok sevinirim...

istanbul 2012 kardeşim,100 km de 13-15 tl arası yakıyor. yakıt göstergesi kısa sürede bozuluyormuş,benimki de şu an bozuk,ama kolay çözülebilecek bir sorun olduğu forumda belirtilmiş.bu arada 1.vites kalkışını çok beğenmedim, gereğinden fazla seri bir kalkışı var bence,hafif sekme durumu da hissettim, belki de alışamadım. ama herşeye rağmen fiyatına göre makul bir motor bence...
    demirkask bunu beğendi.

arkadaslar bende 125 mh drifth war gerçekten süper bir motor ben tekirdağda oturuyorum tekirdağdan istanbula 15 Tlye gitti 130 Km Yolu yakıtı falan herşeyi çok süper tek sorun arka fren biraz kötü tutmuyor gibi birşey servise gidip göstericeğim neyse onun haricinde mükemmel bir motor arkadaslar yol tutuşu az yakması herşeyiyle süper bir motor tavsiye ederim fiyatıda uygun eğer sorunuz olursa bu motorla ilgili bana mesaj atabilirsiniz zevkle cevaplarım birinci kural motor alırken tipe bakmıcaksınız öyle motormu alınır bi kerem az yakacak ikincisi size uygun olacak oturuş şekli falan sağlam motor olacak ben bukadar diyorum

---------- Mesajlar birleştirildi - 19:15 ---------- bir önceki mesaj zamanı 19:11 ----------

basaranil59 2. soruna cevap vermek istiyorum hafif olması daha iyi tam kaçma motoru hiçibir sıkıntıda yaratmıyor şehir içinde mümkemmel bir motor beni dinlersen git al bence hayır hiçç sekme falan olmuyor rahat yağ gibi fites değiştiriyor çat çat çat çok elwerişli kullanımlı birşey yağ gibi motor

AvanakKurye - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Zontes Panther 164cc
    men bunlardan kullandim bakude cokta yahsi bir motor orta hiz 90-100 gidiom, benimki suan 17.300 km-de, amma ii cok ii,tabii YBR-nin yerini asla vermez
    Bende Bağımlısıyım,ama uyuşdurucu değil , Motor.....

savatage - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    MONDiAL 125 MH DRIFT
    valla motor canavar gibi 2den 3 atarken baş veriyor
    demirkask bunu beğendi.

nottoi35 kardeşim teşekkür ederim
    demirkask bunu beğendi.

s.e.c - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Duke 250, Mt25 abs, Cb250r, cbr 1000rr, Yamaha Fz8
    Alıntı savatage adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    valla motor canavar gibi 2den 3 atarken baş veriyor
    bu ne hocam ya altı üstü 125 cc 13 beygirlik motor. 150 mc leri kullandınmı bilmiyorum ? serilik olarak mh den oldukça seri ama o bile sadece ilk 2 viteste kafa kaldırıyor 2 den 3 atarken kafa yerde :S hem 150 mc nin beygiride torkuda mh den yüksek. üstelik hacmi 162 cc
    demirkask bunu beğendi.

Motosikleti
    Kanuni Windy S 150
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    bu ne hocam ya altı üstü 125 cc 13 beygirlik motor. 150 mc leri kullandınmı bilmiyorum ? serilik olarak mh den oldukça seri ama o bile sadece ilk 2 viteste kafa kaldırıyor 2 den 3 atarken kafa yerde :S hem 150 mc nin beygiride torkuda mh den yüksek. üstelik hacmi 162 cc
    2 den 3e atarken gazı kökleyip atıyordur ozmn kafa kaldırabilir :D

Motosikleti
    belkide olabilir kardeş hatta ben mc yi ilk aldığımda banada 3 te kafa kaldırıyor demişti birisi ama ben kaç kez denedim olmadı sonra öğrendimş debriyajı ilk bıraktığın anda ön amortisörde olan havalanma durumuna kafa kaldırma diyormuş. bende tek teker yapıyor sanıyodum belki bu arkadaşında demek istediği aynı şeydir o zaman

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    Alıntı s.e.c adlı üyeden alıntı Mesajı göster
    belkide olabilir kardeş hatta ben mc yi ilk aldığımda banada 3 te kafa kaldırıyor demişti birisi ama ben kaç kez denedim olmadı sonra öğrendimş debriyajı ilk bıraktığın anda ön amortisörde olan havalanma durumuna kafa kaldırma diyormuş. bende tek teker yapıyor sanıyodum belki bu arkadaşında demek istediği aynı şeydir o zaman
    Benim motorum 6 beygir ama dikkat etmezseniz kalkışta ve 2. vitese takarken istemsiz bir şekilde kafa kaldırıyor 2. viteste 4500 devirde ağırlığını biraz geri verip gaza abanınca tekere geliyo

Forumdan Uzaklaştırıldı
    Motosikleti
    MONDİAL MH DRİFT125
    Selam arkadaslar mc mr den farklı arkadaşım bu motor mc mr 125 den sonra hız kesici var gitmiyor mr mc arka teker büyük bu motorun arka teker 2 75 ön 3 00 en mondial drift adi üstünde drift 135 140 km hız yapıyor kardeşim harika bi tork var motorda mr de mc de bundaki tork yok benim mondial drifçi arkadslarım var facede sayfa var eksoz u performance eksozu takdırmış lastikler ii güvenli olmadığı için değiştirmiz 16 dişli taktırmıs yetmemiş 17 taktırmıs oda yetmemiş tornacıya özel 18 yaptırıyo bu motor gerçekten harika bir hız motoru 140 geçtini söylüyor arkadaş 17 dişliye 150 160 a ulaşır heralde cbr 125 gibi :D harika bir motorumuz var arkadaşlar cart curt etmeyin hiç bi şikayetim yok motorda yakıyo ki gidiyo bee ne ybr ler geçtim ne hondalar :D inan mayan inanmaya bilir ama bu kadar yazıyı laf boşluğu için yazmam saygılarım la

---------- Mesajlar birleştirildi - 02:08 ---------- bir önceki mesaj zamanı 02:06 ----------

senin cbr 125 kaç yapıyo maximum

Motosikleti
    emre arkadaşım
    1-) mc ve mr 125 te hız kesiciye falan girmiyor. ( hem onun adı hız kesici değil, devir kesicidir ) yazın arkadan esen rüzgarla 132 km/h gördüm. eğer 125 km/h de kesiciye giriyor olsa yokuş aşağı bile olsa 125 km/h ı asla geçiremezsin motora ama ben 132 gördüm
    2-) evet mh drift son hızda mc den ve mr den daha iyi ama bunun nedeni bizim mclerde aynı sizin karbüratörden olması. o yüzden motor yüksek devir göremiyor 9000 devirden sonra adım adım ilerliyor. karbüratör yetmiyor
    3-) sen mc ve mr de, driftteki kadar tork yok demişsin ama senin motorda 10.5 nm tork var mc ve mr de 12nm tork var. istersen bir kalkış yap bakalım 80-90 km/h kadar mc nin yanına bile yaklaşamazsın. sen motorun 135-140 yapıyor diye torku daha fazla sanıyorsun ama o torkla alakalı bir durum değil. bunları öğrenmen için biraz doğru kaynakları bulup bol bol okuman gerekir. öyle sanayideki ustaların laflarıyla öğrenilmiyor bunlar
    4-) driftin, cbrın. mcnin arkasından arabayla itsen yinede 160 yapmaz lütfen bilinçli olalım gereksiz yere form kirlenmesin. (cbr 250 bile 160 bazen yapabiliyor )
    5-) kimse drifte cart curt etmiyor biz son hızları kıyaslamadık kalkıştaki seriliğini ve tek teker yapmasını konuştuk. buda torkla alakalı mc ve mr, driftten çok daha torklu. eğer mc ve mr de daha kaliteli bir yakıt sistemi olsa drifti son hızdada geçer çünkü drift 13 beygir, mc 14 beygir. zaten akıl var mantık var biri 135cc diğeri 162cc
    6-) cbr 125 ile ben 142 km/h gördüm ama 151 km/h görende var yol, rüzgar, eğim v.s çok etkiler son hızı. ama gerçek son hız; düz bir yolda motorun üstüne yatılmadan görülen hızdır. dediğim şartlarda yani üstüne yatmadan ve eğimsiz bir yolda ne cbr nede drift 135-140 ı asla göremez. hem şuda var cbr isterse 100 km/h son hız yapsın yinede 10 kat iyidir bizim motorlardan. cbrın son kasasını bir kez kullan bir daha drifte binmek istemezsin. kardeşim cbr ı aldığından beri mc ye binesim gelmiyor. son hız herşey demek değildir, yol tutuş, düz gidiş, aerodinami, denge bunlar çok daha önemlidir.

şimdi dirft kullanıcıları yanlış anlamasın. ben drifti kötülemedim sadece yanlış yorumları düzelttim. şunuda belirteyim cbr 125r kardeşimin motorudur, benim kendi motorum 150 mc. yani anlayacağınız japona binip çinlileri küçük gören tiplerden değilim.

son olarak şunu ekliyim mc, 125 km/h te kesiciye giriyor demişsin ama mc 10600 devir civarında kesiciye giriyor. fakat 125 ile giderken 9500 devirde oluyor. lütfen kesin bildiğimiz konularda konuşalım, bilmeyen yada yeni öğrenen insanlar burdan yanlış bilgiler edinmesin

Mengu16 - ait Kullanıcı Resmi (Avatar)
    Motosikleti
    Bajaj 200NS, Mondial 210MX
    10600 devirde kesici mi olur, o devir artık motorun verimliliğin azaldığı sübapların tam kapanmadan yeniden açıldığı, "motoru yardırdım" denebilecek bir devir, bu motorlarda devir kesici olsaydı 9000 i geçemezdiniz.

Motosikleti
    Seger 125- 16 Ybrlerin Bir no'lu düşmanı ;)
    Drift kullanıcıları 140 yaptım dıye sevınmeyın.. Arkadasım gecen hafta drıft aldı, yanyana aynı hızla gıderken onunkı 70 benımkı 60 gosterıyor, benımkıde su tabelalar olur ya yavas gıdın dıye ordakınden 10 km fazla gosterıyor. Sonuc drıft 20 km fazla gosterıyor.. Baska arkadasımın drıftı ılede denedık aynı sonuc. Pek sevınmeyın derım.
    [B]Her motorcu birgün asfaltı tadacaktır [/B]:wiinkk:
    Ne manita ayrılığı ne de kavgası, hiç biri şanzıman indirme kadar yakmıyor canımı :cherry:
    [B][I]İletişim= http://www.facebook.com/Down.Corporation[/I][/B]

REKLAM ALANI

Konu içerisindeki kullanıcılar

Şu an bu konu içerisinde 3 kullanıcı var. (0 üye ve 3 misafir)